Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2009., 11:11   #41
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ma sigurno treba, nista nije ravno mr muscolu kad ga pospricas i ostavis pola sata.
a ti i taj tvoj mr. muscolo.. ja koristim cilit bang al kad svako malo naletim na taj tvoj mr. muscolo pa ću ga baš danas kupit da vidim šta je to tako famozno u njemu
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 11:58   #42
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
a ti i taj tvoj mr. muscolo.. ja koristim cilit bang al kad svako malo naletim na taj tvoj mr. muscolo pa ću ga baš danas kupit da vidim šta je to tako famozno u njemu
ma ona se samo pali na njegove mišiće, ne nasjedaj na foru
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 12:01   #43
jel netko zna di kupit boraks za dezinfekciju ???

ja pitala u ljekarni, ona meni da je to za rane....

a za ulje cajevca kazu da neznaju sto je, dakle gdje to kupujete ???
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 12:04   #44
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
jel netko zna di kupit boraks za dezinfekciju ???

ja pitala u ljekarni, ona meni da je to za rane....

a za ulje cajevca kazu da neznaju sto je, dakle gdje to kupujete ???
za boraks nemam pojma.

ulje čajevca imaš u DM-u, bio&bio. ne znam ima li još gdje
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 12:15   #45
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
kaj nije bila bijela ta kutijica sa plavim poklopcem?
ili je bila prozirna al se sjećam bijela zbog bijelog praha unutra?
Točno tak, evo je u ormaru, ostala od muffina.

A mr. muscolo je za one koji se trebaju nabildati, veli moj muž. Jednom smo ga kupili nakon cilita i mm se naribao ko sivonja (meni bilo muka od mirisa - trudna).
 
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 22:16   #46
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
jel netko zna di kupit boraks za dezinfekciju ???

ja pitala u ljekarni, ona meni da je to za rane....

a za ulje cajevca kazu da neznaju sto je, dakle gdje to kupujete ???
Za Borax ću ja otić pitat u drogeriju. Znači, baš neku pravu, u Rijeci je nekad bila Derma preko puta pošte glavne... Sad ne znam, al misijas mi je naći ju. A za ulje čajevca, ja to uzmem u biljnoj ljekarni. Tj. dosad sam uzela samo jednom, to se na kapi stavlja pa jaaaako dugo traje jedna bočica od 60-ak kunica. Jedino što mi se gljivice u jednom kantunu kupaone po njemu vrate brže nego sa varikinom. Nažalost. Al. opet, ljepše miriše i draže mi je s tim.
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 22:18   #47
A za drvene podove znači može Ecover, može kristalna soda


A za pećnicu običnu- kako bi prošao onaj recept koji se smućka za mikrovalnu? Nikako? Ili možda ipak...? Mislim da ću probat A ako ne upali bar će fino mirisat. Inače ja to napravim sa običnim deterdžentom za suđe, bolje mi se opere nego sa svim onim čudima namjenskim...
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 00:51   #48
Ma što vam je boraks? Ima li to veze s bornom kiselinom
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 00:57   #49
Quote:
Calliope kaže: Pogledaj post
Ma što vam je boraks? Ima li to veze s bornom kiselinom
ja sam mislila da je boraks ono kaj se stavi u kupku pa dezinficira i ubija gljivice na nogama npr. pa da noge ne smrde.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 01:27   #50
evo cure, tu ima svih mogućih savjeta kako ekološki čistiti: bbc, houses behaving badly:http://www.bbc.co.uk/homes/housekeep...se_index.shtml
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 01:29   #51
nego, kako da se ja ekološki riješim prokletih žutih mrava
prošlo ljeto nisam dala da mi rade dezinsekciju jer sam bila trudna, ove godine ni nismo bili u zg kad se to radilo i sad sam luda! sa octom na pap. ubrusu prebrišem kad ih vidim, onda to mjesto pospem sa praškom za pecivo, ali jadan mi je rezultat. pomagajte
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 02:07   #52
mrava se teško riješit i neekološki, a ekološki mislim da je skoro nemoguće!

nego, ja danas u svom običnom, najobičnijem kvartovskom dućanu nakpovala sode bikarbone i limunske kiseline, al nisam niš ni otvorila jer sam, imajuć na umu ovu temu, prošli tjedan kupila u dm-u ovu krpu :S
očistila sam pol kuće danas s njom, čak sam imala volje očstit sve pločice u kuhinji (ubije me ono pređi s detergentom pa ispiri pa glancaj) - s ovim pređem samo s grubljom stranom (čisti sve, pa i fleke od kuhanja) i onda bi prešla samo s običnom od mikrofibre krpom! sve mi blešči u kuhinji! pa sam s tim očistila i kuhinjske ormariće (samo vrata, nisam tol'ko baš zabrazdila ), pa pločice u kupaoni, pa ormariće u kupaoni pa one u spavaćoj, prematalicu, krevet...

kemikalija nula, učinkovito i pojednostavljeno.
sad mi je žao što imam toliko običnih mikro fibra krpa, najradije bi si pokupovala ovih nekoliko
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 02:27   #53
ne kužim tu tvoju čarobnu krpu. u čemu je štos?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 14:12   #54
na mrave - S O L !!!
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 01:16   #55
alapača hvala probat ću sol. držite fige
a probat ću i tu krpu
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 01:41   #56
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
mrava se teško riješit i neekološki, a ekološki mislim da je skoro nemoguće!

nego, ja danas u svom običnom, najobičnijem kvartovskom dućanu nakpovala sode bikarbone i limunske kiseline, al nisam niš ni otvorila jer sam, imajuć na umu ovu temu, prošli tjedan kupila u dm-u ovu krpu :S
očistila sam pol kuće danas s njom, čak sam imala volje očstit sve pločice u kuhinji (ubije me ono pređi s detergentom pa ispiri pa glancaj) - s ovim pređem samo s grubljom stranom (čisti sve, pa i fleke od kuhanja) i onda bi prešla samo s običnom od mikrofibre krpom! sve mi blešči u kuhinji! pa sam s tim očistila i kuhinjske ormariće (samo vrata, nisam tol'ko baš zabrazdila ), pa pločice u kupaoni, pa ormariće u kupaoni pa one u spavaćoj, prematalicu, krevet...

kemikalija nula, učinkovito i pojednostavljeno.
sad mi je žao što imam toliko običnih mikro fibra krpa, najradije bi si pokupovala ovih nekoliko


ja imam onu čarobnu koju si prethodno spominjala i super je,sve perem s njom. Koliko kunića košta ova iz dm-a?



Kako oprati fuge,a da se ne trebam oteliti pri čišćenju?
I kako oprati one kolutove na štednjaku na kojima se kuha na struju? Koliko god ribala,ne mogu očistiti inox rub.
Nisam picajzla,ali bar da jednom izgleda ko nov
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 08:34   #57
Mi smo imali obične mrave, dosadni su bili za poludit. Našla sam puno ekoloških savjeta i krenula redom.
1) sol: šetali se k'o po plaži iako sam ja strusila kilo soli tamo gdje su izlazili iz zida
2) papar- tu sam bila štedljivija, stavila sam jedno 2 žlice na tu rupu. i to je bilo to. Nisu se dosad vratili
3) kao oni ne idu tamo gdje su ugroženi pa nda ti kao pogaziš mravce koji se šeću i ostaviš ih ležat tako mrtve. A onda oni svoje drugare pokupe i odnesu doma i kažu drugima da je kod tebe opasno i ne dolaze više...
4) list pomidora
5) cimet
i ne mogu se više sjetit...
Al ima tema na Stanovanju
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 08:36   #58
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
I kako oprati one kolutove na štednjaku na kojima se kuha na struju? Koliko god ribala,ne mogu očistiti inox rub.
Nisam picajzla,ali bar da jednom izgleda ko nov
Ja za inox malo natopim octom i onda sa jako malo laganog ribanja ode sve. Mislim, ne baš da natopim nego "namažem" svih 5 sa spužvicom i dok operem jednom, drugi se već "razgrade" i nije više teško
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 10:40   #59
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
ne kužim tu tvoju čarobnu krpu. u čemu je štos?
u tome da su te krpe (od mikrofobre, ali i ona spužva koju sam spominjala) napravljene od takvog materijala koji samom svojoj strukturom 'riba', skida nečistoću. pa ne treba d

a ova je duplo bolja jer ima jednu grublju stranu, s tim kao gumenim brazdicama pa stvarno očisti ono što bi za običnu mikrofiobru bilo možda pretvrd orah ili bi trebalo ribat.
ja oduševljena, a znate svi kol'ko ja mrzim čistit...

živcira me kod koncencionalnih sredstava za čišćenje što se sva pjene za popizdit (jer prosječan čovjek nema osjećaj da nešto čisti ako se ne pjeni) pa mi zapravo uopće ne treba toliko vremena da očistim koliko da isperem. da ne spominjem da kad vidim ona upozorenja i mrtvačke glave i opise da je otrvono za organizme u vodi imam osjećaj da nikad nije dovoljno isprano.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 11:43   #60
Imam ja tu ljubičastu krpu al meni ne pomaže..u kupaonici je ok jer tamo nema nekih mrlja al u kuhinju ne idu dolje samo sa vodom bez nečega
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:16.