Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2004., 21:14   #21
Ma djluju i u paksi navodno jel djeluju na principu EM valova odredjenog oblika i frekvencije.....


Evo npr.. Jel si vidio onu antenu od Drege Plečka.... u obliku plocice koja pojacava energiju, i to su cak izmjerili i stvarno djeluej... moram si to nabavit....
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 22:19   #22
Quote:
grizli kaže:
Ma djluju i u paksi navodno jel djeluju na principu EM valova odredjenog oblika i frekvencije.....


Evo npr.. Jel si vidio onu antenu od Drege Plečka.... u obliku plocice koja pojacava energiju, i to su cak izmjerili i stvarno djeluej... moram si to nabavit....

Od Drage Plečka?

To je onaj alternativac štom se je svojevremeno bavio liječenjem Ayurvedskim pripravcima na temelju posebno pripremanih i obrađenih teških metala, koji postaju ljekoviti i neotrovni?

Pa je onda par godina nestao sa scene, radi vlastita trovanja istim tim teškim metalima.

Koliko poznajem Plečka, suviše je mudar da bi mogao izjaviti da su izmjerili djelovanje fizikalnim mjernim uređajem.

Kada je riječ o djelovanju Plečko obično govori o pojačanju ili smanjenju Chi-ja, a Chi je izrazito moćno ali posve nefizikalno strujanje i kao takvo fizikalno direktno nemjerljivo.


Plečkov site




V.
Vještac is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 22:28   #23
Quote:
Vještac kaže:
Od Drage Plečka?

To je onaj alternativac štom se je svojevremeno bavio liječenjem Ayurvedskim pripravcima na temelju posebno pripremanih i obrađenih teških metala, koji postaju ljekoviti i neotrovni?

Pa je onda par godina nestao sa scene, radi vlastita trovanja istim tim teškim metalima.

Koliko poznajem Plečka, suviše je mudar da bi mogao izjaviti da su izmjerili djelovanje fizikalnim mjernim uređajem.

Kada je riječ o djelovanju Plečko obično govori o pojačanju ili smanjenju Chi-ja, a Chi je izrazito moćno ali posve nefizikalno strujanje i kao takvo fizikalno direktno nemjerljivo.


Plečkov site




V.


Mudar.......da......naivan? Možda! Ali, ionako su naivni ljudi dobri ljudi.

Jesam opet fulala temu?
pathway is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 22:30   #24
Quote:
oliko poznajem Plečka, suviše je mudar da bi mogao izjaviti da su izmjerili djelovanje fizikalnim mjernim uređajem.
Može, može bilo je na televiziji mnogo puta, pa čak i na rubu znanosti!!!!!!!

Zapravo se mogu mjeriti male strujice na prstima, a ako su male tj. ako odstupaju experimentalno je pokazano da su takvi ljdi slabijeg zdravlja, o onda ka takvom nekom covjeku metne tu antenu oko vrata strije se povećaju (zapravo naponi u ivom slucaju)!!


Quote:
Kada je riječ o djelovanju Plečko obično govori o pojačanju ili smanjenju Chi-ja, a Chi je izrazito moćno ali posve nefizikalno strujanje i kao takvo fizikalno direktno nemjerljivo.
Da ali što je takav shi jaci jace je energoja u covjeku opa cak i ona koja se moze mjeriti u obliku napona i struja... vrlo malih dimenzija....

Pa kaj nikad nisi cuo za npr. Korlianovu fotografiju kojom se snima aura....
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 22:31   #25
Hocu reci kirlianovu...
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 22:33   #26
Ma Plečko je tragač... ali tragać za istonom bez imalo vjere, pa mjesto da napravi iskoraku u trgaganju, on se vraća u sferu znanosti.....


Prije čak bio i više duhovniji.....

Poznam čovjeka, u neku ruku
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 22:33   #27
Quote:
grizli kaže:
Hocu reci kirlianovu...
hihihi

btw. aura se mijenja, kao i npr. tlak
pathway is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 22:36   #28
Quote:
Baphomet kaže:
Što bi značilo da one u praksi ne djeluju već je sve u glavi?

Ne bih baš rekao da ne djeluju, djeluju ali u interakciji s umom.

Ali one ne mogu djelovati bez interakcije s umom, a "uvježban" um može djelovati i bez njih.

U svakom slučaju ih smatram jako dobrim početnim alatima, koje kad ih prerasteš - odbaciš. A možeš ih i zadržati jer ako više nisu potrebni tebi, trebat će nekom drugom iz tvoga okruženja, iako je i za njih najbolje da ih izrade sami.



V.
Vještac is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2004., 23:15   #29
Quote:
grizli kaže:
Može, može bilo je na televiziji mnogo puta, pa čak i na rubu znanosti!!!!!!!

Zapravo se mogu mjeriti male strujice na prstima, a ako su male tj. ako odstupaju experimentalno je pokazano da su takvi ljdi slabijeg zdravlja, o onda ka takvom nekom covjeku metne tu antenu oko vrata strije se povećaju (zapravo naponi u ivom slucaju)!!




Da ali što je takav shi jaci jace je energoja u covjeku opa cak i ona koja se moze mjeriti u obliku napona i struja... vrlo malih dimenzija....

Pa kaj nikad nisi cuo za npr. Korlianovu fotografiju kojom se snima aura....

Grizli, daj malo prouči kako se snima kirilijanova fotografija, pa onda razmisli je li to što je ostalo na filmu aura.

U alternativnim krugovima kirilijanova fotografija nije ništa drugo nego vašarska zabava. Silnice koje ostavljaju trag na filmu su silnice vanjskog visokofrekventnog izvora koje organsko ili neorganski tijelo samo provodi i raspoređuje po fizikalnoim principima. Tijelo pod određenim uslovima različito provodi to polje i odatle različite slike.

Ali to polje nije aura!

U mjerenjima koje si naveo ne mjeri se chi ni zivotna energija nego promjena električne struje na površini kože, za koje korelacija sa zdravstvenim stanjem znanstveno nikad nije ustanovljena, čak ni na nivou alternative, a svaki alternativac koji se tom bavi ima nekakvo svoje promjenjivo tumačenje.

Odnosno ako ti stavim antenu oko vrata, i mjerenje pokaže promjenu struje, a zatim ti skinem antenu i udarim te batom po glavi, a promjena struje bude identična ili čak jača, je li to znači da je bat dobar za tvoje zdravlje i da ti je popravio chi???


V.
Vještac is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2004., 00:43   #30
Quote:
Grizli, daj malo prouči kako se snima kirilijanova fotografija, pa onda razmisli je li to što je ostalo na filmu aura.

U alternativnim krugovima kirilijanova fotografija nije ništa drugo nego vašarska zabava. Silnice koje ostavljaju trag na filmu su silnice vanjskog visokofrekventnog izvora koje organsko ili neorganski tijelo samo provodi i raspoređuje po fizikalnoim principima. Tijelo pod određenim uslovima različito provodi to polje i odatle različite slike.
No po peti puta kažem, da što je aura u boljem stanju to je polje jaće , ipovezano je s aurom ,a da li je aura uopće nije bitno...


Ipak previše banaliziraš... šta je onda po tebi aura...??

Sigorne u takve stvari međusobno interpovezane na mnogim aspektima...
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2004., 22:56   #31
Quote:
grizli kaže:
No po peti puta kažem, da što je aura u boljem stanju to je polje jaće , ipovezano je s aurom ,a da li je aura uopće nije bitno...


Ipak previše banaliziraš... šta je onda po tebi aura...??

Sigorne u takve stvari međusobno interpovezane na mnogim aspektima...
Može bit da banaliziram, al može bit da si i popriličan naivac kada je riječ o takvim stvarima.

U alternativi postoji određeni broj dogmi koje većina nekritički prihvata jer su naizgled atraktivne, i lijepo ilustriraju ono što čovjek hoće kazati.

Velik broj tih dogmi ne prolazi imalo ozbiljniju provjeru, ne od znanosti, nego i od samih alternativaca.

Najbolji medij za popularizaciju tih dogmi je TV, jer gledateljstvo ono što se je prikazalo na tv, automatski prihvata provjerenim i točnim. Sindrom "Viđeno na TV".

Osobno dugo bavim istrazivanjem radiestezije, i pri tom sam bio na preko 30 seminara ex jugoslavenskih i hrvatskih radiestezista. Zanimao me je njihov osoban pristup tom području.

Dvije trećine su bili manipulatori, a ona preostala trećina mi je u razgovorima uz pivo nakon seminara uglavnom priznala da je njihov osoban pristup radiesteziji različit od onoga što su predavali na seminaru. Ali da su ljudima govorili o standardnim poznatim dogmatskim principima radiestezije, i standardnim radiestezijskom jezikom, jer ih tako ljudi najlakše razumiju i shvate.

Jednom broju tih radiestezista za detekciju i procjenu utjecaja visak uopće nije bio ni potreban, ali ga redovito koriste.

Jer visak je za radiestezista ono što je pištolj za policajca. Puk očekuje da ga ovaj ima i koristi, jer neš ti policajca bez pištolja... Takvoga samo podcijene.

Sam aparat za snimanje kirilijanove fotografije je izradjen 1980 u mome gradu, od nekolicine entuzijasta, kao nadogradnja takozvanog "Teslinog transformatora" promjenjive frekvencije par desetaka kiloherca, i napona do nekoliko desetaka tisuća volti. Koliko se sjecam snimala se je korona oko jagodica prstiju na tada popularan i dostupan polaroid sx 70 film.

Osim atraktivnog efekta, nitko tada nije uspio povezati koronu sa zdravstvenim stanjem. Promjenom napona , frekvencije, jačine hvata pomoćne elektrode, pritriska na screen i promjenom vlažnosti kože (dovoljno je popiti dvije čaše vode) , korona se mijenjala u suviše velikim rasponima da bi se primjetila ikakva korelacija sa nekim općim zdravsvenim stanjem.

Uz istog razloga se ti aparati ni danas u praksi ne koristi za alternativnu dijagnostiku.

Da i ne govorim da se na spomenutim sajmovima pod kirilijanovom fotografijom najčešće "prodaje" za izvesti jednostavnija - infracrvena kolor termografija .



v.
Vještac is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2004., 11:42   #32
Quote:
Sam aparat za snimanje kirilijanove fotografije je izradjen 1980 u mome gradu, od neko
Pa tehnološko gledano, puno se toga promijenilo od 1980 godine.....


Možda ti nisu imali strogo znanstveni pristup prilikom odredjivanja u ispoređivanja kirlianove fotografije sa zdravljem, iako moslim da je teško procijeniti zdravlje od aure ruke.....


Ali još mi nisu reako da isu ti tviji kolege alternativci opovrgnuli postojanje veze između tih napončića na prstima sa zdravljam....
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2004., 19:42   #33
Quote:
grizli kaže:
Pa tehnološko gledano, puno se toga promijenilo od 1980 godine.....


Možda ti nisu imali strogo znanstveni pristup prilikom odredjivanja u ispoređivanja kirlianove fotografije sa zdravljem, iako moslim da je teško procijeniti zdravlje od aure ruke.....


Ali još mi nisu reako da isu ti tviji kolege alternativci opovrgnuli postojanje veze između tih napončića na prstima sa zdravljam....
- Pa tehnološko gledano, puno se toga promijenilo od 1980 godine.....

Vjerovatno si jako dobro upoznat kad to tvrdiš. Hajde, objasni nam sad svima što se to promijenilo u Kirilianovoj fotografiji od 1980.?

-Možda ti nisu imali strogo znanstveni pristup prilikom odredjivanja u ispoređivanja kirlianove fotografije sa zdravljem.

Imali su strogo znanstveni pristup, pod liječničkim nadzorom, i upravo zato nisu ništa dokazali.

Uglavnom ćeš ustanoviti da ne postoji strogo znanstveni dokumenat koji dovodi kirilianovu fotografiju u korelaciju sa zdravljem osobe ili njezinih organa.

- iako moslim da je teško procijeniti zdravlje od aure ruke.....
Kaži mi koliko na svijetu postoji uređaja za snimanje kirilijanove fotografije cijeloga tijela, i gdje se nalaze? Tko ih proizvodi? Jako me zanima tvoj odgovor!



Ali još mi nisu reako da isu ti tviji kolege alternativci opovrgnuli postojanje veze između tih napončića na prstima sa zdravljam....


Napončići o kojima govoriš nemaju blage veze s Kirilianovom fotografijom, i nisu bili predmet ispitivanja. No nije potrebno opovrgnuti veze izmedju tih napončića i zdravlja, jer nikad nije ni znanstveno ustanovljena smislena povezanost koja se može upotrijebiti u dijagnostičke svrhe.

Ali možemo raspraviti o njima, pa mi kaži da ne budem u zabludi i da ti ne odgovaram pogrešnom temom, što su ti "napončići" o kojima govoriš, koji si im izvori, i kakva je njihova veza sa zdravljem??? Što u stvari očekuješ da demantiram?

Samo mi nemoj odgovarati uopćenim tvrdnjama pokupljenim iz podnaslova ovlaš pogledanih a nepročitanih internet tekstova. Muka mi je od toga, alergičan sam na mentalne plavuše...



V.

______________________________________
"Try not to suck any dick on the way to the parking lot!"
Vještac is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2004., 21:58   #34
Quote:
Vjerovatno si jako dobro upoznat kad to tvrdiš. Hajde, objasni nam sad svima što se to promijenilo u Kirilianovoj fotografiji od 1980.?
Ne u Kirlianovoj fotografiji, nego u uređajima za mjerenja aure... navodno.... tak sam čuo na OTV-ju , svaka malo bolja iscjeliteljska kuća to ima......

Čak su to mjerili u Konzumu jedanput mojoj mami i rekli su joj kakve bi probleme morala imati i nekako se slaže sa lijećničkim nalazima....


Quote:
Kaži mi koliko na svijetu postoji uređaja za snimanje kirilijanove fotografije cijeloga tijela, i gdje se nalaze? Tko ih proizvodi? Jako me zanima tvoj odgovor!
Nitko nii ne tvrdi da ima..-..


Quote:
Samo mi nemoj odgovarati uopćenim tvrdnjama pokupljenim iz podnaslova ovlaš pogledanih a nepročitanih internet tekstova. Muka mi je od toga, alergičan sam na mentalne plavuše...
Ak nisi primjetio, niti ne namjeravam u ovom razgovoru biti pre ozbiljan... samo tvdim, da se priizvodi sve više uređaja koji mjere strijice na rukama, i koriste se u dijagnostičke svrhe....

Možda stvarno dobro dijagnosticiraju, a možda služe samo za prikupljanje ljudi,.... ko zna....
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2004., 18:42   #35
Quote:
grizli kaže:

.
.
.
Ak nisi primjetio, niti ne namjeravam u ovom razgovoru biti pre ozbiljan...
.
.
.
O.K. bar si mi to sad nacrtao, znači i da nema smisla da ti odgovaram protupostom.

A ovaj podforum duhovnosti se je pretvorio u kokošinjac i općenarodnu chataonu. Šteta, al ako puk to veseli...

U slijedećem postu ću dati neke konkretne podatke o uređajima za kirilianovu fotografiju a i o tim fotoaparatima za snimanje lažnih aura, kakvi se viđaju na sajmovima i alternativnim "ordinacijama", ne kao odgovor na tvoj post nego čisto ako se nadje netko koga to informativno zanima...


V.
Vještac is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 16:36   #36
i jel netko od vas nakon 4 god napravio i koristio orgonski top ??
KoRnY_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 12:58   #37
JA cu samo dati savjet...da ako idete raditi top..nemojte zaboraviti u kantu kod preljevanja (skupa sa piljevinom i ''smolom'' ) uliti i nekoliko bocica bilokojeg etericnog ulja...jer ce te se ugusiti od smrada ''smole''...ako nemate mogucnost drzati stalno top u dvoristu...
ja sam premazala povrsinu topa (ne cijevi!) ali nije pomoglo...smrdilo je daljnih oho mjeseci po plastici...
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 21:57   #38
Ispričavam se što dižem temu iz mrtvih ali imam par pitanja... Uglavnom, napravila sam par orgonita i jedan od njih je završio u mom autu. Obzirom da vozim 15 godina staru kramu, taj auto i troši više goriva, cca 7L/100km. Od kako imam orgonit u autu, moj je počeo trošiti 5-5,- l/100km. /radim cca 2500km mjesečno i uvijek iste rute.../ Da li itko ima sličnih iskustava sa time? Radila sam par experimenata sa vodom i orgonitima i primijetila sam da se rade na vodi čudne špice kao da se voda penje prema njima. Kod biljaka sam primijetila da se "miču" prema njima....
Ako netko ima iskustva sa njima, ili ima ideju za experimentiranje, voljela bih da podjeli samnom. Unaprijed hvala.
__________________
Muškarci koji tvrde da je ženama mjesto u kuhinji, obično ne znaju što bi sa njima radili u spavaćoj sobi...
Kalira_bei is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 23:45   #39
Quote:
Kalira_bei kaže: Pogledaj post
Kod biljaka sam primijetila da se "miču" prema njima....
Ako netko ima iskustva sa njima, ili ima ideju za experimentiranje, voljela bih da podjeli samnom. Unaprijed hvala.
Biljke se uglavnom okreću prema svjetlu.
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 00:00   #40
Quote:
Kalira_bei kaže: Pogledaj post
Ispričavam se što dižem temu iz mrtvih ali imam par pitanja... Uglavnom, napravila sam par orgonita i jedan od njih je završio u mom autu. Obzirom da vozim 15 godina staru kramu, taj auto i troši više goriva, cca 7L/100km. Od kako imam orgonit u autu, moj je počeo trošiti 5-5,- l/100km. /radim cca 2500km mjesečno i uvijek iste rute.../ Da li itko ima sličnih iskustava sa time? Radila sam par experimenata sa vodom i orgonitima i primijetila sam da se rade na vodi čudne špice kao da se voda penje prema njima. Kod biljaka sam primijetila da se "miču" prema njima....
Ako netko ima iskustva sa njima, ili ima ideju za experimentiranje, voljela bih da podjeli samnom. Unaprijed hvala.
To kaj ti je auto počeo manje trošiti mogu biti dva uzroka:
Skinula si nogu sa gasa i napokon naučila kvalitetno voziti auto u granicama normale a ne svako šaltanje okretaje u crveno ko na formuli 1 ja ti svoju ženu zovem fitipaldi jer baš to radi i od kad je počela normalno šaltati brzine GLE ČUDA auto manje troši a brzina je cca ista i skoro 50 km više napravljeno

A drugi razlog je samo gorivo sve zavisi od kuda ga voze ne znam jel netko pokušao točiti u EU (austrija,njemačka itd) to nema veze sa našim napojem koji pogotovo privatnici prodaju
Moj primjer renault megan(dizel) 12g star prijatelj kupio auto u njemačkoj i trebalo ga otfurati u neko selo poslje austrijske granice po auto ok nema frke na povratku točio (da me ubiješ kak se benzinska zvala) auto prvo je tiše radio onda je bolje reagirao na gas i na kraju cca 100km više sa istom količinom goriva
Naravno ta bajka je prestala kad sam natočio naš eurodizel
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:18.