Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2012., 21:20   #1041
Mene jucer udarila ženska autom dok sam prelazio pješacki prijelaz autom u zadnji kotac(ja na srecu dobro,uspio sam se zadržat na bicu,al zadnji kotac nije tolko sretno prošao). Jbg,ja sam po zakonu kriv što nisam vozio po cesti(jer nema biciklistickoe staze) i što nisam gurao bicikl preko pješackog,iako da sam vozio po cesti i da me slucajno tad udarila,možda bi podletio pod auto(jer je ona skretala iz sporedne ceste na glavnu),a poslje si vrtim film,i gledam kako je moglo bit veselo da sam roknuo na cestu i da me slucajno pokupio jedan od autiju koji dolaze prema meni.
Ares1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 23:21   #1042
Predlažem LOCK za ovu temu.

Prožvakali smo sve uzduž i poprijeko.
Neki od nas će se vozit po cesti, neki po pločniku a neki po šumi.
Pamet u glavu svi.

Dok se vozite biciklom po cesti čuvajte se automobila.
Dok se vozite u autu, čuvajte bicikliste.
Dok se vozite po pločniku, čuvajte pješake i životinje.

Bitno je da se vozite.
Sretno svima.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 02:14   #1043
Quote:
Zlikovsk kaže: Pogledaj post
Ne znam. Ne želim zvučat seksistički, al možda ne znaš vozit.
I ne zajebavam se.

Ajde ne laprdaj

biciklisti mozda jesu sigurno u prometu gdje su vozaći automobila ZNAJU poštovati bicikle kao sudionike prometa, to jednostavno kod nas u Zagrebu NIJE slučaj u TOČKA ovdje nema mjesta raspravi to je činjenica...

Možda i vožnja biciklista po cesti ima smisla, tamo gdje su vozači kulturni, tamo gdje te ne pretiću s 5 cm do retrovizora, tamo gdje ne kriše propise brzine vožnje 200% i tako dalje i tako dalje...
Biciklisti na zagrebačkim cestama su smrtno ugroženi.... I SVAKODNEVNO Stradavaju !!!!

Zadnje uređivanje grizli : 09.03.2012. at 02:24.
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 08:00   #1044
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
Biciklisti na zagrebačkim cestama su smrtno ugroženi.... I SVAKODNEVNO Stradavaju !!!!
Ništa manje ni više nego pješaci
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 09:17   #1045
Quote:
Mali Maleni kaže: Pogledaj post
Ništa manje ni više nego pješaci
I???
To što stradavaju i pješaci nečime umanjuje vrijednost ovoga da stradavaju biciklisti?

Fascinantno mi je kak tvrdite i dalje da je na cesti sigurno, kad je eto, primjera stradavanja biciklista sve više...mora da su stvarno samo se izvrnuli jadni mrtvi ili strgani, iz čista mira...
__________________
No winter lasts forever, no spring skips it's turn...
alanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 09:30   #1046
Quote:
alanis kaže: Pogledaj post
I???
To što stradavaju i pješaci nečime umanjuje vrijednost ovoga da stradavaju biciklisti?
Ne. Ali ako se ne zagovara micanje pješaka sa ceste, nije mi jasno zašto se zagovara micanje biciklista sa ceste
Quote:
alanis kaže: Pogledaj post
Fascinantno mi je kak tvrdite i dalje da je na cesti sigurno, kad je eto, primjera stradavanja biciklista sve više...mora da su stvarno samo se izvrnuli jadni mrtvi ili strgani, iz čista mira...
Činjenica da je u zadnjih tjedan dana radi poskupljenja goriva u kombinaciji sa lijepim vremenom izašlo na prometnice (što kolnik, što nogostup. što bic staze) puno biciklista i normalno je da će biti veći broj nastradalih u prometu - čisti zakon brojeva.
Isto kao što se očekuje povećanje broja nesreća u kojima sudjeluju motoristi (iz gore navedenih razloga).
A da ne pričamo da ipak nisu samo vozači krivi. Jer ja svaki dan vidim bicikliste koji voze bez ikakve rasvjete po noći.
I jebiga, takav će najebati na cesti, što je tu čudno? Takav će najebati i na biciklističkoj stazi ako je neosvjetljena
Isto tako, veliki broj onih koji su sad izašli sa biciklima na cestu su izvukli bajkove sa tavana i podruma i (koliko ih vidim na cesti) bicikli nisu baš u najboljem stanju. To isto tako utječe na sigurnost.
Nije poanta da je 100% sigurno na cesti, poanta je da nije toliko opasno koliko se tu pokušava prezentirati. A radi vožnje među pješacima na nogostupu biciklisti jesu na glasu kao bezobrazni i pješaci navijaju za ovakve policijske akcije.
A tvoji primjeri "stradavanja u prometu" se svode na stradavanje u križanjima i na prelazima ceste. A sorry, za takvo stradavanje ne moraš biti na biciklu. Možeš biti pješice, u kolicima ili levitirati.
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 09:59   #1047
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
Možda i vožnja biciklista po cesti ima smisla, tamo gdje su vozači kulturni, tamo gdje te ne pretiću s 5 cm do retrovizora, tamo gdje ne kriše propise brzine vožnje 200% i tako dalje i tako dalje...
Tvoj subjektivni osjećaj straha (jer se na cesti smatraš slabijom) ne daje ti pravo voziti pločnikom (gdje ti nije mjesto, ali si ti 'jača' a pješaci slabiji) i ugrožavati druge.
Quote:
Biciklisti na zagrebačkim cestama su smrtno ugroženi.... I SVAKODNEVNO Stradavaju !!!!
Daj onda stavi pet linkova na pet stradalih biciklista u proteklih pet dana.
U protivnom je cijelo tvoje sudjelovanje na ovoj temi najobičnije trolanje.
Quote:
Mali Maleni kaže: Pogledaj post
A da ne pričamo da ipak nisu samo vozači krivi. Jer ja svaki dan vidim bicikliste koji voze bez ikakve rasvjete po noći.
I jebiga, takav će najebati na cesti, što je tu čudno? Takav će najebati i na biciklističkoj stazi ako je neosvjetljena
Sinoć oko 23 h vraćam se doma (desetak km po Zagrebu). Putem sam vidio dvadesetak biciklista, što po bic. stazama, što na kolniku. Od svih smo ja i samo joj jedan lik imali propisanu rasvjetu.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 10:04   #1048
ajmo se ostavit subjektivnih dojmova o (ne)sigurnosti, iracionalnih strahova i pametovanja. trebalo bi ipak koristiti nekakve argumente i podatke.
na brzinu sam pogledao službenu statistiku MUP-a, tj. bilten o sigurnosti prometa za 2010. godinu.
http://www.mup.hr/UserDocsImages/PRO...romet_2010.pdf

ako ja to dobro čitam, u 2010. godini je poginulo 28 biciklista. od toga na biciklističkoj stazi nije poginuo niti jedan (znam, nije ni mogao jer staza nema...). u pješačkim zonama nije poginuo nitko, a na nogostupu je poginula jedna osoba, ne vidim jel to bio biciklist ili pješak. znači da su svi poginuli na kolniku.
nadalje, u cijelom razdoblju od 2001. do 2010. nitko nije poginuo na biciklističkoj stazi...
badelov_maneken is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 10:10   #1049
eto...statistika je vjerojatno ipak jasna...

ali, sad će gospoda koji zagovaraju parolu "na kolniku je biciklist siguran" reći da su si tome sami krivi...jer nisu imali rasvjetu, imali su neispravne bicikle ili nisu znali voziti...
__________________
No winter lasts forever, no spring skips it's turn...
alanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 10:13   #1050
Quote:
alanis kaže: Pogledaj post
eto...statistika je vjerojatno ipak jasna...

ali, sad će gospoda koji zagovaraju parolu "na kolniku je biciklist siguran" reći da su si tome sami krivi...jer nisu imali rasvjetu, imali su neispravne bicikle ili nisu znali voziti...
pa ovaj.... prema mup-u, nisi daleko od istine. opet, ako dobro čitam, biciklisti su sudjelovali u 1257 nesreca. od toga su skrivili njih 717...
badelov_maneken is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 10:18   #1051
gle, ne tvrdim ja da nema kamikaza na biciklu koji voze ko muhe bez glave i sami skrive nesreću...

ali da baš nema ni vozača koji ne obaziru pozornost na bicikliste nije istina (ok, ne obaziru ni na pješake, al to ne mijenja činjenicu)
__________________
No winter lasts forever, no spring skips it's turn...
alanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 10:19   #1052
i još jedna zanimljivost - od poginulih biciklista, njih 5 je imalo između 55 i 64 godine, a čak 12 ih je starijih od 65.
to bi valjda značilo da mladi i prisebni ljudi ipak ne ginu ko muhe
badelov_maneken is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 10:20   #1053
Nda...
http://www.evarazdin.hr/biciklist-na...disnje-dijete/
http://www.evarazdin.hr/biciklist-ud...ze-ozlijedeni/
Zašto bi trebalo biti smrtnih posljedica? Ili samo nesreće koje tako završavaju su opasne?

Inače, kažu na radiju da policija stoji na Maksimirskoj i kažnjava bicikliste. (prenosim što su meni rekli)

EDIT:
http://dalje.com/hr-hrvatska/sredovj...bicikla/421782
i ovakvi ulaze u statistiku stradalih u prometu. Ne znači da su vozači automobila uvijek krivi
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 10:25   #1054
Quote:
Mali Maleni kaže: Pogledaj post
i ovakvi ulaze u statistiku stradalih u prometu. Ne znači da su vozači automobila uvijek krivi
a tko kaže da su vozači auta uvijek krivi?

mislim...ima budala za volanom, ima bome i budala na biciklu...to kaj ima jednih budala ne znači da nema i ovih drugih...

a i mi smo budale kad se natežemo oko toga tolko, kao da je ili crno ili bijelo, a sivo nemre bit
__________________
No winter lasts forever, no spring skips it's turn...
alanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 10:27   #1055
Quote:
Mali Maleni kaže: Pogledaj post
Nda...
http://www.evarazdin.hr/biciklist-na...disnje-dijete/
http://www.evarazdin.hr/biciklist-ud...ze-ozlijedeni/
Zašto bi trebalo biti smrtnih posljedica? Ili samo nesreće koje tako završavaju su opasne?

Inače, kažu na radiju da policija stoji na Maksimirskoj i kažnjava bicikliste. (prenosim što su meni rekli)

EDIT:
http://dalje.com/hr-hrvatska/sredovj...bicikla/421782
i ovakvi ulaze u statistiku stradalih u prometu. Ne znači da su vozači automobila uvijek krivi

jel ja možda tvrdim da su biciklisti anđeli? gore sam stavio podatak da su krivi za više od pola nesreća.
ako te zanimaju ostale nesreće, imaš na linku pa pogledaj.
badelov_maneken is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 10:28   #1056
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Sinoć oko 23 h vraćam se doma (desetak km po Zagrebu). Putem sam vidio dvadesetak biciklista, što po bic. stazama, što na kolniku. Od svih smo ja i samo joj jedan lik imali propisanu rasvjetu.
Lagani offtopic (ili ontopic, kak se uzme), ali apsolutno podrzavam "lov na bicikliste" bez reflektirajuce obleke (ili barem katadioptera ak nis drugo) i prednjeg/zadnjeg svijetla.

Nek ih oderu 300-500 kuna - jedno vrijeme ce kmecati i raditi dramu, ali nakon toga mozemo ocekivati manje suicidalnih budala medju "nama"
dUG1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 10:37   #1057
To sam napisao da dočaram kakvi su se biciklisti skloni naći u crnoj kronici.

A bilo bi lijepo da netko izvadi, kad bi se moglo, koliko je od ovih 28 pokojnih iz 2010. stradalo u gradu, a koliko je pijanih likova od 60-70 godina koji se u Pripizdinovcu Donjem u ponoć mračnom seoskom cestom vraćaju iz krčme na neosvjetljenoj dedinoj krami iz pretprošlog stoljeća bez ikakve signalizacije, a pobrao ga je njegov, isto tako pijani frend na traktoru.

Da, i oni su za statistiku biciklisti.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 10:39   #1058
Quote:
badelov_maneken kaže: Pogledaj post
jel ja možda tvrdim da su biciklisti anđeli? gore sam stavio podatak da su krivi za više od pola nesreća.
ako te zanimaju ostale nesreće, imaš na linku pa pogledaj.
Tamo su navedene nesreće sa smrtnim posljedicama.
A kažeš (cit.) "u pješačkim zonama nije poginuo nitko, a na nogostupu je poginula jedna osoba"
Ja samo navodim primjere opasnosti bicikla na nogostupu i u pješačkim zonama.
Ništa drugo.

Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Sinoć oko 23 h vraćam se doma (desetak km po Zagrebu). Putem sam vidio dvadesetak biciklista, što po bic. stazama, što na kolniku. Od svih smo ja i samo joj jedan lik imali propisanu rasvjetu.
Velika većina nema ni katadiopter

Quote:
dUG1 kaže: Pogledaj post
Lagani offtopic (ili ontopic, kak se uzme), ali apsolutno podrzavam "lov na bicikliste" bez reflektirajuce obleke (ili barem katadioptera ak nis drugo) i prednjeg/zadnjeg svijetla.

Nek ih oderu 300-500 kuna - jedno vrijeme ce kmecati i raditi dramu, ali nakon toga mozemo ocekivati manje suicidalnih budala medju "nama"

Ne kužim, danas lampica ima na svakom koraku i stvarno su jeftine. Na stranu novčane kazne, ne ide mi u glavu kako ne kuže da ugrožavaju sebe i druge
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 10:44   #1059
Quote:
Mali Maleni kaže: Pogledaj post
Ne kužim, danas lampica ima na svakom koraku i stvarno su jeftine. Na stranu novčane kazne, ne ide mi u glavu kako ne kuže da ugrožavaju sebe i druge
Lampice su za pitjkice. :hello kitty:

__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 10:46   #1060
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
Ajde ne laprdaj

biciklisti mozda jesu sigurno u prometu gdje su vozaći automobila ZNAJU poštovati bicikle kao sudionike prometa, to jednostavno kod nas u Zagrebu NIJE slučaj u TOČKA ovdje nema mjesta raspravi to je činjenica...

Možda i vožnja biciklista po cesti ima smisla, tamo gdje su vozači kulturni, tamo gdje te ne pretiću s 5 cm do retrovizora, tamo gdje ne kriše propise brzine vožnje 200% i tako dalje i tako dalje...
Biciklisti na zagrebačkim cestama su smrtno ugroženi.... I SVAKODNEVNO Stradavaju !!!!
Ta hajde, ja sam mislio da je ovo forumhaer.
Hvala ti na prosvijetljenju o veliki forumašu.

Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post

Daj onda stavi pet linkova na pet stradalih biciklista u proteklih pet dana.
U protivnom je cijelo tvoje sudjelovanje na ovoj temi najobičnije trolanje.
Samo na ovoj?

Quote:
alanis kaže: Pogledaj post
eto...statistika je vjerojatno ipak jasna...

ali, sad će gospoda koji zagovaraju parolu "na kolniku je biciklist siguran" reći da su si tome sami krivi...jer nisu imali rasvjetu, imali su neispravne bicikle ili nisu znali voziti...
Vrlo vjerojatno sve od toga.
Kao što je štemajzl gore napomenuo, od 20 biciklista samo su dvojica imali lampice.
To mi, koji svaki dan vozimo, dobro znamo.

Ljudi ne shvaćaju bicikl kao PROMETNO vozilo. Smatraju ga kao i ti, nekim uređajem s kojim ćeš se vozikat kraj pješaka, bit malo brža od njih i bezbrižno stići na cilj.
Ne. Bicikl je vozilo, i kao takvo zahtijeva da bude potpuno opremljeno, zakonski osvijetljeno kada treba bit, vodeći brigu o sigurnosti sebe i drugih.

Kae tako teško dat sto kuna i bit osvijetljen kako spada. Nije.

Drugo, što je badelov manekeken lijepo uočio, od 28mero ljudi koji su nažalost poginuli, velika vecina ih je bila iznad 55 godina.
Ništa čudno.


Quote:
badelov_maneken kaže: Pogledaj post
i još jedna zanimljivost - od poginulih biciklista, njih 5 je imalo između 55 i 64 godine, a čak 12 ih je starijih od 65.
to bi valjda značilo da mladi i prisebni ljudi ipak ne ginu ko muhe
Quote:
alanis kaže: Pogledaj post
gle, ne tvrdim ja da nema kamikaza na biciklu koji voze ko muhe bez glave i sami skrive nesreću...

ali da baš nema ni vozača koji ne obaziru pozornost na bicikliste nije istina (ok, ne obaziru ni na pješake, al to ne mijenja činjenicu)
Naravno da ima bezobzirnih vozača koji ne mare za nikoga, ali to te ne sprječava da voziš automobil tamo di ga moraš vozit, na kolniku, ili pješačiš tamo di moraš pješačit, na pločniku.

Zašto te onda tolko čudi da moraš vozit bicikl tamo di ga moraš vozit?
Čudiš se nama koji mislimo da zaslužujemo i da nam je mjesto na cesti, a u krivu si.

Nama koji vozimo po cesti je jasno zašto nas poštuju i zašto nam ne trube te zašto još nismo imali neugodne situacije.

Zato što smo propisno osvijetljeni i vozimo po propisima.
Nešto što je rijetko u biciklističkom svijetu Zagreba.
Stvar je u psihi vozača, kad vidi propisno osvijetljeno vozilo, s osobom koja na sebi ima ajmo reć "propisnu" reflektirajuću odjeću, kacigu, rukavice, i ostala sranja, iziskuje poštovanje i prema nama se odnose s respektom. Dajem znakove rukama, prestrojavam se kao i svako drugo vozilo i još nisam imao neugodnu situaciju da mi je netko trubio ili se osjećao ugroženo. Niti sam se ja tako osjećao.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:08.