Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2014., 22:33   #1
Intuicija i preobrazaj POMOC

Pozdrav svima, ukratko cu opisati neke dogadaje pa me zanima misljenje.
Svaki puta kad o necem razmisljam odnosno naglo mi se pojavi neki dogadaj u glavi meni se to ostvari. Banalno govorim, kazem u sebi kako bi mogao otici na neki sajam jer ajd nisam dugo bio. Tjedan dana kasnije mama me budi i zove da odrm sa njom na sajam, iako o tome nismo ni pricali...
Evo jos jedan primjer, nisam isao kod zubara 5-6mjesecu i kazem sebi kako bi preventivno trebao otici. Tjedan dana kasnije jedem sladoled i pukne mi zdravi zub i zaista sam morao otici... Ima niz ovakvih dogadaja i uvijek je period oko tjedan dana da se ostvari mozda ne tocno u tom obliku kako sam ja promisljao al situacija je jednaka.
Ima ko slicnih iskustva?
rrach is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 22:36   #2
Vec me dugo prate takvi istiniti dogadaji i nevolim takav tip intuicije i cesto pomislim da ima veze s vidovitoscu jer tocno znam i formulirati ponasanje i osjecaje za pojedine situacije
rrach is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 13:10   #3
Quote:
rrach kaže: Pogledaj post
Vec me dugo prate takvi istiniti dogadaji i nevolim takav tip intuicije i cesto pomislim da ima veze s vidovitoscu jer tocno znam i formulirati ponasanje i osjecaje za pojedine situacije
Cini mi se da svi s istim 'problemom' fali optimizma i stalno si postavljaju kriva pitanja.

Zasto ne otici u kiosk i pomisliti '' mogao bih dobiti koji milijuncic i pomoci drugima? Mogao bih smuljati ovu krasnu zensku preko puta i ispunjavat joj mnoge mnoge zelje? Mogao bih bolje cuti Boga? Mogao bih dobiti povecanje place i svaki petak castiti kolege? Mogao bih biti zasluzan za promjenu vlasti u RH?

Ali ne, ja moram prvo kod zubara
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 16:39   #4
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Cini mi se da svi s istim 'problemom' fali optimizma i stalno si postavljaju kriva pitanja.

Zasto ne otici u kiosk i pomisliti '' mogao bih dobiti koji milijuncic i pomoci drugima? Mogao bih smuljati ovu krasnu zensku preko puta i ispunjavat joj mnoge mnoge zelje? Mogao bih bolje cuti Boga? Mogao bih dobiti povecanje place i svaki petak castiti kolege? Mogao bih biti zasluzan za promjenu vlasti u RH?

Ali ne, ja moram prvo kod zubara

Pa baš to!!!
To i meni nikako nije jasno.Već sam i pisala o tome.Recimo,pomislim da nekoga(naravno budaletinu neku) i opla,nekada je i isti dan vidim.
Dok recimo ljude koje želim vidjeti,njih nema,ma koliko god pomišljala na njih.
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 03:49   #5
Quote:
rrach kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, ukratko cu opisati neke dogadaje pa me zanima misljenje.
Svaki puta kad o necem razmisljam odnosno naglo mi se pojavi neki dogadaj u glavi meni se to ostvari. Banalno govorim, kazem u sebi kako bi mogao otici na neki sajam jer ajd nisam dugo bio. Tjedan dana kasnije mama me budi i zove da odrm sa njom na sajam, iako o tome nismo ni pricali...
Evo jos jedan primjer, nisam isao kod zubara 5-6mjesecu i kazem sebi kako bi preventivno trebao otici. Tjedan dana kasnije jedem sladoled i pukne mi zdravi zub i zaista sam morao otici... Ima niz ovakvih dogadaja i uvijek je period oko tjedan dana da se ostvari mozda ne tocno u tom obliku kako sam ja promisljao al situacija je jednaka.
Ima ko slicnih iskustva?
To je jaka intuicija, a stvari koje predosjetis nisu svjetskih razmjera ali su na neki nacin uvijek vazni za tebe.To znaci da imas i predispozicije osjecati i stvari koje su puno vece od "tebe",no za to je potrebno puno rada na sebi i sa ljudima/svijetom oko tebe.No,na kraju krajeva,nemaju svi ulogu pomagati drugima svojom.intuicijom,nekada je uloga da pojedinac napreduje koristeci je,jednostavno.kako bi bio potpunija i bolja osoba i tako bio dio uzorka "nekog boljeg svijeta".Zasto"sretnes krivu osobu"i sl?Pa tu se,u ovim slucajevima,ne radi o "zakonu privlacnosti",vec doslovno.o "iscitavanju"dogadaja koji vec postoje u buducnosti.No osobe sa intuicijom poput tvoje,isto tako vecinom imaju i jake sposobnosti oblikovanja svoje vlastite stvarnosti njenom vizualizacijom unaprijed na onaj neki "ispravan"nacin,da se tako izrazim.Vjeruj,kada te stvari razvijes u potpunosti...uff,osjecaj je predivan,otprilike kao da kroz zivot hodas dok te Bog osobno drzi za ruku i pazi.Mogla bih ti o tome pricati danima jer "je to moje podrucje" B-)...No "ovdje"trenutno ovoliko ;-) .Pozzy
cvrkutić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 22:23   #6
Smile

Quote:
cvrkutić kaže: Pogledaj post
To je jaka intuicija, a stvari koje predosjetis nisu svjetskih razmjera ali su na neki nacin uvijek vazni za tebe.To znaci da imas i predispozicije osjecati i stvari koje su puno vece od "tebe",no za to je potrebno puno rada na sebi i sa ljudima/svijetom oko tebe.No,na kraju krajeva,nemaju svi ulogu pomagati drugima svojom.intuicijom,nekada je uloga da pojedinac napreduje koristeci je,jednostavno.kako bi bio potpunija i bolja osoba i tako bio dio uzorka "nekog boljeg svijeta".Zasto"sretnes krivu osobu"i sl?Pa tu se,u ovim slucajevima,ne radi o "zakonu privlacnosti",vec doslovno.o "iscitavanju"dogadaja koji vec postoje u buducnosti.No osobe sa intuicijom poput tvoje,isto tako vecinom imaju i jake sposobnosti oblikovanja svoje vlastite stvarnosti njenom vizualizacijom unaprijed na onaj neki "ispravan"nacin,da se tako izrazim.Vjeruj,kada te stvari razvijes u potpunosti...uff,osjecaj je predivan,otprilike kao da kroz zivot hodas dok te Bog osobno drzi za ruku i pazi.Mogla bih ti o tome pricati danima jer "je to moje podrucje" B-)...No "ovdje"trenutno ovoliko ;-) .Pozzy
Puno ti hvala na ovakvom odgovoru. Čitajući ovo što si mi napisala osjetim da sve ima smisla i da razumiješ o čemu pričam.
Ukoliko bi mi mogla još malo više pojasniti neke stvari,osim ovog što si napisala, stvarno te molim da preko privatne poruke.
Svjestan sam da nemaju mnogi mogućnost da predosjećaju situaciju koja će se dogoditi.
Hvala ti!
rrach is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 23:44   #7
Možda je predosjećaj a možda i nije.

Kada bi zapisivali sve misli koje nam se roje u glavi i koje se nisu ostvarile možda bi shvatili da je toi puka slučajnost jer smo sami dali značenje samo jednoj od tisuću misli koja se ostvarila.

Da li se to dogodilo jer smo nesvjesnom sebi "dali naredbu" da moramo kod zubara pa smo sami odgovorni za situaciju ili imamo uvid u blisku prošlost?

Takve su situacije podložne različitim interpretacijama.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 03:50   #8
Hm. Zubar plus koju će boju majice imati, to bi već imalo smisla.Igraj se s time, budi arhitekt vlastitog života.
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 15:08   #9
Kako osobe koje prirodno imaju jaku intuiciju kao ovaj primjer recimo mogu tu istu intuiciju dalje razvijati
Postoje kakve tehnike knjige itd dali moze samostalno ili samo uz pomoc
Little Alex is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 23:03   #10
Quote:
Little Alex kaže: Pogledaj post
Kako osobe koje prirodno imaju jaku intuiciju kao ovaj primjer recimo mogu tu istu intuiciju dalje razvijati
Postoje kakve tehnike knjige itd dali moze samostalno ili samo uz pomoc
Postoji zapadna misterijska tradicija
Svjetlosni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 22:11   #11
Smile Odgovor rrach

Quote:
rrach kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, ukratko cu opisati neke dogadaje pa me zanima misljenje.
Svaki puta kad o necem razmisljam odnosno naglo mi se pojavi neki dogadaj u glavi meni se to ostvari. Banalno govorim, kazem u sebi kako bi mogao otici na neki sajam jer ajd nisam dugo bio. Tjedan dana kasnije mama me budi i zove da odrm sa njom na sajam, iako o tome nismo ni pricali...
Evo jos jedan primjer, nisam isao kod zubara 5-6mjesecu i kazem sebi kako bi preventivno trebao otici. Tjedan dana kasnije jedem sladoled i pukne mi zdravi zub i zaista sam morao otici... Ima niz ovakvih dogadaja i uvijek je period oko tjedan dana da se ostvari mozda ne tocno u tom obliku kako sam ja promisljao al situacija je jednaka.
Ima ko slicnih iskustva?
Dragi rrach ! Ja bi vam preporučila knjige o intuiciji da se bolje informirate, kao prva knjiga ¸¸Snaga intuicije¸¸ od Gerd Gigerenzer, ili knjigu ¸¸Igra života¸¸ od Florence Scovel Shinn , jako dobra knjiga ja sam je mnogima preporučila i svi su bili jako zadovoljni i sad ju drže kao životni priručnik, a imam ih još samo to ču vam drugi put preporučiti....srdačni pozdrav.....
zorak39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 09:49   #12
Najjednostavnije objasnjenje za ovo je univerzalni zakon atrakcije na djelu...
Kako je gore tako je i dole a kako je dole tako je i gore...

znaci sve vase misli i vasi snovi u granicama vasih trenutnih mogucnosti se ostvaruju jer imaju tendenciju da se ostvare cim se mentalna slika pocne puniti energetskim nabojima psihicke i emotivne energije
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2014., 16:53   #13
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
Najjednostavnije objasnjenje za ovo je univerzalni zakon atrakcije na djelu...
Kako je gore tako je i dole a kako je dole tako je i gore...

znaci sve vase misli i vasi snovi u granicama vasih trenutnih mogucnosti se ostvaruju jer imaju tendenciju da se ostvare cim se mentalna slika pocne puniti energetskim nabojima psihicke i emotivne energije
Slazem se, jedino...pada mi na pamet slijedece.

Ako je njima gore kao nama dole, e pa kvragu sve, ovo nema kraja
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:56.