Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2012., 12:41   #1861
Quote:
Šaseradi kaže: Pogledaj post
SAd sam pitao šefa.
Ja ne razumijem,. Pa nema veze legalizacija sa ikakvim vlasništvom. Pa legalizirati može bilo tko, bez obzira na vlasništvo. Neće se radi toga nekom prepisati objekt ili stan.

Pa mi imamo slučaj da je čovjek (koji radi u općini) podnio zahtjev za legalizaciju a prijatelj mu je vlasnik. Pa mislim da vi malo ljudima krivo objašnjavate.
Ne, ne - mack je već pisao o članku 19, vidi:

Članak 19.
(1) Rješenje o izvedenom stanju ne može se donijeti za nezakonito izgrađenu zgradu u vezi s kojom je u tijeku sudski spor pokrenut prije podnošenja zahtjeva za donošenje tog rješenja povodom tužbe za zaštitu vlasništva ili drugog stvarnog prava u vezi s tom zgradom ili zemljištem na kojemu je izgrađena, ako to stranka istakne i dokaže prije donošenja rješenja.
(2) Postupak donošenja rješenja o izvedenom stanju za zgradu iz stavka 1. ovoga članka prekida se do okončanja sudskog spora.

Znači, ako je uzurpator i podnio zahtjev za legalizaciju, ali još nije doneseno rješenje, ima vremena da se podigne tužba i dostave dokazi.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 12:42   #1862
Quote:
Šaseradi kaže: Pogledaj post
SAd sam pitao šefa.

Dakle, jedina je šansa da si on prepiše vlasništvo nad tim tavanom je dosjelost. Ali pošto je tužba u tijeku nema upisa, osim ako sud ne odluči drugačije.

Ja ne razumijem,. Pa nema veze legalizacija sa ikakvim vlasništvom. Pa legalizirati može bilo tko, bez obzira na vlasništvo. Neće se radi toga nekom prepisati objekt ili stan.

Pa mi imamo slučaj da je čovjek (koji radi u općini) podnio zahtjev za legalizaciju a prijatelj mu je vlasnik. Pa mislim da vi malo ljudima krivo objašnjavate.

Osim toga, poslije legalizacije ide sigurno neki naš elaborat, pa sam zato pitao za podatak o katastarskoj čestici i da pogledam jeli evidentirana i kako. Sve ovisi o stotinu faktora i nemožeš se reći što će poslije biti.
Prijašnjim postovima je lijepo objašnjeno sve o tome tko može podnijeti zahtjev za legalizaciju po ovome zakonu, nije ništa krivo objašnjeno. samo treba čitati.

@Mirotta - tužba sudu znači da imate pravo zaustaviti postupak legalizacije koji je pokrenut nakon podignute tužbe, a do okončanja sudskog postupka. To pravo možete ostvariti tako da, nakon što se na oglasnoj ploči nađe poziv strankama u predmetu legalizacije toga što je na tavanu izgrađeno, vi postavite prigovor i dostavite upravnom tijelu podatak da je pokrenut sudski spor, sukladno čl. 19 Zakona i da tražite prekid postupka do okončanja spora.
Problem je da pravovremeno saznate da je poziv na oglasnoj ploči tijela, dakle, netko treba kontinuirano pratiti što se tamo dešava. Kako, ovisi o javnosti rada ureda, a to je različito od ureda do ureda.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 12:55   #1863
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Ne, ne - mack je već pisao o članku 19, vidi:

Članak 19.
(1) Rješenje o izvedenom stanju ne može se donijeti za nezakonito izgrađenu zgradu u vezi s kojom je u tijeku sudski spor pokrenut prije podnošenja zahtjeva za donošenje tog rješenja povodom tužbe za zaštitu vlasništva ili drugog stvarnog prava u vezi s tom zgradom ili zemljištem na kojemu je izgrađena, ako to stranka istakne i dokaže prije donošenja rješenja.
(2) Postupak donošenja rješenja o izvedenom stanju za zgradu iz stavka 1. ovoga članka prekida se do okončanja sudskog spora.

Znači, ako je uzurpator i podnio zahtjev za legalizaciju, ali još nije doneseno rješenje, ima vremena da se podigne tužba i dostave dokazi.

Nadam se da i ova dva spora što se vode ulaze u to, jer se radi o samo jednoj čestici za sva četiri suvlasnika, još uvijek je sve zajedno.


Sad sam išla tražiti adresu na koju ću slati upit, pa mi je bilo poznato ime voditelja ispostave, uglavnom, zvala sam baku da mi pojasni, mi smo već prije dvije godine zvali i pisali toj ispostavi oko problema s tavanom, tada nam je taj voditelj rekao da oni ništa ne mogu oko toga, da nemaju ovlasti, i savjetovao neka pišemo u Rijeku.
Ali da se graditi gore ništa ne smije, da ne postoje uvijeti za gradnju...


U Rijeci su nas odbili ( ne pismeno, već telefonskim pozivom , da se nema vremena za taj slučaj ) i sad predmet čeka u Zg.

Uglavnom, voditelj poznaje cijelu problematiku, i zbog tog slučaja s tavanom, i zbog slučaja sa zemljištem, nadam se da ćemo uspjeti to riješiti u našu korist...
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 12:59   #1864
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
Prijašnjim postovima je lijepo objašnjeno sve o tome tko može podnijeti zahtjev za legalizaciju po ovome zakonu, nije ništa krivo objašnjeno. samo treba čitati.

@Mirotta - tužba sudu znači da imate pravo zaustaviti postupak legalizacije koji je pokrenut nakon podignute tužbe, a do okončanja sudskog postupka. To pravo možete ostvariti tako da, nakon što se na oglasnoj ploči nađe poziv strankama u predmetu legalizacije toga što je na tavanu izgrađeno, vi postavite prigovor i dostavite upravnom tijelu podatak da je pokrenut sudski spor, sukladno čl. 19 Zakona i da tražite prekid postupka do okončanja spora.
Problem je da pravovremeno saznate da je poziv na oglasnoj ploči tijela, dakle, netko treba kontinuirano pratiti što se tamo dešava. Kako, ovisi o javnosti rada ureda, a to je različito od ureda do ureda.

Ne znam kako to izvesti, ne živimo tamo, nitko od ostala tri suvlasnika.
Možda da i to pošaljem u upitu?



Hvala vam svima na informacijama, nisam znala od kuda krenuti s tim!
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 13:06   #1865
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Nadam se da i ova dva spora što se vode ulaze u to, jer se radi o samo jednoj čestici za sva četiri suvlasnika, još uvijek je sve zajedno.

Sad sam išla tražiti adresu na koju ću slati upit, pa mi je bilo poznato ime voditelja ispostave, uglavnom, zvala sam baku da mi pojasni, mi smo već prije dvije godine zvali i pisali toj ispostavi oko problema s tavanom, tada nam je taj voditelj rekao da oni ništa ne mogu oko toga, da nemaju ovlasti, i savjetovao neka pišemo u Rijeku.
Ali da se graditi gore ništa ne smije, da ne postoje uvijeti za gradnju...

U Rijeci su nas odbili ( ne pismeno, već telefonskim pozivom , da se nema vremena za taj slučaj ) i sad predmet čeka u Zg.

Uglavnom, voditelj poznaje cijelu problematiku, i zbog tog slučaja s tavanom, i zbog slučaja sa zemljištem, nadam se da ćemo uspjeti to riješiti u našu korist...
Ne razumijem da li ste u RI tražili u nadležnom upravnom tijelu PG županije ili u RI ispostavi Inspekcije MInistarstva? I što predmet (prijava bespravne gradnje?) čeka u ZG. Iz iskustva znam da inpekcija na izgradnju u gabaritima zgrade baš i neće ići na teren, čekaju da prođe rok za podnošenje zahtjeva za legalizaciju. Isto tako, čuo sam da ove vrste bespravne smatraju prije povredom vlasništva, jer (kao) nisu izmijenjeni lokacijski uvjeti za zgradu.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 13:14   #1866
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Ne znam kako to izvesti, ne živimo tamo, nitko od ostala tri suvlasnika.
Možda da i to pošaljem u upitu?



Hvala vam svima na informacijama, nisam znala od kuda krenuti s tim!
Ako je PG županija, imate njihovu web stranicu, imate i web stranicu "UO za dozvole", na tim stranicama postoji i link pristup informacijama, pa možete svakih 15 dana postaviti upit o tome da li je u vezi sa vašom kućom predan neki zahtjev za legalizaciju. Meni se čini kao najjednostavnije rješenje.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 13:15   #1867
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
Ne razumijem da li ste u RI tražili u nadležnom upravnom tijelu PG županije ili u RI ispostavi Inspekcije MInistarstva? I što predmet (prijava bespravne gradnje?) čeka u ZG. Iz iskustva znam da inpekcija na izgradnju u gabaritima zgrade baš i neće ići na teren, čekaju da prođe rok za podnošenje zahtjeva za legalizaciju. Isto tako, čuo sam da ove vrste bespravne smatraju prije povredom vlasništva, jer (kao) nisu izmijenjeni lokacijski uvjeti za zgradu.
Pismeno smo tražili u Riječkoj ispostavi inspekcije ( oni su odgovorili telefonom), a sad je predano isto to u Zg jer ovi nisu reagirali.

Ma mi jednostavno nismo znali kome se obratiti, najprije smo zvali komunalnog redara zbog radova i buke...i tako sve dalje, i do sada ništa.
Meni je tek jučer sinulo da bi on to mogao legalizirati.


Da li se uopće takav objekat može legalizirati, ako je tada rečeno da tamo nema šanse da se dobije bilo kakva dozvola i da se gradi?
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 13:52   #1868
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Pismeno smo tražili u Riječkoj ispostavi inspekcije ( oni su odgovorili telefonom), a sad je predano isto to u Zg jer ovi nisu reagirali.
Mali tip - od tih birokratikusa sve treba tražiti napismeno, ovako pojeo vuk magare. Uopće, koja ideja, što si sve dopuštaju - na pismeni podnesak oni odgovaraju telefonski

Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Ma mi jednostavno nismo znali kome se obratiti, najprije smo zvali komunalnog redara zbog radova i buke...i tako sve dalje, i do sada ništa.
Meni je tek jučer sinulo da bi on to mogao legalizirati.
Ma i ako legalizira, ne vrijedi mu to puno. Nažalost, ovaj će se predmet morati rješavati na sudu. Nije to sjajna perspektiva, ali druge nema.

Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Da li se uopće takav objekat može legalizirati, ako je tada rečeno da tamo nema šanse da se dobije bilo kakva dozvola i da se gradi?
Ovo nisam baš skužila - objekt je iz 1986, ima sve dozvole, ovaj niš nije gradio izvan gabarita, izvršio je prenamjenu. Što su točno rekli da nije dozvoljeno? Inače, po ovom legalizacijskom zakonu svaka ludost se da legalizirati.

Btw, po onom članku 19, stvar se odnosi na ZGRADU, pa ne znam jel bi spor za zemljištem (na kojem je zgrada) također zaustavio postupak legalizacije.

Odlično je ako uistinu odgovaraju na upite preko web stranice, jer teško bi se izvelo hodočašćenje u ured i provjeravanje oglasne ploče. To je davež sve da čovjek tamo živi, a ovako neizvedivo.

Zato, u dopisu objasniti tu problematiku, spomenuti ovo s oglasnom pločom i da ste svi dislocirani pa tom zakonskom odredbom bivate oštećeni.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 02:47   #1869
Evo svježih informacija nakon usmenog upita u Gradskom uredu za prostorno uređenje..., na Trgu Stjepana Radića:

1. Slojeve fasade obračunati u volumen za kaznu, ali odbiti u volumenu za komunalni.
2. Može legalizacija kuće pa potom garaže kao pomoćne zgrade, ali pitanje je hoće li biti vremena od dobivanja rješenja za kuću do predaje zahtjeva za garažu
ribetina00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 18:22   #1870
Bravo! Many thanx!
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 21:58   #1871
Krenuo sam u proces legalizacije imam nekoliko pitanja. Sama legalizacije me otprilike izađe 40 000kn, imam podosta m3 te nisam baš sretan oko toga.

1. Sve objekte moguće je legalizirati do 30.6.2013 godine, samim time ako ne pokrenem sam proces legalizacije onda ga pokreće država?
2. Ako proces legalizacije pokreće država, dali će me to skuplje doći i dali ću moći svojevoljno izabrati arhitekte / geodete koji će mi izraditi dokumentaciju?
3. Pošto mi sprovede država prisilnu legalizaciju, te samim time protivim se plaćanju troška koji mi ispostavi, koje su posljedice?

Molim vas odgovore na pitanja.

Zadnje uređivanje danek : 20.12.2012. at 22:15.
danek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 22:46   #1872
Za sada se zna da je rok za podnošenje zahtjeva 30.6.2013. i da se nakon tog datuma zahtjev više ne može podnijeti. Ne zna se točno što će biti nakon tog datuma - produženje roka ili...? Čuli smo samo da će se na nelegalizirano plaćati nekakvi extra porezi ali i to je rekla kazala (od ministrice)
Nema ništa napismeno.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 23:27   #1873
Quote:
danek kaže: Pogledaj post
Krenuo sam u proces legalizacije imam nekoliko pitanja. Sama legalizacije me otprilike izađe 40 000kn, imam podosta m3 te nisam baš sretan oko toga.

1. Sve objekte moguće je legalizirati do 30.6.2013 godine, samim time ako ne pokrenem sam proces legalizacije onda ga pokreće država?
2. Ako proces legalizacije pokreće država, dali će me to skuplje doći i dali ću moći svojevoljno izabrati arhitekte / geodete koji će mi izraditi dokumentaciju?
3. Pošto mi sprovede država prisilnu legalizaciju, te samim time protivim se plaćanju troška koji mi ispostavi, koje su posljedice?

Molim vas odgovore na pitanja.
Mislim da su odgovori kako slijedi:

1. Država bi pokrenula legalizaciju kad bi znala koji su objekti nelegalni. Zaboravi da će država ista pokretati ......
2. Naravno da Nebi mogao ti birati geodete i sl. Jer država legalizira, to znači da i bira one koji njoj pasu u tom poslu. Bilo bi skuplje, i vjerojatno neka kazna bi bila ....
3. Država bi se upisala na tu nekretninu te se ona Nebi mogla prebaciti s tebe na sina na primjer.
Čak su rekli da bi ti kao vlasnik doživotno mogao živjeti u njoj ali nakon smrti više to Nebi bilo vlasništvo tvoga sina .....

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk 2
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 04:45   #1874
Vrijeđanje

Kolika je minimalna kazna a kolika maximalna kazna za vrijeđanje građanina?
miki333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 11:38   #1875
Quote:
danek kaže: Pogledaj post
Krenuo sam u proces legalizacije imam nekoliko pitanja. Sama legalizacije me otprilike izađe 40 000kn, imam podosta m3 te nisam baš sretan oko toga.

1. Sve objekte moguće je legalizirati do 30.6.2013 godine, samim time ako ne pokrenem sam proces legalizacije onda ga pokreće država?
2. Ako proces legalizacije pokreće država, dali će me to skuplje doći i dali ću moći svojevoljno izabrati arhitekte / geodete koji će mi izraditi dokumentaciju?
3. Pošto mi sprovede država prisilnu legalizaciju, te samim time protivim se plaćanju troška koji mi ispostavi, koje su posljedice?

Molim vas odgovore na pitanja.
1. Za sve objekte moguće je predati zahtjev do naznačenog datuma, a što ako se postupak ne pokrene, do danas nije definirano što je sa tim zgradama. AKO su zgrade ugrubo izgrađene u skladu sa prostornim planom, moći će se legalizirati i po odredbama zakona o prostornom, gdje ide rješenje o uvjetima građenja ili lokacijska + potvrda. Naravno, u tome slučaju vlasnik mora po potrebi uskladiti zgradu sa posebnim uvjetima, a kako bi dobio uporabnu, a što u ovom postupku legalizacije ne mora. Treba razmotriti što je skuplje, sada legalizirati pa sa rješenjem o legalizaciji ići na upis ili naknadno, pa preko lokacijske i potvrde do uporabne i upisa. Mislim da bi kod zgrade koja je u skladu sa planom bilo u konačnici isto legalizirati sada i platiti sve namete ili ići po zakonu o prostornom, a gdje se otvara previše pitanja o kojima zakon o legalizaciji niti ne mari (mislim na strukovne dileme arhitekata i građevinaca). A za zgrade koje treba dorađivati da bi bile u skladu s prostornim planom i posebnim uvjetima, e to onda diže cijenu u nebesa i svaka računica pada u vodu. Kod zgrade koja se ne može legalizirati po planu, ovo je zadnja šansa i toplo preporučam da se za njih sada zatraži legalizacija.
2. Ako bi bilo sve kako si naveo - NE, nema šanse
3. Teško da će država to sama učiniti, prije će biti da će na druge načine vršiti pritisak na te ljude, bilo kaznama od strane inspekcije, bilo zabranom prometa nekretninama, ........ zamisli si i sam, only sky is limit.
Moj zaključak - ako ti je dosadno u životu - nemoj zatražiti legalizaciju i imati ćeš zabavu po željama inspekcije. A ako je zgrada suprotna planu, brzo će sve završiti u ruševinama, bilo od tvoje, bilo od inspekcijske ruke. Sorry, znam da zvuči loše, ali po onome što ja znam, neće smjeti biti popuštanja (da ne elaboriram zašto).
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 12:07   #1876
Ne vjerujem da bi se danas itko usudio rušiti kuće ljudima,jer bi riskirao vlastiti život,jer puk je ,na žalost,tankog fitilja
mu da is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 13:50   #1877
Na zahtjevu koji ću slati piše ovo:

Zahtjevu prilažem:
- Tri primjerka geodetskog snimka
- Tri primjerka snimke izvedenog stanja nezakonito izgranene zgrade

Zahtjevu za donošenje rješenja o izvedenom stanju prilažem i:

► potvrdu nadležnog javnopravnog tijela iz članka 6. stavka 1. podstavka 2.
Zakona (NN 86/12) ako je zgrada izgranena unutar planiranog ili istraženog koridora prometne granevine,
► potvrdu nadležnog javnopravnog tijela iz članka 6. stavka 1. podstavka 3.
Zakona o postupanju s nezakonito izgranenim zgradama (NN 86/12) ako je
zgrada izgranena unutar planiranog ili istraženog koridora ili površine
komunikacijske građevine,
► potvrdu nadležnog javnopravnog tijela iz članka 6. stavka 2. podstavka 1.
Zakona o postupanju s nezakonito izgranenim zgradama (NN 86/12), ako je
zgrada izgranena unutar arheološkog nalazišta ili zone
► suglasnost Hrvatskih voda iz članka 6. stavka 2. podstavka 3. Zakona o
postupanju s nezakonito izgranenim zgradama (NN 86/12) ako je zgrada
izgranena na vodnom dobru,
► uvjerenje da je zgrada vidljiva na digitalnoj ortofoto karti iz članka 2. stavka 2. Zakonao postupanju s nezakonito izgranenim zgradama (NN 86/12),
odnosno da je evidentirana na katastarskom planu ili drugoj službenoj
kartografskoj podlozi do 21. lipnja 2011., ako ista nije nedvojbeno vidljiva na
DOF5/2011.

-----

Geodetski snimak i nacrt arhitekta ću imati. Imati ću i potvrdu da je kuća unutar građevinskog pojasa.
Ali koji je vrag ovo iza strelica? Treba li mi to pod obavezno ili je to za kuće na specifičnim područjima

Posebno me zanima ovo zadnje ... digitalna ortofoto karta. Jel to treba obavezno? Naime ja sam pokušala pronači svoju kuću na DOF5/2011, ali nje nema. Točnije karta se za područje Gline ne može toliko povečati. Dođe do toga da se vide ceste i poljane, a kad se klikne za daljnje povečanje, vrati na početak - kartu Hrvatske. Znači po tome mora potvrda jel tako? Samo gdje ako je kuća u okolici Gline to tražim u Glini ili ovdje u ZG?
__________________
Mrzim 503 Service Unavailable !!!

Zadnje uređivanje Romantica : 21.12.2012. at 14:03.
Romantica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 14:24   #1878
Quote:
mu da kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da bi se danas itko usudio rušiti kuće ljudima,jer bi riskirao vlastiti život,jer puk je ,na žalost,tankog fitilja
Meni je prijatelj dobio potvrdu, kojom se njegov objekt neće rušiti, bez ozira na sve. Zato jer mu je to jedina nekretnina, odnosno jedina za cijelu obitelj,a sagradio ju je mjesecima nakon snimanja ortofoto plana.

A vjeruj mi da več ruše, pogotovo tu po južnoj Istri.
Šaseradi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 14:34   #1879
Quote:
danek kaže: Pogledaj post
Krenuo sam u proces legalizacije imam nekoliko pitanja. Sama legalizacije me otprilike izađe 40 000kn, imam podosta m3 te nisam baš sretan oko toga.

1. Sve objekte moguće je legalizirati do 30.6.2013 godine, samim time ako ne pokrenem sam proces legalizacije onda ga pokreće država?
2. Ako proces legalizacije pokreće država, dali će me to skuplje doći i dali ću moći svojevoljno izabrati arhitekte / geodete koji će mi izraditi dokumentaciju?
3. Pošto mi sprovede država prisilnu legalizaciju, te samim time protivim se plaćanju troška koji mi ispostavi, koje su posljedice?

Molim vas odgovore na pitanja.
1. Ne. To je rok kojeg se svi drže! I, za sad nema produljenja roka.
2. I da država pokrene, e vjerovatno bi to prije bila vaša lokalna samouprava/općina/grad, onda bi išli vjerovatno na nekakav natječaj (ako postoji više zainteresiranih stranaka). Recimo u Štinjanu rade sličnu stvar, gdje je općina/grad, angažirao geodete. Najčešće su cijene onda daleko povoljnije nego da se ide zasebno.
3. Biti ćete prisiljeni to platiti.

A zaključak svega toga je sljedeće. Vi neće imati takvu situaciju jer tko ne preda zahtjev do 30.6 , nećete moći legalizirati objekt. Nevjerujem, a i znam da je situacija u državi u banani, pa tako ljudi nemaju za legalizacije. Trebalo se o tom razmišljati prije gradnje, a svi su to radili.

Meni je samo žao što su neki ljudi plačali projekte puuuno više nego što je sad zakonom o legalizaciji određeno, pa ne vidim razlog zašto biste vi bili toliko privilegirani?? Bez uvrede , ali Vama i svima ostalima koji su bespravno gradili, sad je prilika!

Zadnje uređivanje Šaseradi : 21.12.2012. at 15:07.
Šaseradi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 18:47   #1880
Quote:
ribetina00 kaže: Pogledaj post
Evo svježih informacija nakon usmenog upita u Gradskom uredu za prostorno uređenje..., na Trgu Stjepana Radića:

1. Slojeve fasade obračunati u volumen za kaznu, ali odbiti u volumenu za komunalni.
2. Može legalizacija kuće pa potom garaže kao pomoćne zgrade, ali pitanje je hoće li biti vremena od dobivanja rješenja za kuću do predaje zahtjeva za garažu
Pa obujam zgrade utvrđuje se prema Pravilniku o načinu utvrđivanju obujma građevina za obračun komunalnog doprinosa (NN 136/06,135/10,14/10,55/12)

I sad gdje piše da ipak ima razlike u obračunu.

Kako računate brutto? Ja neračunam žbuku nego samo nosivi zid.
vvvvvvv is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:09.