Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2012., 12:34   #2201
Quote:
fil@ kaže: Pogledaj post
pozz svima, ja imam slijedeći problem, naime, šišam se dosta kratko i na zatiljku dobijem upalu od frizera-prišteve, stalno sam to čeprkao i dirao, da bi sad ostali ožiljci bez kose, flekice velične 0,5-1 cm2, čak oko tih ožiljaka na nekim mjestima mogu jednostavno izvaditi kosu bez da me išta boli, itko išta slično, hvala
Ja bi na tvome mjestu otišla k dermatologu na pregled.
Doricaaa.day is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 15:56   #2202
Quote:
fil@ kaže: Pogledaj post
pozz svima, ja imam slijedeći problem, naime, šišam se dosta kratko i na zatiljku dobijem upalu od frizera-prišteve, stalno sam to čeprkao i dirao, da bi sad ostali ožiljci bez kose, flekice velične 0,5-1 cm2, čak oko tih ožiljaka na nekim mjestima mogu jednostavno izvaditi kosu bez da me išta boli, itko išta slično, hvala
E jesi bezveze isčeprkao i oštetio kožu do te mjere da ni kose ne raste. Odmah na pregled!

Možda ti dijagnoza bude Trichotillomania...
Problemsolver is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 23:57   #2203
Da li bi bilo moguce?
Da li bi bilo moguce (u situaciji da se ima mnogo para, 10-15 hiljada eura) ovim putem "srediti" problem celavosti?
Mladic pocne gubiti kosu sa 20 godina, sa 24 je vec vidiljivo procelav. Kako ne bi cekao pocetak 30ih i zavrsetak procesa, odluci se da sa 24 laserskim putem odstrani "poluzdravu" kosu, tj. onu kosu sprijeda i sa vrha glave koja bi svakako u narednih nekoliko godina opala. Nakon toga postaje tipicni celavac sa popularnim "prstenom" oko glave dok kose na vrhu nema uopste.
Potom, sa dosta novca, kod americkih hirurga, uradi transplantaciju u kojoj se upotrijebiti sto vise zdrave kose sa glave, dosta dlaka sa brade i dosta dlaka sa prsa recimo. (Poznato je da se ove metode rade vec godinama u Americi). Sa tolikim brojem graftova i vrhunskim hirurgom, mogao bi se postici dojam ravnomjerne popunjenosti i dlake sa glave bi se presadjivale naprijed, iznad cela (zbog uvjerljivosti), a dlake sa brade i prsa po vrhu i tjemenu, respektivno.
Naravno, potrebno je mnogo novca, ali, ukoliko je osoba mnogo dlakava i obrati se pravom hirurgu, je li teoretski moguce?
gascoigne is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 21:15   #2204
Quote:
gascoigne kaže: Pogledaj post
Da li bi bilo moguce?
Da li bi bilo moguce (u situaciji da se ima mnogo para, 10-15 hiljada eura) ovim putem "srediti" problem celavosti?
Mladic pocne gubiti kosu sa 20 godina, sa 24 je vec vidiljivo procelav. Kako ne bi cekao pocetak 30ih i zavrsetak procesa, odluci se da sa 24 laserskim putem odstrani "poluzdravu" kosu, tj. onu kosu sprijeda i sa vrha glave koja bi svakako u narednih nekoliko godina opala. Nakon toga postaje tipicni celavac sa popularnim "prstenom" oko glave dok kose na vrhu nema uopste.
Potom, sa dosta novca, kod americkih hirurga, uradi transplantaciju u kojoj se upotrijebiti sto vise zdrave kose sa glave, dosta dlaka sa brade i dosta dlaka sa prsa recimo. (Poznato je da se ove metode rade vec godinama u Americi). Sa tolikim brojem graftova i vrhunskim hirurgom, mogao bi se postici dojam ravnomjerne popunjenosti i dlake sa glave bi se presadjivale naprijed, iznad cela (zbog uvjerljivosti), a dlake sa brade i prsa po vrhu i tjemenu, respektivno.
Naravno, potrebno je mnogo novca, ali, ukoliko je osoba mnogo dlakava i obrati se pravom hirurgu, je li teoretski moguce?
Nisam strucnjak - ali mislim da je vrlo moguce.
Iako osobno se nadam da ce u sljedecih par godina izaci neka uspjesnija metoda od ovih 5, 6 za koje znam na kojima se radi. Jedna od njih je i "kloniranje" kose, dakle u teoriji dobila bi se neogranicena donorska regija i 3, 4 transplantacije kasnije - problem bi bio trajno rjesen.

Iako recimo 100% sam uvjeren da bi se tom tvojom "metodom" dobila dovoljna gustoca da recimo sa toppicom/nanofiberima mozes popuniti praznine i izgledati dobro, ali naravno - to opet nije trajno rjesenje.

Ako si u mogucnosti, probaj stupiti u kontakt s onom klinikom u beogradu, koju je par stranica ranije kolega s foruma spominjao, navodno su dosta dobri i sigurno ce kompetentno odgovoriti na to pitanje (koje i mene zanima).

Ja sam inace optimist i vjerujem da bi do kraja 2015. mogli imati trajno rjesenje, zasad koliko mi se cini histogen je najblizi tome.
bananana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 09:28   #2205
Quote:
gascoigne kaže: Pogledaj post
Da li bi bilo moguce?
Da li bi bilo moguce (u situaciji da se ima mnogo para, 10-15 hiljada eura) ovim putem "srediti" problem celavosti?
Mladic pocne gubiti kosu sa 20 godina, sa 24 je vec vidiljivo procelav. Kako ne bi cekao pocetak 30ih i zavrsetak procesa, odluci se da sa 24 laserskim putem odstrani "poluzdravu" kosu, tj. onu kosu sprijeda i sa vrha glave koja bi svakako u narednih nekoliko godina opala. Nakon toga postaje tipicni celavac sa popularnim "prstenom" oko glave dok kose na vrhu nema uopste.
Potom, sa dosta novca, kod americkih hirurga, uradi transplantaciju u kojoj se upotrijebiti sto vise zdrave kose sa glave, dosta dlaka sa brade i dosta dlaka sa prsa recimo. (Poznato je da se ove metode rade vec godinama u Americi). Sa tolikim brojem graftova i vrhunskim hirurgom, mogao bi se postici dojam ravnomjerne popunjenosti i dlake sa glave bi se presadjivale naprijed, iznad cela (zbog uvjerljivosti), a dlake sa brade i prsa po vrhu i tjemenu, respektivno.
Naravno, potrebno je mnogo novca, ali, ukoliko je osoba mnogo dlakava i obrati se pravom hirurgu, je li teoretski moguce?
Ovisi koju si razinu dostigao i koliki ti je ukupni pattern. Ako si NW6 ili NW7 situacija nije baš bajna, ali se može prilično popraviti odnosno smanjiti na Norwoodovoj(NW) ljestvici. No što se tiče brade i ostalih dlaka sa tijela po glavi, svaki pošten kirurg će ti savjetovati da to ne radiš. Dlake brade i ostatka tijela nisu iste kao i dlake kose, nema dokaza da se dlaka presađena sa brade na glavu mijenja i poprima genetiku dlake kose. Ostale dlake sa tijela imaju drugačiji ciklus rasta kao i sam izgled te će se itekako vidjeti razlika kada kosa poraste. To ti je isto kao da si u šumi hrastova posadio redove čempresa, kada šuma naraste, vide se i iskaču u oči. Obično ljudi koji to rade i šišaju se na kratko cijeli život tek toliko da daju privid da imaju kose, a i neki ljudi imaju jako sličnu kosu sa dlakama na tijelu. Takvi su iznimke, a ne pravilo.

Što se tiče samog postupka, bitno je odrediti kakva ti je donorska regija i koliko otprilike imaš graftova na zalihi. Iskusan kirurg to može prilično precizno procijeniti i reći ti otprilike što možeš očekivati. Imaju i računalne simulacije gdje možeš vidjeti kako bi to sve trebalo izgledati nakon procesa. Ovo je recimo jedan jako dobar kanadski tim i imaju Online konzultacije, slikaj, pošalji slike i vidi na čemu si.

http://www.hassonandwong.com/consult...ion-online.php

Zadnje uređivanje Champion_1 : 14.02.2012. at 09:40.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 14:01   #2206
Vjerujem da postoji nekakav test usporedbe, tipa da iscupaju dlaku s tijela
i s glave pa vide u kojoj su mjeri slicne/kompatibilne. Mislim da je to kod svakog covjeka drugacije.
Vidio sam na netu transplantaciju s brade na glavu koja izgleda dobro.

Iscupao cam sebi dlaku s kose i s podlaktice, gledao pod povecalom - iako sam totalni laik, ali meni one izgledaju vrlo slicno, ako ne i identicno, recimo s brade su totalno drugacije.
Ili je problem u tim fazama rasta? Nisu uskladene dlake s tijela s kosom? U starosti dlake s tijela izgube pigment? (mislim da nam je to sasvim svejedno kad budemo imali 80)

Ne znam, u svakom slucaju nek posalje mail, pa prenese odgovor, bas me to zanima.
bananana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 17:18   #2207
Ukoliko doktori nisu sigurni u uspješnost transplatacije dlaka s tijela ne bi se trebalo na internetu pravit pametan.Sami prosudite.Link:

http://www.poliklinikapantovcak.hr/t...a_s_tijela.htm
sebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 19:24   #2208
Ako mislis na mene - vise puta sam naglasio da sam laik i ne pokusavam se praviti pametan, ali sam vidao na netu transplantacije s drugih dijelova tijela, dakle ljudi su to radili - ako se ne varam ima tema na bald truth talk forumima.

Svakako me zanima sta o tome kazu doktori,
ako netko dobije sluzben odgovor nek ga napise tu.
Ovo sto spominju u klinici pantovcak - zele reci da 80% dlaka transplantiranih s tijela prezivi
i nastavi rasti normalno kao i okolna kosa?

To po meni nije toliko pesimistican podatak.

Zadnje uređivanje bananana : 16.02.2012. at 19:34.
bananana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 20:20   #2209
Ja kao izvor informacija koristim samo vrhunske reference najvećih stručnjaka na tom polju. Link kojekakvih trećerazrednih klinika, naročito bez slika "before/after" mi ne znači ništa. Ovime ne vrijeđam kliniku Pantovčak, ali negdje sam već vidio njihov rad i izgleda mi u najmanju ruku diletantski. Čovjeka su oderali za nekih 2000 graftova za popunu čeonog dijela, a nisu napravili ništa. Pitaj Boga koliki je bio mortalitet tih usadaka, a i hairline je napravljen po krivulji nalik paraboli, savršene linije pa se točno vidi da je obavljena transplantacija i nema nimalo onoga "natural look" štiha koji mogu napraviti samo iskusni kirurzi. To govori dosta o nevještini kirurga koji vjerojatno niti nema puno iskustva jer vjerojatno ima i malo prometa. Potrebno je biti talentiran za taj posao i imati jako, jako puno operacija iza sebe da se stvori ta umjetnička razina vještine koja oponaša potpuno prirodni izgled transplantata koji je individualan za svaku osobu pojedinačno, pošto nemamo svi isti oblik glave. Kao i onaj najvažniji dio vještine da mortalitet transplantiranih dlaka tokom procesa bude što niži.

Ako stručnjak s ovakvim referencama kaže o transplantaciji sa tijela na glavu ovako nešto, onda to vjerojatno ima i težinu. Zašto ne bi presađivao i sa brade i još više zaradio? Vjerojatno je problem u krajnjem rezultatu koji varira od osobe do osobe.

http://www.baldingblog.com/2011/10/1...-to-the-scalp/

Zadnje uređivanje Champion_1 : 16.02.2012. at 21:00.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 08:43   #2210
Banana nisam mislio na tebe.Samo se ti opusti i uživaj.
Mislio sam na doktore koji postavljaju linkove o uspješnosti transplatacije dlaka s tijela na vlasište,a sami u to nisu sigurni i ne bi vam to preporučili u stvarnosti.

Champion,potpisujen šta si reka

Još da dodam da je i cijena uPantovčaku u najmanju ruku bila bezobrazna.
2.5 eura po jednoj jedinoj dlačici(ne graftu).
Kakve su sad cijene, ne znam.
.
sebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 10:08   #2211
Jesu li japanci počeli testirat na ljudima kloniranje kose
Jeli to ove godine
Čive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 16:11   #2212
Hipotetski primjer
Ako se počne koristiti minoxidil sa 20 godina, dobri rezultati sve do 25 i odjednom se učinak smanji i muškarac prestane koristiti. Kosa koja se dobila dijelovanjem lijeka počne padati!
E sad hoče se pojedinac vratiti na ono što je imao sa 20 ili će imati manje? Hoče li ostala kosa sastrane biti pod utjecajem lijeka? I hoće li brzina padanja biti jednaka brzini kad je imao 20?
cheng wei is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 19:53   #2213
1.) Jel može netko dati neku preporuku za iskusnog dermatologa u ZG?

2.) Da li se u DM-u mogu kupiti neki vitamini za kosu prirodnog podrijetla? Ako da, koje preporučate?

3.) Također, što mislite kada je vrijeme za prijeći s 2% minoxidila na 5%?

Zadnje uređivanje Catalyst Group : 19.02.2012. at 20:09.
Catalyst Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 10:26   #2214
Na Svijetu kose može se kupiti samo Intervention od 60 tableta:

http://www.svijet-kose.com/dodatak-p...or-men-60.html

Na stranicama Nanogena, međutim, može se uzeti i pakiranje sa 180 tableta što je puno isplativije jer je popust ogroman:

http://www.svijet-kose.com/dodatak-p...or-men-60.html

Međutim, ne znam ispada li u praksi to tako radi carine i sl. Ima li netko tko je naručivao pa da mi može preporučiti što od ovo dvoje, jer bi htio uštediti. Hvala.
chroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 11:45   #2215
@cheng wei

po mom (a i tudim iskustvima koliko sam citao) nazalost kosa ispadne nakon svega par mjeseci poslije prestanka koristenja minoxa i na onu razinu koja bi bila da ga nikad nisi koristio, minox je samo privremeno (polu)rjesenje.
bananana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 14:15   #2216
postoji dodatak prehtani Hair factors koji pouzdano pomaže kod problema sa kosom
Vesa55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 15:37   #2217
Ima li tko kakvih iskustava s poliklinikom Dermalife u Ilici po pitanju pregleda?

E i da - da li je netko koristio Fitoval kapsule?
Catalyst Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 15:52   #2218
Milane,jesi li zadovoljan sa napretkom presadjene kose ?
Civas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 17:45   #2219
Quote:
Catalyst Group kaže: Pogledaj post
3.) Također, što mislite kada je vrijeme za prijeći s 2% minoxidila na 5%?
Ja bi na tvome mjestu uzeo Scalproller umjesto da povećavam postotak minoxidila. Tako sam barem ja radio. Roller osim što će ti povećati penetraciju 2%-tnog minoxa za više od 5x, također sam po sebi aktivira wnt protein koji je odgovoran za stvaranje faktora rasta kose te potiće cirkulaciju u vlasištu - dotok hranjivih tvari i kisika do stanica korijena kose.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 20.02.2012. at 18:16. Reason: popravak quota
Fedon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 20:55   #2220
Quote:
Fedon kaže: Pogledaj post
Ja bi na tvome mjestu uzeo Scalproller umjesto da povećavam postotak minoxidila. Tako sam barem ja radio. Roller osim što će ti povećati penetraciju 2%-tnog minoxa za više od 5x, također sam po sebi aktivira wnt protein koji je odgovoran za stvaranje faktora rasta kose te potiće cirkulaciju u vlasištu - dotok hranjivih tvari i kisika do stanica korijena kose.
Mozes malo opisat rezultate i koliko vec koristis?
Mr.Bean is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:15.