Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2009., 08:37   #1
Curi ulje - ići na put ili ne?

Tema sigurno negdje već postoji - sori ! - al je stiska
Već sam naslov govori sve. Jučer odvela auto na izmjenu ulja , kao sve neg bude ok jer sutra vozim djecu na more.
Dođem po auto i tip mi veli da na getribi na jednom spoju suzi ulje. Ja velim da znam jer zbilja kad potegneš prstom po tom spoju osjeti se masno pod prstom.
Do sad je u getribi bio hipenol pa bi u garaži vidjela da curi.
Danas dođem u garažu a ispod auta fleka široka ko felga ! I ja šlagirana! Dobro - nilje za kantu - al je flek!!!
Znam da suzi!! Halo ! Al ovo ne suzi !
vec sam rekla da je do sad unutra bio hipenol a sad su oni stavili neko
75W90 Mobil Mobilube ( piše na računu) 2 litra -316 kuna
Kaj sad ? Jel krivo ulje ? - dal bi prestalo curiti da stavim hipenol , smijem li na put?
Unaprijed zahvalna!
mirekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 08:54   #2
Quote:
mirekk kaže: Pogledaj post
Tema sigurno negdje već postoji - sori ! - al je stiska
Već sam naslov govori sve. Jučer odvela auto na izmjenu ulja , kao sve neg bude ok jer sutra vozim djecu na more.
Dođem po auto i tip mi veli da na getribi na jednom spoju suzi ulje. Ja velim da znam jer zbilja kad potegneš prstom po tom spoju osjeti se masno pod prstom.
Do sad je u getribi bio hipenol pa bi u garaži vidjela da curi.
Danas dođem u garažu a ispod auta fleka široka ko felga ! I ja šlagirana! Dobro - nilje za kantu - al je flek!!!
Znam da suzi!! Halo ! Al ovo ne suzi !
vec sam rekla da je do sad unutra bio hipenol a sad su oni stavili neko
75W90 Mobil Mobilube ( piše na računu) 2 litra -316 kuna
Kaj sad ? Jel krivo ulje ? - dal bi prestalo curiti da stavim hipenol , smijem li na put?
Unaprijed zahvalna!
nije baš pametno mješat ulja ... moglo bi doč do reakcije... ak slini... sigurno bi trebalo dihtung zamjenit.... nemože se tu sa uljem niš popravit...

e sad je još jedna stvar hipenol je mineralno ulje...dok je mobil ja bi reko sintetika... moguče da je ispralo onaj mineralni sloj i sad više curi nego inače... ali ako je sve dobro složeno ... nema tog ulja da curi iz getribe van
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 08:55   #3
Nije krivo ulje.
Neće prestati curiti.
Nemoj stavljati hipenol,nego nek ti mehaničar promijeni semering kad se vratiš s puta.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 09:11   #4
Oh kretena.... Pa nisu ni trebali mijenjat ulje u mjenjaču ako slini. A pogotovo ne stavljat neku, u odnosu na hipenol, svemirsku tehnologiju.

Za koliko vremena se pojavila ta fleka? Da li možeš vidjeti da li sad kaplje ili i dalje slini? Ako i dalje vidiš samo slinjenje, moguće je da ti je to iscurilo dok je ulje bilo zagrijano, a da sad neće toliko....
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 09:18   #5
Hvala !

Ulje ne bi miješala - jesam žensko al to ipak ne bi radila
Mislila sam promjeniti. Da li je moguće da je hipenol gušći pa zato prije nije curilo- a ovo sad je rjeđe
I još nešto samo pitanje- da sam tražila da mi stave hipenol bi li me poslušali ili oni imaju samo tu vrstu pa ni ne pitaju?

I da ! Ne volim biti sitničava al kad smo zadnji put to radili u domačoj produkciji stalo je litra i pol ulja- oni su zgurali 2 okruglo-
Uglavnom -sad ko mi kupi metar i pol platna - ja zaokružujem na dva!!
Istina i Bog da je ulje 100 kn skuplje - ali budem si i ja nekaj prislužila
mirekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 09:29   #6
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Oh kretena.... Pa nisu ni trebali mijenjat ulje u mjenjaču ako slini. A pogotovo ne stavljat neku, u odnosu na hipenol, svemirsku tehnologiju.

Za koliko vremena se pojavila ta fleka? Da li možeš vidjeti da li sad kaplje ili i dalje slini? Ako i dalje vidiš samo slinjenje, moguće je da ti je to iscurilo dok je ulje bilo zagrijano, a da sad neće toliko....
Servis je 2 km od kuće tak da se možda i nije nešto zgrijalo do doma.
Parkirala sam na dvorištu i u roku 2 sata se ispod pojavil flek .Onda sam mislila da su nešto polijali ulje pa da se to cijedi pa sam se samo preparkirala u garažu i do jutra je flek.
Zato sam i zabrinuta jer znam da je prije malo mastilo ali sad ??
mirekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 09:33   #7
Quote:
mirekk kaže: Pogledaj post
Hvala !

Ulje ne bi miješala - jesam žensko al to ipak ne bi radila
Mislila sam promjeniti. Da li je moguće da je hipenol gušći pa zato prije nije curilo- a ovo sad je rjeđe
I još nešto samo pitanje- da sam tražila da mi stave hipenol bi li me poslušali ili oni imaju samo tu vrstu pa ni ne pitaju?

I da ! Ne volim biti sitničava al kad smo zadnji put to radili u domačoj produkciji stalo je litra i pol ulja- oni su zgurali 2 okruglo-
Uglavnom -sad ko mi kupi metar i pol platna - ja zaokružujem na dva!!
Istina i Bog da je ulje 100 kn skuplje - ali budem si i ja nekaj prislužila
kolko vidim ima više hipenola 80w90 i 75w90... prvo je gušće i mineralno u odnosu na mobil.. mobil je 75w90 i sintetika

to dali u servisu stavljaju hipenol ili ne je individualna stvar od servisa do servisa... u ostalom ni neznamo o kojem se servisu radi da bi mogli nešto kazati

ovo sa za okruživanjem nije ništa novog nažalost.. neki posao traje 20 minuta pola sata... oni če zaokružit na cjeli sat i tako to
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 10:30   #8
Quote:
mirekk kaže: Pogledaj post
Servis je 2 km od kuće tak da se možda i nije nešto zgrijalo do doma.
Parkirala sam na dvorištu i u roku 2 sata se ispod pojavil flek .Onda sam mislila da su nešto polijali ulje pa da se to cijedi pa sam se samo preparkirala u garažu i do jutra je flek.
Zato sam i zabrinuta jer znam da je prije malo mastilo ali sad ??
Pa mislim da je sad malo teško preuzeti odgovornost izjave: Idi na more, izdržat će/neće ništa bit autu.

Danas je radni dan, a da probaš do nekog/istog servisa vidit šta će ti reć?
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 12:06   #9
vjerojatno ak slini na spoju da se to za silu pokrpat, da možeš na put
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 12:08   #10
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Pa mislim da je sad malo teško preuzeti odgovornost izjave: Idi na more, izdržat će/neće ništa bit autu.

Danas je radni dan, a da probaš do nekog/istog servisa vidit šta će ti reć?
Zašto?Ako je 2 litre unutra.Misliš da će ostati bez ulja?
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 12:18   #11
Najjednostavije, prije je slinilo, ali ne toliko. Poslije servisa slini više i gotovo, vraćaj se meštru koji je to radio. Ionako si napisala da je2km od tebe.
Vieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 12:31   #12
Quote:
mirekk kaže: Pogledaj post
Hvala !

Ulje ne bi miješala - jesam žensko al to ipak ne bi radila
Mislila sam promjeniti. Da li je moguće da je hipenol gušći pa zato prije nije curilo- a ovo sad je rjeđe
I još nešto samo pitanje- da sam tražila da mi stave hipenol bi li me poslušali ili oni imaju samo tu vrstu pa ni ne pitaju?

I da ! Ne volim biti sitničava al kad smo zadnji put to radili u domačoj produkciji stalo je litra i pol ulja- oni su zgurali 2 okruglo-
Uglavnom -sad ko mi kupi metar i pol platna - ja zaokružujem na dva!!
Istina i Bog da je ulje 100 kn skuplje - ali budem si i ja nekaj prislužila
mogu ti naplatiti 2 litre, ali ti onda i moraju dati ostatak od 1.5l do 2l, ako je pakiranje po litru.... ako je iz neke bačve, onda ti ne mogu naplatiti 2l ako je utrošeno 1.5l, pogotovo ne ulja koje košta 150kn/l.... ( tako si meštri skupljaju ulje za svoja vozila)

jedino pametno kaj ti se može reć za to je NE IDI na put kad znaš da ulje curi.... mada postoje i druge , manje pametne, odluke....
__________________
kochnice nas samo usporavaju...
KarloDelPontiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 13:04   #13
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Zašto?Ako je 2 litre unutra.Misliš da će ostati bez ulja?
Pa mjenjač ostavlja fleke od ulja ispod sebe u mirovanju. Aj ti procijeni oćel nakon 50 km ili 250 km mjenjač ostat bez ulja i otić na drugi svijet. Ili će stići nazad i onda trebat novi mjenjač.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 00:40   #14
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Pa mjenjač ostavlja fleke od ulja ispod sebe u mirovanju. Aj ti procijeni oćel nakon 50 km ili 250 km mjenjač ostat bez ulja i otić na drugi svijet. Ili će stići nazad i onda trebat novi mjenjač.
Pa kolega, znaš i sam da u mjenjaču ulje nije pod tlakom. I sad mene nešto kopa. Kak je moguće da je ulje do sad samo slinilo (a recimo sline SVI semerinzi na poluosovinama) a sad odjendnom lokva ko Vransko jezero čim parkiraš auto. Ražlika u gustoći 80W ili 75W nije tolika da bi to objasnila. Pa čak niti 90W - 75W Niti fora staro ulje - novo ulje to ne može (jer ta ulja nemaju deterđenata koji bi otopili načete brtve ko ulja za motore).

Da tu netko nije nešto kemijao (ne mislim odma nešto loše - možda je netko PROBAO popravit pa se malo ponesrečilo). Jer imao sam upravo takvo iskustvo. I to s ovlaštenim servisom.

Ukratko moj je savjet - pitati još kojeg majstora što on o tome misli.

Jer ovaj auto mislim da neće stići do mora u komadu (ili će se šteta pokazat kasnije) - a čak i da uzme bačvu ulja za getribu - zanima me kako će ju uliti. Jer na getribama većinom nema čepa ko na motoru. Nego daj imbus - pa se zavlači, pa jebi majku onom ko je to napravio, pa se zamasti, pa ulij previše, pa pusti da iscuri .....
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 07:56   #15
Jučer radili, - servis zatvoren prije nego smo došli doma.
Stavljena samo pasta za brtvljenje- ujutro flek veličine male šalice za kavu.
Pušiona
mirekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 07:59   #16
Nije dobro .
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 08:11   #17
zar nema neki aditiv koji s sipa unutra za brtvljenje, mislim da sam vidio tako nešto ,sad koliko je to dobro
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 09:35   #18
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Pa kolega, znaš i sam da u mjenjaču ulje nije pod tlakom.
Ma reko kad se ugrije ulje može bit još samo gore...


Quote:
mirekk kaže: Pogledaj post
Jučer radili, - servis zatvoren prije nego smo došli doma.
Stavljena samo pasta za brtvljenje- ujutro flek veličine male šalice za kavu.
Pušiona
Pa ako je veličina šalice za kavu preko noći, ja bih se, ako je "o glavu", možda i usudio...
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 10:20   #19
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Pa ako je veličina šalice za kavu preko noći, ja bih se, ako je "o glavu", možda i usudio...
e sad, fleka "veličine šalice za kavu", jel...
tu bi trebali postaviti pitanje i o podlozi.
na običnom betonu u onoj finoj površinskoj prašini dovoljne su dvije-tri kapljice ulja pa da se stvori fleka "veličine šalice za kavu". tada bih se ja čak i usudio napraviti tih par stotina km ali: ako su podloga keramičke pločice onda je do iste veličine iskapalo puno više...

uglavnom, posjeta mehaničaru je ionako neizbježna. bolje prije nego kasnije.
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 10:28   #20
Quote:
mr X kaže: Pogledaj post
e sad, fleka "veličine šalice za kavu", jel...
tu bi trebali postaviti pitanje i o podlozi.
na običnom betonu u onoj finoj površinskoj prašini dovoljne su dvije-tri kapljice ulja pa da se stvori fleka "veličine šalice za kavu". tada bih se ja čak i usudio napraviti tih par stotina km ali: ako su podloga keramičke pločice onda je do iste veličine iskapalo puno više...

uglavnom, posjeta mehaničaru je ionako neizbježna. bolje prije nego kasnije.
U pravu si, mislio sam na betonski pod garaže....
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:47.