Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2010., 16:05   #1
Alfa Romeo 145 vs Fiat Bravo

Ovako, zanimaju me ta 2 auta, koji je bolji..pouzdaniji, bolji motor..odrzavanje..potrosnja... Cuo sam da je za brava 1.6 najbolji motor, neunistiv ako se odrzava...taj me i zanima, posto su dizeli skuplji,i nisu toliko pouzdani, osim jtd..al on je preskup... uglavnom zanima me taj 1.6. kolika je potrosnja.normalne voznje..posto nisam iz grada, onda me ne zanima gradska potrosnja nego normalna..otvorena cesta i tako...dal je moguce vozit s nekih 7-8 litara normalno? naravno uzeo bih s full opremom, jer gotovo svaki ima klimu, a i jeftini su,tako da.. A sto se alfe tice, tu ne znam sta da uzmem... koji motor? 1.3 boxer mislim da je preslab a i dosta trosi? odrzavanje? kvarovi?
molim samo one koji znaju, neka pricaju..oni koji imaju iskustva s oba auta.. one price rekla kazala me ne zanimaju..thx
sssssssssssssss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 16:30   #2
uzmi fiata. 1.6 je na glasu kao jedan od trajnijih fiatovih motora, a čitao sam da su bokseri(ili samo alfini bokseri) jako osjetljivi na stil vožnje(neganjanje dok se ne zagrije i sl). alfu češće kupuju klinci željni sportskog stroja, pa je to razlog više da bude razjebana. e sad, neka me netko ispravi, za bokser nisam siguran, ali za redne alfe znam da imaju dvije svjećice po cilindru, od kojih svaka košta 200kn(u bravi ćeš proći sa 100-150kn ukupno). potrošnja je vjerujem tu negdje, ali održavanje i kvaliteta, po meni, su bolji kod fiata. opet, treba provjeriti konkretan primjerak.
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 16:48   #3
Bravo 1.6 će ti trošiti oko 8 litara, voziš li se van grada, a ako recimo ideš na dalji put po otvorenoj cesti spustiš ga i ispod 7.
Po zimi si računaj i do 9 litara.

Ako kupiš Bravo 1.6 prvo kaj napravi osim još izmjene ulja, filtera, promjeni zupčasti remen, zatezaće i natezaće, jer im je to boljka.

Kaj se tiće Alfe tu ti nemrem niš pametnoga reći jer nisam baš upućen u taj model Alfe.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 17:13   #4
U Bravu su najbolja opcija 1.2 16v i 1.6 16v. Kao i JTD.
U Alfi 145 su TS sigurnija opcija od boxer motora i opet bih rekao 1.6 TS (1.4 TS je preslab i trosi isto) je ok. Recimo 2.0 TS je pila, ali trosi i skupo je osiguranje.i JTD motori su vrlo dobar izbor.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 17:16   #5
Quote:
klinsider kaže: Pogledaj post
U Bravu su najbolja opcija 1.2 16v i 1.6 16v. Kao i JTD.
U Alfi 145 su TS sigurnija opcija od boxer motora i opet bih rekao 1.6 TS (1.4 TS je preslab i trosi isto) je ok. Recimo 2.0 TS je pila, ali trosi i skupo je osiguranje.i JTD motori su vrlo dobar izbor.
Moja šogorica ima Bravo 1.2 16 V, 2000 g., auto ide stvarno dobro, a troši oko 6.5 litara.
Samo kaj taj motor se počel proizvoditi u drugoj polovici 1999.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 17:36   #6
Bravo - jeftiniji za odrzavanje, manje trosi
Alfa - znatno kvalitetnija unutrasnjost, zivlji motor, obicno se polovne nalaze sa vise opreme...
__________________
And all those moments will be lost in time like tears in the rain. Time to die.
HumbleMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 17:38   #7
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
ali za redne alfe znam da imaju dvije svjećice po cilindru, od kojih svaka košta 200kn(u bravi ćeš proći sa 100-150kn ukupno). potrošnja je vjerujem tu negdje,
sto se tice famoznih svjecica, Alfine traju 100 000 km, tako da sto se tice odrzavanja te dođu na isto ako ne i jeftinije....
__________________
And all those moments will be lost in time like tears in the rain. Time to die.
HumbleMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 18:36   #8
Hah, napokon neka tema u kojoj mogu "stručno" učestvovati.
Uglavnom, ponosan vlasnik Alfe 145. Kad sam ju kupovao prije 5 godina imao sam dilemu oko Alfe i Civica. Pošto je Civic par godina stariji i sa 50% više km bio skuplji od Alfe, uzeo sam Alfu. I osobno mišljenje da se nisam zeznuo. Par razloga. Uzeo sam facelifting, 2000g. Dobro sam je pregledao. Kad sam je uzeo varijator je bio u k....
Bolesti te Alfe s kojima ćeš morati živjeti: varijator (predlažem kad radiš veliki servis da ga zamjeniš), slaba svijetla (a nekad se odvoji ona plastika unutra), gepek se normalno zatvara ali ak bolje pogledaš skužit ćeš na lijevoj strani veći zazor, brisaći znaju raditi isprekidano dok se unutra mast ne rastopi (da se to srediti da skineš svu mast ). Neki tvrde da im je previsoko sjedenje unutra, al moram reći da svi koji su vozili moj auto uključujući i mene od 185cm su se normalno smjestili. Suvozač će ostati iznenađen sa mjestom koje ima ispred sebe. Iza ti nema baš mjesta, al ne kupuješ obiteljski auto.
Moj sad ima 150000 i do sad, u zadnjih 70 000 koliko ga imam sam radio slijedeće stvari: 2 velika servisa (preporuka ti je svakih 60 000 cca -1800kn ), 2 kompleta svijećica (jedan mi je brže otišao jer se vozim na plin (1100kn komplet), kupljen sa neispravnom lambdom (1093kn), diskovi prednji i stražni + pločice oko 1000kn (2 put mjenjao pločice do sad), vilice obje (oko 350kn kom), cilindar kuplunga propišao (zeznuo se pa otišao u ovlašteni, (oko 3000kn). To ti je to u zadnjih 5 godina.
Auto nema nekih sportskih karakteristika (1.4TS), al ima pristojan zvuk i moram reći da mi je i dan danas unutrašnjost ljepša dizajnom od nekih novih automobila. Pošto mi je model FL2, moram reći i da su sicevi kvalitetni i da stvarno auto zgleda kao nov iznutra i nakon 10 godina. A i tih zadnjih godina su ti stavljali opreme malo više (što se tiće tog modela ) pa tako sam dobio 2 zračna, klimu, tvorničke spojlere, maglenke.
Motor ako ga paziš kao ja i ak nije zrauban, mislim da je stvarno odličan. Ja mijenjam ulje svakih 10-13 tisuća, u tom periodu dotočim manje od litru jer bi dobro bilo zbog varijatora da ti je na maksimumu.
Potrošnja u gradu je oko 9-10 litara, al kak imam plin (11-12), nekak me nije briga. Ako te što zanima u vezi auta sam pitaj...
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 18:41   #9
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Hah, napokon neka tema u kojoj mogu "stručno" učestvovati.
Uglavnom, ponosan vlasnik Alfe 145. Kad sam ju kupovao prije 5 godina imao sam dilemu oko Alfe i Civica. Pošto je Civic par godina stariji i sa 50% više km bio skuplji od Alfe, uzeo sam Alfu. I osobno mišljenje da se nisam zeznuo. Par razloga. Uzeo sam facelifting, 2000g. Dobro sam je pregledao. Kad sam je uzeo varijator je bio u k....
Bolesti te Alfe s kojima ćeš morati živjeti: varijator (predlažem kad radiš veliki servis da ga zamjeniš), slaba svijetla (a nekad se odvoji ona plastika unutra), gepek se normalno zatvara ali ak bolje pogledaš skužit ćeš na lijevoj strani veći zazor, brisaći znaju raditi isprekidano dok se unutra mast ne rastopi (da se to srediti da skineš svu mast ). Neki tvrde da im je previsoko sjedenje unutra, al moram reći da svi koji su vozili moj auto uključujući i mene od 185cm su se normalno smjestili. Suvozač će ostati iznenađen sa mjestom koje ima ispred sebe. Iza ti nema baš mjesta, al ne kupuješ obiteljski auto.
Moj sad ima 150000 i do sad, u zadnjih 70 000 koliko ga imam sam radio slijedeće stvari: 2 velika servisa (preporuka ti je svakih 60 000 cca -1800kn ), 2 kompleta svijećica (jedan mi je brže otišao jer se vozim na plin (1100kn komplet), kupljen sa neispravnom lambdom (1093kn), diskovi prednji i stražni + pločice oko 1000kn (2 put mjenjao pločice do sad), vilice obje (oko 350kn kom), cilindar kuplunga propišao (zeznuo se pa otišao u ovlašteni, (oko 3000kn). To ti je to u zadnjih 5 godina.
Auto nema nekih sportskih karakteristika (1.4TS), al ima pristojan zvuk i moram reći da mi je i dan danas unutrašnjost ljepša dizajnom od nekih novih automobila. Pošto mi je model FL2, moram reći i da su sicevi kvalitetni i da stvarno auto zgleda kao nov iznutra i nakon 10 godina. A i tih zadnjih godina su ti stavljali opreme malo više (što se tiće tog modela ) pa tako sam dobio 2 zračna, klimu, tvorničke spojlere, maglenke.
Motor ako ga paziš kao ja i ak nije zrauban, mislim da je stvarno odličan. Ja mijenjam ulje svakih 10-13 tisuća, u tom periodu dotočim manje od litru jer bi dobro bilo zbog varijatora da ti je na maksimumu.
Potrošnja u gradu je oko 9-10 litara, al kak imam plin (11-12), nekak me nije briga. Ako te što zanima u vezi auta sam pitaj...

Ispricavam se na offtopicu jel znas mozda koja je zadnja godina proizvodnje 145-ice?
yoshimura-nipon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 19:05   #10
Quote:
yoshimura-nipon kaže: Pogledaj post
Ispricavam se na offtopicu jel znas mozda koja je zadnja godina proizvodnje 145-ice?
2001. je zadnja godina.


po mom mišljenju, najbolji motori za bravo su 1.6 16V i 1.9 JTD. za alfu 1.6 TS ili 1.9 JTD. dizelaši u bravu i alfi su isti tak da te to ne brine. s tim motorima auti idu dosta dobro i nisu preskupi za održavanje. ak te brine cijena održavanja, bravo je jeftiniji. ne znam cijene za njega, ali kolega "fulcrum" je napisal za alfu.

kaj se tiče kvalitete, alfa je dosta kvalitetnija. u 145-ici i 146-ici mi je jebeno kaj suvozač ima tolko mjesta ispred sebe da može istegnut noge do šoferšajbe, a da ne pomakne sjedalo skroz unatrag. to sam se uvjeril u frendovoj 146-ici. bravo ima manje mjesta, ali to nisu neke velike razlike.

normalna potrošnja za oba benzinca je oko 8 litara kombinirane vožnje. bravo možda troši deci-dva manje, ali ovisi od vozača do vozača. ak imaš tešku nogu, bez problema ti potroši 10 litara. JTD motori troše oko 6-6.5 litara s tim da to nije najmanje. ak se potrudiš, spustiš ga ispod 6. u firmi imamo službeno vozilo alfu 156 2.4 JTD i troši 8 litara kombinirane vožnje, al ju svi gaze. da se malo pripazi na vožnju, mislim da bi potrošnja pala na 7-7.5 bez problema.
__________________
Tutorial - kako pokrenuti auto-pojačalo kod kuće?! KLIK ZA DOWNLOAD
charly2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 19:27   #11
Bravo je prostraniji i udobniji jer manje osjeti rupe. Meni je i ljepši, i svakako biraj 2001 godište 1,6 motor.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 19:38   #12
Quote:
klinsider kaže: Pogledaj post
U Bravu su najbolja opcija 1.2 16v i 1.6 16v. Kao i JTD.
U Alfi 145 su TS sigurnija opcija od boxer motora i opet bih rekao 1.6 TS (1.4 TS je preslab i trosi isto) je ok. Recimo 2.0 TS je pila, ali trosi i skupo je osiguranje.i JTD motori su vrlo dobar izbor.
Dobar osvrt.Jedino što bih dodao da alfa ima skuplje održavanje i neusporedivo bolji osjećaj u vožnji.
Velebni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 20:11   #13
Quote:
Velebni kaže: Pogledaj post
Dobar osvrt.Jedino što bih dodao da alfa ima skuplje održavanje i neusporedivo bolji osjećaj u vožnji.
Koja Alfa ima skuplje održavanje?
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 21:07   #14
za twin spark pouzdano jest...znam da svi plaču kad kupuju svjećice(8*200kn). ne znam kako stvari stoje sa bokserima, znam da sam čuo za 145/155/156 TS da važi. za ostale dijelove pretpostavljam da nisu tako skupi.eh, da, alfe imaju varijator faze, koji također voli otići... al to se navodno da riješiti, tako makar kažu na alfinom forumu
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 01:46   #15
Oba auta su već dosta stari i veliki potrošači, naročito u gradu. Probaj nekako nagrecati za 1.9jtd, nećeš pogriješiti, odličan motor i u Fiatu i u Alfi, mislim da iden čak bolje od tih 1,6 a troši barem40% manje.
davoros is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 09:51   #16
a cuj.. imislim da su jtd pre skupi u njima.. jos malo dodas, i moezs aflu 156 uzet.. ne'
sssssssssssssss is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 10:13   #17
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Koja Alfa ima skuplje održavanje?
Svi TS motori.Hočeš da ti nabrojim sve što se mora promjenit u 100000km.Ne bi stalo u tri topića.A rađe bi boxer nego ts samo što su boxeri stariji i nažalost većina ih je rasturena.Mada sam nedavno vozio jedan sa odličnim motorom.Ali nažalost nisu neke druge stvari štimale.
Velebni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 14:54   #18
Quote:
Velebni kaže: Pogledaj post
Svi TS motori.Hočeš da ti nabrojim sve što se mora promjenit u 100000km.Ne bi stalo u tri topića.A rađe bi boxer nego ts samo što su boxeri stariji i nažalost većina ih je rasturena.Mada sam nedavno vozio jedan sa odličnim motorom.Ali nažalost nisu neke druge stvari štimale.
Aha,pat tako reci,TS.
Boher će nadživiti 2,4 novi JTDm.Ulje i filter svakih 7500/10 000 i vozi.NGK svjećice jesu bile 100€ ali i traju 100 000 km,komplet remenja (5 komada)=100€.Ja ne vidim što je tu skupo?
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 19:20   #19
box motor 1.6 u 145 bolji nego svaki Fiat.Potroši ali zvuk i lagano ljuljanje na semaforu je neponovljiv osjećaj.Jedino ga se nesmije gaziti na hladno i treba redovito mijenjati ulje i paziti da ga uvijek ima.JTD odlični motori ali ipak je to diesel-vozim 156 1.9 JTD 115 ks.
arnazabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 19:37   #20
Svi alfini bokseri su fantastični, al daj ti nađi 145 box u koju ne treba ulupat duplu nabavnu vrijednost da se dovede u dobro stanje. A dal 1.6 ts il bravo 1.6 - onaj u boljem stanju. Alfa ima nešto skuplje održavanje al je kvalitetnija, (meni) ljepša, opremljenija itd. čak i 1.4 ts je dovoljna za normalnu vožnju i češće su na tržištu.
__________________
[OO]\___Y___/[OO]
_SS_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:35.