Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2012., 15:27   #5261
Jao motofoto, vidis li ti ista vise u ovim upisima od toga da se tebe kritzira?


Svekica ti nije cvice (dio o prcanju u mozak), ali imas definitivno prevelika ocekivanja od nje.

Jedino i glavno ocekivanje koje je u redu da imas prema njoj je to da te ne napada i da je u ophodenju prema tebi korektna.
Sve povrh toga prema tebi; ljubav, emotivna i materijalna podrska...to je neki super bonus koji nije u redu ocekivati.

Druga je stvar uloga koju bi bilo u redu da ta zena ispuni spram svoga sina ili vase dice.
Ali tu su oni da je kritiziraju i imaju ocekivanja, jer je to odnos koji se tice
njih, a ne tebe.

Shvacam da si ti neki drugi tip, ali dozvoli da nisu svi poput tebe.
I probaj malo manje osudivati, jer bi ti se lako moglo dogoditi da sutra i tvoja dica i potencijalne snahe tebe osuduju.
Mozda ces npr. dobiti snahu koja ne zeli prisan, nego samo korektan odnos.
Pa ces joj ti sa svojim ocekivanjima oko sveopce obiteljske idile biti tlaka, gusiti je i kulpabilizirati.
Kako ces se onda nositi sa time?


Kazala si da bi se u toj situaciji ti povukla i da bi ti tazbinski rod diktirao nacin kako bi se ti postavila prema njima.
Nekako cisto sumjnam da bi tako bilo.
A i ako bi se trudila na vani biti distantna svekrva kako bi se od tebe ocekivalo, sigurno bi sa takvim odnosom bila nezadovoljna i nesritna, barem u istoj miri (ako ne i vecoj) od one sa kojom si nezadovoljna danas sa svojim odnosom sa svekrvom.
A nezadovoljstvo se na kraju na ovaj ili onaj nacin ispolji.

Ako ne dozvoljavas svekrvi da ste razlicite i osudujes je prilicno grubo zbog toga (prvi tvoj post), zasto bi sutra snaha/zet dobili drugaciji tretman?

Sad imas priliku da se probas nauciti toleranciji, da probas prihvatiti da nisu svi poput tebe i tvoje obitelji (kolikogod vas nacin u sustini bia lip).

I giljajte u svoj stan, svima ce vam tako biti bolje.
choupette is offline  
Old 29.05.2012., 19:31   #5262
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Jao motofoto, vidis li ti ista vise u ovim upisima od toga da se tebe kritzira?


Svekica ti nije cvice (dio o prcanju u mozak), ali imas definitivno prevelika ocekivanja od nje.

Jedino i glavno ocekivanje koje je u redu da imas prema njoj je to da te ne napada i da je u ophodenju prema tebi korektna.
Sve povrh toga prema tebi; ljubav, emotivna i materijalna podrska...to je neki super bonus koji nije u redu ocekivati.

Druga je stvar uloga koju bi bilo u redu da ta zena ispuni spram svoga sina ili vase dice.
Ali tu su oni da je kritiziraju i imaju ocekivanja, jer je to odnos koji se tice
njih, a ne tebe.

Shvacam da si ti neki drugi tip, ali dozvoli da nisu svi poput tebe.
I probaj malo manje osudivati, jer bi ti se lako moglo dogoditi da sutra i tvoja dica i potencijalne snahe tebe osuduju.
Mozda ces npr. dobiti snahu koja ne zeli prisan, nego samo korektan odnos.
Pa ces joj ti sa svojim ocekivanjima oko sveopce obiteljske idile biti tlaka, gusiti je i kulpabilizirati.
Kako ces se onda nositi sa time?


Kazala si da bi se u toj situaciji ti povukla i da bi ti tazbinski rod diktirao nacin kako bi se ti postavila prema njima.
Nekako cisto sumjnam da bi tako bilo.
A i ako bi se trudila na vani biti distantna svekrva kako bi se od tebe ocekivalo, sigurno bi sa takvim odnosom bila nezadovoljna i nesritna, barem u istoj miri (ako ne i vecoj) od one sa kojom si nezadovoljna danas sa svojim odnosom sa svekrvom.
A nezadovoljstvo se na kraju na ovaj ili onaj nacin ispolji.

Ako ne dozvoljavas svekrvi da ste razlicite i osudujes je prilicno grubo zbog toga (prvi tvoj post), zasto bi sutra snaha/zet dobili drugaciji tretman?

Sad imas priliku da se probas nauciti toleranciji, da probas prihvatiti da nisu svi poput tebe i tvoje obitelji (kolikogod vas nacin u sustini bia lip).

I giljajte u svoj stan, svima ce vam tako biti bolje.


ona je bezobrazna, primitvna, sebična, kravetina. točka

a sta se tice moje buduce snahe, dao bog da je budem imala, ako je moj sin sretan ma ko sam ja da se tu pletem.


e, ali neeeeeeeeeeeeeeeeeee ONA SMATRA da mi ne zivimo kako bi mogli i trebali, i da , nije svetica i nije da ne prigovara. svi dobro znaju sta ta nadrkana kokoš misli, šta osjeca i očekuje. odvratna je, uzas zivi, moje je jedino poslanje doc do stupnja kad mi se od pomisli na nju nece bljuvat, odvratna kucketina....i nemojte je puno branit bar vi neudate da vam ne bi jedna takva dosla u zivot.....

ocito nisam napisala dovoljno bitnih podataka ali ja znam dosta ljudi kojima je sebicnost iznad morala ali OVA BESKARAKTERNA OHOLA FUFA predvodi sve do sada viđeno.

ma ne da mi se više...zakljucili smo sta dalje od nje to bolje....
motofoto is offline  
Old 29.05.2012., 19:53   #5263
Quote:
motofoto kaže: Pogledaj post
ona je bezobrazna, primitvna, sebična, kravetina. točka

a sta se tice moje buduce snahe, dao bog da je budem imala, ako je moj sin sretan ma ko sam ja da se tu pletem.


e, ali neeeeeeeeeeeeeeeeeee ONA SMATRA da mi ne zivimo kako bi mogli i trebali, i da , nije svetica i nije da ne prigovara. svi dobro znaju sta ta nadrkana kokoš misli, šta osjeca i očekuje. odvratna je, uzas zivi, moje je jedino poslanje doc do stupnja kad mi se od pomisli na nju nece bljuvat, odvratna kucketina....i nemojte je puno branit bar vi neudate da vam ne bi jedna takva dosla u zivot.....

ocito nisam napisala dovoljno bitnih podataka ali ja znam dosta ljudi kojima je sebicnost iznad morala ali OVA BESKARAKTERNA OHOLA FUFA predvodi sve do sada viđeno.

ma ne da mi se više...zakljucili smo sta dalje od nje to bolje....
Nakon sipanja toliko gorčine i žuči, ti i dalje misliš da si nešto bolja od nje?
Daj pripazi malo na rječnik, za Boga miloga.
5rich is offline  
Old 30.05.2012., 00:02   #5264
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Jao motofoto, vidis li ti ista vise u ovim upisima od toga da se tebe kritzira?


Svekica ti nije cvice (dio o prcanju u mozak), ali imas definitivno prevelika ocekivanja od nje.

Jedino i glavno ocekivanje koje je u redu da imas prema njoj je to da te ne napada i da je u ophodenju prema tebi korektna.
Sve povrh toga prema tebi; ljubav, emotivna i materijalna podrska...to je neki super bonus koji nije u redu ocekivati.
...

Draga motofoto, čitam tvoju priču i htjela sam ti nešto napisati, ali choupette je to tako lijepo sročila da doista nema potrebe. Potpisujem cijeli post od A do Ž

Tvoja gorčina probija iz tebe, nemoj si to raditi. Velika je stvar kad čovjek nauči prihvaćati i tolerirati i one koji su od njega različiti. Tebi se tvoja svekrva uopće ne mora sviđati, ali je svakako trebaš prihvatiti onakvom kakva ona je. Ili nastaviti živjeti po svom, ogorčena i nesretna. Nadam se da ćeš pametno izabrati
-Ayla- is offline  
Old 30.05.2012., 00:53   #5265
Quote:
5rich kaže: Pogledaj post
Nakon sipanja toliko gorčine i žuči, ti i dalje misliš da si nešto bolja od nje?
Daj pripazi malo na rječnik, za Boga miloga.
jel ti se pomakla aureola od moje grmljavine.... evo brisem post da ne sablaznjavam sveprisutne svece svojom gorcinom. ovoj sacici sta razumije problem hvala, trebat ce mi vremena, ali postajanje covjekom je proces pa ce i ova stepenica biti prijedena kad tad...pozz

ma zapravo nek stoji...
motofoto is offline  
Old 30.05.2012., 00:56   #5266
Normalno da bude stajal jer ga više nemreš editirati

Pa dobro, jel tebi normalno izreći sve kaj jesi, da te ne ponavljam? Jel ti to tak i pred klincima doma?
Kužim ja tebe, ali da me mlatiš štapom, ne bi skužila tvoje postupke
5rich is offline  
Old 30.05.2012., 01:14   #5267
Quote:
5rich kaže: Pogledaj post
Normalno da bude stajal jer ga više nemreš editirati

Pa dobro, jel tebi normalno izreći sve kaj jesi, da te ne ponavljam? Jel ti to tak i pred klincima doma?
Kužim ja tebe, ali da me mlatiš štapom, ne bi skužila tvoje postupke
koje postupke, ovo su samo rijeci, na kompjuteru. ne sjecam se da sam ista napravila jer nisam, osim odlucila preselit se. koji postupci ti nisu jasni ne kuzim? da, da ja tako doma sa klincima naravno, i s muzem, svekrvom i susjedom, svih posjednem na kauc i krenem im psovat...

a nek stoji...mozda dobije i nastavak
motofoto is offline  
Old 30.05.2012., 11:04   #5268
Quote:
motofoto kaže: Pogledaj post
koje postupke, ovo su samo rijeci, na kompjuteru. ne sjecam se da sam ista napravila jer nisam, osim odlucila preselit se. koji postupci ti nisu jasni ne kuzim? da, da ja tako doma sa klincima naravno, i s muzem, svekrvom i susjedom, svih posjednem na kauc i krenem im psovat...

a nek stoji...mozda dobije i nastavak
Nisu to samo riječi na kompjuteru nego tvoje iskreno mišljenje o ženi.
Razmažena si i samoživa, umjesto da si zahvalna što ti je omogućila mjesto za život, ti pljuješ po njoj kao da ti je pobila cijelu obitelj.
sa takvim stavom bi meni iz kuće letila još lani, kao i mamlaz koji te uzeo za ženu
Jedino ispravno što možeš napraviti jest odseliti se, pa onda kritiziraj do mile volje
_ana__ is offline  
Old 30.05.2012., 12:47   #5269
_Ana_ problem je kod takvih žena (ljudi općenito) što svaka dobra gesta ima svoju cijenu...kao što je očito kod njene svekrve. Iskusila sam to na svojoj koži, al učiš dok si živ i razmisliš dvaput prije nego opet prihvatiš bilo kakvu pomoć.
A na temelju par postova suditi o karakteru osoba .
Očito je da je ovdje izbacila frustracije, kao i svi mi koji prolazimo slično. Ljutnja je učinila svoje.
__________________
Mali medo, 2011.
Perazg is offline  
Old 30.05.2012., 13:12   #5270
Negdje sam naletjela na ovu pričicu , ne sjećam se je baš doslovno , ali ide nekako ovako:

Pričaju dvije žene od kojih se jednoj udala kćer i oženio sin.
pa je pita susjeda: "Daj mi reci kakva ti je snaha?"
"Ma šuti, nedo Bog nikome nešta takvo. Svako jutro moj sin njoj mora odnest doručak u krevet. Čak joj je počeo i kuću pospremat, usisavat, prat suđe, ko kakav papak! Zamisli da sam doživila da mi je sin postao papak! Pa šta god da hoće kupit mora prvo nju pitat ko kakvu sheficu. A ona toliko nekulturna da mu sjedne u krilo preda mnom pa ga počne ljubit! Mene sram da glavu okrećem!"
"Pa dobro, a kakav ti je zet?"
"Eeeee to je duša od čovjeka! Svako jutro ti on mojoj kćeri donese doručak u krevet. Pa hoće i da joj poradi po kući, usisa, opere suđe kada treba. Nema ti teorije da bi on išta kupio a da nju ne pita. Sve dušo, draga, hoćemo ovo, hoćemo ono.... A nekada je i uštipne za guzu pa cmokne preda mnom a ja se pravim da nevidim, a zapravo mi bude baš toplo oko srca!"

Lady Leona77 is offline  
Old 30.05.2012., 16:19   #5271
Quote:
motofoto kaže: Pogledaj post
ona je bezobrazna, primitvna, sebična, kravetina. točka
meni je super koliko si ti ogorčena i fokusirana na ženu koju vidiš tri put godišnje. koja jebena fiksacija.
a bome i puno znaš o njenim dnevnim navikama (kavama s frendicama) i financijskom stanju za nekog ko vas ne zove, ko vas ne posjećuje (ak kažeš da je do sad 3x vidjela vaše dijete i da se to događa kad vi odete do njih, ne kužim kad se onda događaju ti upadi u kuću itd).
tolko si u krivu i toliko ogorčena da ćeš si uništit zdravlje ovolikom mržnjom.
jebe ti se za tu babu, njene kave i novce. kog briga za nju koji ti je kurac ženo?
sanjita is offline  
Old 30.05.2012., 16:50   #5272
Ja ovo gore potpisujem!!!!
Ma ja tebe razumijem,al nemoj se toliko žderati.Tako živčana i ljuta štetiš sebi i svojoj obitelji. A zbog čega? Jedne zločeste babe? Odseli se,živi svij život.A kad te spopadne ljutnja,nabavi onu vreču za boksanje....i tako,svaki put kad je mlatneš ti si zamisli da je to tvoja svekriva.Em se budeš oslobodila negativnih emocija,em budeš stekla(sudeči po količini tvoje ljutnje) zavidnu kondiciju
__________________
Ja sam dijete zemlje i zvjezdanog neba...
lordy is offline  
Old 30.05.2012., 17:05   #5273
Quote:
Perazg kaže: Pogledaj post
_Ana_ problem je kod takvih žena (ljudi općenito) što svaka dobra gesta ima svoju cijenu...kao što je očito kod njene svekrve. Iskusila sam to na svojoj koži, al učiš dok si živ i razmisliš dvaput prije nego opet prihvatiš bilo kakvu pomoć.
A na temelju par postova suditi o karakteru osoba .
Očito je da je ovdje izbacila frustracije, kao i svi mi koji prolazimo slično. Ljutnja je učinila svoje.
Da, sve ima svoju cijenu pa tako i stanovanje u nečijem. Ali zašto ovdje proglasiti svekrvu zlom, ako je snaha u njenom i još joj stravično smeta, naziva je svim mogućim i nemogućim imenima, a žena joj dođe 3 put godišnje-ako....
I još zamisli "kravetina" je dala na štednju upravo onoliko koliko ona digla kredita za doktorat!?! Bi li bila kravetina i da joj je dala? Ja mislim da bi I to je prestrašno.
Istovremeno, ni vlastita mama nije dala za doktorat ali nije kravetina

Barem da drži jezik za zubima

I da, imam i ja svekrvu, ne slažemo se iz nekih razloga ali zato nismo u kontaktu, niti uzimam od nje stan, ni salatu s puževima
_ana__ is offline  
Old 30.05.2012., 18:27   #5274
Quote:
_ana__ kaže: Pogledaj post
Nisu to samo riječi na kompjuteru nego tvoje iskreno mišljenje o ženi.
Razmažena si i samoživa, umjesto da si zahvalna što ti je omogućila mjesto za život, ti pljuješ po njoj kao da ti je pobila cijelu obitelj.
sa takvim stavom bi meni iz kuće letila još lani, kao i mamlaz koji te uzeo za ženu
Jedino ispravno što možeš napraviti jest odseliti se, pa onda kritiziraj do mile volje
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
meni je super koliko si ti ogorčena i fokusirana na ženu koju vidiš tri put godišnje. koja jebena fiksacija. :r:
a bome i puno znaš o njenim dnevnim navikama (kavama s frendicama) i financijskom stanju za nekog ko vas ne zove, ko vas ne posjećuje (ak kažeš da je do sad 3x vidjela vaše dijete i da se to događa kad vi odete do njih, ne kužim kad se onda događaju ti upadi u kuću itd).
tolko si u krivu i toliko ogorčena da ćeš si uništit zdravlje ovolikom mržnjom.
jebe ti se za tu babu, njene kave i novce. kog briga za nju koji ti je kurac ženo?
Potpis
Al ja ni dalje ne kužim kakva je to sebična kravetina etc koja daje sinu i snahi da žive u njenom stanu, iako ju oboje šalju u pm
5rich is offline  
Old 30.05.2012., 21:37   #5275
Quote:
5rich kaže: Pogledaj post
Potpis
Al ja ni dalje ne kužim kakva je to sebična kravetina etc koja daje sinu i snahi da žive u njenom stanu, iako ju oboje šalju u pm
pa takva eto, jos i fufa
umjesto da na slanje u pm kaze hvala i skuha im kavu mozda

ona kafenise i stavlja novce na stednju c c c
__________________
It's you, it's you, it's all for you Everything I do I tell you all the time Heaven is a place on earth with you Tell me all the things you want to do...<3
~StarPrincess~ is offline  
Old 31.05.2012., 13:35   #5276
Mofoto, možda nisi dobro prenijela vašu čitavu situaciju, no ono što iskače iz tvojih postova je to da ti svojoj svekrvi zamjeraš što vas ne financira.
Ti nisi njeno dijete, ona nije dužna podržavati te i financirati u školovanju, jednako kao što ti nisi obavezna (a ni potrebita) živjeti u njenom stanu i trpjeti to što trpiš.
Odseli se i imaj svoj mir. Ovako se čini da tebe boli što ti ona nije i stan poklonila pa da joj možeš uzeti ključ. Meni osobno nije jasno zašto itko trpi da netko koga ne podnosi i koga čuje tri puta godišnje ima ključ stana u kojem živi. Nezamislivo mi je i da vam rošta po stvarima i da ju već niste zamolili da to ne radi. Nezamislivo mi je i da si puna zamjerki i ružnih riječi o osobi u čijem stanu i pod čijom sjenom i dalje živiš. Ti demoni koji tebe muče se neće riješiti kada ti izgovoriš to što imaš jer nemaš pravo komentirati većinu tih stvari. No vidi, ovo si napisala i iz toga se čini da tebi uglavnom nedostaje njen novac:

Quote:
motofoto kaže: Pogledaj post
ja sam sretna da ona ima zivot, samo mislim da nije korektna prema meni.
ne daj boze da nam sta ona plati.
Quote:
motofoto kaže: Pogledaj post
materijalno, zbilja ali zbilja mi nije uopce bitno.
Quote:
motofoto kaže: Pogledaj post
ja se ne lovim za svekrvine novce nego za njenu paznju i njeno vrijeme
Quote:
motofoto kaže: Pogledaj post
ja ti stojim iza gore napisanoga, ja bi umrla od srama sama ispred sebe da ja idem orocit novce u banku a moja djeca dizu kredit u tom iznosu.
Quote:
motofoto kaže: Pogledaj post
ej ljudi ajmo stavit novce po strani, ja s tim nemam problem....

Na kraju, potpisujem sve što je polly rekla. Mislim da ćeš do nekog kvalitetnog rješenja situacije (barem u svojoj glavi) doći uspiješ li primjeniti išta od onog što ti je napisala.
Jelica Izjelica is offline  
Old 01.06.2012., 18:43   #5277
Quote:
MisMis kaže: Pogledaj post
Dalje...Ja sam gospoju upoznala tek prošlo ljeto, nakon 5 godina veze.
Svoju bivšu je odveo na upoznavanje roditeljima već nakon 2-3 godine veze, tako da je ona njegovu mamu mogla procijeniti puno, puno ranije nego ja.
Dakle, njegova bivša je prije braka okusila ono što sam ja tek naknadno, kad je na neki način već postalo kasno.
Ne znam čemu je potrebno upoznati svekrvu da shvatiš da imaš posla sa "maminim sinom".
Već je sama priča njemu i njegovoj bivšoj dovoljna da se dođe do nekih zaključaka.

Quote:
Dalje - samo ugradbeni ormar smo platili 9 tisuća kuna. Ako se odselim, ormar ostaje njoj. Ne mogu odnijeti ormar rađen po mjeri ! A radije bih uzela sjekiru i iscijepala ga nego ga ostavila njoj!
To su pitanja koja rješavaš sa svojim mužem, a ne sa njom. Vas dvoje se trebate dogovoriti što sad kad ste ulagali zajedno u tuđi stan. Ona nema ništa s time.

Quote:
Da prema MMu imam minimum poštovanja nema veze s mozgom. Šutke trpim i izbjegavam otvoreni sukob s njom upravo iz obazrivosti prema njemu.
To i jest minimum poštovanja.
A što se tiče izbjegavanja sukoba sa svekrvom... Pa ni ne čudim se. Muž ti je jasno pokazao na primjeru svoje bivše kako je mama važnija. Vjerovatno strahuješ kako bi opet mogao učiniti isto.
Quote:
Žao mi je što MM mora to trpjeti - biti ''moderator'' između nas dvije. Meni nije cilj da ona potpuno prestane dolaziti i da prekinemo svaki kontakt. Ja samo želim da me POŠTUJE a ne da se ponaša prema meni kao da sam joj kmet.
Tvoj muž i treba biti regulator prvenstveno odnosa majke prema njemu samom. To kako se svekrva odnosi prema vama pokazatelj je njihovog odnosa. On joj takvo ponašanje dopušta.

Svekrva te ni ne treba poštovati, ali bi se trebala odnositi prema tebi na određen način iz poštovanja prema svom sinu. Međutim, on to ne zahtjeva, a ti činiš ionako grešku što od svoje svekrve očekuješ očito više nego je ona voljna pružiti.
Nećeš vjerovati, ali bolji su i nikakvi kontakti nego ovakvi kao vaši.
Quote:
MisMis kaže: Pogledaj post
Mogu je ja posjesti i blago i obazrivo reći sve što me muči, i iznijeti najrazumnije razloge zbog čega me muči, ali opet će ona dignuti nos
...
To trebaš učiniti sa svojim mužem, a ne sa njom. Ona je samo okolnos vašeg braka koju ćete ukloniti ili nećete.
Quote:
Prepričam to MMu a on kaže ''stavi ispred nje kuhati mahune u hladnu vodu i gotovo, napravi uvijek suprotno''.
A je*ote, kakav je to život ?! Da se ja s nekim moram prepucavati?!
Onakav kakvog si sama izabrala.
Tvoj muž ti savjetuje kako se uspješno prepucavati s njom, umjesto da riješi vaš problem.
No, možda u tome i jest caka. On to ne vidi kao vaš problem, već tvoj problem.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Old 02.06.2012., 00:27   #5278
pa to zapravo i nije njegov problem.
ona mora inzistirati na tome da ju svekrva poštuje.
i tražiti to direktno od nje, kao odrasla osoba, što i je, a ne kao dijete koje se boji strašne vještice.
baš čitam sve komentare na njene postove i zanima me koliko bi ljudi koji su ju komentirali trpili takvo maltretiranje. ja znam da ne bih.
i to stanej napetosti nije lako ni njenom sinu izdrzati, on je naucio zivjeti sa starom takvom kakva je i sigurno mu nije neko veselje sad rjesavati sukob izmedju zene i majke.
to zena mora napraviti sama.
prvo mora promijeniti bravu. zatim razgovarati sa svekrvom. nekoliko puta.
i ako ju pokuša izignorirati i nastaviti po svome, MIs mora ostati čvrsta i boriti se za sebe i svoje.
tako sam ja riješila problem svoje svekrve, pa i problem njenog nenajvaljenog pojavljivanja (a ta bi sjela na zvono i probudila mi dijete svaki put).
i kad tako napraviš, ti se trajno smiriš i ispuše se i taj balon.
nije to ništa strašno niti zahtjeva razvod ni selidbu.
samo malo više hrabrosti.
Jelica Izjelica is offline  
Old 02.06.2012., 01:48   #5279
Zanimljivo kako se na kraju ustvari na kraju profiltriraju dva generalna stava...

1) Da žena sama rješava sa svekrvom kaj god ima, pa makar to uključivalo i direktnu konfrontaciju s njom i moguće zahlađenje kompletno svih odnosa

2) Da sve to mora riješiti muž sa svojom majkom, jer eto NJEGOVA je pa je na njemu i da staje na stranu žene i rješava odnos svoje majke s njom

Što vi mislite, koja je bolja/ispravnija/kakogod situacija i način?
ryell is offline  
Old 02.06.2012., 07:13   #5280
Pa i jest problem to što žena ne zna da je mužu na prvom mjestu. Već bi se ona počela boriti s njom, da zna na koju će on stranu, tj. da neće i u ovom slučaju izabrati mamu, a ne nju. Inače, ja mislim da ipak to muž treba riješiti. Jer je to njegova mama i kad krene u brak treba imati jasne stavove o tome što tko u njegovom životu smije. Dakle, moja mama meni ne smije nenajavljeno upadati u stan i da je to rekao nakon što se prvi put dogodilo, stvar riješena, sve ostalo bi bilo ok. Mama bi znala da joj nije sve dopušteno, a ne bi ni došlo do drugih problema.... Ali nije, tako da.... Ako se ona usprotivi svekrvi onda će se sve raspasti, a tko zna, možda mamica ipak pobijedi, ali ako on to učini, pa ne može mama svom sinčiću okrenuti leđa... Inače, ja sam riješila svoj problem sa svekrvom tako da sam mužu cijelo vrijeme govorila što mi smeta i pokušavala s njom pričati, ali dok on sam nije shvatio da joj treba reći stvari i sad čim krene nešto on joj kaže to nije tvoja stvar i to je to, a nas dvije u super odnosima. Ona je inače kontrol frik i druga snaha ima jako puno problema s njom, iako joj godinama objašnjava stvari, jer je sinčić sluša, ali ja nemam jer zna do koje granice može ići, čak joj je jednom mm vratio hranu koju je poslala, pazite 300 km, jer eto tko zna kuham li ja, a on joj je na to rekao, kuhanje je naša zajednička obaveza i ako moja žena ne kuha, bez brige kuham ja, jadnica izbezumila se, kako to da ja ne kuham, a njen sin jadan kuha. Znam da okolo priča kako sam ovakva i onakva, ali dok to ne utječe na moj život baš me briga.
Mislim, da je situacija drugačija i da su moji starci ti koji stvaraju probleme mom mužu smatrala bih da ja to s njima trebam riješiti....
manja mama is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:34.