Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2006., 14:45   #1
Bolovi u preponama

U 27. sam tjednu trudnoće i od prošlog tjedna osjećam bol u preponama i u pubičnom djelu (što me više zabrinjava) naročito kada ustajem iz kreveta, sa stolice ili kada se krećem. Prije sam imala takvu bol samo kada bi se tokom spavanja okretala s jednog boka na drugi. Nadam se da nema mjestu panici,a li ipak...
Lavić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 14:58   #2
nema panike; "teret" pritiska pubičnu kost... kad se sve to ispopremješta i posloži jenjavat će bol..
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 15:05   #3
Sasvim normalna pojava, mene je zadnji mjesec toliko bolilo da nisam mogla ni sjest ni ustat ni hodat...
__________________
Nika, 12.10.2006.
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 15:16   #4
Hvala vam cure, baš ste me utješile . Pregled imam tek početkom prvog mjeseca pa mi se nije dalo opet do gin.
Lavić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 15:18   #5
Sve je to normalno, kao što i cure kažu. Mene još više bolilo nakon poroda-baš čudno,iako nisam rodila vaginalno. Prestalo je početkom drugog mjeseca, kao i sve ostale neugodne pojave.
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 16:40   #6
tijelo se priprema za porod, bebica se spusta prema dolje, zdjelicne kosti se sire, maternica se siri...sve su to velike promjene, a cak i mali pomaci su bolni.

meni su stvarno u tom zadnjem tromjesecju pomogle trudnicke gace, koje podrzavaju trbuh i ublazavaju pritisak na zdjelicu.

samo se ti drzi.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 18:32   #7
Quote:
Lavić kaže:
U 27. sam tjednu trudnoće i od prošlog tjedna osjećam bol u preponama i u pubičnom djelu (što me više zabrinjava) naročito kada ustajem iz kreveta, sa stolice ili kada se krećem. Prije sam imala takvu bol samo kada bi se tokom spavanja okretala s jednog boka na drugi. Nadam se da nema mjestu panici,a li ipak...
Tocno kao kod mene. Vise to niti ne primjecujem...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 18:56   #8
se brinuti...evi izvoli..
http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=162&Show=701
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 07:10   #9
Bol u leđima!

Prije trudnoće znala sam ponekad imati problema s donjim dijelom kičme, radila sam određene vježbice koje su u to vrijeme izgledale dovoljne. Sada u trudnoći taj problem više nije ponekad već konstantan, postalo je nemoguće leći na leđa bez da me ukoči, uključujući i one obvezne stavke ležanja na leđima tipa pregled kod ginekologa ili uzv. Fizijatar u bolnici mi je "samo" preporučio da izbjegavam pokrete koji uzrokuju bol dakle stajanje, ležanje, hodanje, sjedenje i sve ostale možebitne radnje (sad mi se čini tako dramatično jer sam se morala zbog bolova ustati jutros prije 5) i da dođem kad rodim (za 4-5 mjeseci) na detaljnu obradu.
Posljednjih 5 dana osjetim taj dio leđa pri svakom pokretu i zato vas molim ako je netko imao sličan problem da me uputi na neke vježbe ili pak podijeli sa mnom svoje iskustvo i savjete koji su vama pomogli. Meni se ne čeka ovako dan poroda..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 08:05   #10
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
...


Ne znam za nikakve vježbe ali suosjećam... mene isto boli za poludit, ne daj bože ustati iz ležećeg položaja, to samo uz pomoć MM i obavezno jaukanje. Zamisli scenu na plaži pretprošli vikend. Ko zna kaj su si ljudi oko nas mislili

Inače skužila sam da ak ležim na boku da me ne boli tak jako kad ustajem.
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 08:09   #11
Quote:
Blue Racer kaže: Pogledaj post


Ne znam za nikakve vježbe ali suosjećam... mene isto boli za poludit, ne daj bože ustati iz ležećeg položaja, to samo uz pomoć MM i obavezno jaukanje. Zamisli scenu na plaži pretprošli vikend. Ko zna kaj su si ljudi oko nas mislili

Inače skužila sam da ak ležim na boku da me ne boli tak jako kad ustajem.

e vidiš meni zadnjih 5 dana postaje problem prebaciti se s lijevog na desni bok.. u snu se moram djelomično razbuditi da bih se i rukama i nogama nekako prebacila na drugi stranu.. jedno vrijeme sam znala da nema beda dok noge ne raširim ali sad..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 08:10   #12
ne znam bas, al eto, kad ustajes, nemoj koristiti misice ledja negose dizi rukama, nasloni se na njih i pokusavaj ih ne savijati, bas mi te zao
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 08:19   #13
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
e vidiš meni zadnjih 5 dana postaje problem prebaciti se s lijevog na desni bok...
Da, da to je i meni već duže vrijeme nemoguća misija... ne znam kaj da radim. Jel postoje neke vježbe za trudnice s kičmenim problemima?
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 08:45   #14
Quote:
Blue Racer kaže: Pogledaj post
Da, da to je i meni već duže vrijeme nemoguća misija... ne znam kaj da radim. Jel postoje neke vježbe za trudnice s kičmenim problemima?
meni rekli u bolnici u ambulanti za reumatske bolesti i fizikalnu terapiju da oni ne smiju na trudnicama ništa "eksperimentirati".. nije pomoglo ni što su mi suze frcale dok me pregledala.. moram danas u knjižnicu po onu knjigu s trudničkim vježbama ako su je vratili,ali i kad odem na more odoh ja svom "kostolomcu" pa kaj bu bu
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 08:48   #15
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
meni rekli u bolnici u ambulanti za reumatske bolesti i fizikalnu terapiju da oni ne smiju na trudnicama ništa "eksperimentirati".. nije pomoglo ni što su mi suze frcale dok me pregledala.. moram danas u knjižnicu po onu knjigu s trudničkim vježbama ako su je vratili,ali i kad odem na more odoh ja svom "kostolomcu" pa kaj bu bu
psmtr

Znači ovak bum do poroda?
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 08:53   #16
Quote:
Blue Racer kaže: Pogledaj post
psmtr

Znači ovak bum do poroda?
ma mene ne brine samo do poroda već i SAM porod
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 09:02   #17
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
ma mene ne brine samo do poroda već i SAM porod
Je, istina! Pa kak bumo to?
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 09:10   #18
Quote:
Blue Racer kaže: Pogledaj post
Je, istina! Pa kak bumo to?
ja bih radije klečeći nego ležeći na leđima

ne znam.. sad mi se i dragi zabrinuo.. počeo je razmišljati (i on!!!!) o tome da idem u neko od ovih fensi šmensi rodilišta koja nude stilčić, kadu i slično.. shvatio i on da ta moja leđa neće na dobro..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 10:24   #19
kaj bi oni trebali "eksperimentirati"???
ja sam išla preko mjesec dana na terapiju strujom za ruku koja mi se ukočila u trudnoći i fizijatrica mi je pokazala vježbe za prsnu i vratnu kralježnicu gdje mene boli uz objašnjenje da se sve vježbe koje ne izazivaju bol smiju raditi ( naravno osim onih na trbuhu), a i na tečaju su nam rekli isto, i meni puno pomoglo. samo ti za donji dio ne znam vježbe kad me nije bolio, ali trebao bi ti fizijatar ili fizioterapeut pokazati.
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 11:28   #20
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
Prije trudnoće znala sam ponekad imati problema s donjim dijelom kičme, radila sam određene vježbice koje su u to vrijeme izgledale dovoljne. Sada u trudnoći taj problem više nije ponekad već konstantan, postalo je nemoguće leći na leđa bez da me ukoči, uključujući i one obvezne stavke ležanja na leđima tipa pregled kod ginekologa ili uzv. Fizijatar u bolnici mi je "samo" preporučio da izbjegavam pokrete koji uzrokuju bol dakle stajanje, ležanje, hodanje, sjedenje i sve ostale možebitne radnje (sad mi se čini tako dramatično jer sam se morala zbog bolova ustati jutros prije 5) i da dođem kad rodim (za 4-5 mjeseci) na detaljnu obradu.
Posljednjih 5 dana osjetim taj dio leđa pri svakom pokretu i zato vas molim ako je netko imao sličan problem da me uputi na neke vježbe ili pak podijeli sa mnom svoje iskustvo i savjete koji su vama pomogli. Meni se ne čeka ovako dan poroda..
Probaj lezat na boku poluskvrcenih nogu ali ravnih ledja i bez jastuka- meni je pomoglo.
Inace i ja imam bolesnu kicmu ( dvije protruzije diska i jednu diskherniju) i treala sam na operaciju ali me trudnioca preduhitrila ... bolovi su me doslovno primili preko noci tj. ukocilo me i popustili nakon cca mjesec i pol
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:34.