Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2008., 15:53   #201
Quote:
Lamb Of God kaže: Pogledaj post
trebalal sam dobit mengu,ali ona ne dolazi... zadnja 3 dana sam imala kao neki krvavo smeđi iscjedak kao i zadnji mjesec prije nego što sam dobila mengu. a sad u međuvremenu imam taj sirasti iscjedak. jelda da menga može kasniti zbog tih kao gljivica, upale, iscjedka, šta god već??
A da bacimo grah pa da vidimo što on kaže

Ajde kod ginekologa. Nešto definitivno nije uredu. Ovo s mengom i gljivicama ne mora biti povezano.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 15:58   #202
u četvrtak mi ginekolog radi a ionako moram na kontrolu onda... a rekla sam mu već sve to za mengu al nije fermao nešt previše...
__________________
...Beg 4 Me...
Lamb Of God is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 16:05   #203
Quote:
Lamb Of God kaže: Pogledaj post
u četvrtak mi ginekolog radi a ionako moram na kontrolu onda... a rekla sam mu već sve to za mengu al nije fermao nešt previše...
E ljudi moji ja stvarno ne znam šta je ovo došlo. Ovdje na ovom PDFu sam danas pročitala već par različitih postova gdje se žene žale da ih ginići ne fermaju.
Pa dajte žene budite malo arogantnije i decidiranije u svojim nastupima. Ako su i dalje gluhi, nisu jedini ginekolozi u zemlji.
U četvrtak mu lijepo sve ponovi i traži da ti objasni o čemu se radi i ne izlazi iz ordinacije dok ne dobiješ dogovor koji te zadovoljava. To se tak radi kad je u pitanju zdravlje, i to bez pardona.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 02:14   #204
Klimicin i vaginalni iscjedak

na redovnom gin. pregledu dr. me uspjela raskrvariti kod uzimanja PAPE , a kasnije sam cula od jos dvije frendice da im se ista stvar dogodila kod te iste dr..
Ok, nije mi prvi puta, ali moram prizanti da nije bila bas njezna, lagano sam joj bjezala po stolu, jer ne mogu samo mirno sjediti i trpiti.. Po meni, trebala bi biti nježnija..

Uglavnom, kaze mi na kraju da imam nekakav sivkasto bijeli iscjedak (ja ga nisam primjetila ?!) .. i da je to vjerojatno nekakva upala. Dodatno joj je potvrdilo upalu to što sam krvarila kod uzimanja PAPE.
E da, kaže da ne smijem koristiti dnevne uloške?!
I prepisala mi Klimicin slijedećih 5 dana.
Iskreno, frka me bilo kakvih antibiotika, jer si ne bih htjela navući još neku candidu ili neku drugu gljivičnu infekciju što je vrlo često u kontraindikacijama.
Tako da si razmišljam da tu kutijicu ipak samo spremim u ormar.

Kakva su vaš iskustva s Klimicinom?

Rađe bi pričekala rezultate PAPE pa onda odlučila što dalje..

Savjeti
__________________
Girls just want to have fun!
Clarice is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 02:42   #205
ako nemas nikakvih smetnji koje si ti primjetila,bolje ti je to spremit u ormar..
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; but I'm not sure about the universe..." A.E.
orchis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 02:44   #206
baš nikakvih smetnji


u biti, ovo je bio ono službeni sistematski, ne moja dr. pa si razmišljam da ipak svoju nazovem drugi tjedan i pitam što kaže. Mada si nekako mislim da neće ići protiv riječi drugog dr..
__________________
Girls just want to have fun!
Clarice is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 09:18   #207
Quote:
orchis kaže: Pogledaj post
ako nemas nikakvih smetnji koje si ti primjetila,bolje ti je to spremit u ormar..
masu spolnih bolesti nema simptome a to neznači da nemaš,ja nisam ni znala da imam ureaplazmu dok mi nalazi nisu pokazali jer simptoma nisam imala,prema ovome što si rekla onda se netreba ići ni na papa test ako nemaš nikakvih simptoma jer si onda zdrava što naravno nije točno,gotovo nijedna spolna bolest nema simptoma osim recimo kandide jer se javlja svrbež,tako ponekad ni hpv nema nikakvih simptoma a ti ga imaš i širiš dalje,klamidija da i ne govorim ,isto to vrijedi za micoplazmu,ureaplazmu,gardnerelu,...
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 09:20   #208
Quote:
Clarice kaže: Pogledaj post
na redovnom gin. pregledu dr. me uspjela raskrvariti kod uzimanja PAPE , a kasnije sam cula od jos dvije frendice da im se ista stvar dogodila kod te iste dr..
Ok, nije mi prvi puta, ali moram prizanti da nije bila bas njezna, lagano sam joj bjezala po stolu, jer ne mogu samo mirno sjediti i trpiti.. Po meni, trebala bi biti nježnija..

Uglavnom, kaze mi na kraju da imam nekakav sivkasto bijeli iscjedak (ja ga nisam primjetila ?!) .. i da je to vjerojatno nekakva upala. Dodatno joj je potvrdilo upalu to što sam krvarila kod uzimanja PAPE.
E da, kaže da ne smijem koristiti dnevne uloške?!
I prepisala mi Klimicin slijedećih 5 dana.
Iskreno, frka me bilo kakvih antibiotika, jer si ne bih htjela navući još neku candidu ili neku drugu gljivičnu infekciju što je vrlo često u kontraindikacijama.
Tako da si razmišljam da tu kutijicu ipak samo spremim u ormar.

Kakva su vaš iskustva s Klimicinom?

Rađe bi pričekala rezultate PAPE pa onda odlučila što dalje..

Savjeti
ako ti je to dala a ti si baš neželiš to koristiti onda pričekaj papu da vidiš točno kakvu infekciju i čime imaš i dali će taj lijek odgovarati toj upali,što se tiče gljivica od antibiotika pročitaj što sam napisala na forumu četiri ciljana brisa u životu žene i što sam si ja kupila kao prevenciju za kandidu jer moram piti antibiotik.btw tko zna kakvu infekciju imaš radi tog iscjedka a gljivice su ti najmanji problem,one nemogu napraviti sranje kao neke infekcije
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 10:11   #209
Raskrvarila kod uzimanja pape? Svašta ćeš čuti. Pa kako? Gdje?
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 10:24   #210
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Raskrvarila kod uzimanja pape? Svašta ćeš čuti. Pa kako? Gdje?
može se desiti ako je upala jaka da se kod uzimanja pape malo raskrvari je kad se štapić uvodi u cervix a ako je upala u pitanju onda na najmanji dodir može reagirati krvarenjem ali to nije krvarenje kao kod menstruacije nego toliko malo da se vidi samo na štapiću
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 18:32   #211
Quote:
Clarice kaže: Pogledaj post
E da, kaže da ne smijem koristiti dnevne uloške?!


ne bih htjela navući još neku candidu ili neku drugu gljivičnu infekciju što je vrlo često u kontraindikacijama.
ako ne želiš kandidijazu, nemoj koristit dnevne uloške. gljive vole toplu i vlažnu sredinu
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 18:48   #212
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
masu spolnih bolesti nema simptome a to neznači da nemaš,ja nisam ni znala da imam ureaplazmu dok mi nalazi nisu pokazali jer simptoma nisam imala,prema ovome što si rekla onda se netreba ići ni na papa test ako nemaš nikakvih simptoma jer si onda zdrava što naravno nije točno,gotovo nijedna spolna bolest nema simptoma osim recimo kandide jer se javlja svrbež,tako ponekad ni hpv nema nikakvih simptoma a ti ga imaš i širiš dalje,klamidija da i ne govorim ,isto to vrijedi za micoplazmu,ureaplazmu,gardnerelu,...

slažem se s tobom da se hrpa toga ni ne vidi ni ne osjeti. Zbunjena sam prevnstveno jer mi ovo nije prva upala, al mi je prvi puta da za upalu dobivam antibiotik. Prije godinu dana sam radila sve briseve, al mislim da ću ih opet napraviti, čim dođe nalaz PAPE, bez obzira kakav bude.
Za sad bi rađe pričekala s korištenjem te kreme, do nalaza..

E da, dodatno me zbunilo to što mi je rekla da ako se upala ne smiri i ja odradim 5 dana terapije antibiotikom - Klimicinom, da dođem na kontrolu. Al ne kužim kako da to vidim, kad nisam skužila ni prije da ju imam?!
__________________
Girls just want to have fun!
Clarice is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 18:49   #213
Quote:
orchis kaže: Pogledaj post
ako nemas nikakvih smetnji koje si ti primjetila,bolje ti je to spremit u ormar..
Baš si joj pametan savjet dala.

Clarice, ja sam imala dvaput jednu određenu bakteriju i niti jedan od ta dva puta nisam imala apsolutno nikakve nuspojave. Tak da ti nije doktorica bezveze dala antibiotik.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 18:50   #214
Quote:
Clarice kaže: Pogledaj post
slažem se s tobom da se hrpa toga ni ne vidi ni ne osjeti. Zbunjena sam prevnstveno jer mi ovo nije prva upala, al mi je prvi puta da za upalu dobivam antibiotik. Prije godinu dana sam radila sve briseve, al mislim da ću ih opet napraviti, čim dođe nalaz PAPE, bez obzira kakav bude.
Za sad bi rađe pričekala s korištenjem te kreme, do nalaza..

E da, dodatno me zbunilo to što mi je rekla da ako se upala ne smiri i ja odradim 5 dana terapije antibiotikom - Klimicinom, da dođem na kontrolu. Al ne kužim kako da to vidim, kad nisam skužila ni prije da ju imam?!
Meni su rekli da imam upalu (to je bila ta bakterija) i dobila sam antibiotik. Oni vjerojatno kažu upala za više stvari
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 18:51   #215
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
ako ti je to dala a ti si baš neželiš to koristiti onda pričekaj papu da vidiš točno kakvu infekciju i čime imaš i dali će taj lijek odgovarati toj upali,što se tiče gljivica od antibiotika pročitaj što sam napisala na forumu četiri ciljana brisa u životu žene i što sam si ja kupila kao prevenciju za kandidu jer moram piti antibiotik.btw tko zna kakvu infekciju imaš radi tog iscjedka a gljivice su ti najmanji problem,one nemogu napraviti sranje kao neke infekcije
Ajde pliz ponovi ukratko što si uzela kao prevenciju za kandidu, da ne tražim..

A vezano uz to da su infekcije (upale) opasnije od gljivica, na što točno misliš?
__________________
Girls just want to have fun!
Clarice is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 18:59   #216
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
može se desiti ako je upala jaka da se kod uzimanja pape malo raskrvari je kad se štapić uvodi u cervix a ako je upala u pitanju onda na najmanji dodir može reagirati krvarenjem ali to nije krvarenje kao kod menstruacije nego toliko malo da se vidi samo na štapiću
nije te krvi bilo puno, ali je bilo nakon pregleda (crvena), zatim noćas, i danas malo ujutro, al ova druga dva puta sve tamnija.. Mislim da je sad stalo napokon, ili su to bili ostaci od jučer, ne znam..
Iskreno, pregled je bio poprilično neugodan. Super divna stolica koja se onak na daljinski spušta, dobiješ šlapice i svi su tak divni krasni, dok ne sjedneš.. Ne volim kada ginekolozi nisu nježni.
Imam od prije jaaako loše iskustvo iz Petrove, kada su me tri sestre držale dok je neki mladi doktor uzimao briseve i radio kolposkopiju, a ja urlala, tak da valjda pušem i na hladno..
__________________
Girls just want to have fun!
Clarice is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 19:01   #217
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
ako ne želiš kandidijazu, nemoj koristit dnevne uloške. gljive vole toplu i vlažnu sredinu

čula sam za to, ali nisam nikada imala takvih problema.. Pazim da ih mijenjam svakih par sati, a doma ih ne koristim..
Jel moguće od njih dobiti i upalu??
__________________
Girls just want to have fun!
Clarice is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 19:02   #218
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Baš si joj pametan savjet dala.

Clarice, ja sam imala dvaput jednu određenu bakteriju i niti jedan od ta dva puta nisam imala apsolutno nikakve nuspojave. Tak da ti nije doktorica bezveze dala antibiotik.

s čime si liječila te bakterije?
jesi išla odmah nakon terapije na novu kontrolu, PAPU?
__________________
Girls just want to have fun!
Clarice is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 19:09   #219
Quote:
Clarice kaže: Pogledaj post
s čime si liječila te bakterije?
jesi išla odmah nakon terapije na novu kontrolu, PAPU?
Dobila sam neki antibiotik, ne sjećam se kak se zvao. Bilo je to prije 2 godine. Milsim da se zvao Medazol ili tak nekaj. Mislim da je taj. Tako mi je bilo loše pd njega al preživiš...

Nakon terapije sam radila PAPU i opet je bila ta bakterija. Nakon toga mi je opet dao istu terapiju ALI dao je i za dečka kutiju. Nakon toga :kuckucudrvo: nikad niš na PAPI.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 23:52   #220
Quote:
Clarice kaže: Pogledaj post
Ajde pliz ponovi ukratko što si uzela kao prevenciju za kandidu, da ne tražim..

A vezano uz to da su infekcije (upale) opasnije od gljivica, na što točno misliš?
uzimam lactogin kapsule dva sata prije antibiotika,one ti sadrže dobre bakterije koje štite vaginalnu floru i bore se s lošim bakterijama koje nama stvaraju probleme,koštaju ti oko 70 kn i pij ih dok god uzimaš antibiotik i možeš još nakon njega jednu kutiju preventivno,nakon što završiš s antibiotikom kupi si vagisan vaginalete,one ti sadrže mliječnu kiselinu koja snizuje ph vagine a to nepaše bakterijama i drugim beštijama pa one crkavaju te one su dobre za stabiliziranje vaginalne flore nakon liječenja bilo kakvog,a kad piješ antibiotik na usta možeš si za vrijeme njega stavljati dolje vaginalete protiv gljivicalimicol,canasten,gyno daktarin(nešto od toga).pošto bi ti trebala kremu antibiotsku dolje onda naravno nemožeš te vaginalete za gljivice ali možeš sve ostalo što sam navela.gljivice su najmanji problem jer ti od njih nemože ništa biti tj. nemogu se desiti neke maligne promjene,sterilitet,spontani kad si trudna,...a to se sve može desiti ako imaš klamidiju,ureaplazmu,micoplazmu,streptokok,...i gljivice se tijekom poroda mogu prenijeti na dijete ali to u obliku soora u ustima koji se normalno liječi i neka ga djeca dobiju bez obzira imala majka gljivice ili ne i od njih im ništa nemože biti a kad majlka prenese klamidiju dijete može ostati slijepo,može majka imati spontani,može dobiti karcinom od hpv-a,...tako da gljivice su ništa
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:20.