Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2010., 14:04   #1
pregradni zid pitanje?

trebam majstorsku pomoć
napravio bih u kupaonici od siporeksa pregradni zid koji bi mi služio kao jedan zid tuš kabine (tuš kabinu bi mi onda činila dva zida u kutu, i taj treći).
pitanje, budući da ne bih zid od poda do plafona nego nekih pol metra niže, kako da učvrstim taj zid (ankerisat u pod i bočni zid? s čim?)
thx
__________________
miš maus - kuća haus
miledjeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 15:14   #2
Riješio bi to tako da bi vrh 10-15 cm zida betonirao (naravno + 3 željezne šipke 6-8 mm kao armaturu) ali tako da bi i uštemao najmanje 30-tak cm u onaj zid na koji se naslanja(samo ak nema instalacija) tako da beton gledajući odozgo čini oblik slova L. U taj postojeći zid se vodoravno uštema rupa, ne mora se ni uštemati skroz preko zida, isto tako 15 cm u dubinu i kao što rekoh 30-50tak cm širinu. Stave se armaturne šipke također u komadu svijene u L. Šalungom se zatvori štemana rupa i sve se betonira odjednom. Takvo riješenje sam radio na terasi i ispalo je super čvrsto. (klinci i skaču i penju se i ko zna kaj sve ne rade po tom zidiću i ništa se još nije rasklimalo). Ili...
Složiti to u knaufu, ali napraviti cijeli zid samo s izrezom pri stropu tih 50 cm kao prozorčić. To je najjednostavnije riješenje.
Danielg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:22.