Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2008., 22:54   #81
Quote:
Jericho159 kaže: Pogledaj post
imas mozda koju sliku tog motora?
ili tocnu cijenu, dimenzije,....
Sorry, nemam ni cijenu ni tocne dimenzije. To je bilo prije jedno 3 godine, mozda 2. Raketni motor je dugacak jedno desetak cm, sirine jedno 2 cm, na njega bi stavili tuljak duzine 25-30 cm i ostatak praznog prostora ispunili detonacijskom smjesom.

BTW, radili smo i rakete na vodu i zrak. To leti kao ludo - klincima je uspjelo prebaciti zgradu od 6 katova (cca 50 metara).
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Old 08.03.2008., 23:02   #82
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Zaboravih na ovu temu....

Ja se recimo nikada ne bi zafrkavao s raketnim motorima ako radim raketu s detonacijom - a one su najveca fora. Zamisli da krivo napravis raketni motor, pa ti fino raketa odleti u glavu i detonira! Bilo bi veselo.

Spartak postoji u rijeci, a vjerojatno ga ima i u zagrebu. Raketne motore mozes dobiti vec za nekoliko kuna po komadu. Montiras tuljac na motor, u tuljac aluminija, magnezija, soli za boju, i da vidis vatrometa!!! Mi smo s takvim raketama imali ideju mjeriti brzinu zvuka s klincima.
Motori su razrađeni i usavršeni tako da su male šanse da eksplodira, a i ako se to dogodi ja sam dosta daleko jer ih palim električnim upaljačima
Jel Spartak onaj dućan sa jeftinim kineskim stvarim ??
Ja sam naša motore u "Leo modeli" (1kom-20Kn)-sramota, mene moj izađe max 2kn, a sigurno ima veći potisak od kupovnih.
mibo is offline  
Old 08.03.2008., 23:24   #83
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Pa to onda stvarno nije fora

Odleti ti raketa u zrak - i nista!!!! Pa ako nema praska, to mi je bezveze...

Nevezano za detonacije, kao klinac sam tako rasturio fotoaparat jer sam si zazelio napraviti raketu za zracna snimanja kuce i okolice... (tada su jos fotoaparati bili glomazni i s 35 mm filmom)
pa veća je fora kad leti par stotina metara u zrak (ili šar kilometara ako se potrudiš, ili 100 km ako stvarno zapneš ) nego kad ode nisko i prasne.

da, bilo bi žestoko kupiti nekakvu jeftinu digitalnu kameru koja bi snimala let na samom projektilu.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 08.03.2008., 23:25   #84
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
pa veća je fora kad leti par stotina metara u zrak (ili šar kilometara ako se potrudiš, ili 100 km ako stvarno zapneš ) nego kad ode nisko i prasne.

da, bilo bi žestoko kupiti nekakvu jeftinu digitalnu kameru koja bi snimala let na samom projektilu.
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Old 08.03.2008., 23:37   #85
Slažem se sa Endijem glede visina, a ovu jeftinu kameru triba izvadit iz mobitela i malo je pripravit-moga bi se pozabavit malo s time.
Ima li neko ideju od čega bi bilo dobro napravit padobran?(npr. kesa, tkanina od kišobrana, svila...) ima li šta bolje i vatrostalno.
Di bi se mogla nabavit ona folija( kombinacija Al+plastika) nešto slično onome čime se pokrivaju za brzo ugrijat,kad budu nekakve havarije,požari,prometne nezgode ...?
mibo is offline  
Old 08.03.2008., 23:55   #86
mylar folija? kad je bila pomrčina 1999. jedan mi je fotograf rekao da se toga moglo dosta nabaviti. možda gorska služba spašavanja ima zalihe.

na ne mora biti ništa vatrostalno, ajde. nećeš ga valjda termitom otvarati
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 09.03.2008., 00:12   #87
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
mylar folija? kad je bila pomrčina 1999. jedan mi je fotograf rekao da se toga moglo dosta nabaviti. možda gorska služba spašavanja ima zalihe.

na ne mora biti ništa vatrostalno, ajde. nećeš ga valjda termitom otvarati
ne moras nista vatrostalno jer izmedu padobrana i nabolja koji otvara ide vata
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Old 09.03.2008., 00:16   #88
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
na ne mora biti ništa vatrostalno, ajde. nećeš ga valjda termitom otvarati
Prova sam ga ispalit sa barutom-neuspjeh,samo je izdimilo. Provat ću sa Flashom i sa nekim barutom od vitamina C-za ovoga kažu da je dobar!
Prije padobrana (tj. testne kese ) naguram pamuka da ga ne zapali.
mibo is offline  
Old 09.03.2008., 00:23   #89
Nova ergela
mibo is offline  
Old 09.03.2008., 00:32   #90
WTF??? vitamin C??? kako??
fps_games is offline  
Old 09.03.2008., 00:36   #91
majko isusova, mibo!
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 09.03.2008., 00:38   #92
isuse mibooo

kako radis vrhove?

imas mozda ICQ, msn ?
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Old 09.03.2008., 01:01   #93
Quote:
Jericho159 kaže: Pogledaj post
isuse mibooo

kako radis vrhove?

imas mozda ICQ, msn ?
Imam tokarski stroj, ali možeš ih lako i bez njega napravit
mibo is offline  
Old 09.03.2008., 01:06   #94
Quote:
fps_games kaže: Pogledaj post
WTF??? vitamin C??? kako??
evo link
http://www.nakka-rocketry.net/articl...son_powder.pdf
mibo is offline  
Old 09.03.2008., 01:11   #95
Quote:
mibo kaže: Pogledaj post
Imam tokarski stroj, ali možeš ih lako i bez njega napravit
i mislio sam
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Old 09.03.2008., 02:08   #96
tnx... btw imam ga i ja... ali 1. jos sam mlad za ga koristit... 2. jako lijep stroj 3. jako lijepe rakete...
fps_games is offline  
Old 10.03.2008., 01:00   #97
Quote:
mibo kaže: Pogledaj post
Motori su razrađeni i usavršeni tako da su male šanse da eksplodira, a i ako se to dogodi ja sam dosta daleko jer ih palim električnim upaljačima
Ha, pa nije problem u eksploziji raketnih motora, vec u cinjenici sto raketne motore u DIY izvedbi bas i ne mozes kontrolirati ako nisi iskusan u tome. Pa ti se dogodi da raketni motor ne opali kako treba, a raketa odleti umjesto u zrak prema tebi. A glava rakete puna aluminija i samo ceka da detonira....

No, koliko vidim, ti samo ispaljujes rakete bez nekih detonacija u zraku, zar ne?

Quote:
Jel Spartak onaj dućan sa jeftinim kineskim stvarim ??
Ja sam naša motore u "Leo modeli" (1kom-20Kn)-sramota, mene moj izađe max 2kn, a sigurno ima veći potisak od kupovnih.
Spartak je onaj jeftini ducan s kineskim stvarima, i ti kineski raketni motori su se pokazali pouzdani (za divno cudo) i jeftini.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Old 16.03.2008., 12:37   #98
Ajme, pogledajte ovo.


Dobro je čovjek pobjegao na vrijeme.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 16.03.2008., 14:17   #99
Isuse Kriste, Budahh, Alaše, Muahemedu i svi ostali jel taj covjek normalan
__________________
(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Jericho159 is offline  
Old 16.03.2008., 14:59   #100
Nacelnik protueksplozijskog odjela

Hvala bogu da zivimo u blazenoj drzavi gdje samo iznimno kvalificirani ljudi dolaze na zapovjedajuce polozaje, polazeci pritom ocito ekstremno rigorozne testove sposobnosti i znanja
__________________
Uuuu...what does this button do? - Dee Dee in NORAD facility, 21.12.2012

Blog o izradi igara :)
Koki007 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.