Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2018., 15:36   #281
Evo mene na temi nazalost. Beba je stara tocno 2 mj i nedavno smo ustanovili na utz da mala ima reflux. Gastroenterolog je rekao da nema patologije da puno beba pati od toga,problem je sto je u 17 dana dobila samo 300 g,moja pedijatra se uopce ne sekira sa time,kaze sve ce to nadoknadit. A gastro nam je rekao ako se kojim slucajem pogorsa da dodjem opet pa ce joj dat sirup. To je peptoran i nisam bas da bi dala to djetetu. Iskljucivo je dojena,preporucio mi je ar formulu od aptamila,medjutim ona kad joj pokusam dat bocu ili dudu vristi kao da joj otrov dajem. Muci je ta kiselina,pojede manje ali cesce drzim ju uspravno ili ukoso podrigne i onda krene ili neka vodica sa primjessama komadica mlijeka ili bas neprobavljeno mlijeko. I onda se ona savina u trbuhu place i citav show. Sreca moja da po noci spava probudi se jesti i nastavi,ali preko dana je zapsivanje problem.... kazu proci ce do 4,5 mj... brojim dane i molim Boga da prestane da se i ona smiri i bude vesela
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 00:56   #282
Hahaha 4.5 mj i 5 dana pa i dalje refluxamo ko ludi.
Sve mi je poznato al da bude bolje mi se prejedamo na sve to i super dobivamo na tezini pa nam jos vise nitko ne zeli pomoci jer "to nije problem"
Neeeee 3 masine vesa dnevno nisu problem.
Beba koja se u 5 ujutro budi vristeci jer je eto upravo bljucnula nije problem.
Beba koja veci dio dana provede bljuckajuci i placuci zbog toga jer jbg. Kiselo je - nije problem.
Beba koja kaslje i ima iziritiranu kozu na bradi i vratu od bljuckalice - nije problem.
Beba koja jedva spava 1 sat u komadu jer bljuckalica - nije problem.
Beba koja bi do 6 mj. Trebala biti na ravnom a ak ju spustim pol zeludca izadje van - nije problem.
Beba koja zbljucka dusu ak je na trbuhu a trebao bi biti na istom radi razvoja motorike - nije problem.

Nakon 4 mjeseca i 20 dana "nije problem refluxa" dala bi mu 5 peptorana da mi ga samo netko hoce prepisati.

Odnosno fakat mi ga je zao i fakat se muci s tim i ja zajedno s njim dok ga nakon papice minimalno 30 min drzim uspravnim.. jer brijem da bi imala pedeset puta sretniju i normalniju bebu da nije tog refluxa.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 08:22   #283
I kad me pitaju koliko podoja imam...

Imam 2 podoj dnevno.

Prvi kreće u 6 ujutro.
Na sisi je do 6:2.
Pa se krene trest. Jer ju boli.
Pa ju dignem. Držim dignutu 10 minuta.
Podrigne.
Nazad na sisu u 6:12.
U 6:13 se trese jer treba podrignit.
Pa ju dignem.
Podrigne u 6:30.
Jede do 6:31.
Podrigne u 6:50.
Jede do 6:51.
Podrigne u 7:10.

I tako u krug do podne kad zaspe od umora.

Na pola sata.

Jer ju probudi riganje.

Pa ajmo Jovo nanovo.

I generalno je sretno dijete.
Bilo je gadnjak prvih par dana dok je nisam dizala svaku minutu jer je onda urlala od bolova i grčenja. Sad smo se ustalile na ovoj šemi i funkcioniramo čisto ok.
Osim što imam bicepse ubojice.
I što sam još uvijek u krevetu 2 mj od poroda jer mi pucaju i krvare unutarnji šavovi od podizanja gospođe nasljednice.

Al' zato zaspe u 20h i ne budi se do 3h kad kreću prave kolike pa se stignem naspavat.
__________________
Život krade, more vrati.
Hisoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 22:30   #284
Jansam
Refluks djelomicno rijesila sa adaptiranim mlijekom,Aptamil Ar,od njega ne povraca,kaka jednom dnevno,tvrdo jbg...jedno rijesis drugo se poremeti... idu dani ugll pocela sam joj davat krucu hranu... po savjetu pedijatra,tocnije okuse isprobavamo. Eto to bi bilo to odprilike... kakonsu vase beb cure?
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2018., 13:57   #285
Quote:
hurmašica kaže: Pogledaj post
Imam bebu 5 i pol mjeseci. Djeluje uzasno nervozno i nemirno. Stalno mlatara rukama i nogama. Cak i dok sisa nema mira. Cijeli dan ispusta.neki zvuk kao da rezi...znaci nema plakanja samo rezanje koje me hoce vise izluditi. U principu rijetko place i ti ako je na vrijeme ne uspavam ili nahranim ali ostatak dana prerezi i negoduje. Ja vise ne znam kako da joj udovoljim i sta da radim jer ne mogu da je slusam po cijele dane.
Nocu se budi po pet sest puta malo sisa i nastavi spavati. Iscrpljena sam i umorna.
Ovo rezanje je pocelo unazad mjesec dana. Za sada nisu zubi krenuli, nije bolesna, iskljucivo dojena a ovih dana smo krenuli sa probavanjem krute hrane.
Ne mogu je nikom ostaviti na sat dva da se odmorim jer ona ne podnosi nicije prisustvo osim suprugovo i.moje.
Ima li iko pojma do kad bi ova faza mogla trajati?
evo da sama sebe citiram. moja bebi ima 11 punih mjeseci i mogu reci da je sasvim druga beba..
izdesavalo nam se svasta a tek kad sad vratim film jasno mi je sto je stalno bila nervozna i cmizdrava.
naime usstanovilo se nakon silnih obilazaka pedijatara i na kraju nakon sto smo zaglavili u bolnici 10 dana da je beba imala infekciju mokracnih kanala i ešerihiju koli. sumnjalo se na refluks bubreznog kanala, ali sreca nije to vec samo nerazvijenost urinarnog trakta koju moramo pratiti. od kako je popila dvije ture antibiotike beba je mirna i zadovoljna. od jedne totalno asocijalne male osobe imamo veselu drustvenu curicu koja fino prespava noc. jedino sto i dalje nece da jede.
hurmašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2018., 11:19   #286
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
Hahaha 4.5 mj i 5 dana pa i dalje refluxamo ko ludi.
Sve mi je poznato al da bude bolje mi se prejedamo na sve to i super dobivamo na tezini pa nam jos vise nitko ne zeli pomoci jer "to nije problem"
Neeeee 3 masine vesa dnevno nisu problem.
Beba koja se u 5 ujutro budi vristeci jer je eto upravo bljucnula nije problem.
Beba koja veci dio dana provede bljuckajuci i placuci zbog toga jer jbg. Kiselo je - nije problem.
Beba koja kaslje i ima iziritiranu kozu na bradi i vratu od bljuckalice - nije problem.
Beba koja jedva spava 1 sat u komadu jer bljuckalica - nije problem.
Beba koja bi do 6 mj. Trebala biti na ravnom a ak ju spustim pol zeludca izadje van - nije problem.
Beba koja zbljucka dusu ak je na trbuhu a trebao bi biti na istom radi razvoja motorike - nije problem.

Nakon 4 mjeseca i 20 dana "nije problem refluxa" dala bi mu 5 peptorana da mi ga samo netko hoce prepisati.

Odnosno fakat mi ga je zao i fakat se muci s tim i ja zajedno s njim dok ga nakon papice minimalno 30 min drzim uspravnim.. jer brijem da bi imala pedeset puta sretniju i normalniju bebu da nije tog refluxa.
Ovo.kao da sam ja pisala
Imamo 2 mj i 20 dana,ali smo rodjeni 5 tjedana ranije.Ultrazvukom(na moje inzistiranje)je potvrdjen reflux,u djecjoj bolnici je specijalizant pedijatrije nazvao gastro i objasnio slucaj i rekli su nam da uvedemo novalac allernovu ar(do tad smo bili na novalac ar i.mojem mlijeku).Medjutim on je to.mlijeko pojeo iako.je zbilja odvatno,ali bi.mi konstantno bljuckao kroz 3 h ,odnosno do slijedeceg obroka,pa smo odustali od toga i vratili se starom rezimu.Za sad dobiva na kilazi,ne previse,ali dobiva.
Black Berry kakva je sad situacija sa vama?
cica ubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 07:57   #287
Quote:
cica ubojica kaže: Pogledaj post
Ovo.kao da sam ja pisala
Imamo 2 mj i 20 dana,ali smo rodjeni 5 tjedana ranije.Ultrazvukom(na moje inzistiranje)je potvrdjen reflux,u djecjoj bolnici je specijalizant pedijatrije nazvao gastro i objasnio slucaj i rekli su nam da uvedemo novalac allernovu ar(do tad smo bili na novalac ar i.mojem mlijeku).Medjutim on je to.mlijeko pojeo iako.je zbilja odvatno,ali bi.mi konstantno bljuckao kroz 3 h ,odnosno do slijedeceg obroka,pa smo odustali od toga i vratili se starom rezimu.Za sad dobiva na kilazi,ne previse,ali dobiva.
Black Berry kakva je sad situacija sa vama?
Kasnim s odgovorom malo, al evo ga..
Dakle imamo 1 godinu i skoro 2 mjeseca.
Bljuckao je intenzivno do negdje cca 9 mj. Na pocetku dohrane ju je slabo prihvatio pa je jos dost dugo bio vecinom na mlijeku.
Onda je pomalo krenuo vise i vise jesti gusce hrane i tako se smanjila bljuckalica.
Ali jos uvijek je ima da se ne zavaramo. Posto i dalje ne jede previse, ponekad bojkotira cijeli obrok, pa jos uvijek mu dajem extra mlijeka uz 4x dojenja.
Tako recimo jucer navecer. Veceru je pojeo tak tak i onda sam mu napravila jos 1,5 deci mlijeka.
Kao necu puno al da si ipak nekaj jos pojede. I pojede pola ustane se, odhoda 3 metra i podrigne se i bljucne za kolicinu jedne zlice. I tak...
Nije cesto al 2 3 puta tjedno sigurno.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2018., 19:30   #288
Hvala na odgovoru,iako sam se nadala da je to vec daleko iza vas...da li si ga u medjuvremenu vodila na kakav pregled,ultrazvuk ili slicno..?
cica ubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2018., 09:44   #289
A ne vidim smisla u mucenju oko ultrazvuka. Jer kaj. Bebo dobiva na tezini, nije podhranjen, zadrzava hranu u sebi. .. I da se gnjavim s ultrazvucima da bi dokazali da ima slabiji misic na zeludcu i da bi sve ostalo po starom. Nece ga operirati zbog toga a niti nema neke magicne pilule koja ce to popraviti. Tak da ono.. Ima problem i imati ce ga, bilo bi idealno kad bi jeo manje mlijeka ili opcenito rijetke hrane, al i to ce doci s godinama. I to je to. Ultrazvuk i sluzbena dijagnoza ne mijenja nis. Zato mi se neda.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.