Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2007., 19:23   #61
Quote:
Orion kaže: Pogledaj post
Iskustvo: Pluton obično djeluje samo kod Plutonskih tipova ljudi (Škorpiona, onih s asc u Sc ili s Pl na asc u natalnoj, te onih kod kojih su Pl i So u konjukciji), kod ostalih slabo ili uopće ne...
Složila bih se sa ovim za Plutonce, ali se ne bih složila da djeluje slabo ili uopće ne - prije bih rekla da osobe koje nemaju izraženog Plutona u natalu o takvim stvarima ne pričaju.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 19:51   #62
Cool

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Složila bih se sa ovim za Plutonce, ali se ne bih složila da djeluje slabo ili uopće ne - prije bih rekla da osobe koje nemaju izraženog Plutona u natalu o takvim stvarima ne pričaju.
Nakon dvadeset i kusur godina, hrpe očekivanja da djeluje, pa razočarenja kad se to ne dogodi, vjeruj mi, vrlo se malo tranzitnih djalovanja može pripisati Plutonu. Ako štogod i bude za to su "krivi" oni ipak malo brži (Ma, Sa, Ju...) pa se, eto, igrom nekog slučaja, u isto vrijeme poklopi i s plutonskim "tranzitom"

Ono što sam zamijetila obično su unutrašnje transformacije koje se najintenzivnije događaju u vrijeme kada Pl prelazi neku osjetljivu točku ili planet (Mo npr.), dakle obično je riječ o psihološkim, emotivnom, spiritualnim promjenama i transformacijama, a ne onima koje se manifestiraju u obliku fizičkih i materijalnih događaja...
__________________
Volja iznad "sudbine"!
Orion is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 19:56   #63
Quote:
Orion kaže: Pogledaj post
Nakon dvadeset i kusur godina, hrpe očekivanja da djeluje, pa razočarenja kad se to ne dogodi, vjeruj mi, vrlo se malo tranzitnih djalovanja može pripisati Plutonu. Ako štogod i bude za to su "krivi" oni ipak malo brži (Ma, Sa, Ju...) pa se, eto, igrom nekog slučaja, u isto vrijeme poklopi i s plutonskim "tranzitom"

Ono što sam zamijetila obično su unutrašnje transformacije koje se najintenzivnije događaju u vrijeme kada Pl prelazi neku osjetljivu točku ili planet (Mo npr.), dakle obično je riječ o psihološkim, emotivnom, spiritualnim promjenama i transformacijama, a ne onima koje se manifestiraju u obliku fizičkih i materijalnih događaja...
Pa tu se u potpunosti slažem, plutonov tranzit pokrene neki psihološki proces a onda nedugo zatim neka brža planeta u tranzitu taj psihološki proces 'preslika' na fizičku realnost.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 20:00   #64
Thumbs up

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Pa tu se u potpunosti slažem, plutonov tranzit pokrene neki psihološki proces a onda nedugo zatim neka brža planeta u tranzitu taj psihološki proces 'preslika' na fizičku realnost.
Tako je. Potpuno točno.
__________________
Volja iznad "sudbine"!
Orion is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 20:50   #65
zanima me da li mi može netko reći iz iskustva (ili ne) kako će mi djelovati ovi užasi koji me čekaju:
1. pluton kvadrira natalnu veneru (vaga) i mjesec (ovan)
2. saturn mi kvadrira marsa (strijelac)
ah,da zaboravih i jupitera... da bude još bolje
prvo me mučio jupiter, a kad ono, danas mi sine i taj pluton... aaargh...ima li spasa???
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 11:39   #66
Quote:
* Kali * kaže: Pogledaj post
zanima me da li mi može netko reći iz iskustva (ili ne) kako će mi djelovati ovi užasi koji me čekaju:
1. pluton kvadrira natalnu veneru (vaga) i mjesec (ovan)
2. saturn mi kvadrira marsa (strijelac)
ah,da zaboravih i jupitera... da bude još bolje
prvo me mučio jupiter, a kad ono, danas mi sine i taj pluton... aaargh...ima li spasa???
Zbilja gadno....bilo bi dobro da staviš svoj natal pa da vidimo na što se točno odnose ovi užasni kvadrati....ja sam imala pred par godina pluton kvadrat venera, u isto vrijeme saturn kvadrat venera....bilo je jezivo...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 12:26   #67
Quote:
* Kali * kaže: Pogledaj post
zanima me da li mi može netko reći iz iskustva (ili ne) kako će mi djelovati ovi užasi koji me čekaju:
1. pluton kvadrira natalnu veneru (vaga) i mjesec (ovan)
2. saturn mi kvadrira marsa (strijelac)
ah,da zaboravih i jupitera... da bude još bolje
prvo me mučio jupiter, a kad ono, danas mi sine i taj pluton... aaargh...ima li spasa???
Evo Kali, za tvoj tranzit Plutona:

Ovo je sa http://cafeastrology.com gdje imate stvarno sve odlično objašnjeno.

Pluto transits square Venus
This major transit challenges you to find meaning in your life through romantic connections and partnerships. You now must uncover a new layer or level to your life -- one that goes more deeply than you have heretofore experienced. Sometimes this transit is associated with divorce or separation, and sometimes new relationships begin. Other times, the attitude towards partnership undergoes a major transformation. You may become quite obsessed with your commitments and partner during this time, or you may experience Pluto through your partner. Especially males with this transit may encounter Pluto themes through a female. Manipulative and controlling behaviors may be displayed or experienced through partners. You must be especially wary of resisting change and holding onto negative attachments. This transit may be a signal that it is time to let go of destructive attachments and connections, and resisting this process is likely to do more harm than good. Relationships begun at this time may be very complicated and ultimately challenging, so be careful to think before making drastic changes in your relationships at this time. There may be some problems with money during this transit. Poor spending decisions made to date may come to a head and you may need to face up to their reality. By the end of the transit, you should have a renewed sense of worth, although getting to that point may not be entirely pleasant.

~Your desire for love and its physical expression is strong, but you may not find it easy to express this need. A more compulsive or obsessive quality marks your relationships and, instead of looking for someone whose values are similar to or compatible with your own, you may attract someone whose values clash with yours. There is the possibility of attracting a member of the underworld set, someone who is already attached or someone who is looking only for sex, rather than a person capable of making both the sacrifices and the commitment you deem necessary. Keep your standards high now, so you can come upon a love which fulfills alt your needs. If you aren't already in love, you may be tempted to start a relationship with anyone just so you won't be alone. Avoid this; aim for an attachment based on love, trust, and a genuine relationship which will deepen, not disintegrate, with time.

*Romance and sexuality are the key issues now. Your sexual drive is particularly strong now, and you are driven by a strong need to achieve a deeper level of fulfillment in your love relationships. At times during this time period you are not able to constrain your compulsive feelings, and you are prone to dispense with reason, logic, rational judgment, ethics, and taboos.

+An intense time, during which your need for inner growth and change may not agree with how you feel, your current value system. You may not appreciate all of the intensely personal stuff that is boiling up, coming to your attention.
Orodiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 12:39   #68
Meni se jako sviđa moji Pluton koji je u trigonu s Venerom (uskoro)
Pročitala sam što mi piše o tome i ne mogu vjerovati koliko dobro mi opisuje situaciju i osjećaje koji mi se motaju po glavi...
I što je najbolje tranzit traje do 11/2009
Orodiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 21:16   #69
Saradonija i Orodiel, hvalaaaa i cmoke objema pa već me počelo lupat na sve strane, prijateljstva (pretpostavljam da je krivac mars koji mi šeta po 11. kući) , family - bolesti (jupiter u 6. ??) ... pa ako bude ovako cijelu godinu uz svu toleranciju i volju mislim da mi neće biti naj...
e, sad, nisam baš sigurna kako prikačit natal, pa ako netko ima volje evo datum: 3.10.82, 1.10h, PU...e, i puno hvala unaprijed
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 12:01   #70
Quote:
* Kali * kaže: Pogledaj post
Saradonija i Orodiel, hvalaaaa i cmoke objema pa već me počelo lupat na sve strane, prijateljstva (pretpostavljam da je krivac mars koji mi šeta po 11. kući) , family - bolesti (jupiter u 6. ??) ... pa ako bude ovako cijelu godinu uz svu toleranciju i volju mislim da mi neće biti naj...
e, sad, nisam baš sigurna kako prikačit natal, pa ako netko ima volje evo datum: 3.10.82, 1.10h, PU...e, i puno hvala unaprijed
Evo tu ti je natalna

http://s184.photobucket.com/albums/x...rrent=KALI.gif
Orodiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 15:29   #71
Quote:
* Kali * kaže: Pogledaj post
zanima me da li mi može netko reći iz iskustva (ili ne) kako će mi djelovati ovi užasi koji me čekaju:
1. pluton kvadrira natalnu veneru (vaga) i mjesec (ovan)
Meni je samo kvadrirao natalnu veneru i bilo mi je ludo i nezaboravno. I tada nisam to povezivala sa nekakvim tranzitima planeta.
Kali, stisni zube ali ne zaboravi disati. Ne trebaš se bojati transformacije jer će ti to otežati stvari. Proces osvješćivanja nije ugodan, ali kad ti se neko iskustvo dogodi bolje je učiti što brže. Ja sam se u trenutku kad se nebo stropoštalo na zemlju, kad više ništa nije bilo kao prije zarekla da me to neće pretvoriti u nešto ogorčeno, mračno i bezdušno. Ali bila sam ljuta i razočarana i jako tužna. I trebalo mi je vremena da izađem na kraj sa svojom ljutnjom i prihvatim promjenu. Poslije si zapravo jači i perceptivniji. S puno većom jasnoćom.
Valja napomenuti da sam je osoba koja u principu ne voli promjene i zato sam vjerojatno ovaj tranzit koji donosi transformacije doživjela prilično drastično. Ne možeš u devetom mjesecu trudnoće reći - E ja sad ne bi rodila. Ma nemoj?
Stagnacija ionako nije dobra, ono što ne napreduje propada.
Ne mogu reći da mi je žao što se to dogodilo. Čak više i nisam tužna. Trebalo se dogoditi i ja sam trebala shvatiti neke stvari.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 05.01.2008. at 18:28. Reason: quote
thinair is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 21:15   #72
Quote:
thinair kaže: Pogledaj post
Kali, stisni zube ali ne zaboravi disati.
Ne trebaš se bojati transformacije jer će ti to otežati stvari.
Ne mogu reći da mi je žao što se to dogodilo. Čak više i nisam tužna. Trebalo se dogoditi i ja sam trebala shvatiti neke stvari.
thinair, jako dobro si opisala stanje stvari. razmišljala sam baš o svemu ovih dana, kako bih trebala profiltrirati neke odnose, svoje stavove i ambicije - da to tako postavim poznato je da što te ne ubije, ojača ti duh, a ustvari mi je i drago da će do nekih promjena doći, pa kao vječni optimist gledam onu pozitivnu stranu, a ta je da imam više volje i energije da JA budem ta koja mijenja. zato, kvadrati i nisu neko zlo, samo mi je malo freaky jer će mi pokačiti sve osobne planete

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 08.01.2008. at 18:02. Reason: quote
* Kali * is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 22:49   #73
Držim ti fige.
thinair is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 10:19   #74
Onaj trigon Venere i Plutona o kojem sam već ranije pisala (mislim)....totalno me bacio u umjetničke vode. Crta mi se, slika mi se...totalno sam poludila...
Orodiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 21:47   #75
Na sve nacine sam pokusao izbjeci uticaj ove nezgodne opozicije izmedju Plutona i Marsa koji su prijeteci djelovali na natalni Merkur ali nisam uspio.
Na daleke sam puteve isao autobusom(auto je ostajao parkiran) i izbjegavao sam uobicajene nogometne aktivnosti ipak ...sudbina je ucinila svoje te mi poslala svoj pecat koji se oslikao na lijevoj nozi koja je sad umotana zavojima.

Da li je jos neko dozivio neugodnosti kroz ovaj aspekt da kukamo zajdno?
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 21:05   #76
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Zavraga, ništa se ne događa, a trebalo se nešto rješiti sa nekretninama.
Nije moj horoskop.
Povlačim što sam rekao.
Došao je poziv od odvjetnika, rješilo se.
Iako je tranzitni jupiter u Jarcu, još dugo prolazi kroz 2 kuću.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 19:37   #77
I evo nam danas I Venera i Pluton ulaze u jarca...
Orodiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 16:37   #78
ovih dana me hvata neka užasna napetost i nervoza, osjećam se ko da ću eksplodirat.... saturn mi se opasno približava natalnom saturnu, još par stupnjeva samo...a pluton mi je u opoziciji sa rx venerom, uran mi kvadrira rx mjesec i neptun, a neptun rx uran...di ćeš bolje

i šta da radim, kako izbjeći tu silnu negativnu energiju i napetost?
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2008., 00:23   #79
Quote:
mush mushi kaže: Pogledaj post
ovih dana me hvata neka užasna napetost i nervoza, osjećam se ko da ću eksplodirat.... saturn mi se opasno približava natalnom saturnu, još par stupnjeva samo...a pluton mi je u opoziciji sa rx venerom, uran mi kvadrira rx mjesec i neptun, a neptun rx uran...di ćeš bolje

i šta da radim, kako izbjeći tu silnu negativnu energiju i napetost?
- saturn opozicija saturn - zahtjeva veću odgovornost i rad vezano za područja gdje vlada i gdje se nalazi. dakle, red, rad, disciplina.
- pluton opozicija venera - olakšaj si kroz venerijanske stvari-druženje, muzika, ples, umjetnost...
- uran kvadrat mjesec i neptun - objasni si astrologijom ili sl. stvari koje te zbunjuju.
- neptun kvadrat uran - neptun je npr. meditacija, joga itd
Od osobnih planeta su ti ugroženi venera i mjesec pa učini nešto za sebe, za svoju dušu...nešto što će ti utopliti srce....
U svakom slučaju nije ti lako s ovakvim tranzitima....izračunaj si do kad ti traju, pa kad ti bude teško...sjeti se koliko još dana/mjeseci moraš izdržat...onako...ko kad si u zatvoru pa urezuješ crticu za svaki dan izdržavanja..
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 20:00   #80
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
- saturn opozicija saturn - zahtjeva veću odgovornost i rad vezano za područja gdje vlada i gdje se nalazi. dakle, red, rad, disciplina.
- uran kvadrat mjesec i neptun - objasni si astrologijom ili sl. stvari koje te zbunjuju.

U svakom slučaju nije ti lako s ovakvim tranzitima....izračunaj si do kad ti traju, pa kad ti bude teško...sjeti se koliko još dana/mjeseci moraš izdržat...

hvala na savjetima , jedino nisam shvatila kako da si astrologijom objasnim nešto što me zbunjuje ?

e da i nemam opoziciju saturna već skori saturnov povratak, opasno se približava pa me strah kako će to djelovati na moje nezadovoljstvo poslom
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:28.