Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2014., 08:47   #641
Quote:
gajto gazdanov kaže: Pogledaj post
kao što vjerojatno znaš, ja sam fizički radnik i fasadni filozof. studiram filozofiju a prehranjujem se i preživljavam zahvaljujući radu.
Mislila sam da se zezaš kada si to spominjao. U svakom slučaju, rijetka kombinacija...
Quote:
nisam relativno, nego potpuno neuspješan. mjereći nekim agonističko materijalnim diskursom. međutim, imam neke druge osobine.
zadnja žena s kojom sam živio završila je medicinu i bila je šefica nekog odjela.
ni njoj, ni meni, nije padalo na pamet da se uspoređujemo ili vrednujemo na taj način. intelektualno naime. ona je bila svjesna tko je, a i ja također. tu smo savršeno funkcionirali. na nekim drugim poljima nismo.

mala digresija o imperatoru ramu. već sam je spominjao na forumu. pročitao sam je u jednoj oshovoj knjizi (tu anegdotu)

imperator ram bio je običan prosjak i istovremeno duhovni učitelj. jednom, na ulici, upita ga neki čovjek - 'a zašto se ti nazivaš imperatorom, kada si običan prosjak u dronjcima?' na to mu ram odgovori - 'ne gledaj u moju odjeću, gledaj u mene.'
kad god sam prljav, pun prašine ili gipsa, sjetim se rama. i osjećam se dobro.
pogotovo kada se sjetim da sam i student u zrelim godinama. tu me je teško pomjeriti. determinante su jake. odnosno kontekstualni 'ja'.
a to je stoga što znam što su društvene konstrukcije, i stoga što sam ruagh, vjetar i jebivjetar. i zbog spinoze. i zbog a.b. šimića. i mnogih drugih. da se ne bih ponavljao po stoti put.
pisao sam često o tome.
Sad su mi jasniji neki tvoji stavovi, hvala na iskrenom postu.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 09:55   #642
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Obrazac po kojem je u ljubavnoj vezi muškarac inteligentniji i uspješniji od žene je uobičajen. Međutim, mnogo rjeđe se može pronaći primjer veze u kojoj je žena inteligentnija i uspješnija, a da su oboje partnera zadovoljni takvom vezom.

Ono što imam često priliku vidjeti je da se muškarci ne mogu nositi s tim. Rijetki su oni koji nemaju komplekse u takvoj vezi. Šta misliš, zašto je to tako?
Nemam pojma, ali kod mene je tako i funkcionira.
Kod mojih kumova isto.
I kad malo bolje razmislim, ima još parova oko mene gdje žene imaju bolje pozicije, veće plaće i formalno obrazovanje od svojih partnera i to funkcionira.

A ubrajamo se u generacije 70-tih.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 17:33   #643
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Mislila sam da se zezaš kada si to spominjao. U svakom slučaju, rijetka kombinacija...
Sad su mi jasniji neki tvoji stavovi, hvala na iskrenom postu.
zovi me imperator ram.
__________________
Kad čovjek padne potvrdio je silu gravitacije. Kad se podigne potvrdio je svoju vlastitu silu. Svatko može biti Isac Newton u svom svemiru.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 23:34   #644
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Slično i ja mislim, ali mene zanima zašto je to tako kada sve ovo gore što si nabrojao nema veze sa onim što čini muškarca kao zaštitnika ili ja potpuno drugačije poimam zaštitu kakvu bi muškarac trebao pružiti porodici. Kakve veze imaju društveni status i automobil s tim?

Da ne spominjem da u tome svemu ne vidim nigdje ono "u dobru i zlu"...
Ne zastupam nikakve moderne stavove, ali zanimljivo je ovo što pišeš. Dakle, ako ti partner ostane bez posla, a ti ne želiš da budeš uspješnija od njega, ostavit ćeš ga, napustit ćeš i ti posao ili ćeš ga prisiljavati da nađe bolji posao od tvoga?
Imaju, opet ne nužno, ali iskustvo, okolina, govore da imaju. Status u društvu, materijalne stvari, istaknutost uopće, obično jesu pokazatelj mogućnosti, snage i moći. Među ostalim da se svojoj ženi i obitelji pruži više svega. Nimalo nevažno ženama, da i potomstvo uživa u boljoj startnoj poziciji, pa i dobije "uspješne" gene. Isto je kao nekada, lovac koji je donosio najviše plijena je čista analogija.
Gordan71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 22:35   #645
Quote:
*petrunjela* kaže: Pogledaj post
Evo baš me zanimaju vaši komentari na ovu temu.
Biste li mogli biti s osobom koja je nižeg intelekta nego vi, ili jednostavno nema opću kulturu na istoj razini?
nikad ni bila sa suprotnima od navedenog.
__________________
"I've suffered a great many catastrophes in my life. Most of them never happened." - Mark Twain
Biti svjestan bez svjesnosti je spavati.
satisamba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 10:22   #646
Pa naravno da nisi kada većina ide u prosjek.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 20:48   #647
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Pa naravno da nisi kada većina ide u prosjek.
Istina. Ipak, mozda mi se jednom i posreci.
__________________
"I've suffered a great many catastrophes in my life. Most of them never happened." - Mark Twain
Biti svjestan bez svjesnosti je spavati.
satisamba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 22:30   #648
Možda, ako ne očekuješ dobar izgled (ljepotu) i inteligenciju, dva u jedan. Ta kombinacija može biti fatalna. U oba slučaja mislim na Gaussove doline.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 23:06   #649
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Možda, ako ne očekuješ dobar izgled (ljepotu) i inteligenciju, dva u jedan. Ta kombinacija može biti fatalna. U oba slučaja mislim na Gaussove doline.
Uvijek dobijem ono što i zaslužujem, tako da...ne očekujem ni više, a ni manje od toga.
__________________
"I've suffered a great many catastrophes in my life. Most of them never happened." - Mark Twain
Biti svjestan bez svjesnosti je spavati.
satisamba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:50.