Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2016., 20:16   #1
Question Potvrda o nekaznjavanju

Pozz,
Sestra ima neko sranje koje je slozila sama sebi u 04.2016.
Kad su je zvali na razgovor u policiju ona je priznala kazneno djelo i recwno je da xe predmet bit poslan DORHU te da onda ocekuje poziv i to je to. Nista jos nije dobila od nikoga a u svrhu zaposlenja treb
a joj potvrda o nekaznjavanju.
Moze li ona to sada dobiti ili ne?
__________________
Iz jednog pogleda, ja doznajem sve, Zbog jednog dodira i to ubija me;Ljubav se rodila i odvela te u neke tudje i nemirne al sretnije ruke....
skalari is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 23:12   #2
Mislim da ne moze, mislim da je uvjerenje o ne kaznjavanju potvrda da se protiv osobe ne vodi nikakav kazneni postupak i da osoba nije kazneno gonjena. nisam sto posto sigurna.. nek ode na sud di se potvrda vadi i pita..
placebo effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 21:04   #4
Quote:
skalari kaže: Pogledaj post
Pozz,
Sestra ima neko sranje koje je slozila sama sebi u 04.2016.
Kad su je zvali na razgovor u policiju ona je priznala kazneno djelo i recwno je da xe predmet bit poslan DORHU te da onda ocekuje poziv i to je to. Nista jos nije dobila od nikoga a u svrhu zaposlenja treb
a joj potvrda o nekaznjavanju.
Moze li ona to sada dobiti ili ne?
Potvrda o nekažnjavanju i uvjerenje da se ne vodi postupak su različite stvari. Pretpostavljam da njoj treba uvjerenje jer se u pravilu to traži za zaposlenje, a po ovome što je napisano se protiv nje još ne vodi postupak jer priznanjem u policiji ne započinje kazneni postupak. Ako se radi o lakšem djelu, postupak će započeti ili potvrđivanjem optužnice ili izdavanjem kaznenog naloga.

Znači, ako još nema potvrđenje optužnice ili naloga a ona zatraži uvjerenje, trebali bi joj zaokružiti da se ne vodi postupak.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 09:44   #5
Bok, može info. Gdje se vadi potvrda o nekažnjavanju?
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 09:52   #6
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post
Bok, može info. Gdje se vadi potvrda o nekažnjavanju?
na sudu
sad ne znam od kud si, ali kod nas je samo jedna zgrada suda i tamo se vadi.
Lolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 20:32   #7
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post
Bok, može info. Gdje se vadi potvrda o nekažnjavanju?
To ti ovisi o prebivalištu. Zagreb ima više od jednog općinskog suda pa po uvjerenje ideš ili na općinski kazneni u Ilici 207 ili na općinski u Turininoj 3 (Novi Zagreb). Generalno gledano, za prebivalište sjeverno od Save ideš u Ilicu, a južno u Turininu ali je najbolje nazvati i pitati za konkretnu ulicu.

Ostali gradovi imaju objedinjen građanski i kazneni odjel pa ne možeš krivo otići a ovdje imaš popis sudova.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2018., 12:26   #8
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
To ti ovisi o prebivalištu. Zagreb ima više od jednog općinskog suda pa po uvjerenje ideš ili na općinski kazneni u Ilici 207 ili na općinski u Turininoj 3 (Novi Zagreb). Generalno gledano, za prebivalište sjeverno od Save ideš u Ilicu, a južno u Turininu ali je najbolje nazvati i pitati za konkretnu ulicu.

Ostali gradovi imaju objedinjen građanski i kazneni odjel pa ne možeš krivo otići a ovdje imaš popis sudova.
potvrdu o nekažnjavanju možemo vaditi na bilo kojem općinskom sudu u RH neovisno o našem prebivalištu, jer na središnjem državnom portalu stoji ovako
Quote:
Uvjerenja izdaju svi općinski sudovi i njihove stalne službe neovisno o mjestu vašeg prebivališta, odnosno sjedišta.
?
isprike na kopanju stare teme.
crowe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2018., 12:35   #9
Preko sustava e-građani možete podnijeti zahtjev i u roku jednog dana dobit ćete e-verziu koju možete ispisati i jednakovrijedna je onoj po koju bi išli na sud.

Potrebna Vam je samo internetska konekcija.
prvilet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:35.