Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2016., 13:33   #1
Izrucenje branitelja srbiji

Postovani, zanima me dal se neko mozda razumije u medjunarodno pravo i sva ova dogadjanja u vezi blokiranja pregovora srbije sa eu i poglavlja 23. Moj tata je dragovoljac domovinskog rata i hrvatski branitelj i danas mu je na adresu doslo pismo iz ministarstva branitelja da ga srbija trazi, to smo znali i prije ali sad su oni obnovili te optuznice i ne znam sta ce biti s tim. Zanimaju me dvije stvari, jel moguce da kad srbija udje u eu da oni samo pokupe sve branitelje koji su optuzeni i odvedu ih tamo u zatvor? i jel moguce da ako dodju SDP i ekipa (komunjare) na vlast da ih oni samo tako izruce srbiji?

svima je jasno da je ovo apsurd i da srbi ne mogu imat regionalnu nadleznost za sve zlocine u bivsoj jugi ali me strah poznavajuci nase politicare da bi se takav scenarij mogao stvarno dogoditi i da ce sve branitelje koji su optuzeni prodati srbiji, a ima ih 43 na tom popisu... vec sad mi se place
chole is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 13:50   #2
Quote:
chole kaže: Pogledaj post
Zanimaju me dvije stvari, jel moguce da kad srbija udje u eu da oni samo pokupe sve branitelje koji su optuzeni i odvedu ih tamo u zatvor? i jel moguce da ako dodju SDP i ekipa (komunjare) na vlast da ih oni samo tako izruce srbiji?
Nema izručenja hrvatskih građana od strane hrvatske države tko god bio na vlasti.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 14:09   #3
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nema izručenja hrvatskih građana od strane hrvatske države tko god bio na vlasti.
mustač, perković ili gotovina i markač se ne bi složili s tobom.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 14:13   #4
tih 43 branitelja koji su bili u beogradu u zatvoru, su osudjeni u odsutnosti na smrt streljanjem, njih su tamo tukli, trovali i zlostavljali. oni su onda razmjenom branitelja u nemetinu usli u hrvatsku autobusom, a preko smo poslali srpske zarobljenike. koliko je apsurdna ta optuznica govori samo jedna od tocaka koja kaze da su pravili lancice od djecijih usiju i ociju. koliko bolestan um moras imati da bi tako nesto izvalio i jos se drzao toga. nadam se da stvarno nista nece biti od toga, mislim ne mogu valjda samo tako izruciti toliko ljudi i nikom nista??
chole is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 14:22   #5
Quote:
chole kaže: Pogledaj post
Postovani, zanima me dal se neko mozda razumije u medjunarodno pravo i sva ova dogadjanja u vezi blokiranja pregovora srbije sa eu i poglavlja 23. Moj tata je dragovoljac domovinskog rata i hrvatski branitelj i danas mu je na adresu doslo pismo iz ministarstva branitelja da ga srbija trazi, to smo znali i prije ali sad su oni obnovili te optuznice i ne znam sta ce biti s tim. Zanimaju me dvije stvari, jel moguce da kad srbija udje u eu da oni samo pokupe sve branitelje koji su optuzeni i odvedu ih tamo u zatvor? i jel moguce da ako dodju SDP i ekipa (komunjare) na vlast da ih oni samo tako izruce srbiji?

svima je jasno da je ovo apsurd i da srbi ne mogu imat regionalnu nadleznost za sve zlocine u bivsoj jugi ali me strah poznavajuci nase politicare da bi se takav scenarij mogao stvarno dogoditi i da ce sve branitelje koji su optuzeni prodati srbiji, a ima ih 43 na tom popisu... vec sad mi se place
nemoj se zajebavati s tim, nazovi ministarstvo vanjskih poslova
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 14:29   #6
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
mustač, perković ili gotovina i markač se ne bi složili s tobom.
Nisu optuženi i suđeni po srpskom nekom idi mi dođi mi zakonu.Govorio sam o tom srpskom a ne drugim zakonima.

Quote:
chole kaže: Pogledaj post
mislim ne mogu valjda samo tako izruciti toliko ljudi i nikom nista??
Ne mogu jer RH ne priznaje taj srpski zakon.

--------
""Ne želimo da zastrašuju hrvatske branitelje, hrvatske državljane nekakvim izjavama o tome da se nekoga želi progoniti. To ne dolazi u obzir. Hrvatska ima svoje pravosuđe, Hrvatska je zadužena za hrvatski teritorij, a Srbija i njezino zakonodavstvo za ratne zločine ne mogu biti nadležni za Hrvatsku i za hrvatske državljane. To više neće biti moguće", kazao je.

"Hrvatski branitelji osjećat će sigurnost na hrvatskom teritoriju za koju će jamčiti hrvatske državne vlasti", istaknuo je."
http://www.mvep.hr/hr/mediji/priopce...eve,25871.html
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.

Zadnje uređivanje sivkić : 29.07.2016. at 14:48.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 14:47   #7
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nisu optuženi i suđeni po srpskom nekom idi mi dođi mi zakonu.Govorio sam o tom srpskom a ne drugim zakonima.

Ne mogu jer RH ne priznaje taj srpski zakon.
U pravu si. Banda preko dunava je izmislila neke zakone i falsificirala optuzbe protiv ljudi koji su sa puskama branili grad od njihovih tenkova, aviona i raketa. Ima neki dokumentarac na youtubeu di su srbi izmislili u pustili u svojim vijestima, malo prije masakra na ovcari, kako su hrvatski branitelji zaklali 60 djece u vrticu i ostavili ih u plasticnim vrecicama. To i nebi bilo tolko apsurdno da grad prije toga nije bio raketiran 4 mjeseca svaki dan po vise tisuca puta, i sad odjednom se naslo 60 djece u vrticu i sve ustase poubijale. kako da ne. Zahvaljujem se na svim odgovorima zivili
chole is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:01.