Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2016., 23:27   #21
Kako tuzno...
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 11:17   #22
Pozdrav svima.

Prije 2 dana imao sam prometnu nesreću u kojoj mi je drugi sudionik prometa oduzeo prednost. Nastala je materijalna šteta, ja sam zvao policiju, oni su napisali zapisnik. Moglo je sve proći i bez policije kad nema ozlijeđenih i šteta nije prevelika, ali jbg nemam iskustva s osiguranjem i nesrećama i nije moj auto pa sam išao na sigurno i zvao policiju.

Zanima me koja je sad procedura budući da je u sve uključena policija i situaciju ne rješavamo direktnim odlaskom na osiguranje? Danas sam bio u policiji i poslao zahtjev da mi pošalju zapisnik (to mi je rečeno da napravim), a policajac je još spomenuo da najbrže sve možemo riješiti ako se drugi vozač i ja čujemo i odemo na osiguranje gdje će oni procijeniti štetu. Koliko sam shvatio, moguće je da će osiguranje tražiti zapisnik koji još uvijek nemam pa i ta opcija nije sigurna. Zvao sam drugog vozača, on je rekao da nešto u stilu da se njega to ne tiče jer sam ja zvao policiju (frajer je "ljut" na mene, ali reko jbg tako je kako je, nije mi cilj tebi izbiti novce iz džepa pa se smirio) pa je ipak rekao da će me zvati.

Treba mi njegova polica osiguranja ako idem u osiguranje, a ako će oni tražiti zapisnik pretpostavljam da u zapisniku pišu informacije s moje i njegove police budući da smo ih obojica dali policajcu prilikom pisanja zapisnika pa teoretski s njim ne moram više dolaziti u kontakt (ne da imam nešto protiv njega nego studiram u Zgu, pa me nema doma kroz tjedan, pa moram njega nazivati itd.)? Molim vas ispravite me ako sam krivo shvatio.
AMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 12:59   #23
uglavnom si sve rekao točno.

jedino računaj da policijski zapisnik nećeš dobiti za a manje od dva tjedna, ali će ti dati broj u lučkom pa onda zovi i zovi....reći će ti kad bude gotov. to ćeš naknadno dostaviti osiguravajućoj kući.
na procjenu idite što prije

mislim da to i sam možeš. odeš u njegovo osiguranje prijaviti štetu, važno je da mu znaš reg.broj
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 10:37   #24
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
uglavnom si sve rekao točno.

jedino računaj da policijski zapisnik nećeš dobiti za a manje od dva tjedna, ali će ti dati broj u lučkom pa onda zovi i zovi....reći će ti kad bude gotov. to ćeš naknadno dostaviti osiguravajućoj kući.
na procjenu idite što prije

mislim da to i sam možeš. odeš u njegovo osiguranje prijaviti štetu, važno je da mu znaš reg.broj
Rekli su mi da su mi zapisnik dužni dostaviti u roku 30 dana od kad sam ga tražio tako da ću pričekati.

Hvala!
AMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 13:48   #25
Ali prijavi štetu odmah pa nek obave sve svoje.kad dože zapisnik onda će odlučivat da li je sve ok po zahtjevu za isplatu štete.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 18:16   #26
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ali prijavi štetu odmah pa nek obave sve svoje.kad dože zapisnik onda će odlučivat da li je sve ok po zahtjevu za isplatu štete.
U njegovom osiguranju moram prijaviti štetu? Jer ne znam di je on osiguran. Police smo dali policajcu i on je podatke zapisao u zapisnik, drugi vozač i ja nismo razmijenili police. Na kraju me nije zvao, a neda se meni njega stalno nazivati.
AMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 20:11   #27
Quote:
AMonkey kaže: Pogledaj post
U njegovom osiguranju moram prijaviti štetu? Jer ne znam di je on osiguran. Police smo dali policajcu i on je podatke zapisao u zapisnik, drugi vozač i ja nismo razmijenili police. Na kraju me nije zvao, a neda se meni njega stalno nazivati.
a trebali ste razmjenit podatke al posto nisi idi u onu postaju koja ti je radila ocevid i trazi da ti daju podatke od drugog sudionika i onda ides na njegovor osiguranje radit procjenu a oni ce kad dobiju zapisnik finalizirat odstetni zahtjev. a ako zelis ubrzat onda kroz 2 ili 3 tjedan opet odes u pistaju koja je radila zapisnik ili nazoves pa pitas da li je gotov pa ga sam podignes i dostavis osiguranju
svrljozgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 10:12   #28
Quote:
svrljozgd kaže: Pogledaj post
a trebali ste razmjenit podatke al posto nisi idi u onu postaju koja ti je radila ocevid i trazi da ti daju podatke od drugog sudionika i onda ides na njegovor osiguranje radit procjenu a oni ce kad dobiju zapisnik finalizirat odstetni zahtjev. a ako zelis ubrzat onda kroz 2 ili 3 tjedan opet odes u pistaju koja je radila zapisnik ili nazoves pa pitas da li je gotov pa ga sam podignes i dostavis osiguranju

Ok, hvala
AMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 11:41   #29
Quote:
AMonkey kaže: Pogledaj post
Ok, hvala
znaš li njegov registarski broj? preko svog osiguranja po tom broju možeš doznati koje je njegovo osiguranje
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 11:44   #30
Moze i preko huo.hr.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 22:39   #31
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
znaš li njegov registarski broj? preko svog osiguranja po tom broju možeš doznati koje je njegovo osiguranje
Nemam, dobio sam izjavu o prometnoj nesreći (ili tako nekako, ne znam točno, doma mi je) u kojoj ne piše registarski broj.
AMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 23:29   #32
Obično sam uvidio kako se po tome,novom zakonu policiju zove,ako je velika materijalna šteta,vozač/kontravozač alkoholiziran , te ako su prisutne ozljede,..Dakle,prilikom štete bilo znatne oli neznatne,ako čovijek prizna krivnju,najbolje je odmah otiči sa njime u osiguranje,kao što sam i sam imao slučaj jer sam bio kriv, te mi je vozač kolega prištedio, samo poveču globetinu od policije poradi prekršaja.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:08.