Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2013., 14:10   #21
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Uzmi uputnicu i idi na pregled.

Probleme s prostatom se često uoči pri promjeni dinamike i tempa mokrenja.

Iscjedak obično upućuje na infekciju.
Otići ću, bio sam na spermiogramu i nađeni su leukociti, što upućuje na upalu negdje.

Primjetio sam kad sam na hladnom (ruke hladne) moram na wc svakih 10 minuta, ali obilno - po pola litre. Ponekad se čudim otkuda toliko tekućine u meni.
machinae is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 23:39   #22
preventiva: sjemenke buće (koštice) i/ili bučino ulje
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2013., 23:23   #23
caj od maslacka, sve ostalo je neznatno
__________________
forza juve
delpiero is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 23:24   #24
Quote:
delpiero kaže: Pogledaj post
caj od maslacka, sve ostalo je neznatno
Ko hoće pravi efekt maslačka, neka jede po 2 sirova korijena dnevno. Prof. Marijan Jošt i naučne studije su pokazale jače i bolje djelovanje, ako nema termičke obrade.
Isto tako ljekovite su i njegove stapke, 15-20 kom dnevno.
Sve besplatno po livadama.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 17:42   #25
Evo da i ja napišem iskustvo mog oca a to ga dođe skoro kao i iskustvo cijele porodice. Prvo je imao akutnu upalu, pa su došli penicilini i mnošto drugih antibiotika. To se saniralo, ali ne zadugo. I evo vec skoro 10 godina se borimo sa istim. PSA mu nikad nije prelazila 9. Ali uvijek leukociti u urinu. Povišen CRP i onda opet Baktrim, antibiotici i tako ukrug godinama.
Iščitavanjem mnogih stranica, časopisa i pretraživanje došla sam do nekih podataka da tu stalnu upalu može izazivati gljivica Candida. Ona se ne može identifikovati na običnom nalazu urina nego je potrebna posebna pretraga. Kao i nedostatak jod i cinka u organizmu.
Tako da bih svima preporučila ko ima problem sa prostatitisom da se testiraju na gore navedene nalaze. Možda neko pomogne u rješavanju problema. Sretno!
sakapuran is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2021., 17:11   #26
Ovdje ima par članaka o prostati - benigno uvećanje i ostale promjene i rak prostate
oitnb is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2022., 10:12   #27
Kronična upala prostate

Bok svima! Evo pošto znam sa kakvim mukama se borite, želim podijeliti svoje iskustvo i što mi je pomoglo. Pa evo sve ispočetka.
Prije dvije godine počinjem osjećati probadanje u lijevoj preponi i povremeno u desnoj. Misleči da se radi o preponskoj kili odlazim na privatni pregled ultrazvuka gdje mi kažu da kile nema. Par mjeseci nakon završavam na hitnoj gdje mi utvrde da imam bubrežne kamence. Doktor mi pripisuje neke tablete za ispišavanje kamenaca nakon kojih sam počeo imati probleme sa želucem (mučnine, tupa bol itd). Zbog problema sa želucem, prestajem piti tablete za želudac i kupujem si biljni čaj za ispišavanje kamenaca (neki dućan na kvatriću gdje ti slože čaj za tegobe kakve imaš). I tako sam pio taj čaj jedno dvije godine u svrhu ispišavanja bubrežnih kamenaca, a cijelo vrijeme sam imao povremena probadanja u preponama, isto tako i povremenu tupu bol u jajima, a svi ti moji bolovi sam mislio da su zbog ispišavanja kamenaca. Nakon dvije godine odlazim na ultrazvuk abdomena gdje mi na pregledu kažu da kamena u bubrezima više nema, međutim meni je i dalje ostala povremena tupa bol u oba jaja i ta probadanja u preponama te se počeo pojavljivati neki pritisak ko na mjehur. Nakon toga naručujem se kod urologa gdje dobivam termin pregleda za oko mjesec dana u Merkuru. Međutim nakon jedne večeri kad od bolova nisam mogao zaspati (tupa bol u oba jaja, pa se premještala u debelo crijevo, između nogu,i u prepone) odlazim u jednu privatnu polikliniku gdje mi je doktor dijagnosticirao da imam KRONIČNU UPALU PROSTATE. Prepisao mi je neke antibiotike koje sam pio mislim dva tjedna. Prije tog pregleda ja sam već obavio neke preglede (vađenje krvi, urinokultura), tako da iz nalaza urina nije bilo vidljivo da imam kakvu bakteriju koja bi bila uzrok upale, a PSA iz krvi je bio u granicama normale. Nakon te doze antibiotika bilo mi je malo bolje ali ta bol u jajima, koja se premještala u debelo crijevo i između nogu nije prestala, samo je bila manjeg intenziteta. Ja ponovo odlazim kod urologa, i šalje me na pretragu analize ejakulata i da napravim briseve za slučaj da nemam ipak nekakvu bakteriju. Dolazim ponovo kod urologa, sa oba nalaza negativna. On mi govori da je to situacija kad pacijent ima tegobe a oni neznaju od čega, jer nije pronađena nikakva bakterija koja bi uzrokovala upalu. Daje mi ponovo antibiotike (Flexid) da pijem 10 dana, uz to da si kupim prostamol Uno, i da se suzdržavam od alkohola, slanog, ljutog i kiselog. Zaboravio sam reči da sam ja već na svoju inicijativu kupio neke njemačke kapsule Regen 50 Strong, i trošio tri mjeseca. Radi se o kapsulama na biljnoj bazi koje se mogu naručit na internetu, tako da nisam kupovao prostamol uno koji mi je prepisao urolog. Iako je urolog rekao da si kupim još i prostamol uno pa pijem uz njih. Isto tako kupio sam u ljekarni i čaj od vrbovice koji je dobar za prostatu.Nakon te doze antibiotika opet malo bolje mi bilo, ali i dalje pritisak na mjehur, pa bolovi u jajima itd, samo manjeg intenziteta. Ja opet odlazim kod urologa i on mi kaže da mi može dati još jedanput antibiotik ali da se moram naučit s tim živjet��. Ok, dao on meni opet još 10 dana isti antibiotik, i opet ista priča, za vrijeme pijenja antibiotika mi bilo bolje, poslije sve po starom. Opet bolovi lagano u jaja, u guzicu, pritisak na mjehur pa otežano pišanje itd. Nakon toga čuo sam se sa jednum prijateljem koji mi rekao da je jedan njegov frend to riješio sa cbd uljem. Kupio sam i cbd ulje 10%, imate ga u biljnoj ljekarni, i fakat bilo mi bolje dok sam ga trošio. Međutim cijena tog ulja je 400kn, ja uzimao 5 kapi ujutro i 5 navečer, bočica mi bila za 20-tak dana cca.

E sad konačno da kažem kaj mi je počelo najviše pomagat a nije skupo. Da nebi ispalo da ja ovdje nekog reklamiram i sl., samo želim pomoći jer znam u kakvim ste mukama svi sa ovim problemom jer ga i sam imam. Dakle ORIGANO je najbolji lijek. Znači počeo sam svaki dan ujutro poslije doručka uzimat malu žličicu origana(kupite ga u dućanu), već nakon tri dana stanje mi se popravilo toliko pa da skoro više nisam ni imao nekih simptoma. Znači uzmem žličicu origana sa čajem ili vodom ujutro. Sad nakon circa 10 dana kaj ga koristim, bolovi pa skoro da su i nestali, nema pritiska više niti na mjehur…a počeo sam piti i alkohol i jesti normalno začinjenu hranu, sve se stabiliziralo. Dakle za ORIGANO sam pročitao i ja na nekom forumu da pomaže, i fakat pomaže. Ima za kupit i kapsule ulja od origana, pa pretpostavljam da i one pomažu. Još nisam kupio ali probat ću, uglavnom meni je puno bolje a simptomi skoro da ih ni nemam više. Nadam se da sam nekome pomogao. Znači OBIČNI ORIGANO iz dućana, košta vam par kuna.
Pupach is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2022., 19:52   #28
Korisna informacija, primljeno na znanje
nsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2024., 10:06   #29
cesnjak
ibrusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2024., 07:18   #30
Pomazu jod (lugolova otopina), cink, Rujevina i Vrbovica. Ima po ljekarnama i na Njuskalu jos jeftinije obično.

Mokrio sam do 3/4 puta nocu, sada samo jednom.

I posjetitte doktora definitivno da vam da dijagnozu.
Suplementi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:14.