Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2017., 14:25   #1
kad bolest nema kraja...

evo dogodilo mi se ko nikad u životu da sam iskačem iz bolesti u bolest, nesposobna sam ići na posao, i nemam pojma kada će mi bit bolje...

nije to ništa prestrašno, nego bolesti samo dolaze...prije toga sam 7 godina bila zdrava ko drijen, a sada mjesec dana ne izlazim iz kuće

.. započelo sa upalom zuba, zatim prehlada, hunjavica, onda gnojna angina, upala sinusa, veliki podražaj na iskašljavanje, zatim upala srednjeg uha....i sad ko da vrag nema mira upala oka...i ponovo me bol zub ali drugi...i sve me strah što će sljedeće jer za nijednu navedenu bolest nije bilo nekih primjetnih promjena tipa nelagoda, malaksalost, crvenilo, sve se pojavljuje odjednom, sam bukne...ko da mi se tijelo raspada

trujem se antibioticima i anelgeticima, sve alternativne metode sam isprobala, čaj onaj onaj, inhalirat se s ovim onim, masaža tim i tim...itd...umorna sam od svega, najviše psihički, jer treba ići radit, imam familiju, a ja u krevetu i nemam pojma kada će mi biti bolje

čitala sam arnolda erheta....da je jedini uzrok svih bolesti sluzavost u organizmu, a ja je zbilja iskašljavam i izbacujem kroz nos....

sada se hranim po njegovm savjetima za čiščenje organizma

ima li još tko neku ideju ? zašto se bolesti tako nanižu jedna za drugom, doživjeli slično ?
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 20:28   #2
Bolestan zub može izazvati svakakve boleštine.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 22:36   #3
Sve navedeno sam i ja imao, osim upale uha, to nisam, ali laringitise, upale ždrijela i bronhitise, te upale sinusa kao najgore, teške i zimi redovne, plus kolitis, te izmjene teških konstipacija i prolijeva, te bolove u glavi i abdomenu, povremeno ko da mi netko cigle u trbuhu razbija, da sam konstantno nosio sa sobom i koristio ketonal forte, a prije spavanja obavezno, jer bez toga, od bolova bi spavanje bilo nezamislivo, već sam se poćeo i bojati za život, radi problema sa crijevima, bolova i malaksalosti.
2009-2011, u tom periodu sam krenuo sa promijenom stila života, u vegetarijanstvo polako.
Ubrzo su promijene na bolje bile vidljivije.

Odmah nakon što sam ukinuo konzumaciju mlijeka, i krenuo svakodnevno jesti puno jabuka, uočio sam drastičnu promijenu na bolje, po pitanju suvišne sluzi, i manje začepljen nos, a bio sam baš sluzavi tip, za sinuse po noći nije bio dovoljan paketić maramica, pa sam koristi ručnik.

Po pitanju kvarenja zubi, a najviše po pitanju bolova u trbuhu, lošeg rada crijeva i konstipacija, promijene su odmah bile uočljive na bolje, od kako sam definitivno ukinuo konzumaciju prerađenih keksića, napolitanki, jafa keksi, sl. koje sam do data tamanio u velikim količinama.
Dobru zamjenu sam našao u lješnjacima, bademima i suhim šljivama te eventualno kojom kockicom-dve dark chocholate. To se , uz voće, pokazalo odličnim za regulaciju probave.

Napravio sama još i nekoliko rarnoraznih prirodnih kura, ili terapija samoizlijećenja, od kojih bi spomenuo jednostavnu metodu, za ubrzanje cirkulacije i izmjene tvari u području glave, sa naglaskom na sinuse.

Prirodni tonik "Tonik za revitalizaciju" po receptu dr.Shulzea, i njegov tonik br. 1. kojega on koristi u gotovo svakoj terapiji.

Hren, ljuta paprika, đumbir i češnjak se naribani ili nasjeckani drže u tegli octa u frižideru 2-3 dana, i zatim se dnevno konzumira 3 puta po jušna žlica.
Naravno, i suze krenu od toga ljutoga, no i to je dobro jer se svi kanalići i sluznice dreniraju i čiste.
Ja sam i ono naribano žvakao i pojeo jer su me sinusi rasturali da sam već bio izvan sebe.
I da bilo je efekta, samo ne odmah prvi dan, no već drugi sam osjetio poboljšanje, lakše disanje i manje bolove.

To je u najkraće moje iskustvo.
Kleopatra specifičnosti i svoje boljke najbolje sama vidiš, i ako ti je bolje od nečega drž se toga, no probaj zapaziti ili detektirati i od čega ti bude lošije, tako da se od toga distanciraš ili da to loše ukloniš dalje od sebe.
Možda nije idealan savjet, no sretno sa zdravljem i želim ti da ubrzo ozdraviš potpuno.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 18:27   #4
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Sve navedeno sam i ja imao, osim upale uha, to nisam, ali laringitise, upale ždrijela i bronhitise, te upale sinusa kao najgore, teške i zimi redovne, plus kolitis, te izmjene teških konstipacija i prolijeva, te bolove u glavi i abdomenu, povremeno ko da mi netko cigle u trbuhu razbija, da sam konstantno nosio sa sobom i koristio ketonal forte, a prije spavanja obavezno, jer bez toga, od bolova bi spavanje bilo nezamislivo, već sam se poćeo i bojati za život, radi problema sa crijevima, bolova i malaksalosti.
2009-2011, u tom periodu sam krenuo sa promijenom stila života, u vegetarijanstvo polako.
Ubrzo su promijene na bolje bile vidljivije.

Odmah nakon što sam ukinuo konzumaciju mlijeka, i krenuo svakodnevno jesti puno jabuka, uočio sam drastičnu promijenu na bolje, po pitanju suvišne sluzi, i manje začepljen nos, a bio sam baš sluzavi tip, za sinuse po noći nije bio dovoljan paketić maramica, pa sam koristi ručnik.

Po pitanju kvarenja zubi, a najviše po pitanju bolova u trbuhu, lošeg rada crijeva i konstipacija, promijene su odmah bile uočljive na bolje, od kako sam definitivno ukinuo konzumaciju prerađenih keksića, napolitanki, jafa keksi, sl. koje sam do data tamanio u velikim količinama.
Dobru zamjenu sam našao u lješnjacima, bademima i suhim šljivama te eventualno kojom kockicom-dve dark chocholate. To se , uz voće, pokazalo odličnim za regulaciju probave.

znači zbilja mi se ne čini, hrana je uzrok tome...ja jedam vegetarijanka i težm sirovoj hrani, ali zbog raznih životnih stresova, počela sam grickati i jesti slatko, najviše štapiće i čokolade i čokolino s mlijekom,tost sendvči sa sirom, da sam bar meso jela, pa ono...ali ne...nekih par mjeseci sam jako brijala na to, smirivalo mi je živce....i evo ti upale, i sad ne izlazim mjesec dana iz kuće....mislila sam da sam luda, da ne može bit od te moje junk food avanture....ali čini se da je, skupa sa ovom hladnom zimom, dobitna kombinacija

naravno izbačeno je sve prije 3 dana, sad je jedem puno salata, voća povrća ništa drugo, mali pomac se vide, u skašljavanju najviše...ali nije to to...

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Prirodni tonik "Tonik za revitalizaciju" po receptu dr.Shulzea, i njegov tonik br. 1. kojega on koristi u gotovo svakoj terapiji.

Hren, ljuta paprika, đumbir i češnjak se naribani ili nasjeckani drže u tegli octa u frižideru 2-3 dana, i zatim se dnevno konzumira 3 puta po jušna žlica.
Naravno, i suze krenu od toga ljutoga, no i to je dobro jer se svi kanalići i sluznice dreniraju i čiste.
Ja sam i ono naribano žvakao i pojeo jer su me sinusi rasturali da sam već bio izvan sebe.
I da bilo je efekta, samo ne odmah prvi dan, no već drugi sam osjetio poboljšanje, lakše disanje i manje bolove.

To je u najkraće moje iskustvo.
Kleopatra specifičnosti i svoje boljke najbolje sama vidiš, i ako ti je bolje od nečega drž se toga, no probaj zapaziti ili detektirati i od čega ti bude lošije, tako da se od toga distanciraš ili da to loše ukloniš dalje od sebe.
Možda nije idealan savjet, no sretno sa zdravljem i želim ti da ubrzo ozdraviš potpuno.
jako dugo pikiram taj dr šulc tonik...i ako je tebi pomogao, odmah ga idem radit

puno hvala na podjeljenom iskustvu i na savjetima
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 18:37   #5
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Bolestan zub može izazvati svakakve boleštine.
ma počela sam liječit zub di je karijes došao do živca, toksavit je još unutra....i od tada je krenula hunjavica da bi sve završilo na gnojnoj angini, tome je doprinjeo stres koji me okružuje i moja avantura sa grickačima i čokoladom kao ispušni ventil na sve nedaće u životu....

baš mi se sve više čini, da je hrana potaknula zub, a zub i bakterije sve ostalo...i čini se kao da nema kraja

no eto bar sam prehranu promijenila...imam savjete za mms, tinkturu dr šulca....i valjda će na bolje

al sam šokirana...kako tome nema kraja i brine me kakva ću ja bit, nakon trovanja svim tabletama, inače ih nikada ne pijem, mrzm ih....a sada kao neki ovisnik samo po ibrufenu, jer me jako boli....osjećam se mizerno, baš kao da umirem, do ničega m nije....samo čekam da ozdravim
__________________
"Svijet je ogledalo:Pogledaj u njega, i ono će ti vratiti tvoju sliku."
-KLEOPATRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 18:54   #6
Grickalice su zlo, a čokolada u umjerenim količinama i sa što manje šečera može. Ona pomaže stvaranju hormona sreće.

I probaj neku tehniku dubinskog opuštanja, yoga nidru možda?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 19:02   #7
znam za slučaj kad je osoba s češćim upalama imala jako nisko željezo. mislim da je za rješavanje sl. problema osovno napraviti testove da se vidi dal postoji manjak (vitamini, minerali...), a ukoliko je sve ok, pogledati za uzroke u okolini, trovanja metalima npr. i sl.
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 07:10   #8
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
hrana je uzrok tome...
obzirom je sve počelo sa zubima, za početak bi trebala zatražiti drugo mišljenje glede stanja tvojeg zubala i čeljusti. ukoliko imaš mrtvih zuba, moguće je da nisu dobro očišćeni i zatvoreni i tu ti antibiotici neće riješiti problem već revizija ili vađenje zuba (ovisno o stanju i šteti). nemoj se začuditi ukoliko ti "drugo mišljenje" pronađe 10 karijesa golim okom koje tvoj primarni stomatolog nije uočio niti na ortopanu, ne bi bilo prvi put da čujem tak nekaj. par stotina godina unazad ljudi su umirali od karijesa (posljedica koje je izazivao), zubi nisu za zafrkanciju i mogu izazvati trajna oštećenja kao i smrt. tek potom, ukoliko ti i drugi stomatolog potvrdi da su ti svi zubi zdravi, možeš počet tražiti dalje...
nije da te plašim, al baci oko na:
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...odati/5659955/

EDIT:

Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
ma počela sam liječit zub di je karijes došao do živca, toksavit je još unutra....i od tada je krenula
možda ti to nije jedini zubić u takvom stanju.
ukoliko možeš, odi privatniku koji strojno liječi zube i koji bu ti u jednom danu riješil taj zub. obzirom da te boli, ili ti tvoj stomatolog nije dobro postavil toksavit ili se pomaknul ili te boli još koji zub.

Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
baš mi se sve više čini, da je hrana potaknula zub, a zub i bakterije sve ostalo
hrana je samo ubrzala "proces". tvoj je zub otišel malo ranije, ne zbog mjesec dana konzumiranja čokolade, ili ti stomatolog nije dobro očistil zub kod poprafka pa se bakterija provukla ili nisi dugo bila kod zubara pa je došao u tak loše stanje da je bakterija sama prošla do žifca ili ti je stomatolog "bjež glavom bez obzira od nje/ga".

preporučam i testiranje na helicobacter pylori. prema istraživanjima zadnjih godina, uočili su da ne živi samo u želucu već i u zubnom mesu gdje izaziva kaos i u par mjeseci uništi zdrave zube.
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)

Zadnje uređivanje šmokljanica : 23.02.2017. at 07:29.
šmokljanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 08:59   #9
Ako si slučajno pušač, teško ćeš riješiti te respiratorne probleme bez ostavljanja cigareta. Bivši sam pušač. Danas mi sve prehlade prolaze praktički bez kašlja. Tri dana kišem, pet dana pušem nos i gotovo. Prije sam pri svakoj prehladi kašljala tjednima. Prvo suhi kašalj, grlo ubija, bole trbušni mišići, pa onda polako produktivni, pa iskašljavanje...

Što se zuba tiče, jesi li napravila u posljednje vrijeme ortopan, da se vidi ima li još negdje kakva upala, cista, nešto što bi moglo izazivati probleme? Ne mora to nužno boljeti.
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 12:20   #10
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
i čokolade i čokolino s mlijekom,tost sendvči sa sirom, da sam bar meso jela, pa ono...
Evo na ovo da se osvrnem.
Čokolino - mlijeko i tobože zdrav ugljikohidratna kašica.
Za zube loše ko i one jeftine čokolade.
Eventualno par kockica prave "dark" .

Ja sam bio izrazito sluzavi tip, i izbacivanje mlijeka, napolitanki, čokolina i tih jeftinih mliječnih čokoladi, a fakat sam ih tamanio, mi je odmah umanjilo pojavnost sluzavosti i manje bolove u sinusima.
Ne mora meso nužno biti ono najgore u priči.
Danas, odlična zamjena šaka badema, šaka liješnjaka, (močiš prek noči i ujutro budu malo napuhnuti i meeekani, 2 kockice dark chocolate, 5-6 suhih šljiva, malu žlicu meda razmućkaš u 4-5 žlica masl. ulja i to na ex popiješ.

Dobiti ćeš sigurno dovoljno kalorija u tom doručku za slijedećih 3-5 sati.
Nutritivno predobro, i za probavu želudac i crijeva melem.

Eventualno, zbog upala, inflamacija, ja bih na tvom mjestu sigurno na sve dodao i 1 šalicu bobičastih, ima od Leda u škrinjama sad kada nema sezonskog na placu.

Možda , ako probaš tako doručkovati osijetiš promjene na bolje.

Ne bih htio da ispadnem kao neki savjetnik, više da ti ozdraviš.

No i upravo poznajem podosta sličnih/nije ista nijedna, situcija, gdje se radila velika greška, bez promjene u stilu prehrane, a bacanja tiduća kuna na masu suplemenata, prahova, ekstrakata , multi dodataka, no redovno, rezultati nisu bili ni zadovoljavajući.
I skrećem ti pažnju, upravo ti mlijeko, a pogotovo kupovno, može poticati razne upalne procese, i još pogotovo senzibilnijima.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 12:46   #11
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
1. da ne može bit od te moje junk food avanture....ali čini se da je, skupa sa ovom hladnom zimom, dobitna kombinacija

naravno izbačeno je sve prije 3 dana, sad je jedem puno salata, voća povrća ništa drugo, mali pomac se vide, u skašljavanju najviše...ali nije to to...



2. Jako dugo pikiram taj dr šulc tonik...i ako je tebi pomogao, odmah ga idem radit

puno hvala na podjeljenom iskustvu i na savjetima
1. Naravno da si dobro zaključila.
Loša hrana po zimi , manjak pravih nutrijenata, prazne kalorije iz junka u kombinaciji sa nezdravim supstancama iz istih, zato po zimi i mnogo njih bol boluje.
A upravo je to i opisano u literaturama o prirodnom liječenju.

2. Ej, eheej.
Sa toniko dr. Shulze ne moraš žuriti.
Hoću reći, ja ga jesam koristio i pomogao mi je, samo uz promjenu prehrane kao bazu, inače bi mi sam tonik samo privremeno prikrio simptome-uvjeren i siguran sam
Naime, ne mogu ni sve ispričati tu, no ja sam ga koristio jer sam baš imao sinuse u banani, ali skroz.
1. Operacija 92' bakterijska upala
2. Operacija 2001 pneumokokna upala sa antrochoanalnim polipima, izvršeno: tubae vent.
2008. Preporuka za ponovnu operaciju jer se vratilo sve kao pod 2.
O antibioticima, analgeticima neću ni govoriti.
Podočnjaci crni, neispavanost, a onda je došao on - kolitis kao višnju na šlag, povremena krv u stolici, konstipacije i dijareje, i bolovi užasni-epizodni ali učestali i proganjajuči.
Več me i psiha počela velim, bum vrml bokca mu premlad sam mislio.

E zato sam si za sinuse radio i dr. S. tonik.
No bez prave prehrane, niš, ostao bi u banani, ako bi bio živ, možda

Zato velim, možda da se usredotočiš na pravi doručak.
A tonik dr.S. je samo katalizator, ubrzivač izmjene tvari, potiče cirkulaciju...., i naravno izliječenje , ali samo ako je krenulo u tom smjeru.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:33.