Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2006., 18:24   #1
tvrđave u hrvatskoj

interesira me dali tko zna gdje su ukopavani ljudi koji su osvajali tvrđave u srednjem vijeku. kako po hrvatskoj ima puno tvrđavica čije su opsade dugo trajale mora da je ginulo puno tih ljudi/turaka....gdje li su završili???
boogie54 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 14:18   #2
http://dzs.ffzg.hr/html/Ritter.htm
__________________


...
g2sl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2006., 14:55   #3
Quote:
boogie54 kaže:
interesira me dali tko zna gdje su ukopavani ljudi koji su osvajali tvrđave u srednjem vijeku. kako po hrvatskoj ima puno tvrđavica čije su opsade dugo trajale mora da je ginulo puno tih ljudi/turaka....gdje li su završili???
Njihovi kolege su to rješavali još za trajanja tih pothvata (ukopom ili spaljivanjem) ili pobjednici (na isti način).

Kaj ti tu nije jasno?
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2006., 12:28   #4
Quote:
boogie54 kaže:
interesira me dali tko zna gdje su ukopavani ljudi koji su osvajali tvrđave u srednjem vijeku. kako po hrvatskoj ima puno tvrđavica čije su opsade dugo trajale mora da je ginulo puno tih ljudi/turaka....gdje li su završili???

onda je bilo puno manje ljudi
evo naprimjer jedna od većih bitaka se dogodila 1582 godine gdje je vojska koja se sastojala od tri krila austrijskih arkebuzira i i četa hrvatskih husara prvo potukla četu od 800 turskih Vlaha kod Bosiljeva, pa su krenuli u potjeru za Turcima i uletjeli u zasjedu od 3000 turskih vojnika pod zapovjedništvom Alibega, brata Ferad paše i poginuli
Od Hrvata među ostalim Petar Vojković, Nikola Cvetković, Matija Gusić, Gašpar Perović, Luka Despotović, Nikola Vrkanović, Petar Karić, Petar Hojsić, Luka Klasnić..
Turci su poginule rasjekli na komade
kasnije su karlovački vojnici tužili staleškom sudu u Ljubljani kneza Gašpara da si je zadržao zarobljenike kao robove i tražili dio zarobljenih ljudi i konja
__________________


...
g2sl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 19:21   #5
Može li mi tko reći ako zna nešto više o dvorcu Nova Kraljevica.
Ako imate kakvu sliku ili neki tekst.Na netu nema baš previše otme.Hvala
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:42.