Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2006., 14:36   #21
Bravo. Sad ponovi to isto sa suprotnim argumentima koje također možeš naći u tekstu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 10:22   #22
Jer, kao što je odavno poznato — takav nije slučaj čak ni s našim današnjim prezimenima, koja u načelu nisu istovjetna s onima naših predaka, a osobito ne s onim oblicima koja se prvi put spominju. S obzirom na to da je u nas (a i u svijetu) uobičajeno da se nazivamo zadnjim, a ne prvim poznatim oblikom prezimena, to bi i knezove Krčke (itd.) danas trebalo nazivati Frankopanima.
Vončina dalje prelazi na onomasiološku obradu problema urotnikova prvoga te upotrebe drugoga imena.
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 10:54   #23
Quote:
spaljena kaže:
S obzirom na to da je u nas (a i u svijetu) uobičajeno da se nazivamo zadnjim, a ne prvim poznatim oblikom prezimena, to bi i knezove Krčke (itd.) danas trebalo nazivati Frankopanima.
Otkuda ti ovo? Mislim, o prezimenima. Da je tako, ne bi postojala tolika paralelna prezimena: Prvan - Pervan, Horvat - Horvath, Bek - Beck.

No, nebitno. Htjela sam sam reći da podcjenjivačka izjava o čovjeku koji ne zna ispravno napisati Frankopan, nego piše Frankapan, potpuno neumjesna i nije nikakav argument. Postoje razlozi i za jedan i za drugi način pisanja. Ni ja ne volim kad se piše Frankapan, ali mi zbog toga ne pada na pamet pisati koješta.

Over&Out
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 12:53   #24
Tu izjavu možeš pronaći tekstu koji si ti priložila pa ako si ga pročitala ne vidim čemu se buniš.
Ja ne podcijenjujem nikoga samo kažem ako želi pljuvati po povijesti neka to radi kako spada a ne krivo.
Mene je uostalom baš briga za urotu i sve ostalo, samo mi se čini da se s našom povijestiradi isto što i s domovinskim ratom.
Šta se tiče mene može pljuvati i po kralju Tomislavu ali neka se barem udostoji napisati ime ili prezime ispravno
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 14:08   #25
Quote:
spaljena kaže:
Tu izjavu možeš pronaći tekstu koji si ti priložila pa ako si ga pročitala ne vidim čemu se buniš.
Bome, da. I pametnima se ponekad omakne.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 13:18   #26
Austrougarska je sluzbeno bila njihova domovina)
M
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 13:20   #27
Austrougarska je sluzbeno bila njihova domovina)
Može li mi netko objasnit ovu izjavu naravno u vezi je sa Zrinskim i Frankopanima .Da li mi to krivo učmo u školi da su Frankopani s otoka Krka a Zrinski iz Zrina
Za Zrinske nisam sigurna jer je to razgranata obitelj tako da...
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:57.