Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2017., 13:23   #161
osvetim se samo onima za koje mislim da zasluzuju, onima koji namjerno povrijede, oni koji svjesno nanose stetu i boli ih kuki sta su povridili...za takve cekam osvetu dugo dugo i udrem di ih najvise boli
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 17:02   #162
ja prvo posadim drvo .. gledam godinama kako raste .. naucim se kovati zeljezo .. obradjivati drvo ... godinama radim na sjekiri s kojom cu obaviti posao .. ucim ..

kad napravim sjekiru onda je ostrim i kad je spremna udri po stablu, tocno kako treba, profesionalno i bez nepotrebnih djetinjastih izljeva emocija .. bez odbijanaca .. svaki udarac ulazi duboko dok se cijelo stablo ne srusi .. a onda i okolis pocistim i posadim nove biljke kao da stabla nikada nije ni bilo .. kao da njegove grane nisu zasjenile okolinu i sprijecavale rast biljaka koje sada cvatu i zive ... kad je posao gotov krenem dalje

.. toliko toga za nauciti i napraviti a tako malo vremena
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 19:07   #163
to ja zovem transmutacija olova u zlato
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 23:41   #164
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
ja prvo posadim drvo .. gledam godinama kako raste .. naucim se kovati zeljezo .. obradjivati drvo ... godinama radim na sjekiri s kojom cu obaviti posao .. ucim ..

kad napravim sjekiru onda je ostrim i kad je spremna udri po stablu, tocno kako treba, profesionalno i bez nepotrebnih djetinjastih izljeva emocija .. bez odbijanaca .. svaki udarac ulazi duboko dok se cijelo stablo ne srusi .. a onda i okolis pocistim i posadim nove biljke kao da stabla nikada nije ni bilo .. kao da njegove grane nisu zasjenile okolinu i sprijecavale rast biljaka koje sada cvatu i zive ... kad je posao gotov krenem dalje

.. toliko toga za nauciti i napraviti a tako malo vremena

A Poison Tree
By William Blake

I was angry with my friend;
I told my wrath, my wrath did end.
I was angry with my foe:
I told it not, my wrath did grow.

And I waterd it in fears,
Night & morning with my tears:
And I sunned it with smiles,
And with soft deceitful wiles.

And it grew both day and night.
Till it bore an apple bright.
And my foe beheld it shine,
And he knew that it was mine.

And into my garden stole,
When the night had veild the pole;
In the morning glad I see;
My foe outstretched beneath the tree.

__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 23:53   #165
MIslim da svatko od nas može govoriti samo u svoje ime, znači ako nama netko napravi nešto pa onda kažemo da se nećemo svetiti, da ćemo oprostiti i slično. A na drugima je da odluče u svoje ime, ne sviđa mi se nametanje i moraliziranje drugima, svatko zna svoje, i o oprostu i možebitnoj osveti.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 06:47   #166
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
ja prvo posadim drvo .. gledam godinama kako raste .. naucim se kovati zeljezo .. obradjivati drvo ... godinama radim na sjekiri s kojom cu obaviti posao .. ucim ..kad napravim sjekiru onda je ostrim i kad je spremna udri po stablu, tocno kako treba, profesionalno i bez nepotrebnih djetinjastih izljeva emocija .. bez odbijanaca .. svaki udarac ulazi duboko dok se cijelo stablo ne srusi .. a onda i okolis pocistim i posadim nove biljke kao da stabla nikada nije ni bilo .. kao da njegove grane nisu zasjenile okolinu i sprijecavale rast biljaka koje sada cvatu i zive ... kad je posao gotov krenem dalje

.. toliko toga za nauciti i napraviti a tako malo vremena
Naučiti kako na raznovrsnije i kvalitetnije, preciznije i smislenije, praktičnije i osobnije.. načine raditi jedne te iste repetitivne radnje (..vidi drvo, nema drveta, stiže drvo, vidi drvo..) koliko god iste bile raširene s koliko god polja interesa i mogućnosti za afirmirati se istima?

U tome, bitnije je naučiti ili napraviti?
Jednako bitno, upitno bitno ili pak, možda nebitno uopće?

Spoznaja sebe preko mehanike rutina tjelesnih (ruka godinama radi na sjekiri, ruka se uči pravilnom ritmu, geometriji, ruka je profesionalna, bez naravno osim bol možda ponekad, "ruka-emocija") funkcija, kao nekakav "zen" uzrokovan uglavnom "tjelesnim, pravilnim repeticijskim ritmom", ili možda kao jedan od načina ubijanja ("uz" drvo, koje je kao, zamijenjeno drugim, "nebitno"?) monotonije ispunjene poimanjem ciklusa u kojima je "bez nepotrebnih djetinjastih izljeva emocija" fokus odmicanja se od? Ili (sve skupa) nešto 6to?

Super priča no nekako.. hmm. Alegorija?
Tko se sveti ili ne sveti, zašto/kada da ili ne.. kome?


Padaju mi na pamet - no to je možda, samo moja pamet u opadanju - nekakvi leševi zakopani ispod nekog parstogodina starog drveta. Neka/kva "hladno servirana osveta", počinjena i planirana.. preko simbolike "hladne (oružja.. ili je sjekira oruđe? ) sjekire", na kojoj se dugo-dugo (planiralo) radilo.

Egzekucija izvršena precizno i metodički, mehanički, informacijski apsolutno ispravno.. "hladnom rukom".. nepotrebnih djetinjastih izljeva emocija.. "bez odbijanaca". "Svakim udarcem duboko dok se cijelo "stablo" ne sruši", kao dug i dubok put do konačne dominacije. ""Svakim udarcem duboko." moguće i kao snuff erekcija". Primjesa nekakve "svakim udarcem precizno i duboko" "seksualne" konotacije.

Sadnja mladice, kao možda, "sadnja".. kreacija, začeće.. vlastitog djeteta ili djece. "Bez nepotrebnih djetinjastih izljeva emocija" zadovoljavajuć ili dovoljan reciprocitet za "poništen, oduzet, ugašen" život. Njezin ili njihov rast kao percepcija i poimanje.. osobni doživljaj kreacije, života.. koji je kao prirodni proces, zasjenio internu "stvarnost" sjećanja na nekadašnji, oduzeti, odavno (istima zasjenjen) nepostojeći život.

"Kada je posao gotov".. kao vlastiti život u ciklusima "nečijeg" oduzimanja i reciprociteta.. dok je "krenem dalje", definicija vlastite starosti i umiranja. Kraja "posla".

"Toliko toga za naučiti i napraviti a tako malo vremena" kao ljubav prema.. "poslu".. i izraz ushita, vlastitog poimanja raznovrsnih mogućnosti za.. "odraditi posao".. "poslove".. unutar brzo prolazećeg vremena gdje će logički, mehanički, fizički.. precizno.. isto (nastupanje "djeteta žaljenje" dio) biti moguće.. "odraditi".. samo nekolicinu.. desetaka puta.. plafon. Te se pritom, moguće nije mislilo na (nekolicinu desetaka puta).. sadnju/začeće.. nego isključivo na "dok se cijelo ne sruši/odraditi".. kao "oko životnog tornada.. ili pijavice berem".. moguće. Jesam samo puno, ili full skroz off? Ili..
__________________
This is not an exit.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 07:26   #167
Nisam tip koji se nastoji osvetiti ili misli osvetiti!
Znam da će kad tad "doći mica na kolica" i to debelo naplatiti, a ja sa strane mirno gledati.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 21:47   #168
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Nisam tip koji se nastoji osvetiti ili misli osvetiti!
Znam da će kad tad "doći mica na kolica" i to debelo naplatiti, a ja sa strane mirno gledati.
znaci volis (hraniti) macke
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:01.