Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2017., 02:38   #41
Prvo ste trebali ić sami u VAŠ stan (iznajmit il dić kredit) pa tek onda planirati djecu, tako da nebi morali ni kod njegovih ni tvojih jer to samo loše može biti
Potkrovlje NIJE vaše. Vi tamo spavate, ali zbog tog "samo zajednički ulaz" vama mogu njegovi dolaziti kako im se hoće, jer eto, kuća je njihova, i nikad tu neće biti mir.
Ti si još jako mlada, imaš samo 20 godina, i bolje ti je, kad si već zadržala trudnoću i rodila, da se vratiš svojim i nađeš posao ili završiš školovanje (ako studiraš), a s čuvanjem da ti pomogne tvoja mama. Barem ćeš imati duševni mir. Da se ne znam kako volite, kod njega nikad neće to biti to, znaš onu izreku "u kući ne mogu biti 2 gazdarice"... pa zamisli sada kada ti kćer malo poraste, npr ide u vrtić ili je u pubertetu već, i pokušavaš biti autoritet i naučiti ju nečemu... Što misliš da će se dogoditi?
Starija žena u kući, svekrva, će se miješati u odgoj i svemu nalaziti mane jer "ona zna bolje",
a isto vrijedi za kućanske poslove i sve ostalo. Ili se odselite zajedno ili se vrati svojima.
Nije da ti serem nego meni bliska osoba iz obitelji je to prošla (u biti njih 2) pa znam što pričam.
Vi ste se znali 2-3 mjeseca prije nego si ostala trudna, što je jako malo....
Iz tvog posta se da zaključiti da si s njim ne zbog velike ljubavi, nego jer se zalomiilo pa se bojiš otići i biti "sama s djetetom", ali.... zašto se niste štitili?? Ili zašto onda nisi pobacila?
Mislim da ovo sve nije vrijedno nerviranja kad si se već dovela tu i da se vratiš svojima i potražiš posao, a i momku bi bilo bolje da se osamostali čim prije.
Možda putem otkrijete i da uopće niste jedno za drugo (jer, hej, samo ste se poznavali 2-3 mjeseca prije trudnoće) pa možete dijeliti skrbništvo, a živjeti odvojeno, što je sasvim u redu.

Tvoj 1.post je bio prije par mjeseci, pa me zanima kakva je sada situacija, i da li si otišla?
Ivanchy91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 16:06   #42
Mislim da se u tom odnosu nitko ne osjeća dobro
Prekratko ste bili u vezi kad si ostala trudna (čak i da ste bili prijatelji ranije, veza je nešto drugo)
Sad svo prilagođavanje morate odraditi u hodu.
Treba vam iskrenosti, razgovora i da postavite zajedničke ciljeve, ne da se gledate preko nišana idućih xy godina

Sretno
__________________
i kad je gotovo za mene znaj tek tad je počelo
Billie Jean is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 12:25   #43
Evo javljam se. Krenuli smo zajedno prije mjesec dana na bračno savjetovanje kod psihijatra i stvari polako idu na bolje. Bebica ce uskoro 7 mjeseci i napredna je zdrava curica. Još uvijek smo tu s njegovima ali smo koliko toliko stavili stvari na svoje mjesto. Otvoreno sam im rekla kako se osjećam i sto mi smeta. Ne razgovaramo puno. Posao sam potražila, prije 3 dana sam bila na razgovoru i sad čekam sljedeći tjedan da me zovu jesam li primljena ili ne.
Hvala svima na savjetima. Nadam se da ce od sada sve ići na bolje.
Pulank is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 12:33   #44
Quote:
Pulank kaže: Pogledaj post
Evo javljam se. Krenuli smo zajedno prije mjesec dana na bračno savjetovanje kod psihijatra i stvari polako idu na bolje. Bebica ce uskoro 7 mjeseci i napredna je zdrava curica. Još uvijek smo tu s njegovima ali smo koliko toliko stavili stvari na svoje mjesto. Otvoreno sam im rekla kako se osjećam i sto mi smeta. Ne razgovaramo puno. Posao sam potražila, prije 3 dana sam bila na razgovoru i sad čekam sljedeći tjedan da me zovu jesam li primljena ili ne.
Hvala svima na savjetima. Nadam se da ce od sada sve ići na bolje.
A tko će čuvati bebicu,ako dobiješ posao?
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 17:23   #45
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
A tko će čuvati bebicu,ako dobiješ posao?
Postoji opcija da bude sa svekrvom. Nije da toliko ne želim da bude sa svekrvom, nego mi je dijete jako zahtjevno i hiperaktivno, tesko da bi se žena s +60 godina uspjela 8-9 sati brinuti o njoj.
Najvjerojatnije bih platila tetu čuvalicu.
Pulank is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 15:49   #46
Quote:
Pulank kaže: Pogledaj post
Postoji opcija da bude sa svekrvom. Nije da toliko ne želim da bude sa svekrvom, nego mi je dijete jako zahtjevno i hiperaktivno, tesko da bi se žena s +60 godina uspjela 8-9 sati brinuti o njoj.
Najvjerojatnije bih platila tetu čuvalicu.
Teta čuvalica će ti pojest tvoju plaću
Kaj je sa jaslicama?
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 15:59   #47
Čini mi se da jaslice idu sa navršenih 1 god.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 20:51   #48
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
Teta čuvalica će ti pojest tvoju plaću
Kaj je sa jaslicama?
Vjerojatno joj neće pojest bas cijelu plaću a i svi se kače prvo za te novce a bitnije je da nađeš pouzdanu i normalnu osobu za posao - svega ima i svakakvih luđaka, nezainteresiranih, frustriranih.

Uostalom, teta cuvalica je tak i tak privremeno rjesenje, za par mjeseci kaj bu netko cuvao dijete ne budu propali. Bolje joj je da počne raditi pa ak je na poslu ok što se tiče plaće, sefova i kolega tih par plaća bu nekak i pregrmila. Što se baka tiče većina bi i pristala čuvati i paziti unuka ili unuke ali to je isto rješenje za kraći rok.

Divim se i čudim ljudima pogotovo ako su stariji da pristaju biti zamjena za vrtić ili jaslice, pa to je 8 sati posla ili barem 5 ako je dijete spavalica pa će zakrmiti na dva, tri sata.

Frendica je sad na moru sa 9mj djetetom, kod svojih staraca u viksi, ovi jedva cekaju da ode. Ne radi toga jer ne vole nju i unuka al oko malog ima posla cijeli dan a to su već ljudi u godinama, sa preko 6 banki nemaš više ni energije ni želje za tim da posluješ oko malog djeteta full time pet dana u tjednu.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:02   #49
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Divim se i čudim ljudima pogotovo ako su stariji da pristaju biti zamjena za vrtić ili jaslice, pa to je 8 sati posla ili barem 5 ako je dijete spavalica pa će zakrmiti na dva, tri sata.

Frendica je sad na moru sa 9mj djetetom, kod svojih staraca u viksi, ovi jedva cekaju da ode. Ne radi toga jer ne vole nju i unuka al oko malog ima posla cijeli dan a to su već ljudi u godinama, sa preko 6 banki nemaš više ni energije ni želje za tim da posluješ oko malog djeteta full time pet dana u tjednu.
Upravo ovo.
Pulank is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 20:36   #50
I ja sam u slicnoj situaciji...isto imam 20 god.znaci zivi nas 5 u jednoj kuci sa malenom kuhinjom i kupaonom od 4 kvadrata.. 3 generacije.. baka, svekar i svekrva, muz i ja i beba nam dolazi u 10 mj.. preselila sam se tu kod muza i lijepo mu rekla posto vidim da od posebnog stana kata ili kuce nista onda zelim kupaonu na katu.. da mi bude lakse sa bebom i da se ne moramo nervozirati kad je neko predugo u kupaoni treba na wc... posto zivimo na selu ta je kupaona stalno uprljana.. isto kao i kuhinja i dnevni boravak i hodnik ne pazi se kak se ulazi u kucu ( ulaze u cizmama u kojima su u staji, baka sve na pod sa stola baca..) i on je meni lijepo rekao da bude kupaona kao na katu i sve to ali od togqa nista suti ko zaliven a imamo mogucnost napraviti to... i velim mu za novu kuhinju jer ju stvarno treba zamijeniti i o tome suti.. i svi mu nareduju kako da nesto radi uopce nema svoje ja... a ja se osjecam veoma cudno tu kod njih nisasm se nasla... od prvog dana kako sam se uselila stalno pomazem nesto treba zimnicu pospremit.. kuhamm, pocistim... i uvijek nesto se radi i uvijek tako trudna priskocim u pomoc jer imam osjecaj da budu rekle pogootov svekrva i baka da nista ne zelim pomoci... potpuno sam izgubila vrijeme za sebe.. uopce ne pamtim kad sam s muzem otisla nekud.. jer i on isto dode iz posla jede i odma nesto treba raditi ili ic po nesto (narede mu) i on samo ode i do vecere nista od njega i onda pojede otusira se i zavali se u fotelju i ubrzo zaspi... jedini zajednicki trenuci su nam u nasoj sobi tijekom noci.. i uopce me ne pita kako sam? da li sam se priviknula tu? trebam li sto? kad ide negje u ducan (ne mislim po kruh i te sitnice) samo se spremi i ode, a ja neka doma budem... uopce ne kuzi da sam jos mlada i da se ne mogu zatvoriti u kuci i cijeli dan biti domacica i sluga svima njima.. zelim i ja ici negdje barem i da se samo provozam.. dosta mi je tesko a nikome se ne zalim cak i mami govorim da je sve u redu...
cuppolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 20:41   #51
Cuppolina ne bude uvijek tako. Razgovaraj iskreno sa mužem jer nemre on živjeti kak' dečko a ženu imati samo za seks i zbog djeteta. Nisi se ti udala za njegovu obitelj, njegovu mamu i hižu već za njega. Trebaš vrijeme sa mužem, to je prirodnmo. Nije više 12. vijek.
Ti se okreni svojim radostima jer sve drugo kaj ti napišemo sada nema smisla.
Sada samo misli na sebe i bebicu. Ne bu uvijek tako.
Znamo da ti nije lako
Oni žive kao u zadruzi prije 100 godina i to se ne bude tako lako promijenilo.
Zato budi strpljiva i mudra ako već želiš živjeti tamo.

Zadnje uređivanje pozitivax : 11.09.2017. at 21:19.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 14:57   #52
Dobro ljudi, koji je vama kuki da idete se gurati svi pod zajednicki krov? Ajde neka mi to netko objasni, jer ja, ili imam krivo shvacanje situacije ili stvarno imam pravo? Zasto, ali zasto idete pod zajednicki zivot, u zajednicu, i niste zadovoljni, nesretni, i dođete ovdje i kukate kako vam je i kako vam nejde? Neka mi netko objasni
MaloJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 15:23   #53
pa dogodi se dijete.

nevjerojatno mi je u današnje vrijeme da se tako djeca događaju.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 15:55   #54
Da, događaju se djeca i onda ta ista djecu biti bozji blagoslov! Jer abortirati je zlocin! Tesko je nabaviti zastitu ili barem promisliti prije odnosa. Do kad tako ljudi?

A mozda sam i maloumna?
MaloJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 18:22   #55
MaloJa imaš parove gdje je jedno od njih više privrženo zajednici i, ajmo reći, ne može se odcijepiti od ostatka obitelji. Naravno da se događa da ne izbalansira dobro između partnera i drugih pa oni postaju zaraćene strane umjesto da bude spona koja održava taj zajednički život nekakvim normalnim odnosima. Mučenje za onog tko nije tako navikao i triput gore kad još dođu djeca.
Bam Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 08:49   #56
Smatram da se trebaš postaviti čvrsto jer nisi samo odgovorna za sebe sada si odgovorna i za to dijete. Ili zelis da dijete odrasta uz nezadovoljnu i nesretnu majku. Postavi se i daj striktne uvijete svom mužu ili ce bit musko i postavit se tako ili ce izgubit ženu... Daj mu prvo rok da proba on to rijesit sa svojim roditeljima, znaci da ih stavi tamo gdje im je mjesto, tj na pristojnu udaljenost... ili ako ni tako ne ide onda se morate udaljit od njih pa makar u podstanarstvo. Ako ni to ne ide onda gledaj sebe i to dijete i makni se od njega... zasto ostajat u necemu nekvalitetnom i kakvu poruku saljes svom djetetu da mora ostajat u necemu sto nije dobro i gdje je nesretan. Misli i na njega u kakvu ce osobu izrast ako stalno slusa svadje i gleda nesretnu majku...
Delibal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 17:19   #57
Quote:
Delibal kaže: Pogledaj post
Smatram da se trebaš postaviti čvrsto jer nisi samo odgovorna za sebe sada si odgovorna i za to dijete. Ili zelis da dijete odrasta uz nezadovoljnu i nesretnu majku. Postavi se i daj striktne uvijete svom mužu ili ce bit musko i postavit se tako ili ce izgubit ženu... Daj mu prvo rok da proba on to rijesit sa svojim roditeljima, znaci da ih stavi tamo gdje im je mjesto, tj na pristojnu udaljenost... ili ako ni tako ne ide onda se morate udaljit od njih pa makar u podstanarstvo. Ako ni to ne ide onda gledaj sebe i to dijete i makni se od njega... zasto ostajat u necemu nekvalitetnom i kakvu poruku saljes svom djetetu da mora ostajat u necemu sto nije dobro i gdje je nesretan. Misli i na njega u kakvu ce osobu izrast ako stalno slusa svadje i gleda nesretnu majku...
A gle sve to stoji, ali lako je reci otiđi. Nije to bas tako jednostavno. Natovarit si na glavu socijalnu službu i ići na sud dogovarat se gdje ve dijete živjeti i s kim koliko vremena provoditi ko da je neka stvar a ne osoba.
Muž i ja se volimo ali bi to bilo puno skladnije da imamo svoj ulaz npr. Da ne moram svaki dan pričati s njegovima i smjeskat se a možda mi bas nije dan.
Strah od nepoznatog isto. Sta da radim ako me doma sa malom bebom i starcima uhvati depra i paranoja.
Pulank is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 17:54   #58
Quote:
Pulank kaže: Pogledaj post
A gle sve to stoji, ali lako je reci otiđi. Nije to bas tako jednostavno. Natovarit si na glavu socijalnu službu i ići na sud dogovarat se gdje ve dijete živjeti i s kim koliko vremena provoditi ko da je neka stvar a ne osoba.
Muž i ja se volimo ali bi to bilo puno skladnije da imamo svoj ulaz npr. Da ne moram svaki dan pričati s njegovima i smjeskat se a možda mi bas nije dan.
Strah od nepoznatog isto. Sta da radim ako me doma sa malom bebom i starcima uhvati depra i paranoja.
Zakaj nemate svoj ulaz ? Tko vam ga brani ? Država ?
Ne moraš otići ali ako se svega bojiš ništa se promijeniti neće.
Ne trebaš otići ali koliko koštaju jedna vrata i brava sa ključem ?
Ne smiješ zaključati vrata dijela vašeg stana ?
Muž ne želi/boji se ko grlica/ neće se zauzeti za tvoj i djetetov mir ?
Onda nije problem u svekrvi već u tvojoj pasivnosti, čekanju anđela da te spase puuf i muževom trtarenju i bezosjećajnosti prema tvojim željama. Onda nek si navečer legne mamici ako ne zna biti muž, muškarac.
Što će tko reći... jao koliko ljudi živi tužno zbog te strašne izjave.
Nikoga od njih nije briga jesi li sretna. Ni njega, ni njegovu mamu ili braću pa zakaj se ne zauzmeš za sebe ? Što će dijete misliti ako ti ne smiješ ni vrata zaključati i stan ti je javni kolodvor ?

Prije svega smiri se, naspavaj i odluči što hoćeš. Ovce ili novce. Pomoć svekrve košta i plaćaš ga vlastitim mirom i slobodom. Odluči što hoćeš, sjedni sa tim muflonom i dogovorite se.
Ovisi li tvoj brak o jednom odvojenom ulazu, svetoj mami muževoj, plaćaš li brak svojim živcima onda taj brak ne valja ništa skupa sa tim mužem.
Sjedni, dogovori se sa sobom što želiš, sa njim i napravi kaj trebaš. Nisi tamo roblje bez prava ili jesi ?
Kaj mu ti dođeš ? Roditeljica potomka i igračka za seks, izbacivanje frustracija, dio čopora ?

Zadnje uređivanje pozitivax : 06.10.2017. at 18:08.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 20:51   #59
Pridružila bih se ovoj raspravi sa svojom situacijom.
Živimo blizu njegovih, u kući (mi smo na jednom katu,stan od 40ak kvadrata), gdje su prije nas bili podstanari. Stan smo preuredili sami,dignuli smo kredit od 25000 eura. Djelomično su nam pomogli njegovi roditelji. Situacija je takva da su muževi baka i djed od tog stana prije dobivali podstanarinu, pa su se njegovi roditelji dogovorili da će im oni plaćati određeni iznos nakon sezone. To je tako funkcioniralno prvu godinu, otad plaćamo mi. Iznajmljujemo 3. godinu sezonski da bi prikupili novce za kredit. Prošle godine smo često bili na ručku kod njegovih, ali smo odlučili platiti im za hranu, tako da je za taj stan i hranu otišlo 3000 eura. Ponekad imam filing da su nam njegovi uvalili kalju s tim stanom, kao, mi ćemo to, to je naša obveza, pa eto vam sad, mislite se vi.
Ja sam stalno zaposlena, muž radi pola godine. Imamo malo dijete. Od njegove plaće nema baš vajde, potroši se za 3-4 mjeseca.
Svekrva zaista pomaže, pričuva, izađe ususret kad treba.

S druge strane, kupili smo polovni auto, pola od naših novaca, a pola su dali moji roditelji. Moji roditelji su nam platili i svadbu (bila je mala svadba, nije baš velik trošak). Odrasla sam u obitelji u kojoj roditelji, i kad nisu imali, osigurali osnovno za svoju djecu. Nikad nisam znala kako stoje financijski, nisu nas zamarali troškovima i financijama. Njegovi realno imaju više od mojih, dobro žive od turizma, ali stalno nešto ulažu (a ne moraju), i uvijek govore da nemaju. Mene to izluđuje. A znaju kupiti markiranu odjeću, za razliku od mojih, koji su skromni. Svi znaju svoja prava, šta će ko dobiti, nema ustupaka. Kod moje obitelji ima.
Prodali su auto koji se stalno kvario i stvarao im trošak, i sad se uglavnom koriste našim. Meni ne bi smetalo da tu nisu i njegova braća, pa stalno nekom nešto treba.

Najradije bih rekla "ne dam", ali ne mogu zbog usluga koje nam čine (pričuvaju dijete) i stvarno su ok ljudi.
Smeta me i činjenica što sam podstanar u stanu u koji sam sama uložila.

Užasna je razlika između onoga di sam odrasla i vrijednosti koje sam usvojila i ovdje di sam dosla. Sta god taknem, platim.
Planiramo iznajmljivati stan dok ne otplatimo kredit,a kasnije bi se najradije odselila, pa nek starčad iznajmljuje i uživa u lovi. Oni dobro žive, jedu kvalitetnije nego ja.

Jesam li malo prekritična i razmažena, ako me ovo smeta? Jednostavno nisam navikla da se unutar obitelji naplaćuju ove stvari
Mislim da bi bila mirnija da živimo negdje dalje, i da sam svoja na svome, ali opet nije sad ni jednostavno kupit stan, makar moja mama kaže da bi nam ona pomogla ako se odlučimo na kupnju.

Jednostavno ne želim bit dio velike obitelji s nekoliko generacija (odrasla sam u jednoj i dosta mi je toga, makar su moji bili super) i mislim da bi se bolje osjećala da smo nas troje negdje sami, makar ću imati više obveza i morat se snalazit za čuvanje na druge načine.
bloodsister is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 21:26   #60
Na koga glasi taj stan?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:04.