Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2015., 23:03   #3061
Quote:
komarcic kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima koje znam i koje ne znam.. Nela kakvi su bili nalazi biopsije? Kako si?
Ja sam evo svoje nalaze danas podignula i napokon odlične vijesti. Proteini u 24h-urinu 0,71, a u jutarnjem 0,5. Nadam se da je to već početak remisije jer mi je dosta svih tih tableta. Svi ostali nalazi (urea, kreatinin, masnoće, jetra itd) sve super..

I svima vama najbolje želim!!!!!

pozdrav!

nalaz biopsije nije dobar, odnosno,nisu dobri uzorci i trebala bi se ponavljati. e sad, moja dr će se konzultirati sa prof. Galešićem pa će mi se javiti, jer ako ću bez obzira na nalaz biopsije ići na medrol onda ne ma potrebe da me opet bodu. opet čekam.
proteini iznad grama, aktivan sediment...po svemu sudeći bolest je opet u aktivnoj fazi....

nešto me laptop zeza pa nemogu tipkati kako treba, zato vas za sada pozdravljam i javim se kad kad ga dovedem u red.
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 13:24   #3062
Pozdrav svima,

imam rezultate novih nalaza: KP 0,31 gr, šuk 6,5, svi drugi nalazi krvi su uredni. Broj eritrocita u urinu je 59 (znatno manji u odnosu na ranije 150-300). Nastavljam sa smanjenjem terapije medrola. Naredna tri tjedna 28 mg na drugo jutro, potom tri tjedna 24 mg na drugo jutro, nakon toga kontrola KP. Atoris (za masnoće) je smanjen na 10 mg. Također alopurinol mi je isključen (mokraćna kiselina u granicama normale). Preporučena mi je blaga fizička aktivnost (više kretanja).
Sve u svemu nije loše, ide na bolje, treba ovo stanje zadržat ili nastojat još popravit.
Lijep pozdrav!
DM0711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 18:09   #3063
pozdrav svima.

evo nisam se dugo javljala, ali nisam baš imala neke dobre vijesti.
dakle, morala sam ponavljati biopsiju. nalaz i nije tako loš, odnosno, piše da u usporedbi sa prvom biopsijom od prije 6 godina nema značajnijih promjena. uglavnom, proteini opet iznad grama i dr mi je dala još mjesec dana prije nego uključi medrol. ali, kako su mi nalazi već više od 6 mjeseci lošiji, mislim da više ne mogu očekivati ništa osim medrola. nesretna sam zbog toga, mrzim medrol, mrzim nuspojave i ne znam kako ću ga ovaj puta podnijeti. strah me.

eto, to je kod mene. kako ste mi vi ostali?
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 11:28   #3064
Pozdrav Nela..žao mi je za nalaze..to je vražje kod ove bolesti što nikad ne znaš da li će se i kad vratiti.. u svakom slučaju se nadam da Medrol neće biti potreban i da će se to nekako smiriti jer mogu mislit kako je to sve iz početka prolazit..
evo ja sam hvala Bogu super. Bila sam kod Galešića sad u 6mj. i nalazi su mi super. Proteini su mi 0,4 tako da mi je smanjio na 4mg Medrola svaki drugi dan i Tritace 5mg jednom na dan. Nakon svih onih početnih tableta ovo mi je još šok, pozitivni naravno. Rekao je ako mi sad nalazi budu još malo bolji od tih da me skida sa Medrola. Te riječi čekam već 2godine tako da ćemo sad u 9mj vidjet..što bude bit će...nadam se da će nam svima bit bolje
komarcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 19:03   #3065
bok, komarcic,

drago mi je zbog nalaza! to je izvrsna vijest.

ja se samo nadam da ću ići na manju dozu medrola...ma, što god bude. ništa ionako ne mogu promijeniti.

pozdrav!!
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 20:33   #3066
Pozdrav ekipa!! Evo mene nakon nekog vremena da se javim!! Uglavnom, svi ste mi preporučili dr. Galešića i hvala vam, no međutim....svašta se događalo u međuvremnu tako da na kraju opet nisam stigla do njega!! Dakle, trebala sam ići na pregled u 4. mjesecu i kako sam radila u vrtiću tu zamjenu, odgodila za 2 tjedna (misleći da će se gospođa koju mijenjam vratit)...i kako sam skupila neku virozu...preležala tjedan dana, bilo mi nezgodno opet izostajat s posla radi kontrole u Zagrebu. U međuvremenu upoznala neke ljude...i jedna mi žena preporučila neke flastere, neki glutation....ja malo pročitala, naručila...1.5. sam ih počela koristiti...cijeli 5. mj. bila u pripremama za svadbu, do svadbe sam potrošila kutiju tih flastera, 5.6. se udala i nakon toga radila nove nalaze!! Kada sam vidjela da su mi proteini 378, kako nikad nisu bili....mojoj sreci nije bilo kraja!! Odbacila sam svoje amprile (jer želim što prije dijete, dok su nalazi ovako dobri), nisam naručivala ni flastere i danas, nakon 2 i pol mjeseca i nikakve terapije, proteini mi 666, a moja doktorica mi je svakako rekla da se konzultiram i sa nefrologom i ginekologom u vezi trudnoce! sto vi mislite??
Ljudi, drzite se!!!
Salserosica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 10:03   #3067
Pozdrav Salserosica! Čestitam na svadbi i želim Vam sve najbolje u budućnosti!
Ja nisam rodila pa nisam mjerodavna u tome baš, ali bi ti svakako preporučila da odeš do dr.Galešića da ti vidi nalaze i da se malo s njim posavjetuješ pošto se u trudnoći vrijednosti i hormoni mijenjaju...ti proteini nisu za bacit..evo ja imam 0,4 pa mi traži i daljnje smanjenje da mi tablete ukine..dobro se raspitaj..
ja vadim nalaze drugi tjedan...držite figeeeee sretno svima!
komarcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 13:01   #3068
pozdrav svima, kad ste radili nalaz urina jesu li bili svjezi ili izblijedjeli eritrociti.
kolega1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 11:43   #3069
Pozdrav svima! Nema nikog vec dugo nadam se iz pozitivnih razloga. Meni nazalost nije bas nesto... Proteini su mi skocili na 2! To me bas izdeprimiralo posto sam bila sigurna da sam u remisiji. Zna li netko utjecu li viroze i stres na te glupe proteine posto sam zadnji tjedan muku mucila s crijevnom virozom? Ono sto me cudi jest da su mu svi ostali nalazi super, sto znaci kreatinin 70, urea 5.9, egfr 101, klirens 105...znaci sve super osim tih proteina u 24-satnom urinu... nisam nikad provjeravala kakvi su mi eritrociti...
S nadom u bolje sutra, pozdrav svima!!
komarcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 16:30   #3070
Smile

Pozdrav svima,evo mene nakon duugo vremena,vidim nela je još aktivna pa jedan veliki pozdrav za nelu,ja sam nedavno transplatiran i sve je ok prošlo,zanima me jel ima ko da je isto transplatiran među vama?Lp
ROSSSO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 15:12   #3071
Pozdrav svima! Eto mene nakon dugo vremena...nisam uspjela otici kod dr. Galesica u Zagreb i prosle godine u 10. mj. ostala trudna! Doktori su bili malo ljuti i skepticni po pitanju moje trudnoce, morala sam redovito mjerit krvni tlak i na svako povisenje bih isla na hitnu, drzali me par dana i pustili...tlak mi je inace tek u zadnjem tromjesecju bio granicno povisen, ali sam uspjela proci bez ikakvih lijekova! Malo vise od mjesec dana prije termina su me drzali u bolnici pod nadzorom iako sam ja bila skroz ok....proteini su mi jedino skocili na oko 5 g! Uglavnom, nisu sumnjali da cu dogurat trudnocu do kraja i tjedan kada su mi htjeli inducirati porod, ja u nedjelju rodila, krenula plodna voda, prirodno bez ikakvih problema....i sad imam malog andjela za kojeg se treba dalje borit! Sad me stvarno ceka biopsija i lijecenje....Rossso, drago mi je zbog tvoje uspjesne transplatacije! Mene zanima postupak biopsije, prije sam citala ovdje, sad sam vec zaboravila! Radit cu ju ovdje u Splitu jer mi se radi bebe ne putuje nigdje
Salserosica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 15:51   #3072
I da, zaboravila sam reci da je curka jedino manje napredovala u trbuhu zbog gubitka tih proteina, nisu dolazili do nje pa je morala u inkubator (2240 je bila teska), ali apgar je bio 10, skroz zdrava beba Danas joj je 5 mj. i prava je bucka...mrvicu manja i mrvicu laksa od prosijeka
Salserosica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 13:41   #3073
Salserosica cestitam na bebi! To je stvarno najvece zadovoljstvo! Ja imam 30god al jos se ne usudim. Strah me.. Biopsiju mi je radio dr.Galesic i dr.Bozic i trajala je doslovno minutu. Legnes na prsa, stave ti jastucic ispod trbuha za podizanje tog dijela, meni je to stvaralo mucninu pa su mi makli, dali mi injekciju za umrtvit i dva ulaska igle ni ne osjetis samo blagi pritisak i gotovo...dok u Rijeci su me masakrirali pola sata. Tako da ja imam puno bolje iskustvo sa Zg. U Rijeci sam morala 24 sata lezat nakon toga, a u Zg sat dva. Ti vidi sto ces i kako ces, al meni je Zg po svemu i dalje broj jedan..
komarcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 14:40   #3074
A vjerujem da je Zg broj 1! Da sam isla prije trudnoce, sigurno bih isla u Zg, ali sad sam s bebom i zelim u najkracem mogucem vremenu kuci. Dogovorila sam s doktoricom za iduci tjedan. Rekla je da cu u utorak uci u bolnicu kako bi napravili sve pretrage, u srijedu ce napravit biopsiju i bude li sve ok, u cetvrtak me pustaju kuci. Komarcic, koja je tebi dijagnoza? Ja sam zapravo sretna sto sam rodila, vjerujem da sam ranije isla na biopsiju, mozda bih jos cekala odobrenje doktora....A gdje je Nela? Je li tko u kontaktu s njom? Nekad je bila najaktivnija ovdje i vecinu stvari sto sam saznala, bilo je iz njenih postova....
Salserosica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 17:12   #3075
Ne znam gdje je Nela, dugo je nema, nadam se da je ok... ajde bit ce to sve ok gdje god bila! 😁😁 Ja imam glomerulonefritis uzrokovan streptokokom iz krajnika. Lose su me "lijecili" u Rijeci tako da mi je nazalost uznapredovalo vise nego je trebalo. Sad sam na Tritace 5mg ujutro i 4mg Medrola. Sad u 12.mj idem u Zg..nervozna sam jer evo ulazim u 5.god mucenja s tim...
komarcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 20:03   #3076
povratak

dakle, dragi moji, kao što vidite duuuuuuugo me nije bilo.
Vidim, ima svavakvih novosti.

salserosica čestitam!!!
tako mi je drago zbog tebe.

inače, kod mene je sve po starom. doduše, bilo je uspona i padova, biopsija...ali u konačnici, još uvijek remisija.
privatno prolazim kroz puno toga pa sam zapostavila sve, uključujući i forum

Nadam se da još uvijek nekog ima na temi.
Javite se.

Nadam se da ste svi ok...

veliki pozdrav!!
nela1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 00:39   #3077
Pozdrav, ima li ovdje netko s alportovim sindromom? Imam neka pitanja, volio bih čuti tuđa iskustva.
glaciax is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 20:21   #3078
Nitko se nije javljao neko vrijeme pa sam prestala i provjeravat...uglavnom, usla sam u bolnicu 29.11., napravili mi pretrage krvi, biopsiju 1.12., nakon cega sam morala mirovat 24 sata, 12 sati strogo na tom boku, a jos 12 sati biti u krevetu, ali mogla sam se okrenuti na ledja. Nije nista bolilo, nisam imala kateter pa su mi sestre nosile posudu, to mi bilo najneugodnje, ali....sve u svemu, sve je proslo ok, u mokraci niti malo vidljive krvi, a mikroskopski vrlo malo....i eto, cekala nalaze do danas. Terapija mi je gopten 0,5 i pola fursemida, zasad. Danas mi je doktorica javila da je IgA nefropatija, da se vidi neko propadanje glomerula, kao...neki oziljci, ali oni ce sutra/preksutra dogovorit se sta i kako dalje s terapijom, javit ce mi. Kod mene je super jer su kreatinin i ureja uredni sto znaci da mi je zasad ocuvana funkcija bubrega. Tlak je isto uredan, cak i nizi zna bit. Sad cemo vidjet sta ce biti...ali ja sam pozitivna. Super se osjecam i jako sam sretna sto imam savrsenu, zdravu djevojcicu, smisao zivota. Pozz svima. Nela, ti se drzi, sta god da se desava....
Salserosica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 01:26   #3079
Wink

Quote:
nela1505 kaže: Pogledaj post
bok, komarcic,

drago mi je zbog nalaza! to je izvrsna vijest.

ja se samo nadam da ću ići na manju dozu medrola...ma, što god bude. ništa ionako ne mogu promijeniti.

pozdrav!!
Quote:
nela1505 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima.

evo nisam se dugo javljala, ali nisam baš imala neke dobre vijesti.
dakle, morala sam ponavljati biopsiju. nalaz i nije tako loš, odnosno, piše da u usporedbi sa prvom biopsijom od prije 6 godina nema značajnijih promjena. uglavnom, proteini opet iznad grama i dr mi je dala još mjesec dana prije nego uključi medrol. ali, kako su mi nalazi već više od 6 mjeseci lošiji, mislim da više ne mogu očekivati ništa osim medrola. nesretna sam zbog toga, mrzim medrol, mrzim nuspojave i ne znam kako ću ga ovaj puta podnijeti. strah me.

eto, to je kod mene. kako ste mi vi ostali?
Lijep pozdrav svima ,evo i ja da se javim nakon dugo , dugo vremena. Ja sam vam prosla dosta tezak period u svom zivotu ....tj - na slezeni sam imala Non hockinov limfom , velikostanicni kako ga zovu agresivni III stadij.Poslije operacije kada mi je odstranjena slezena prosla sam osam ciklusa kemoterapije sa pametnim lijekom , sto da vam kaze bilo je jako tesko ali se izdrzalo .Trenutno bolest je u remisjiji ija se osjecam dobro. Upravo radim nalaze urina da vidim kako sada sve izgleda sa bubrezima .Nela vidim opet ides na medrol , ma sve znam ali ipak je lijek pa izdrzi ,jednostano moras sama sebe ubjediti da je to nesto sto ti treba i nemoj razmisljati o nus pojavama . Koliko sam ih ja imala poslije kemo shvatila sam i naucila da je medrol mala beba za ovo sto sam prosla .Javim se opet asda pozdrav svima i drzite se .
ninica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 07:34   #3080
Pozdrav,
Novi sam na ovoj temi. Imam 27 godina i mama mi je bubrezni bolesnik i transplatirana je vec 17 godina. Pred 10-ak dana meni su otkrili povisen krvni tlak (150/110). Nakon toga isao sam napraviti nalaze i poviseni su mi urea i kreatinin u krvi (urea 8,9, kreatinin 229), dok jeje kreatinin u mokraci bio normalan. Takodjer analiziran mi je 24-satni urin i pronadjena je ogromna kolicina proteina 7700. Poceo sam uzimatiti terapiju Prexanil 5 mg, i nakon 5 dana urea je pala na 5,9 a kreatinin na 207. Tlak je pao na 130/90. Zanima me je li itko imao slicna iskustva i kako se ponasati s obzirom na prehranu, unos tekucine, tjelesne aktivnosti.
odvratnjak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:07.