Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2017., 22:05   #121
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Bome i ne shvaćam to sa primjerom ili komentarom o 'jednom životu' ?
ako ti ne shvacas (jedan) zivot koji zivis kako cu ga ja shvatit .. ni ne trudim se .. imam svoj zivot za shvacanje i to ej jedino sto mogu shvatiti iz moje perspektive odnosno mogucnostima koje su mi do sad poznate

Quote:
Ljenost? a teško je samo tako o tome.
haha ironija/sarkazam, ako je svaka cast, ako nije svaka cast podsvjesti koja je ocito vise nego u redu ...

kazes tesko je o ljenosti ... mislis ako si lijen? .. onda je sve tesko .. ima logike a?

Quote:
da samo što primjer s novčićem i dubiozom podsvjesnog, nije ti baš primjer..nemožeš to svesti na 0 i 1
objasni mi pojam dubioza podsvjesnog .. a ja su preko tvog objasnjenja pokusati davati tebi bolje primjere .. jer bitno je da je primjer dobar .. tko se jos zamara sa smislom odnosno porukom
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 09:55   #122
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post


objasni mi pojam dubioza podsvjesnog .. a ja su preko tvog objasnjenja pokusati davati tebi bolje primjere .. jer bitno je da je primjer dobar .. tko se jos zamara sa smislom odnosno porukom
npr. netko može biti umjetnik, a netko financijaš bankar ili biznis..to su dva različita svijeta, nazora. Prvi su iracionalni drugi racionalni.
Psihologija ako je znanost, a relativno to i je (što je tema za sebe), onda te 'ladice' ili tipologija mora postojati...od intro do ekstro tipa kao početka, pa onda dalje.

isto tako tebi može biti jedan život, nekome nije tako...to su već religijska pitanja, a znamo da većina ljudi ima taj program i vjeruju u nešto nakon ovog života.

Isto tako ja neznam što je dobro (ili što bi trebao raditi ili biti) za tebe ni za bilo koga, ja nisam doktor ili guru...nažalost većina ljdui ima sklonost da to čine.

Zadnje uređivanje Fantasist : 03.07.2017. at 10:06.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 11:04   #123
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Da samo što imaš i desetak psihologija, filozofija..pa i duhovnosti što je zapravo u susštini još dublja psihologija i prilično izmiče nekim znanstvenim metodama. npr. interpretacija simbolike, snova isl. ..zeznuto je kad zagrizeš us sve to.

Meni se čini da to sve ovisi o tome jesi li introvert (kompleksnije osobe), zatim sklon sugestiji (jakost volje), i hipnotičkim utjecajima (to je stvar budnosti)...većina marketinga ili svega oko nas, medija...matrix možeš reć..je utjecaj na ljudske umove.
Ti si napisao da to kužiš, onda se razmemo.
Što se tiče ovih dubljih psihologija i duhovnosti, to je nekako stvar dara za povezivanje sličnih elemenata iz različitih tumačenja, povezivanja s slastitim iskustvima, pronalaženja tehnika koje ti najviše odgovaraju. Or, contact your local guru.

Ova muljanja i petljanja... to fercera odlično kad trebaš prodati nešto - ideju ili proizvod, svejedno. Naravno da ne radi na svima - osobno dobijem popizditis kad u dućanu predlože police jer znam koja je svrha toga. To je samo jedan od trikova, ima ih koliko voliš, ćitave su knjige napisane o tim majmunarijama. Bez veze mi je to - proučila sam taman toliko da znam prepoznat i sad nema šanse da mi netko uvali nešto što ne trebam. Posebna priča su oni zavodnici po špranci (PUA). Istresli tko zna koliko para na kojekakve tečajeve, da bi na kraju izgledali kao da su umno poremećeni.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 23:05   #124
zaboravio si mi objasniti dubiozu podsvjesnog .. vidim nekakve primjere ali posto mi nije jasam taj pojam primjeri su za badava pa cu ih prokomentirati kao izjave ...

Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
npr. netko može biti umjetnik, a netko financijaš bankar ili biznis..to su dva različita svijeta, nazora. Prvi su iracionalni drugi racionalni.
Psihologija ako je znanost, a relativno to i je (što je tema za sebe), onda te 'ladice' ili tipologija mora postojati...od intro do ekstro tipa kao početka, pa onda dalje.
od kud ti ta podjela ... a i piknuo si bas primjer za racionalnost

Quote:
isto tako tebi može biti jedan život, nekome nije tako...to su već religijska pitanja, a znamo da većina ljudi ima taj program i vjeruju u nešto nakon ovog života.
vecina ljudi je vjerovala .. npr. da je (planet) Zemlja ravna ploca ... neki dan danas u to vjeruju .. al daleko je vjera od ovog pdf-a

ja vjerujem u djeda mraza ali me pada na pamet svoju vjeru postavljati kao argument u raspravi o stvarnom svijetu .. ovozemaljskom .. jedinom kojeg mozes dozivjeti i verovao ili ne prirodni zakoni su onakvi kakbvi jesu bez obzira sta ti ili netko drugi misli, osjeca, zeli, potrazuje(potrebe) ili vjeruje

Quote:
Isto tako ja neznam što je dobro (ili što bi trebao raditi ili biti) za tebe ni za bilo koga, ja nisam doktor ili guru...nažalost većina ljdui ima sklonost da to čine.
sto ljudi sto sklonosti ... ako neznas sta bi oni trebali raditi zasto onda zalis sto neki rade sto vec rade .. pogotovo ako tebi ne rade zlo, lose odnosno stetu direktnu ili indirektnu.

pa ako nije problem glede one dubioze .. podsvjesne jel'te
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 00:09   #125
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
....kad u dućanu predlože police jer znam koja je svrha toga. To je samo jedan od trikova, ima ih koliko voliš....
U psihologiji marketinga to bi bila metoda manipulacije kupcima. Kad dođeš u dućan i čekaš u redu za platiti, vidiš kako imaju one male police s hrpom bombona, žvakačih guma, kondoma, energetskih pločica...to je sve organizirano tako da čovjek dok stoji i čeka tu i tamo pogleda police i misli si, ajd uzet ću si malo bombon još i sl. Tipičan trik. Ako pogledaš većina cijena je npr. 8,99 kn 347,99 kn , 1999 kn...ljudi automatski primijete prvi broj i ne registriraju lipe i onda im cijena izgleda manja. Boje teksta na proizvodima i omotu proizvoda, koriste se jarke i lako uočljive....
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 09:18   #126
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Kad dođeš u dućan i čekaš u redu za platiti, vidiš kako imaju one male police s hrpom bombona, žvakačih guma, kondoma, energetskih pločica...to je sve organizirano tako da čovjek dok stoji i čeka tu i tamo pogleda police i misli si, ajd uzet ću si malo bombon još i sl. Tipičan trik.
Nije trik.

Obiljem super-maxi skladišta-dućana, bez obzira na ciljanu kupnju, ljudi-muhe uglavnom prolete ili prozuje kroz redove. Zoom-zoom-letimično, iz nekoliko puta ("pod nosom", njima za muku, namjerna maskiranost, mimikrija nekih proizvoda) obiđenih (istih) redova, po popisu u glavi skidaju proizvode u košaricu.

Po obavljenoj kupnji, nakon što dođu kući.. ili stanu.. nakon što stanu vaditi kupljeno te pospremati isto.. počesto preko : "znao sam da ću nešto zaboraviti/znaš što smo (2 mentalna spiska) zaboravili?".. spoznaju kako moguće trebaju mentalnu upgrade ili jednostavnije, malo više trgovačke uslužnosti.

Osjećaj dodatne potrebe (upgrade-a) nakon nagrade se kupnjom, ostavlja dojam "nezavršenosti kupnje i slabe nagrade", koji u konzumerističkom modelu socijalne dinamike obiljem dostupne nagrade se.. nije poželjan i potrebno ga je.. na trgovačkoj razini mehanike.. smanjiti na najmanju moguću razinu primjernosti. Kupac stalno mora imati implantiran dojam neke potrebe, no nikada i nipošto, ne smije biti u stanju povezivanja nezadovoljstva, samokritike.... s ili po, potrebom ili kupnjom.

Trgovci ne da bi "uvalili", već kako bi bili na "utmost" usluzi, u prostor-letenje-odmorište, gdje ljudi-muhe nakon zoom-zoom obrade mentalnog spiska, fizički slete i ubace u mentalni "ler" brzinu pri čekanju reda na plaćanje.. po knjiženju informacija i statističkoj obradi podataka : "e znate (nekome tko odradi "100 glava" na sat) kaj sam zaboravil/a".. postave najčešće zaboravljene proizvode. "Naravno da znam(o)".

Asortiman proizvoda u letenje-odmorište prostoru, fluidan je i mijenja se algoritmički automatizirano, a baziran je isključivo na definiranoj ("..e znate kaj sam..") zaboravljivosti; osim u slučaju (%ku asortimana) kada se radi o "psihološka pomoć" proizvodima. "Psihološka pomoć" proizvodi, oni su proizvodi za koje (psihološki needucirani najčešće) ljudi-muhe-potrošači, ne znaju kako i zašto im zapravo trebaju.

U mentalnoj "ler" brzini, majka-muha u određenom stanju mentalne hibernacije.. s hiperaktivnim djetetom-muhom na rukama-ticalima-u košaru grabilicama, nije možda sposobna za percepciju uzrok-posljedica modela, vis a vis joj vlastitog muha-djeteta. Ne može prepoznati obrazac u kojem joj dijete (namjenski.. bihevioristički) privučeno određenim, teletabis bojama žarko obojenim bojama, proizvodima postavljenim nadohvat ruku-ticala-grabilica hiperaktivnog muha-djeteta.. nakon konzumacije istih, u narednosti tijekom dana.. ili noći.. dijete-muha biva manje zoomzoomnzavo, smirenije, opuštenije, snenije.... sediranije.

Majka-muha u svojoj ne-educiranosti i ne-poznavanju dinamike "trika"; nije sposobna razlučiti kako namjerno plasirani "psihološka pomoć" proizvod.. u uskom, ne-educiranom konceptu njezine potrebe kupnje, zapisane spiskom na brzoprolaznoj mnemoriji mentalnog (ne-educiranosti ne-proširenog) kapaciteta.. ne bi bio u rukama i ustima.. najbitnije, krvotoku djeteta-muhe-joj.. te kao takav, kao ne-konzumirani, njoj u narednosti tijekom dana, izostankom otežao podnošenje majka-muha-kupac-roditelj uloge, po dalekoj većoj potrebi "lepršanja" oko-bez-X-proizvoda-i dalje, hiperaktivnog, a ne ugodno sediranog, muha-joj-djeteta.

Moguće je navoditi i navoditi.. primjere i primjere trgovačke uslužnosti, plemenitosti.... koju će samo ne-educirani ljudi-muhe, onako, "paušalno, na prvu".. prozvati ili definirati "trikom", koji se proračunato-podmuklo plasira njima, kao kupcima, na štetu.. a ne na "utmost" korist.
__________________
Be yourself; everyone else is already taken.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 11:23   #127
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
zaboravio si mi objasniti dubiozu podsvjesnog .. vidim nekakve primjere ali posto mi nije jasam taj pojam primjeri su za badava pa cu ih prokomentirati kao izjave ...


Dakle sve ono čega nisi svjestan, a u manjoj mjeri jesi a u većoj mjeri nisi svjestan tih utjecaja dok sve to skupa određuje tvoje ponašanje ili psihičko stanje.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 11:36   #128
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ova muljanja i petljanja... to fercera odlično kad trebaš prodati nešto - ideju ili proizvod, svejedno. Naravno da ne radi na svima - osobno dobijem popizditis kad u dućanu predlože police jer znam koja je svrha toga. To je samo jedan od trikova, ima ih koliko voliš, ćitave su knjige napisane o tim majmunarijama. Bez veze mi je to - proučila sam taman toliko da znam prepoznat i sad nema šanse da mi netko uvali nešto što ne trebam. Posebna priča su oni zavodnici po špranci (PUA). Istresli tko zna koliko para na kojekakve tečajeve, da bi na kraju izgledali kao da su umno poremećeni.
Svodi se na (auto)sugestije, te znanjima o ljudskom ponašanju. Može pomoći više manje jer te okreće samopromatranju i promatranju (što je osvještavanje) te akcijama kojima se neke stvari korigiraju odnosno (što je teže a suština je problematike) prilagođavaju situaciji.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 16:08   #129
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Dakle sve ono čega nisi svjestan, a u manjoj mjeri jesi a u većoj mjeri nisi svjestan tih utjecaja dok sve to skupa određuje tvoje ponašanje ili psihičko stanje.
dakle podsvijest .. instinkt ... OK ... nisam jos cuo pojam dubioza podsvjesno pa reko da naucim nesto novo .. a posto za dubiozu po mom misljenju treba svijest nije mi nikak bilo objasnjivo samo od sebe

hvala na odgovoru i respect
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:23.