Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2021., 16:22   #1
Problemi sa gradjevinskom firmom

Pozdrav dragi forumasi, za pitanja o zakonu o gradnji da li postoji vec otvorena tema ili se treba nova zapoceti?

Hvala.
Chiara2019 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2021., 21:28   #2
Quote:
Chiara2019 kaže: Pogledaj post
Pozdrav dragi forumasi, za pitanja o zakonu o gradnji da li postoji vec otvorena tema ili se treba nova zapoceti?

Hvala.
Zar sam jedina ja koja am problematicna u gradnji?
Molim vas u koji podforum da pisem ili da otvaram novu temu? Cuje me neko?!
Chiara2019 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2021., 20:32   #3
Pa ne očekuješ valjda da te molimo da postaviš pitanje?
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2021., 16:48   #4
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Pa ne očekuješ valjda da te molimo da postaviš pitanje?
Sorry nisam bas spretna u pisanju na forumima i gdje sta da upitam

Vec sam postavila pitanje u podforumu za sve teme Kojima se ne zna mjesto pa evo kopiram:

Zapoceta gradnja objekta izmedzu investitora (pravno lice - ja) i izvodaca, standardni ugovor je potpisan, obavezan nadzor angazovan.
Problemi su bili odmah u startu jer je izvodac dovodio kooperante, poslije loseg je dolazio jos losiji, nije se nedeljama radilo, nedostataka dosta koji jos nisu uklonjeni. Investitor ipak nadajuci se brzoj i urednijoj gradnji privremene situacije na vrijeme i u cjelosti placao i stalno molio za vise discipline u radu. Izvodac i dalje totalno nezainteresiran za projekat, radnici kooperanta rade kako hoce. Zadnja privremena situacija placena s tim sto je zadrzano jamstvo za nedostatke, za jos ne kontrolirane radove od strane investitora samog i zastitu od rizika kod buducih radova jer druge opcije vise nije bilo.
Molila, opominjala, zahtijevala sam u nekoliko navrata pismeno za popravke nedostatakae, za los kvalitet, za zaboravljene radove (izolaciju koje se voditelj gradnje sjeti nakon pola godine da treba uraditi) medzutim oni dalje po svome.
Sad nakon umanjene uplate, brzinom svjetlosti izvodac reagovao i obustavlja radove jer navodno nemam prava zadrzavati novac nego tek na kraju izvedbe.
To sto je on napravio nedostatke i sve rokove promasio to ne pije vode. Gradiliste je neuredno, nema struje niti vode iako su svi prikljuci tu, bukvalno me stid od komsija koji grade sa urednim firmama. A navodno je i kooperant kojeg su angazovali kako sam danas cula na jako losem glasu.
Ne zivim u Hrvatskoj da budem svaki dan na gradilistu i da to nadgledam a koliko od drugih cujem naletila sam na firmu koja uglavnom na taj opisani nacin radi.
E sad da li stvarno izvodac ima pravo sve obustaviti jer sam taj jedan dio zadrzala i fino sam mu napisala da ce biti placeno kad se nedostaci otklone i kako budu dalje radove uredno radili.
Nisam zadrzala novac jer ne zelim platiti iz nekog inata. I sad on meni prijeti i svaljuje svu krivicu na meine da sam ga direktno ostetila i da su rokovi mojom krivicom prekoraceni jer on nema novca da dalje finansira gradiliste (radi se o firmi koja postoji oko 20 god i ima navodno 40-50 radnika!!)

Unaprijed zahvalna.
Chiara2019 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2021., 07:48   #5
Nazalost ti nemam nista konstruktivnoga za napisati (zalutala sam ovdje zbog US igre sa datumom rodjenja ), ali hej... ako ostavim post, bar cu temu dignuti gore pa ju mozda uoci netko tko se kuzi.

Sretno!
LaTiTeA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2021., 10:29   #6
Što ti piše u ugovoru sa izvođačem. Rokovi izvođenja, način plaćanja, penali, raskid ugovora? Što ti radi nadzor?
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2021., 11:06   #7
Quote:
Chiara2019 kaže: Pogledaj post

...
Ne zivim u Hrvatskoj da budem svaki dan na gradilistu i da to nadgledam ...
Ovo je glavni razlog tvojih problema.
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:26.