Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2006., 02:32   #41
A jel ovisnost ako zaradis jos jednu placu mjesecno i redovito se kladis 3 put tjedno?
__________________
Potpisujem.... možda.
Ibiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 11:26   #42
Ne nužno.
Razlika između profesionalnog kockara i ovisnika je u samosvladavanju.
Dok će profesionalac stati kad vidi da mu ne ide i kad "zaradi" onoliko koliko je planirao, ovisnik će i ono što dobije uložiti opet i opet sve dok ne izgubi sve.
__________________
Life consists not in holding good cards but in playing those you hold well.
Popis psihologijskih tema Pravila podforuma psihologija Psychokiller blog
Mad Scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 16:57   #43
slazem se samo je pitajne o cemu je ovisnik ovisan..mozda samo o dobiku i andrealinu.. mozda a lovi tj kolicini para koje zaradi..a mozda voli i gubiti i taj mu je osjecaj dobar 8) ..mislim da tu ima vise faktora..
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 16:03   #44
Ovisnost o kocki

Ne mogu pronaći ovu temu (ako postoji na podforumu) pa pokrećem novu. Da ne pišem čitave litanije, ukratko ću iznijeti problem. Dečko mi je ovisnik o kocki, po skoro svim kriterijima za definiciju ovisnika (da ih sad ne navodim). Više puta je obećao prestati ali nikad nije uspio, i to nam ugrožava vezu, naravno. Potpuno sam sigurna da mora na liječenje, međutim on se tome opire (što ne iznenađuje). Da li postoji način da ga prisilno odvedem na liječenje i gdje?
Maple is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 17:08   #45
Quote:
Maple kaže: Pogledaj post
Ne mogu pronaći ovu temu (ako postoji na podforumu) pa pokrećem novu. Da ne pišem čitave litanije, ukratko ću iznijeti problem. Dečko mi je ovisnik o kocki, po skoro svim kriterijima za definiciju ovisnika (da ih sad ne navodim). Više puta je obećao prestati ali nikad nije uspio, i to nam ugrožava vezu, naravno. Potpuno sam sigurna da mora na liječenje, međutim on se tome opire (što ne iznenađuje). Da li postoji način da ga prisilno odvedem na liječenje i gdje?
Za pocetak zapamti da se nista ne rjesava na silu.Probaj jos jednom s njim ozbiljno popricat o tom i reci svoje misljenje.Kockanje je opasan sport,osim sto stvara ovisnost postoji velika mogucnost da tvog decka lose krene i da zapadne u neke teze dugove i pizdarije a to ne zelis jel? Eto,pokusaj s njim jos jednom porazgovarat o tom a ako se on toliko opire onda razmisli da li je on uopce covjek s kojim zelis bit.
Sretno
cross_that_line is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 17:26   #46
mislim da mu ništa ne pomaže, ako sam ne želi. ja sa se je***no navukao na klađenje i u jednom trenutku kad sam pretjerao i potrošio dosta novaca, rekao sam sam sebi. dosta je. to me vodi u propast i od onog dana ni ne pomišljam na to. mada me neko vrijeme lupala kriza al je sad ok. zaprijeti mu da ćeš ga ostaviti, a ako ne prekine i napravi to... s njime nema sigurnog kruha.
zealotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 02:30   #47
Koji su simptomi? Gdje je granica između ovisnosti i ...?
Gemma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 02:57   #48
Quote:
Maple kaže: Pogledaj post
Ne mogu pronaći ovu temu (ako postoji na podforumu) pa pokrećem novu. Da ne pišem čitave litanije, ukratko ću iznijeti problem. Dečko mi je ovisnik o kocki, po skoro svim kriterijima za definiciju ovisnika (da ih sad ne navodim). Više puta je obećao prestati ali nikad nije uspio, i to nam ugrožava vezu, naravno. Potpuno sam sigurna da mora na liječenje, međutim on se tome opire (što ne iznenađuje). Da li postoji način da ga prisilno odvedem na liječenje i gdje?
Da budemo sigurni da ne preuveličavaš, daj nam kriterije i po čemu misliš da ih on ispunjava.
__________________
Difficult takes a day, impossible takes a week.
daze is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 19:34   #49
"da ga prisilno odvedem na liječenje "

s jedne strane decko ti ima prisilu da kocka, s druge tebe koja ga silis da se lijeci.... sorry cini se da ti imas jednaku prisilu da s ovisnikom izades na kraj pa si trebas postaviti par pitanja. npr sto zelis od zivota... (mozda si okruzena ovisnicima od prije)....
purechi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 19:47   #50
Quote:
Maple kaže: Pogledaj post
Dečko mi je ovisnik o kocki, po skoro svim kriterijima za definiciju Da li postoji način da ga prisilno odvedem na liječenje i gdje?
Ne mora imati sve kriterije za definiciju. Dovoljan je jedan. A on je ovisnik.
Vinogradska bolnica, Zagreb, dr. Torre.
A sad da li ovisnika o kocki prisilno, pozvala buš hitnu i muriju pa buju ti rekli da si ti proštepala, on bu negiral i samo bu rata. Mi smo Balkanci draga i uglavnom padamo na vanjske efekte. Probaj na finjaka, odi obavezno s njim, to se dapače preporuča, lepo uputnica za - to. Nije sramota, samo ljudi to ne razmeju ko ni puno puno drugih stvari, jer smo needucirani.
__________________
---------------------------------------------------
Razlikuj se od mase i bit ćeš kamenovan.
sekasmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 18:40   #51
Kocka, kako pomoći?

Zanima me što bi vi napravili da pomognete osobi koja je gadno zaglavila u svijetu kocke? Pod tim gadno mislim na kamatare, dugove na sve strane, rasulo u toj obitelji, same laži, nepovjerenje.. Ta osoba je jako mlada, sa malo više pameti bi mogla ostvariti jako puno. Kako pomoći takvoj osobi kad je u stalnom poricanju, a o profesionalnoj pomoći da ne govorim.. Hvala unaprijed svima
garica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 19:04   #52
na žalost ne može joj se pomoći nikako dok ne dohvati dno i ne krene sam na liječenje
krycek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 19:06   #53
Quote:
garica kaže: Pogledaj post
Zanima me što bi vi napravili da pomognete osobi koja je gadno zaglavila u svijetu kocke? Pod tim gadno mislim na kamatare, dugove na sve strane, rasulo u toj obitelji, same laži, nepovjerenje.. Ta osoba je jako mlada, sa malo više pameti bi mogla ostvariti jako puno. Kako pomoći takvoj osobi kad je u stalnom poricanju, a o profesionalnoj pomoći da ne govorim.. Hvala unaprijed svima
nekad je dugoročno optimalnije rješenje pustit čovjeka da padne,mjesto mu uvijek glumit štaku...
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 19:10   #54
Quote:
alexandrinha kaže: Pogledaj post
nekad je dugoročno optimalnije rješenje pustit čovjeka da padne,mjesto mu uvijek glumit štaku...
hm, ali što ako je ta osoba i pala tako nisko? Mislim, svatko normalan bi se osvijestio, sabrao ali ne i ta osoba. Znam jako dobro da je emotivna, ali nikada ne ćeli priznati što se događa. Sve to se saznalo slučajno, i to ne od te osobe nego od treće. A ne mogu samo zažmiriti na to sve i praviti se kao da je sve ok.
garica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 19:26   #55
Quote:
garica kaže: Pogledaj post
hm, ali što ako je ta osoba i pala tako nisko? Mislim, svatko normalan bi se osvijestio, sabrao ali ne i ta osoba. Znam jako dobro da je emotivna, ali nikada ne ćeli priznati što se događa. Sve to se saznalo slučajno, i to ne od te osobe nego od treće. A ne mogu samo zažmiriti na to sve i praviti se kao da je sve ok.
Možda objektivno, ali dok ona sama ne kapitulira, ne shvati da je dotakla dno dna, nema pomoći.
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 19:30   #56
Quote:
Engelchen00012 kaže: Pogledaj post
Možda objektivno, ali dok ona sama ne kapitulira, ne shvati da je dotakla dno dna, nema pomoći.
ajme, to je strašno. gledati kako si upropaštava život i svi su digli ruke ali ja ne, zato sam se i obratila vama za savjet, od nekog nepristranog.. čitam u novinama crnu kroniku i kad vidim da su našli nekog mrtvog, ubijenog i sl protrnem..
garica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 19:36   #57
Quote:
garica kaže: Pogledaj post
hm, ali što ako je ta osoba i pala tako nisko? Mislim, svatko normalan bi se osvijestio, sabrao ali ne i ta osoba. Znam jako dobro da je emotivna, ali nikada ne ćeli priznati što se događa. Sve to se saznalo slučajno, i to ne od te osobe nego od treće. A ne mogu samo zažmiriti na to sve i praviti se kao da je sve ok.
Ako je u blizini kamatar koji je drži na nišanu,onda razumim da ne možeš zažmirit,ali u protivnom ne bi činila ništa...a znaš,kamatari su inače jako nježni ljudi,uvijek spremni na dogovor,taman da prošire svoje viđenje dužnika i na druge članove obitelji ...al opet za sve postoji policija i zdravstvene službe,a kako ti tvoja volja ne omogućava da upravljaš voljom druge osobe,ni od ovakvih pukih razglabanja opet neće bit ništa
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 19:40   #58
Quote:
alexandrinha kaže: Pogledaj post
Ako je u blizini kamatar koji je drži na nišanu,onda razumim da ne možeš zažmirit,ali u protivnom ne bi činila ništa...a znaš,kamatari su inače jako nježni ljudi,uvijek spremni na dogovor,taman da prošire svoje viđenje dužnika i na druge članove obitelji ...al opet za sve postoji policija i zdravstvene službe,a kako ti tvoja volja ne omogućava da upravljaš voljom druge osobe,ni od ovakvih pukih razglabanja opet neće bit ništa
da, jako su nježni.. nema šta. prijavljeni su neki za koje znamo policiji, ali od toga vjerojatno ništa. nisam ni otvorila temu u nadi da će mi netko dati instant rješenje, samo ne mogu o tome baš razgovarati pa sam potražila tu možda neke utješne rečenice
garica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 19:55   #59
Quote:
garica kaže: Pogledaj post
da, jako su nježni.. nema šta. prijavljeni su neki za koje znamo policiji, ali od toga vjerojatno ništa. nisam ni otvorila temu u nadi da će mi netko dati instant rješenje, samo ne mogu o tome baš razgovarati pa sam potražila tu možda neke utješne rečenice
da,skužila sam kad sam već postirala da sam bila malo bezobrazna...teško ti je s tim stvarima,možeš ne znam koliko želit pomoć,al to je neizvedivo ukoliko osoba sama u sebi nema kliker da se trgne
samodisciplini se mora trenirat od djetinjstva
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 20:51   #60
Quote:
garica kaže: Pogledaj post
hm, ali što ako je ta osoba i pala tako nisko? Mislim, svatko normalan bi se osvijestio, sabrao ali ne i ta osoba. Znam jako dobro da je emotivna, ali nikada ne ćeli priznati što se događa. Sve to se saznalo slučajno, i to ne od te osobe nego od treće. A ne mogu samo zažmiriti na to sve i praviti se kao da je sve ok.
ne može joj se pomoći u ovom trenutku

najveća bi joj pomoć bila: izbaciti je iz kuće, ne odgovarati joj na pozive. svaka pomoć (čitaj: davanje love) samo je dublje zakopava u problem.

pomoći joj se može tek nakon što završi na cesti i nakon što shvati da se mora odreći kockanja i da se mora liječiti.

tek tada joj se može početi pomagati i to vrlo dozirano. npr da joj se ne daju pare nego pomogne da nađe posao
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:28.