Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2017., 13:26   #2021
ja sam 8+2, mučnine imam već 2 tjedna.
moj problem je da nemogu povračati pa mi je mula 24 sata dnevno.
čaj od đumbira nemogu, ali otkrila sam lizalice kadulja i metvica za djecu ( ima u ljekarnama ), Lizzy se vozi. nakon lize mi je bolje jedno 3-4...bar nešto.
danas sdam prvi put popila tabletu antimetila, tableta đumbira li moram priznat da su mi lizalice bolje

pa ako kome pomogne....
__________________
Moj album za prodaju...
Kikica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 14:06   #2022
Quote:
Kikica123 kaže: Pogledaj post
ja sam 8+2, mučnine imam već 2 tjedna.
moj problem je da nemogu povračati pa mi je mula 24 sata dnevno.
čaj od đumbira nemogu, ali otkrila sam lizalice kadulja i metvica za djecu ( ima u ljekarnama ), Lizzy se vozi. nakon lize mi je bolje jedno 3-4...bar nešto.
danas sdam prvi put popila tabletu antimetila, tableta đumbira li moram priznat da su mi lizalice bolje

pa ako kome pomogne....
Meni bomboni pomazu...u drugoj trudnoci sam stalno zvakala dječje zvake,sad mi one uopce ne pasu...sad su mi bomboni,ali vise kao kiki bomboni,polutvrdi i slatki,ne mentol...meni su rekli od maslacka caj da je dobar,ali kod mene tekuce nista ne prolazi...jucer sam bila super,ali danas mi je bas slabo
leptir7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 15:01   #2023
Quote:
leptir7 kaže: Pogledaj post
Meni bomboni pomazu...u drugoj trudnoci sam stalno zvakala dječje zvake,sad mi one uopce ne pasu...sad su mi bomboni,ali vise kao kiki bomboni,polutvrdi i slatki,ne mentol...meni su rekli od maslacka caj da je dobar,ali kod mene tekuce nista ne prolazi...jucer sam bila super,ali danas mi je bas slabo
A meni mentol bomboni i zeleni orbit. Bar malo pomognu protiv mučnine. Ali Npr. čim ustanem iz ležeceg položaja, želudac se diže i počinjem povraćati...
lanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 22:01   #2024
Quote:
lanica kaže: Pogledaj post
A meni mentol bomboni i zeleni orbit. Bar malo pomognu protiv mučnine. Ali Npr. čim ustanem iz ležeceg položaja, želudac se diže i počinjem povraćati...
Tako i meni,cim se dignem iz lezeceg trcim u wc znam kad pojedem nesto,odmah lec,jer jedino mi se tako nesto moze zadrzat u stomaku...bar neko vrijeme
leptir7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 07:19   #2025
Quote:
leptir7 kaže: Pogledaj post
Tako i meni,cim se dignem iz lezeceg trcim u wc znam kad pojedem nesto,odmah lec,jer jedino mi se tako nesto moze zadrzat u stomaku...bar neko vrijeme
Zasto nemas kraj kreveta nesto za pojest? Pripremi si malo prepecenca kraj kreveta tako da se ne dizes nego to pojedes u krevetu i pocekas 10-15 min prije nego se dignes. Meni je pomoglo jer se u protivnom nisam mogla spremit na job.

Poslano z mojega SM-G920F z uporabo Tapatalk
pikabooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 07:30   #2026
Quote:
pikabooo kaže: Pogledaj post
Zasto nemas kraj kreveta nesto za pojest? Pripremi si malo prepecenca kraj kreveta tako da se ne dizes nego to pojedes u krevetu i pocekas 10-15 min prije nego se dignes. Meni je pomoglo jer se u protivnom nisam mogla spremit na job.

Poslano z mojega SM-G920F z uporabo Tapatalk
Ja sam imala štapiće i tuc krekere, ali nije pomagalo, i to sam povratila uredno...
lanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 07:33   #2027
Quote:
lanica kaže: Pogledaj post
Ja sam imala štapiće i tuc krekere, ali nije pomagalo, i to sam povratila uredno...
Ni meni su pomogli stapici i krekeri. Nista slano. Al prepecenac je

Poslano z mojega SM-G920F z uporabo Tapatalk
pikabooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 12:06   #2028
Quote:
pikabooo kaže: Pogledaj post
Zasto nemas kraj kreveta nesto za pojest? Pripremi si malo prepecenca kraj kreveta tako da se ne dizes nego to pojedes u krevetu i pocekas 10-15 min prije nego se dignes. Meni je pomoglo jer se u protivnom nisam mogla spremit na job.

Poslano z mojega SM-G920F z uporabo Tapatalk
Pokusala sam sve,ali ne funkcionira...dok lezim sve super,ali cim se dignem na noge dusa hoce vani...uredno to obavim i onda spremam djecu za skolu/vrtic...no lakse mi je dosta sad,ne gubim snagu,nisam bezvoljna i imam snage...inace prije 10 dana nisam se mogla sama okupat...sve se oko mene vrtilo...sad je to vec druga pjesma,vozim i uredno sve obavljam,nekad sporije nekad normalnije,ali bitno da ne lezem 24/7
leptir7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 14:12   #2029
Sada kada je nadam se to grozno razdoblje mucnina I povracanja iza mene, mogu podijeliti sto je meni pomagalo. Od hrane nista, apsolutno nista nisam mogla zadrzati, vodu takodjer. Sok od jabuke je jedini prolazio, ali I njega gutljaj tu I tamo. Cunga lunga zvake I chupa chups lizala su me spasavala da ne povracam apsolutno non stop, ja sam I zrak znala povracat, nista u stomaku nije bilo. A jedina stvar koja mi je istinski pomogla da jedem I pijem tekucinu su reglan tablete. U hitnoj su mi dali reglan intravenozno Ali to nije pomoglo, zuc sam u bolnici povracala. Ali tablete su me spasile.

Takodjer, s manjim povracanjima je dobar vitamin b, ako Jos kako tako mozete funkcionirat. Ja nisam mogla. Kao sto je I Leptir rekla, ja se nisam mogla okupat sama, a ne nesto drugo.
Sretno svima, drzite se I ne gubite nadu, ja sam prestala povracati u 18. tjednu.
znanstvenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 20:07   #2030
Quote:
znanstvenica kaže: Pogledaj post
Sada kada je nadam se to grozno razdoblje mucnina I povracanja iza mene, mogu podijeliti sto je meni pomagalo. Od hrane nista, apsolutno nista nisam mogla zadrzati, vodu takodjer. Sok od jabuke je jedini prolazio, ali I njega gutljaj tu I tamo. Cunga lunga zvake I chupa chups lizala su me spasavala da ne povracam apsolutno non stop, ja sam I zrak znala povracat, nista u stomaku nije bilo. A jedina stvar koja mi je istinski pomogla da jedem I pijem tekucinu su reglan tablete. U hitnoj su mi dali reglan intravenozno Ali to nije pomoglo, zuc sam u bolnici povracala. Ali tablete su me spasile.

Takodjer, s manjim povracanjima je dobar vitamin b, ako Jos kako tako mozete funkcionirat. Ja nisam mogla. Kao sto je I Leptir rekla, ja se nisam mogla okupat sama, a ne nesto drugo.
Sretno svima, drzite se I ne gubite nadu, ja sam prestala povracati u 18. tjednu.
Uh 18 tj ja sam osjetila olaksanje u 10tj,iako jos uvjek povratim,ali to je nista naspram onom prije...nisam znala da postoje tablete reglan infuziju sam dobila reglan i pomoglo mi je jako,ali nakon par dana opet se sve vratilo...da sam znala kupila bi ih sto posto ...
Bitno da je to sad sve iza tebe,sad lijepo uzivaj
leptir7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 20:59   #2031
Quote:
znanstvenica kaže: Pogledaj post
Sada kada je nadam se to grozno razdoblje mucnina I povracanja iza mene, mogu podijeliti sto je meni pomagalo. Od hrane nista, apsolutno nista nisam mogla zadrzati, vodu takodjer. Sok od jabuke je jedini prolazio, ali I njega gutljaj tu I tamo. Cunga lunga zvake I chupa chups lizala su me spasavala da ne povracam apsolutno non stop, ja sam I zrak znala povracat, nista u stomaku nije bilo. A jedina stvar koja mi je istinski pomogla da jedem I pijem tekucinu su reglan tablete. U hitnoj su mi dali reglan intravenozno Ali to nije pomoglo, zuc sam u bolnici povracala. Ali tablete su me spasile.

Takodjer, s manjim povracanjima je dobar vitamin b, ako Jos kako tako mozete funkcionirat. Ja nisam mogla. Kao sto je I Leptir rekla, ja se nisam mogla okupat sama, a ne nesto drugo.
Sretno svima, drzite se I ne gubite nadu, ja sam prestala povracati u 18. tjednu.
Joj drago mi je da ti je bolje sada, iako 18.tjedan, Uh.... treba to izdrzatiy meni svi kažu da mučnine prestanu kad se dijete počne ritati.. i moja baka je imala ovakve mučnine i prestale su joj tek s 4,5mj.

Moram reci da ja mogu popiti i jogurt, to ne povratim. Cola Zero može proći, ali sve mora biti hladno i s ledom. A inače imam isto iskustvo, ako je želudac prazan, povraćam.. zato se trudim svakih sat dva makar nešto ubaciti da želudac radi. Reglan intravenozno mi je dosta pomagao, nisam probala tablete jer sam čula da ne pomažu, a i jako mi je teško gutati, ne znam koliko su velike tablete? I da, mama mi je donijela bombone tipa bronhi, mislim da se laringo zovu, i to mi isto odgovara..
vama koje raditi uovakvom stanju svaka čast, ja se jedva ustanem iz kreveta i otuširam... jedva.
lanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 22:11   #2032
Zene dali vi podrigujete? Ajme ja non stop i to ko najveci seljak,iako mi nakon toga bude suuuuper ,osjecaj lakoce ,ali mi ful neugodno...inace u zivotu nisam podrignula 5 puta,sad sam sve nadoknadila
leptir7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 07:59   #2033
Quote:
leptir7 kaže: Pogledaj post
Zene dali vi podrigujete? Ajme ja non stop i to ko najveci seljak,iako mi nakon toga bude suuuuper ,osjecaj lakoce ,ali mi ful neugodno...inace u zivotu nisam podrignula 5 puta,sad sam sve nadoknadila
😂😂😂 ofkors. Ne kao najveci seljak, al onak vise elegantno jer na poslu mi je bed da pokazem sve cari podrigavanja. I stuca mi je par puta na dan

Poslano z mojega SM-G920F z uporabo Tapatalk
pikabooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 09:04   #2034
Uh, ja bih bila presretna da podrigujem, mislim da bi mi bilo bar malo lakše. Meni kao neka knedla u grlu stalno stoji i ne da da se podrignem, nego se samo napuhujem ko žaba. Kad će tome više kraj...A boli li vas želudac?
__________________
svaštara
mrva5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 09:15   #2035
Naravno da boli. Pogotovo ako pritisnem na dio gdje je zeludac.
Nego curke, koliko ste sad trudne? Ja sam 13+2 i jos uvijek brojim dane kad ce se mucnine pocet smirivat

Poslano z mojega SM-G920F z uporabo Tapatalk
pikabooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 10:11   #2036
Ja sam 13+5.
__________________
svaštara
mrva5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 10:25   #2037
Ja znam nekad podrignuti, ali onako u sebi, slabo naglas. A bilo bi super kad bih mogla jer bi mi sigurno bilo lakše! Ali stucam stalno i to mi bas smeta, iritira mi želudac... a želudac me bas zna boljeti, pogotovo ako je prazan. Evo jutros sam uspjela pojesti cijelu kiflu s ABC sirom i popila sam možda pola litre domaćeg soka od višnje, ali jaaaako razrijedenog, čisto da voda promijeni okus. To mi sad odgovara.
I da, ja sam tek 9+2..

I već par noći se budim oko pola 4 i ne mogu zaspati do pola 6 od mučnine.
lanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 13:03   #2038
Quote:
pikabooo kaže: Pogledaj post
Naravno da boli. Pogotovo ako pritisnem na dio gdje je zeludac.
Nego curke, koliko ste sad trudne? Ja sam 13+2 i jos uvijek brojim dane kad ce se mucnine pocet smirivat

Poslano z mojega SM-G920F z uporabo Tapatalk
Ja sam 16+4 i nemam mucnine vec par dana. Mozda malo navecer osjetim kojih pola sata, ali ni blizu kako je bilo, mislim da je najgore proslo. Strpi se jos malo.
Mighty S is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 07:13   #2039
Question

Evo, danas 13+6 i moram reci da se je stanje pocelo smirivati. Cak sam i nešto kuhala, nije mi se dizao zeludac pri tome.

Jedino sto me sad brine je to nekakvo stipanje i ˝rezanje˝ u maternici, ko da cu svaki cas dobiti mengu. Neki dan sam kihnula, matr me je zaboljelo.... what da fuck is this?!?
pikabooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 07:21   #2040
Quote:
lanica kaže: Pogledaj post
..

I već par noći se budim oko pola 4 i ne mogu zaspati do pola 6 od mučnine.
Meni kod spavanja pomaze onaj trudnicki jastuk, ja ga zovem crv. Stavila sam ga na lijevu stranu kreveta i uvijek probam spavati na lijevom boku (negdje procitala da je pozeljno). E, a kad sam se nocu budila zbog mucnina onda ga fino zagrlila, noge prebacila preko njega da budu više od trupa. Isto tako glavu.

Steta da prije nisam otkrila tog crva kad smo bili mladi i budili se s mamurlukom
pikabooo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:55.