Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2007., 16:50   #21
Prljavi veš svećenstva sve više i više izlazi na vidjelo...to je šokantno i ne bismo to smjeli prihvatiti komentarom, pa svugdje ima luđaka, pa tako i među njima.

Oni imaju veliku ulogu u društvu i na njima je dosta velika odgovornost i zato je jako važno da djeluju u skladu onoga što propovijedaju.

I da, mislim da bi se mnogi nad time trebali zamisliti, kad već ne mogu ili ne žele poduzeti ništa..
Gzena is offline  
Old 28.02.2007., 01:04   #22
sumnjam da je ovo jedini slucaj....
a i pedofilija se diskretno presucuje.. samo, tko ne bi vjerovao svom zupniku? tako dragom i dobrom covjeku koji pomaze svima? zalosno je sto su ljudi slijepi i jednostavno ne vide kolko zla sire neki svecenici pod krinkom dobroga

da me muz zlostavlja, zadnje mjesto di bi trazila pomoc ili savjet je crkva i svecenici
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Old 28.02.2007., 07:25   #23
Quote:
ketty kaže: Pogledaj post
Bolje nemoj počet generalizirat jer je to stvarno smiješno.
Kakvi župnici? Kojim ženama? Svašta! Ja znam jednog koji bi se na ovaj tvoj "članak" nasmijao jer to stvarno nije tako. Možda još negdje ima zadrtih budala ali i svećenici su ljudi,a ne sveci. Osim toga što može napraviti svećenik da bi zaštitio ženu kojoj ne želi ni država pomoći? Da joj zatvori muža ili je smjesti u župni ured? Žene su ,nažalost, prepuštene same sebi. A da zlostavljanje podržavaju svećenici govoreći im da to treba otrpiti jest obična glupost!
Ovako može govoriti samo neko ko pojma nema ili je zlonamjeran.
Znaš li ti što govore kanoni o braku.
Što Biblija kaže o braku.
Muškarac je mora biti dobar pi pravedan prema ženi.
O tome treba voditi računa kad donosi odluke oko braka.
MiGo is offline  
Old 28.02.2007., 07:29   #24
Quote:
3nina3 kaže: Pogledaj post
.nikada neću zaboraviti kako je jedan svećenik slao poruke seksualnog konteksta mami moje prije.imao je njezin broj još od prije jer se bavila humanitarnim radom u toj župi.
.
humanitarnim ili kriminalnim radom?
Ako je ovo drugo, onda je jako jako naivna...
MiGo is offline  
Old 28.02.2007., 07:30   #25
Quote:
PERLA-zd kaže: Pogledaj post
Potpuno se slažem s tobom..
Ovakve dezinformacije se mogu prodati ljudima koji nemaju baš nikakvog doticaja s crkvom..
I ne, ja nisam nikakakav vjerski fanatik..
Ako si poštena ići ćeš do prve policijske postaje.
Iako teško da će bilo šta protiv popa...
MiGo is offline  
Old 28.02.2007., 15:50   #26
razvod NIJE grijeh. naravno! svećenik koji tako nešto govori vjerojatno ima najmanje 6 banki i vjerojatno u svojoj glavi još živi u vremenu prije drugog vatikanskog koncila. Mene je jedan u ispovjedaonici pitao jesam li udana (da, godinu i pol )
i pitao me imam li djece ( ne) a onda me napao da je grijeh ne imat djecu i da šta čekam ( imam 26 god). ???
ALI, nisu svi takvi...većina ih je ustvari vrlo razumna i inteligentna. u svojim tračanjima bi bilo fino kad bi se osvrnile ponekad i na takve!
extreme is offline  
Old 28.02.2007., 16:27   #27
Vjernik sam, katolik i sve to sto treba jel, ali mogu ustvrditi da crkva rijetko kad izjavi nesto pametno...pa je eto i ta izjava dokaz!
__________________
Barbi
barbika is offline  
Old 28.02.2007., 16:42   #28
extremisto, popovi to ne govore na poamet, na svoju ruku.
tako su ih učili , a tako ih je učila i crkva.

Što Bog spoji, čovijek ne može rastaviti....
MiGo is offline  
Old 28.02.2007., 16:58   #29
Quote:
MiGo kaže: Pogledaj post
extremisto, popovi to ne govore na poamet, na svoju ruku.
tako su ih učili , a tako ih je učila i crkva.
da, i prije 500 godina su ljudi učili da je kupanje nezdravo, prije toga da je zemlja ravna ploča, da su crnci niža klasa..... pa danas znamo bolje!
Ajmo objesit sve one rođene oko 1900 koji su preživjeli prvi i drugi svjetski rat, jer su mislili da je Hitler bio u pravu!
Ajmo popljuvat tebe jer si sa 6 god. mislio da djecu donose rode (jer su ti možda tako rekli),
Naravno i crkva i sve druge institucije su prije svašta učile, zato danas znamo pametnije i bolje.. sva sreća. a ovi koji još uvijek u svojim glavama žive u vremenu od prije 5o god..... zar ne znaš da starog konja ne možeš novim trikovima naučit- al sva sreća možeš mladog; zato danas imamo hrpu mladih i pametnih svećenika.
extreme is offline  
Old 28.02.2007., 17:03   #30
Quote:
barbika kaže: Pogledaj post
Vjernik sam, katolik i sve to sto treba jel, ali mogu ustvrditi da crkva rijetko kad izjavi nesto pametno...pa je eto i ta izjava dokaz!
Crkva itekako ima pametnih izjava- samo ih ti Barbiko još očito nisi čula; ili si se iz neke obijesti uhvatila onih nekoliko manje pametnih (jer ipak, nitko nije savršen), i samo se njih držiš. Ako možeš biti objektivna-odlično! ali ako ne možeš, stvarno nije ok da se držiš samo onog lošeg. Crkva je napravila hrpu odličnih stvari kroz povijest. Isto tako i danas. Jasno da je i griješila, al ne možeš tako generalizirat! ili možeš...............sve plavuše su mutave i svi policajci glupi..........
extreme is offline  
Old 28.02.2007., 17:04   #31
Slažem se da ima mnogo mladih i korektnih svećenika, ali još uvijek ima i onih starih koji ovakve nebulozne savjete dijele ljudima, kao i onih koji imaju djecu po kvartu, kao i onih koji imaju ljubavnice, kao i onih koji samo gledaju koliko si novaca dao u crkvu, kao i onih koji se pale na malu djecu.

Tamo gdje bi smeća trebalo biti najmanje, ima ga i previše i zato je to toliko problem. Ova tema nije započeta kako bi se hvalili pojedinci, nego komentirali ovi drugi.

A ako ti imaš jedino pozitivna iskustva, ne znači da onih negativnih nema.
Gzena is offline  
Old 28.02.2007., 17:09   #32
Quote:
extremexx kaže: Pogledaj post
Crkva itekako ima pametnih izjava- samo ih ti Barbiko još očito nisi čula; ili si se iz neke obijesti uhvatila onih nekoliko manje pametnih (jer ipak, nitko nije savršen), i samo se njih držiš. Ako možeš biti objektivna-odlično! ali ako ne možeš, stvarno nije ok da se držiš samo onog lošeg. Crkva je napravila hrpu odličnih stvari kroz povijest. Isto tako i danas. Jasno da je i griješila, al ne možeš tako generalizirat! ili možeš...............sve plavuše su mutave i svi policajci glupi..........
Mislim da ti nisi objektivna u ovoj priči...zapravo, činiš mi se zadojena njihovom doktrinom. Možda sam u krivu, ali poput tebe zbore samo oni vjernici koji slijepo vjeruju u sve ono što im svećenik kaže.

Ja sam vjernik, idem na misu, osjećam duhovnost u sebi i osjećam Boga, ali vidim takve bljuvotine da mi se povraća.

Naravno da ima pozitivnih stvari koje crkva propagira, ali ako govorimo o povijesti nikako ju ne bi mogla staviti u isključivo pozitivni kontekst(križarski ratovi, inkvizicije, totalno degradiranje ženskog spola, vladanje državama i narodima uz pomoć moći koju su imali nad ljudima, oni su bili državni poglavari..bili su pohlepni kao svi na vlasti i odlučivali o sudbinama mnogih, da ne govorim o seksualnim izopačenostima među njihovim redovima).
Gzena is offline  
Old 28.02.2007., 17:20   #33
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Mislim da ti nisi objektivna u ovoj priči...zapravo, činiš mi se zadojena njihovom doktrinom. Možda sam u krivu, ali poput tebe zbore samo oni vjernici koji slijepo vjeruju u sve ono što im svećenik kaže.

Ja sam vjernik, idem na misu, osjećam duhovnost u sebi i osjećam Boga, ali vidim takve bljuvotine da mi se povraća.

Naravno da ima pozitivnih stvari koje crkva propagira, ali ako govorimo o povijesti nikako ju ne bi mogla staviti u isključivo pozitivni kontekst(križarski ratovi, inkvizicije, totalno degradiranje ženskog spola, vladanje državama i narodima uz pomoć moći koju su imali nad ljudima, oni su bili državni poglavari..bili su pohlepni kao svi na vlasti i odlučivali o sudbinama mnogih, da ne govorim o seksualnim izopačenostima među njihovim redovima).
Nisam ja zadojena ničijom doktrinom, i ja sam samo vjernik kao i ti. Samo, meni se sere što svi znate samo pljuvat po Crkvi- znam da materijala za pljuvanje ima, al zar nitko ne zna biti objektivan pa reći i nešto dobro?
Izgleda da forumaši sve redom doživljavaju tako negativna iskustva od strane crkve da je to za ne povjerovat!
nitko nije doživio NIŠTA dobro??!!! Nitko ne zna NIJEDAN pozitivan primjer o Crkvi?
Meni je samo od toga mučno- ljudi se uhvate nekih loših izjava ili djela i grizu i ne puštaju-kao da sve dobro ikad učinjeno nije ni postojalo.
extreme is offline  
Old 28.02.2007., 17:27   #34
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
Župnici zlostavljanim ženama savjetuju da trpe jer je razvod grijeh

.
eh, da..... zaboravila sam dodati- začetnica ove teme govori o JEDNOM župniku a naslov topica je: župnici (u množini) .......
to je objektivno??
extreme is offline  
Old 28.02.2007., 17:57   #35
Pročitaj naslov teme pa ćeš shvatiti zašto govorimo samo o negativnim iskustvima, ako želiš, odi na religiju i otvori temu 'nisu svi svećenici kreteni'.

Ja kao vjernica još oštrije osuđujem njihove redove, jer smatram da bi oni trebali biti nekakvi uzori u društvu, oličenje dobrote i poštenja, razumijevanja i tolerancije među ljudima....često se ispostavi da nije tako. a po meni to nema opravdanja, pogotovo ne u stilu 'i oni su ljudi'...onda se nisu ni trebali zaredit, ako ne mogu ili ne žele svoju misiju izvršavat.

Čak mi najmanje smeta ako održavaju intimne odnose sa ženama, jer ne utječe na mene ni na koji način. No, smeta me kad vidim da se svi voze u novim, dobrim autima( a govore o skromnosti i žrtvovanju), kad im časne sestre služe kao kućne pomoćnice( a propagiraju mir, ljubav i jednakost među svim ljudima) i kad mi na župskim obavijestima čitaju tko je koliko dao u crkvu(?!).
Gzena is offline  
Old 01.03.2007., 03:54   #36
Quote:
extremexx kaže: Pogledaj post
da, i prije 500 godina su ljudi učili da je kupanje nezdravo, prije toga da je zemlja ravna ploča, da su crnci niža klasa..... pa danas znamo bolje!

.
ja govorim o Crkvi i njenom nauku koji se nije promijenio 500 godina unazad!
Ris is offline  
Old 01.03.2007., 11:42   #37
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
ja govorim o Crkvi i njenom nauku koji se nije promijenio 500 godina unazad!
neke stvari kao što je temeljni nauk se naravno ne mogu mjenjati ni nakon 500 g. i to je jasno. Nauk se od prije 500 g. samo može u detalje mjenjati i usavršavati. kao i u svakoj znanosti.
A ostale stvari ne vezane toliko usko za nauk su se itekako promjenile, ne samo u posljednjih 500g. nego u posljednjih 60 g. Kao npr. mise se više ne vode na latinskom jeziku kao što je prije 2. vat. koncila bio običaj. Takvih sličnih izmjena jako puno.
extreme is offline  
Old 01.03.2007., 11:44   #38
Ali i dalje žene ne mogu dogurati do svećenice, i dalje seks i razvod tretiraju kao veliki grijeh i dalje siromahe tjeraju da daju u crkvu iako imaju i previše....
Gzena is offline  
Old 01.03.2007., 11:59   #39
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Pročitaj naslov teme pa ćeš shvatiti zašto govorimo samo o negativnim iskustvima, ako želiš, odi na religiju i otvori temu 'nisu svi svećenici kreteni'.


Ja kao vjernica još oštrije osuđujem njihove redove, jer smatram da bi oni trebali biti nekakvi uzori u društvu, oličenje dobrote i poštenja, razumijevanja i tolerancije među ljudima....često se ispostavi da nije tako. a po meni to nema opravdanja, pogotovo ne u stilu 'i oni su ljudi'...onda se nisu ni trebali zaredit, ako ne mogu ili ne žele svoju misiju izvršavat.

.
naslov teme je u množini a rasprava se povela zbog samo JEDNOG svećenika. Dakle, možemo srat po jednom svećeniku- a ne po svima.

definitivno! Ima ih zaista svakakvih i sramota su za svoju "firmu".
Ali oni fakat JESU ljudi. kao i oni liječnici i policajci koji uzimaju mito, kao i političari koji lažu i kradu. Pa opet ćeš puno rjeđe čuti da su SVI liječnici gamad, da su SVI policajci glupi, da SVI političari lažu i kradu.kad je riječ o svećenicima: jedan zajebe stvar pa se čitav narod s guštom digne na noge da posere cijelu katoličku crkvu.
extreme is offline  
Old 01.03.2007., 12:04   #40
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Čak mi najmanje smeta ako održavaju intimne odnose sa ženama, jer ne utječe na mene ni na koji način. No, smeta me kad vidim da se svi voze u novim, dobrim autima( a govore o skromnosti i žrtvovanju), kad im časne sestre služe kao kućne pomoćnice( a propagiraju mir, ljubav i jednakost među svim ljudima) i kad mi na župskim obavijestima čitaju tko je koliko dao u crkvu(?!).
Pa tim svećenicima koji čitav život žive bez obitelji, žene( ne, ne ševe baš svi) i djece, auto je praktički jedini gušt koji imaju.
Što se tiče kućnih pomoćnica , danas sve rjeđe svećenicima pomažu časne sestre, a kad im i pomažu onda su za to i PLAĆENE . ne vidim šta je loše u tome.

ja još nikad nisam čula nijednog svećenika koji na glas čita tko je koliko dao za župu. Očito još jedan "biser" u svećeničkoj branši. to ne znači da to svi rade
extreme is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:41.