Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2012., 10:43   #121
Da nisam pročitala par stranica ove teme ne bih niti znala da također imam umetnuti znak vodenjaka u kući 1. te lava u kući 7.

U prvoj kući mi je umetnuti Mjesec dok u sedmoj nema ničega..iskreno ne znam što to znači ali onako mogu reći da zaista nemam nikakvog doticaja sa lavovskim karakteristikama a za vodenjaka ne znam..

Također sam na pragu 30. godine pa se nadam da će neke stvari biti jasnije..

Hvala ti beige na tvom postu.
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 11:33   #122
Quote:
ZaZa82 kaže: Pogledaj post
Da nisam pročitala par stranica ove teme ne bih niti znala da također imam umetnuti znak vodenjaka u kući 1. te lava u kući 7.

U prvoj kući mi je umetnuti Mjesec dok u sedmoj nema ničega..iskreno ne znam što to znači ali onako mogu reći da zaista nemam nikakvog doticaja sa lavovskim karakteristikama a za vodenjaka ne znam..

Također sam na pragu 30. godine pa se nadam da će neke stvari biti jasnije..

Hvala ti beige na tvom postu.
Kod mene je skoro identično, samo je razlika što je kod mene u prvoj kući umetnuta Venera ali ja osjetim njezine Vodenjačke karakteristike.
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 12:13   #123
Quote:
Tritogeneia kaže: Pogledaj post
Kod mene je skoro identično, samo je razlika što je kod mene u prvoj kući umetnuta Venera ali ja osjetim njezine Vodenjačke karakteristike.
Pa da, sjetila sam se da sam ti negdje napisala da imamo slične karte u smislu Asc-Dsc..

Da stvarno kod tebe je Venera a kod mene Mjesec u prvoj kući, jedino što mi pada na pamet u mojem slučaju je velika emocija za ljude opčenito a posebno za ranjive skupine..a sad ne znam da li je to odlika umetnutog znaka, planete ili ne..

Kako ti svoju Veneru doživljavaš? i umetnutog lava?
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 09:07   #124
Quote:
ZaZa82 kaže: Pogledaj post
Kako ti svoju Veneru doživljavaš? i umetnutog lava?
Znam da umetnutu Veneru u Vodenjaku osjećam, nešto kao potreba da budem ekscentrična, ne znam kako bih to opisala osim kao, dođe mi da pošaljem sve u ...hm,jel...i živim nekim slobodnim, boemskim životom, družim se s neobičnim, luckastim ljudima, ljudima koji su drugačiji i koji imaju svoj film, ne uklapaju se u rutinu posao-kuća-djeca, koji su mentalno živahni i zanimaju se za neoubičajene teme...Ma, da sveukupno uživam u furanju svog filma, u nekim drugim sferama, gdje vlada bratstvo među svim ljudima, koji su svi neopterećeni i u nekom naprednijem stilu života (duhovno, tehnički, ekološki i sl.)
Što se tiče vanjskog izgleda moja vodenjačka Venera ne dolazi baš do izražaja, nisam ekscentričnog stila iako imam i za to potrebu (npr. htjela sam si praviti tradicionalnu japansku odjeću i to furati in RL ). Rekla bih da osjećam Veneru u umetnutom Vodenjaku kao luckastu, drugačiju i mentalno-zračnu ali u isto vrijeme kao da se sve to odvija unutar onog viteškog oklopa iz srednjeg vijeka.

Primjetila sam da se izuzetno dobro osjećam u društvu ljudi naglašenih Vodenjačkih ili zračnih karakteristika, a isto tako to moje uživanje (guštanje!) u čudnom,različitom i novom dolazi do izražaja kad sam u inozemstvu, tada oklop kao da nestane - vjerojatno zato jer je Venera vladarica 9. kuće.

Umetnutog Lava ne osjećam.
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits

Zadnje uređivanje Tritogeneia : 05.10.2012. at 10:04.
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 17:14   #125
Quote:
Tritogeneia kaže: Pogledaj post
Znam da umetnutu Veneru u Vodenjaku osjećam, nešto kao potreba da budem ekscentrična, ne znam kako bih to opisala osim kao, dođe mi da pošaljem sve u ...hm,jel...i živim nekim slobodnim, boemskim životom, družim se s neobičnim, luckastim ljudima, ljudima koji su drugačiji i koji imaju svoj film, ne uklapaju se u rutinu posao-kuća-djeca, koji su mentalno živahni i zanimaju se za neoubičajene teme...Ma, da sveukupno uživam u furanju svog filma, u nekim drugim sferama, gdje vlada bratstvo među svim ljudima, koji su svi neopterećeni i u nekom naprednijem stilu života (duhovno, tehnički, ekološki i sl.)

Primjetila sam da se izuzetno dobro osjećam u društvu ljudi naglašenih Vodenjačkih ili zračnih karakteristika, a isto tako to moje uživanje (guštanje!) u čudnom,različitom i novom dolazi do izražaja kad sam u inozemstvu, tada oklop kao da nestane - vjerojatno zato jer je Venera vladarica 9. kuće.

Umetnutog Lava ne osjećam.
Ovo boldano je također jako slično meni; puno ti hvala na tvom doživljaju, jako mi se dopada kad ljudi daju osobnu notu u postovima..

Uživaj!
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 16:39   #126
Sto je tocno umetnuta/ukljestena kuca? Svugdje nailazim na razlicita objasnjenja. Radi li se o tome da jedan znak ne pocinje ni u jednoj kuci, ili da ima dva vrha u kuci?
Meni vrh 11 kuce pocinje na 0 vir 13', a vrh 12 na 28 vir 35'
Znaci li to da je ta kuca umetnuta
Zbunjena sam,
Hvala
ruri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 19:54   #127
Moze li mi neko objasniti sta znaci imati umetnute 2. i 8. kucu? Ukratko.
mirnabr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 15:17   #128
I mene jako zanimaju umetnuti znakovi, nisam sigurna kako da ih se tumaci?
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 15:24   #129
Quote:
angelsrain kaže: Pogledaj post
I mene jako zanimaju umetnuti znakovi, nisam sigurna kako da ih se tumaci?
Ja koliko sam cuo za umetnute kuce se kaze da se ispoljavaju kasnije u zivotu(iza prvog Saturnovog povratka),posebno onda kada planete u njima(ako ih ima) aktivira tranzitno neka druga planeta.Ako u umetnutim kucama nema planeta onda se valjda gleda Vladar istih na isti nacin,aktiviraju se takodjer tranzitom.
I meni su uklijesteni Vodolija i Lav(u 8 u Lavu Sa i Mo)
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 15:53   #130
Meni nisu, no jesu mami i bratu, pa me zanima kako uopce razumijet to? Mami je prva i 7 kuca ukljestena i tamo ima veneru i mjesec...Citala sam razna objasnjenja, ipak na kraju nisam uspijela razumijet po cemu se to gleda.
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 16:40   #131
Moze li meni neko vidjeti imam li umetnute kuce?
__________________
Moja natalna karta
wild_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 16:54   #132
Quote:
wild_rose kaže: Pogledaj post
Moze li meni neko vidjeti imam li umetnute kuce?
Nemaš.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 19:33   #133
Super hvala Fish
__________________
Moja natalna karta
wild_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 11:19   #134
Umetnuti planet ili ne?

Moja 5 kuća počinje Djevici, progutala je cijeli znak Vage, i završava u Škorpionu.
Pluton mi se nalazi u Škorpionu i sada meni nije jasno jeli se on smatra umetnutim planetom ili ne s obzirom da nije u progutanoj Vagi ali opet je u petoj "umetnutoj kući"

Tnx
Subspace is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 12:21   #135
Quote:
Subspace kaže: Pogledaj post
Moja 5 kuća počinje Djevici, progutala je cijeli znak Vage, i završava u Škorpionu.
Pluton mi se nalazi u Škorpionu i sada meni nije jasno jeli se on smatra umetnutim planetom ili ne s obzirom da nije u progutanoj Vagi ali opet je u petoj "umetnutoj kući"

Tnx
ne, znak vage ti je umetnut i bila bi i planeta da je imaš u vagi, a ovako pluton ti je u 5.k. ali samim tim što je u škorpionu nije umetnut
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 13:00   #136
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
ne, znak vage ti je umetnut i bila bi i planeta da je imaš u vagi, a ovako pluton ti je u 5.k. ali samim tim što je u škorpionu nije umetnut
E hvala, baš mi nije bilo jasno ali me zbunjuje još nešto, treću kuću mi je "progutao" lav (počinje i završava u lavu) i imam Merkur unutra, dali se on onda smatra "umetnut"?
Subspace is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 13:12   #137
Quote:
Subspace kaže: Pogledaj post
E hvala, baš mi nije bilo jasno ali me zbunjuje još nešto, treću kuću mi je "progutao" lav (počinje i završava u lavu) i imam Merkur unutra, dali se on onda smatra "umetnut"?
ne, merkur bi ti bio umetnut da ti 3.k. počinje u raku i da ti je cijeli lav unutra pa da 4.k. počinje u djevici..ovako to samo znači da ti i 3 i 4k. počinju u lavu ali merkur zato nije umetnut
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 13:30   #138
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
ne, merkur bi ti bio umetnut da ti 3.k. počinje u raku i da ti je cijeli lav unutra pa da 4.k. počinje u djevici..ovako to samo znači da ti i 3 i 4k. počinju u lavu ali merkur zato nije umetnut
E dobro sad sam mirna,tnx znači umetnuti su mi mjesečevi čvorovi, zbilja nemam pojma kako bi to protumačila
Subspace is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 13:37   #139
Quote:
Subspace kaže: Pogledaj post
E dobro sad sam mirna,tnx znači umetnuti su mi mjesečevi čvorovi, zbilja nemam pojma kako bi to protumačila
to nema veze, čvorovi nisu kao planeti, oni su fiktivne točke..
a planet da bi bio umetnut u kući mora biti u znaku koji je potpuno umetnut u toj istoj kući
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 18:11   #140
Quote:
Subspace kaže: Pogledaj post
E hvala, baš mi nije bilo jasno ali me zbunjuje još nešto, treću kuću mi je "progutao" lav (počinje i završava u lavu) i imam Merkur unutra, dali se on onda smatra "umetnut"?
to je situacija tzv. uklještene kuće pa je onda merkur "uklješten"
sunčica. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:37.