Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2016., 00:29   #181
Quote:
virgin kaže: Pogledaj post
Ahahaaha.... Znaci ja sam u k... Uzmem djecu i snalazim se?
Upravo tako

Neces dobiti nista osim minimalne alimentacije
A i ne znam cemu se nadas?
Uzdaj se u se...itd
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 09:33   #182
Quote:
virgin kaže: Pogledaj post
Pitam da li se ja jednostavno iseljavam iz stana s dvoje djece ili bi on nešto za njih dijelom trebao osigurati? tko će meni pokriti sve troškove koje sam imala u toj zajednici? Moram li za to imati dokaze? Mogu li dokazi biti izvodi sa tekućeg? ako da, kad prebacim štednju negdje, vidjet će se i to....

Da selim sama, uzela bi garsonijeru, a ovako moram stan od min. 50 kvadrata, a on ostaje u stanu od 70. Tko će mi nadoknaditi tu razliku u troškovima?
da mu još isplatim pola auta i dam pola ušteđevine, oslobodim djece i svih obaveza????? Prijavljen je na minimalac.
pa odseli sama u garsonjeru....i plaćaj alimentaciju. i to je rješenje. nigdje zakonom nije propisana kvadratura stana za 3-članu obitelj.a ako on prima minimalac računaj da je maximum alimentacije 50% njegovi primanja.pa ti sad računaj
vodainebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 10:23   #183
Quote:
vodainebo kaže: Pogledaj post
pa odseli sama u garsonjeru....i plaćaj alimentaciju. i to je rješenje. nigdje zakonom nije propisana kvadratura stana za 3-članu obitelj.a ako on prima minimalac računaj da je maximum alimentacije 50% njegovi primanja.pa ti sad računaj
Tocno

Pazi ti zensku racunicu...
Ona,radi tog sto ima djecu,mora iznajmiti veliki stan,a djeca joj manja od mojih
Draga gdjo,godinama zivim u stanu od 40 m2,sa dvoje djece,sad 10 i 12 g.,i svima je to bilo ok. Nista im nije nedostajalo,odlicni su djaci,sportasi i krasni klinci

Mene uvijek iznova fascinira ta bahatost - e,ja imam djecu,pa moram imat veliki stan...a ako to financijski ne mogu,nema veze,tu je sud,czss,zenske udruge itd koje su mi duzne to osigurati

Jer ja sam zena - majka - kraljica
Cccccc......
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 10:59   #184
Hajde KHS, ne pretjeruj... ako je 50 kvadrata veliki stan,onda smo stvarno prsli. A i ti sa zenom-majkom- kraljicom..odmah prebacujes loptu na nju, jer ona je eto duzna cutati i biti happy sto se poslije pucanja braka treba vuci po rentiranim stanovima sa dvoje male djece, dok ce njen dragi muz traziti svaki moguci razlog da ne plati alimentaciju i sl. da je on covjek,realno, napravio bi dogovor da oni ostanu zivjeti u stanu, a posto je ipak to njegov stan- da on ne placa alimentaciju,ili da ona njemu vraca novce. Ali je uglavnom ego i komoditet bitnije nego biti covjek?
PS: Imam sada poznanika koji me bas podsjeca na KHS. 8 godina su bili zajedno, curica im je imala 6 kada su se rastali. I njegova ex ima psihickih problema, ne znam ti ja sta, smije dijete vidjati samo jednom u mjesec dana na dan... A on, ma da ga pitas kakvo je vrijeme vani,pocece o njoj pricati i pljuvati. Tako i ti
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 12:58   #185
Ne kuzim te...
Kakve veze to ima sa mnom?
I kako ti znas jesu li se oni pokusali dogovoriti?
Ovo sto ti predlazes zvuci razumno,ali mozda gdju ne zanima prebijanje najma,nego konkretan novac

I ja i drugi su virgin samo upozorili na to kako sustav funkcionira,i kako treba djelovati
Zasto bi ikog bilo briga sto ta zena razvodom gubi ono sto ona misli da je stekla u braku?

Zakon je takav
Ja ga nisam pisao

A o stanu od 50m2....razlicite percepcije
Moze ona htjeti i stan od 100m2,ali se mora sama pobrinuti za njega,zar ne? Nitko joj tu nije duzan pomoci pi sluzbenoj duznosti

Jako uvijek reagiras na moje komentare,evo ti prilike da i mene savjetujes kako da uvjerim institucije da mi prisile bivsu zenu da nam osigura veci stan,koji djeca i ja zsluzujemo nakon 12 g braka,u kojem ona nije radila ni sekunde?
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 13:27   #186
Reagovala sam na ovo
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Tocno

Pazi ti zensku racunicu...
Ona,radi tog sto ima djecu,mora iznajmiti veliki stan,a djeca joj manja od mojih
Draga gdjo,godinama zivim u stanu od 40 m2,sa dvoje djece,sad 10 i 12 g.,i svima je to bilo ok. Nista im nije nedostajalo,odlicni su djaci,sportasi i krasni klinci

Mene uvijek iznova fascinira ta bahatost - e,ja imam djecu,pa moram imat veliki stan...a ako to financijski ne mogu,nema veze,tu je sud,czss,zenske udruge itd koje su mi duzne to osigurati

Jer ja sam zena - majka - kraljica
Cccccc......
zar ti se ne cini da ti malo uopstavas? Koliko dugo ce se oni vuci po sudu- to je pitanje, a posto kaze da je i vec sada van kontrole, tesko da ce proci mirno i fino. Ali zasto joj prebacivati kako je bahata? Je li imas dokaz,mimo toga da ti zivis u 40 kvadrata?
Mislim da bi bio red da se malo odmoris od svoje bivse, a ne da ti je stalno u mislima. I nemoj sve ostale trpati u isti kos. Jer ako se ja budem razvodila, sigurno se necu preganjati za svaku zlicu, bar se nadam da ce mi Bog toliko razuma ostaviti. A ako on bude sve isposlovao da meni i djeci oteza- njemu na dusu.
I ne sjecam se da sam te nesto posebno komentirala, cini mi se da me bar dva mjeseca nije bilo na forumu, uz neke izlete u vidu 5 minuta samo da zvirnem. Osim toga-forum nije tvoje vlasnistvo
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 13:59   #187
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Hajde KHS, ne pretjeruj... ako je 50 kvadrata veliki stan,onda smo stvarno prsli. A i ti sa zenom-majkom- kraljicom..odmah prebacujes loptu na nju, jer ona je eto duzna cutati i biti happy sto se poslije pucanja braka treba vuci po rentiranim stanovima sa dvoje male djece, dok ce njen dragi muz traziti svaki moguci razlog da ne plati alimentaciju i sl. da je on covjek,realno, napravio bi dogovor da oni ostanu zivjeti u stanu, a posto je ipak to njegov stan- da on ne placa alimentaciju,ili da ona njemu vraca novce. Ali je uglavnom ego i komoditet bitnije nego biti covjek?
PS: Imam sada poznanika koji me bas podsjeca na KHS. 8 godina su bili zajedno, curica im je imala 6 kada su se rastali. I njegova ex ima psihickih problema, ne znam ti ja sta, smije dijete vidjati samo jednom u mjesec dana na dan... A on, ma da ga pitas kakvo je vrijeme vani,pocece o njoj pricati i pljuvati. Tako i ti
A sta bi se trebao on vuci po podstanrskom stanu uz vlastitu nekretninu? Di ti je logika?
Aha, da, zabiravljam da centar ionako uvijek dodijeli djecu materi pa onda cesto budu ovakve srcedrapajuci upisi da se ona jdna s djecom mora po podstanarskim stanovima povlaciti.
Otac ima uvjete da djecu ostanu s njim u njegovom stanu ali centar ce jos jednom napraviti dramu s jadnom majkom i podstanarstvom.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 14:15   #188
Quote:
virgin kaže: Pogledaj post
Želim se rastati. Moram.... Posljednje 2,5 godine (od rođenja drugog djeteta) trpim svakodnevna psihička zlostavljanja, strašne izljeve bijesa, vrijeđanje, psovanje i sl. Ove god. u ožujku, zovem 112 da me upute na nekog tko me može savjetovati. Oni me spajaju s MUP-om jer, kažu, oni rješavaju i ova pitanja.... i da ne dužim; ne mogu više dozvoliti da moja djeca to svakodnevno gledaju.
MM u vlasništvu ima stan i auto koji mu je prije braka kupio otac i auto koji smo kupili nakon sklapanja braka, novcem od darova.
Sve osim dijela režija, od kad smo u braku financiram ja. djecu, hranu, uređenje stana, auto koji koristim ja, ma doslovno sve. On puši, puši travu i prije mjesec dana, priznaje, drogira se.
E sad, mislila sam se jednostavno odselit, iznajmiti stan i to je to, al sad si mislim, želim sve što nam pripada. Da odem s djecom, riješim ga njegovog najvećeg tereta i zapravo ga potpuno oslobodim????
Moje je pitanje: kakva ja prava imam ili nemam u nabrojanoj imovini? a drugo je kakvo on ima pravo u mojoj ušteđevini u kojoj nije sudjelovao ni s 1 lp?
Molim pomoć
Ova tvoja boldana recenica ne ide mi iz glave. Pa dobro, zeno, jel si ti majka ili sta? Njega da rijesisi tereta? Pa ako je to njemu teret onda ga moras rijesiti istoga, zbog psihicke stabilnosti svoje djece. Ako je to tebi "kazna" onda nisi ni trebala radjati. A ako se mislis sad preko djece prepucavati s njim, da ga "kaznis" onda opet nisi trebala radjati. Najbolje da ti centar oduzme tu "sirocad", mozda ce imati srece s nekim drugim.
Oprosti, al ovakve stvari kad cujem od MAJKI, doslovno ne raspamete.

Pripada ti polovica svega, stecenog RADOM, u braku.Ali i njemu
Pripada ti i uzdrzavanje za djecu, odredjeno sudskom odlukom. Amen.
Nitko ti nije duzan omoguciti stan, hranu, posao itd. Odrasla si osoba, morat ces se snaci.
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 14:31   #189
@eritrinken

Ovim postom gore sve ti je receno
I ne znam gdje sam ja to sebe isticao
Kad otac zivi sam s djecom,onda nema srcedrapajucih postova tipa "trebala im je osigurati veci stan,prebijati ga alimentacijom"itd
Ali,kad je zena majka kraljica u pitanju,odmah moraliziranje
Evo,samo o tome ja pisem

U slucaju virgin,vise je nego ocito da ona lamentira o tome kako bi se "netko"morao pobrinuti za nju,zenu majku kraljicu,jer ima djecu na grbaci

I to sam cesto citao
Nikad,medjutim,nisam citao da bi se "netko" trebao pobrinut za oca i djecu,kad njemu "padnu na grbacu"
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 14:38   #190
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
@eritrinken

Ovim postom gore sve ti je receno
I ne znam gdje sam ja to sebe isticao
Kad otac zivi sam s djecom,onda nema srcedrapajucih postova tipa "trebala im je osigurati veci stan,prebijati ga alimentacijom"itd
Ali,kad je zena majka kraljica u pitanju,odmah moraliziranje
Evo,samo o tome ja pisem

U slucaju virgin,vise je nego ocito da ona lamentira o tome kako bi se "netko"morao pobrinuti za nju,zenu majku kraljicu,jer ima djecu na grbaci

I to sam cesto citao
Nikad,medjutim,nisam citao da bi se "netko" trebao pobrinut za oca i djecu,kad njemu "padnu na grbacu"
Naravno kad djeca nikada ne padnu na grbacu ocu.
Evo, ja bas ovih dana pokusavam promjeniti odluku o skrbi i alimentaciji ali me odvjetnik uvjerava da je to nemoguce. Kaze da ce mi on vrlo rado uzeti novce ako ja bas inzistiram na tome ali da je mogucnost da ja dobijem djecu jednaka mogucnosti da dobijem eurojackpot.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 00:39   #191
Ahahah, kako ste me nasmijali!
Ocito sam prekratak tekst napisala.... Pa vi gotovo nista ne znate o meni. Moja su djeca moj najveci dar, svo sak svoje vrijeme podredilanjima. A mm je prije par dana rekao da nije za obiteljski zivot i da mu je tesko, al se vori. Dakle, njemu su djeca teret. Uspije, ako, s njima biti 2 h normalan, s tim da radi smjenski.
Da, ja sam žmk i muskarac u nasem domu. A apsilutno svemu vodim brigu. Mm se drogira, pusi travu, pije. Placa mu je 3 puta manja od moje. Nista nije ulozio u stan ni.u djecu..... Sufinanciramo ga tata i ja, a on me svakodnevno napada i vrijeda jer se ne moze nosit sa zivotom, djecom, pislom.... On bi volio biti sam, spavati od jutra do mraka, ne raditi...y
virgin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 10:17   #192
To što si ti uzdržavala vašu obitelj u braku je vaša interna stvar i stvar vašeg dogovora. Po toj osnovi nemaš nikakva prava na nekakva potraživanja, koliko je meni poznato. Ušteđevina i stečena imovina se dijeli na pola, dakle ono što ste stekli nakon vjenčanja.


Boli te što si sve ti financirala, ali shvati da je situacija često obrnuta(da, jbg, u ovom slučaju je žensko, inače je muško taj koji često i jedini radi, plaća račune, stanarinu, i ostalo, a u slučaju razvoda dobije kurac, oduzme mu se obitelj(nema ženu, a većim dijelom niti djecu) i još plati za to svaki mjesec Ok, tom tvom to nije problem, ako mu je obitelj teret, samo govorim kako to često zna biti.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 15:44   #193
Quote:
virgin kaže: Pogledaj post
Ahahah, kako ste me nasmijali!
Ocito sam prekratak tekst napisala.... Pa vi gotovo nista ne znate o meni. Moja su djeca moj najveci dar, svo sak svoje vrijeme podredilanjima. A mm je prije par dana rekao da nije za obiteljski zivot i da mu je tesko, al se vori. Dakle, njemu su djeca teret. Uspije, ako, s njima biti 2 h normalan, s tim da radi smjenski.
Da, ja sam žmk i muskarac u nasem domu. A apsilutno svemu vodim brigu. Mm se drogira, pusi travu, pije. Placa mu je 3 puta manja od moje. Nista nije ulozio u stan ni.u djecu..... Sufinanciramo ga tata i ja, a on me svakodnevno napada i vrijeda jer se ne moze nosit sa zivotom, djecom, pislom.... On bi volio biti sam, spavati od jutra do mraka, ne raditi...y
OK, preka tome kako ga opisujes muz ti je kreten i ne zelis vise s njim zivjeti. Ni ne trebas, zasto bi to trpila, ali nisi zrtva. Ti si odabrala udati se za njega, imati djecu s njim, financirati ga i ti si sad odabrala ociti od njega.
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 09:18   #194
virgin da li se tvoj muž promijenio preko noći ili je oduvijek bio takav a ti si se zanosila da bude ga vaša svemirska ljubav promjenila???
vodainebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 16:02   #195
[QUOTE=vodainebo;59241461]virgin da li se tvoj muž promijenio preko noći ili je oduvijek bio takav a ti si se zanosila da bude ga vaša svemirska ljubav promjenila???[/QUOT

Da, preko noci, ali doslovno, mjesec po rodenju drugog djeteta. Nema kod mene zanosenja
virgin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 16:09   #196
[QUOTE=virgin;59245673]
Quote:
vodainebo kaže: Pogledaj post
virgin da li se tvoj muž promijenio preko noći ili je oduvijek bio takav a ti si se zanosila da bude ga vaša svemirska ljubav promjenila???[/QUOT

Da, preko noci, ali doslovno, mjesec po rodenju drugog djeteta. Nema kod mene zanosenja
preko noci je prestao dobro zaradivati i ti i otac ste ga poceli uzdrzavati? poceo je pusiti?
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 16:18   #197
Quote:
Rhaego kaže: Pogledaj post
OK, preka tome kako ga opisujes muz ti je kreten i ne zelis vise s njim zivjeti. Ni ne trebas, zasto bi to trpila, ali nisi zrtva. Ti si odabrala udati se za njega, imati djecu s njim, financirati ga i ti si sad odabrala ociti od njega.
Udala sam se za divnog i osjećajnog čovjeka nakon 10 g. veze. Ja sam studirala, uživali smo, zabavljali se... Nismo živjeli zajedno do braka. Problemi su došli s drugim, zahtjevnim djetetom. On se ne može nositi s tim.
virgin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 18:11   #198
Quote:
virgin kaže: Pogledaj post
Udala sam se za divnog i osjećajnog čovjeka nakon 10 g. veze. Ja sam studirala, uživali smo, zabavljali se... Nismo živjeli zajedno do braka. Problemi su došli s drugim, zahtjevnim djetetom. On se ne može nositi s tim.
sorry, ali tvoja prica se mijenja iz posta u post
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 20:08   #199
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Tocno

Pazi ti zensku racunicu...
Ona,radi tog sto ima djecu,mora iznajmiti veliki stan,a djeca joj manja od mojih
Draga gdjo,godinama zivim u stanu od 40 m2,sa dvoje djece,sad 10 i 12 g.,i svima je to bilo ok. Nista im nije nedostajalo,odlicni su djaci,sportasi i krasni klinci

Mene uvijek iznova fascinira ta bahatost - e,ja imam djecu,pa moram imat veliki stan...a ako to financijski ne mogu,nema veze,tu je sud,czss,zenske udruge itd koje su mi duzne to osigurati

Jer ja sam zena - majka - kraljica
Cccccc......
ona godinama zivi u 70 kvadrata i ne zeli u garsonjeru. i ne, nije bahata nego zeli djeci i sebi osigurati bar donekle standard koji su imali. nista prepotentno, samo zdravorazumski i ljudski. meni je zao da ti zivis u 40 kvadrata i s dvoje djece i smatras da je to ok jer nije. vecina europskih zemalja ti to nebi ni dopustila
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 23:20   #200
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
ona godinama zivi u 70 kvadrata i ne zeli u garsonjeru. i ne, nije bahata nego zeli djeci i sebi osigurati bar donekle standard koji su imali. nista prepotentno, samo zdravorazumski i ljudski. meni je zao da ti zivis u 40 kvadrata i s dvoje djece i smatras da je to ok jer nije. vecina europskih zemalja ti to nebi ni dopustila
Moliim???

Eto zasto obozavam forum...
Vecina europskih zemalja mi ne bi dopustila da zivim s 2 djece u stanu od 40m2???
A po kojem to zakonu?

Gle,zivio sam vani...
Naprosto me fascinira kako ti mozes tako nesto lupiti ovdje,i ostati bez sankcija?
Ah,da sjetio sam te se...
Ti si miffy
To sve objasnjava...
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:25.