Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2008., 23:41   #41
Quote:
007jaran kaže: Pogledaj post
Dali da ona pobaci???
Krivo pitanje pitaš. Samo je njena odluka da li će zadržati to dijete ili ne.

Pitanje koje moraš sam sebi odgovoriti je da li si ti spreman i voljan ostati u toj vezi ako ona odluči to dijete zadržati.

Ja, da sam tvojih godina, da još studiram i da nemam posao isl., ne bi bio u mogućnosti reći da sam spreman i voljan za osnivanje obitelji. A ti?
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 01:05   #42
apsolvent je. može raditi puno radno vrijeme.
ja bi prije pitala živiš li u većem gradu pa ćeš lakše naći posao, pa raditi preko student servisa?
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 10:28   #43
Vjerujem da vam nije lako. Pitanje na koje zaista iskreno prema samom sebi moraš odgovoriti je : da li ti želiš ovo dijete? Ako si totaln iskreno odgovorio da i samo da, onda ćeš naći način da se dijete rodi. Možda nemate love trenutno, ali ti si jako lako možeš naći jedna ili čak dva posla dok ne diplomiraš. Imam nekliko ljudi na Fer-u koji su na taj način sami isfinancirali cijeli faks, a ti imaš samo pet ispita (zanm ispitu su teški i velki, ali može se).
Dijete je svetinja i to shvatiš tek kad ga ne možeš imati.
Ja sam trenutno trudna, a prije toga sam prošla doktora i bolnica dok ga konačno nismo uspjeli napraviti, a vi ste ga dobili kao dar s neba. Nisi uopće svjestan koliko ste sretni jer koliko nas je mislilo da nikad nećemo imati kikića i koliko ljudi još uvijek noću plače jer ga nikada ni neće imati. Zato budi iskren prema sebi, reci želiš li kikića ili ne, ako da, kreni tražiti posao.
iglica_1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 11:01   #44
Quote:
plagra kaže: Pogledaj post
Oprosti ali meni djeluje kao da ovo dijete sada nije poželjno, pa će doći drugo kad će biti pravo vrijeme-hm...dao Bog da vam tako bude.

Dijete se pojavilo jer je za njega upravo ovo pravo vrijeme odabrano od Stvoritelja.
Stvari se u zivotu dogode nenadano, kao sto se nenadano zaljubimo bla bla, tako i ovo, ali razmisljati o pobacaju je uzas...autore topika jesi li spreman jednom kad uspijes u zivotu prihvatiti cinjenicu da nisi pruzio priliku svome sinu ili kcerki da odzivi svoj zivot, da se zaljubi, da ima obitelj...da uziva u svemu onome sto i tebe cini sretnim? Prekidom ovog zivota, prekidas cijeli lanac necije buduce srece pa mozda i vase.
Izbor nam je dan u svemu pa tako, na zalost, i da odlucujemo o sudbini djece u utrobi. Nemojte to uciniti, radje si uzmi jos razmisljanja. To sto ti otac savjetuje ne znaci da je dobar savjet. Probaj vidjeti sta ti savjest govori.
Na kraju si fakulteta, i to fakulteta koji pruza puno mogucnosti zaposlenja...volite se, to dijete je plod ljubavi, ne moj gledati da si nespreman jer zivot nije nesto sto se u ducanu kupi, mozda ne budes dobio drugu priliku.
Promisli da su tebe tvoji pobacili koliko bi ljudi bilo zakinuto bla bla, ako me razumijes. Eto, zao mi je djeteta.
zula lu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 11:41   #45
Ja nemam ništa protiv pobačaja, ako je ovakva situacija. Dečko nema poso, cura neće raditi, roditelji ne mogu pomoći - i još ih to sve skupa zabrinjava. Ne vidim nikakvu prepreku
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 12:36   #46
Hej jarane,trebao bi promjenit naslov topica u " U velikoj sam sreći"
pa nije dijete problem,to je velikaaaaaaa sreća,radosni su oni koji ih imaju,
a plaču oni koji ih nemaju.

Šta kaže tvoja djevojka na sve to?
Malo srčeko raste u njenoj buši, pa je ona tu najvažnija ja mislim!?
R & J is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 12:39   #47
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ja nemam ništa protiv pobačaja, ako je ovakva situacija. Dečko nema poso, cura neće raditi, roditelji ne mogu pomoći - i još ih to sve skupa zabrinjava. Ne vidim nikakvu prepreku
Dijete zadržati,posao će dobiti,cura će imati porodiljnu,roditelji naravno da
će pomoći-svi će se problemi prevladati,a kad ugledaju svoje blago,svijet
više nikad neće biti isti
R & J is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 12:50   #48
Quote:
zula lu kaže: Pogledaj post
Dijete se pojavilo jer je za njega upravo ovo pravo vrijeme odabrano od Stvoritelja.
Stvari se u zivotu dogode nenadano, kao sto se nenadano zaljubimo bla bla, tako i ovo, ali razmisljati o pobacaju je uzas...autore topika jesi li spreman jednom kad uspijes u zivotu prihvatiti cinjenicu da nisi pruzio priliku svome sinu ili kcerki da odzivi svoj zivot, da se zaljubi, da ima obitelj...da uziva u svemu onome sto i tebe cini sretnim? Prekidom ovog zivota, prekidas cijeli lanac necije buduce srece pa mozda i vase.
Izbor nam je dan u svemu pa tako, na zalost, i da odlucujemo o sudbini djece u utrobi. Nemojte to uciniti, radje si uzmi jos razmisljanja. To sto ti otac savjetuje ne znaci da je dobar savjet. Probaj vidjeti sta ti savjest govori.
Na kraju si fakulteta, i to fakulteta koji pruza puno mogucnosti zaposlenja...volite se, to dijete je plod ljubavi, ne moj gledati da si nespreman jer zivot nije nesto sto se u ducanu kupi, mozda ne budes dobio drugu priliku.
Promisli da su tebe tvoji pobacili koliko bi ljudi bilo zakinuto bla bla, ako me razumijes. Eto, zao mi je djeteta.
Upravo to-to sam i napisala da se sve događa sa razlogom u životu i bebica sada također i da ništa ne treba u životu planirati jer jako puno puta se plan izjalovi i sve ode drugim smjerom...Zato mislim da imate razloga biti sretni bez obzira na trenutnu situaciju...
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 12:50   #49
Quote:
R & J kaže: Pogledaj post
Dijete zadržati,posao će dobiti,cura će imati porodiljnu,roditelji naravno da
će pomoći-svi će se problemi prevladati,a kad ugledaju svoje blago,svijet
više nikad neće biti isti
Ma upravo to-sve će se posložiti na svoje mjesto(samo strpljenja malo)
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 13:09   #50
Quote:
007jaran kaže: Pogledaj post
Ovako,
Cura i ja samo skupa 3g.
Ona i ja imamo 23 god.
Volim je najvise na svijetu i ona mene također
Prije 2tj. smo saznali da je trudna
Moji i njezini nisu u nikakvoj mogucunosti da nam pomognu(naravno da bi htjeli ali ne mogu),
ja sam apsolvent Elektrotehničkog fakulteta i ostalo mi je još 5 teških ispita
posla nemamo ni ona ni ja.
Danas je jako tesko zivjeti s djetetom a s placom od 3000kn max.
Ne bih htjeo da djete pati zbog nase gluposti.
Dali da ona pobaci???

Savjeti potebni

I da, dali je moguce dobivat porodiljni ili djeciji doplatak ako ona nije nikako radila???
O, pa kakvi tebe problemi muče......naravno da ona može dobivati porodiljnu naknadu...tu nema straha.....osobno mislim da ste malo premladi za takve odluke....brak i dijete.....ali ništa nije nemoguće....

Moj savjet bi bio, ako se volite krenite u to, budi bez brige stvari će se odvijati same od sebe...sve kockice će se posložiti...

ALI...ako niste 100%, a tko je?, sigurni u svoju ljubav...i mali problemi biti će veliki...i još nešto...samo da si niste prve velike ljubavi u životu, jer ako jeste....kad, tad, problemi će isplivati, pa makar i u 40-im.......nešto ljubavnog staža ipak trebate imati iza sebe.......

SRETNO!!!!!
prava ljepotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 14:12   #51
osobno sam za pobačaj generalno, u vašoj situaciji biste vas dvoje trebali odlučiti. do diplome i ja i dečko imamo cca 2-3 godine, i da mi se sad dogodi dijete, ni u jednoj sekundi ne bih razmišljala hoću li pobacit nešto što je spoj nas dvoje, mini čovjeka koji je pola moj i pola njegov, bez obzira na financije. imam veliku širu obitelj i malo dijete, i to kad nemaš pomoć sa strane u vidu dječjih potrepština i odjeće i sličnih pizdarija, dođe oko 1000kn. dakle, hrana, pelene i flašice je nešto što dijete mora imati. i nema tog djeda i bake koji ne bi dao nešto unuku/unuci. i ujaka, i tete i strica... ali ja znam da bi imala potporu obitelji i svoje i njegove, tako da to morate dobro razmotrit.
nikako bezuvjetno roditi dijete jer bog kaže da je pobačaj ubojstvo, a vas dvoje nećete biti sretni i dijete neće dobiti ljubav koju zaslužuje.
pare se vrlo lako zarade, vjeruj mi. pogotovo preko student servisa.
zapamti da je odluka samo vaša i mora biti u skladu s vašim željama i mogućnostima.
i sretno
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 16:24   #52
jel se volite? jeste planirali zajednicku buducnost? jeste planirali imati djecu skupa u buducnosti?
da?
onda nemojte upropastiti priliku za dodatnu zajednicku srecu, samo zato sto praktikalije nisu sad slozene optimalno. objektivno, ako je beba zeljena (vidi moja pitanja na pocetku) samo nije bas pravi tren, a bio bi za godinu-dvije, pa zar ne mozete malo "izdrzati" tih godinu-dvije u mozda neidealnim uvjetima, i ipak zadrzati?
gdje ima volje, ima i nacina
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 16:52   #53
Mene je tvoja dilema rastuzila. Imas djevojku koju volis najvise na svijetu, niste totalni klinci, pred kraj si faksa ,ona trudna. Cini mi se da trazis pogace povrh kruha. Da ne volis djevojku mogla bi te razumjeti,a ovako ne. Ne sumnjam da tebi tvoj otac zeli dobro, samo je pitanje zna li on sto je najbolje za tebe. I trudnoca tvoje djevojke nije nesto na sto bi on smio utjecati. Odrasti!
svitanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 17:51   #54
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ja nemam ništa protiv pobačaja, ako je ovakva situacija. Dečko nema poso, cura neće raditi, roditelji ne mogu pomoći - i još ih to sve skupa zabrinjava. Ne vidim nikakvu prepreku
Ma kakva je situacija? Mnogo ljudi je imalo i puuuuno goru situaciju pa nisu dovodili u pitanje zivot svog djeteta...pa oni se vole i pitanje je samo vremena kad ce sve profunkcionirati, treba samo uloziti napor i pokazati nesebicnu ljubav, malo otrpiti za necije dobro (djeteta), i to ce biti blagoslovljeno. Kad se vec dijete dogodilo, nije li strasno da ga vlastita obitelj ubije, oni u cijem je okruzenju navodno siguran?

Ne savjetuj nesto o cemu sama nemas pojma.

To je slicno razmisljanju: ...nemam uvjete da uzdrzavam svoje roditelje, sad je takva situacija, ma jednog cu se sada rijesiti da prezivimo...malo karikiram, ali dodje na to.

Sory ako sam pregruba, to je samo moje misljenje.
zula lu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 21:27   #55
Quote:
007jaran kaže: Pogledaj post
Ovako,
Cura i ja samo skupa 3g.
Ona i ja imamo 23 god.
Volim je najvise na svijetu i ona mene također
Prije 2tj. smo saznali da je trudna
Moji i njezini nisu u nikakvoj mogucunosti da nam pomognu(naravno da bi htjeli ali ne mogu),
ja sam apsolvent Elektrotehničkog fakulteta i ostalo mi je još 5 teških ispita
posla nemamo ni ona ni ja.
Danas je jako tesko zivjeti s djetetom a s placom od 3000kn max.
Ne bih htjeo da djete pati zbog nase gluposti.
Dali da ona pobaci???

Savjeti potebni

I da, dali je moguce dobivat porodiljni ili djeciji doplatak ako ona nije nikako radila???
čovječe ..ma ni čuti..!!!!
i niste napravili glupost.....
mi smo dobili naše prvo dijete kada smo oboje imali 22g....bili smo u braku preko 1 godine.....
i sada kada već imamo još jedno i kada su oni već veliki....a mi još mladi(ono 34 u nicku ipak nešto znači)....sada je tek uživancija....
istina ..djeca su obaveza, ali i velika radost.....
ako se ipak na to odlučite...biti će vam jednog dana žao i to jako žao.....
sisley34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 21:33   #56
Quote:
zula lu kaže: Pogledaj post
Ma kakva je situacija? Mnogo ljudi je imalo i puuuuno goru situaciju pa nisu dovodili u pitanje zivot svog djeteta...pa oni se vole i pitanje je samo vremena kad ce sve profunkcionirati, treba samo uloziti napor i pokazati nesebicnu ljubav, malo otrpiti za necije dobro (djeteta), i to ce biti blagoslovljeno. Kad se vec dijete dogodilo, nije li strasno da ga vlastita obitelj ubije, oni u cijem je okruzenju navodno siguran?
Meni se čini da dečko baš i nije miran s tom idejomm
Mislim, uvijek mogu roditi i kasnije. Realno, nije takva tragedija ni da odluče rodit, ni da odluče pobacit...

Također, ja možda nemam pojma o njegovoj realnoj situaciji, ali jednako tako nemaš niti ti.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 21:52   #57
R & J is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 21.09.2008., 22:23   #58
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Meni se čini da dečko baš i nije miran s tom idejomm
Mislim, uvijek mogu roditi i kasnije. Realno, nije takva tragedija ni da odluče rodit, ni da odluče pobacit...

Također, ja možda nemam pojma o njegovoj realnoj situaciji, ali jednako tako nemaš niti ti.
Naravno da nemam pojma niti ja o njegovoj realnoj situaciji, ali znam da je u pitanju jedan zivot, a nije rijec o kruskama i jabukama...pa ako autor topika i je uznemiren, ne treba mu odmah savjetovati da je u redu sta god odlucio kao da se radi o banalnoj dilemi sta kuhati za veceru...valjda imamo neku odgovornost za vlastito dijete kad je vec zaceto...dijete je vec clan obitelji, htjeli mi to priznati ili ne.

Na kraju krajeva postoji opcija dati dijete na usvajanje, zasto ubiti to malo stvorenje.
zula lu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 00:41   #59
pitaj zenu sto zeli. da li ona zeli zadrzati dijete ili ne. ako se odlucite za pobacaj, bit ce tesko i tebi i njoj ali bit ce vam tesko ako u buducnosti zajebete zivot vaseg djeteta jer mu niste mogli pruziti osnovne stvari. ako niste spremni za dijete, nemojte ga imati.

Quote:
R & J kaže: Pogledaj post
Dijete zadržati,posao će dobiti,cura će imati porodiljnu,roditelji naravno da
će pomoći-svi će se problemi prevladati,a kad ugledaju svoje blago,svijet
više nikad neće biti isti
kako ce se prevladati svi problemi? ti ces im postati kum i pokloniti auto, kucu i uplatiti novac na racunu i to ce im olaksati zivot?
Link is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 00:43   #60
Quote:
007jaran kaže: Pogledaj post
Ovako,
Cura i ja samo skupa 3g.
Ona i ja imamo 23 god.
Volim je najvise na svijetu i ona mene također
Prije 2tj. smo saznali da je trudna
Moji i njezini nisu u nikakvoj mogucunosti da nam pomognu(naravno da bi htjeli ali ne mogu),
ja sam apsolvent Elektrotehničkog fakulteta i ostalo mi je još 5 teških ispita
posla nemamo ni ona ni ja.
Danas je jako tesko zivjeti s djetetom a s placom od 3000kn max.
Ne bih htjeo da djete pati zbog nase gluposti.
Dali da ona pobaci???

Savjeti potebni

I da, dali je moguce dobivat porodiljni ili djeciji doplatak ako ona nije nikako radila???
ne...
sve će se poslozit ako vi budete vjerovali u to...

vjeruj samo...
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:22.