Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2008., 11:52   #81
Iz njegovog posljednjeg posta cini mi se da je najveci problem zapravo to sto je on jos potpuno nezreo i nije uopce siguran zeli li s njom provesti zivot i imati djecu.

Evo moj dragi ima takoder 23 godine. Naravno, ne planiramo jos djecu, ali da se desi, znam da bi bio sretan i da bi bio uz mene.

A ti uz svoju djevojku nisi. Zapitaj se zasto... mislim da nije problem u parama.
Belle is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 12:25   #82
Quote:
007Jaran kaže:
Ma kuca, al se jos nisam odlucio dali da se zenim ili ne????
Nije to tako lako, jos se nisam ni upola na zivio kolko bi trebo.
Sta da kasnije ona mene prevari ili ja nju zbog zelje za drugim muskarcem/zenom???
Aj ti lipo o tome razgovaraj sa curom, a ne kukaj tu na forumu. Ako je toliko volis da se vidis s njom do kraja zivota, vjencanje ne bi trebalo promijenit apsolutno nista u vasem odnosu. Ocito to nije slucaj pa ti preporucam da joj kazes ovo sta si napisao pa nek cura sama odvaze zeli li stvarno bebu s tobom dok
a)nemate para
b)starci vam ne mogu pomoc
c)nemate posao
d)ne vidite se zajedno za 10, 20, 50 godina
miracidij u mom srcu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 19:29   #83
Quote:
Belle kaže: Pogledaj post
Iz njegovog posljednjeg posta cini mi se da je najveci problem zapravo to sto je on jos potpuno nezreo i nije uopce siguran zeli li s njom provesti zivot i imati djecu.

Evo moj dragi ima takoder 23 godine. Naravno, ne planiramo jos djecu, ali da se desi, znam da bi bio sretan i da bi bio uz mene.

A ti uz svoju djevojku nisi. Zapitaj se zasto... mislim da nije problem u parama.
Ma upravo to!!Treba odrasti i početi trijeznije razmišljati a ne što AKO...
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 11:54   #84
OO7Jarane, što tebe zapravo muči? Dijete ili sadašnja djevojka? Bojiš se da ćeš s njome "zapeti cijeli život"? Pa gdje je tu ljubav i zrelost? Kažeš da se volite i sve je u prvom postu divno i krasno,a sad se brineš o nekim drugim ljudima koji bi ogli doći, a ti nečeš moći ništa s njima? Meni je to strašno i neodgovorno.
iglica_1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 12:01   #85
Jarane javi se
Belle is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 12:23   #86
Quote:
iglica_1981 kaže: Pogledaj post
OO7Jarane, što tebe zapravo muči? Dijete ili sadašnja djevojka? Bojiš se da ćeš s njome "zapeti cijeli život"? Pa gdje je tu ljubav i zrelost? Kažeš da se volite i sve je u prvom postu divno i krasno,a sad se brineš o nekim drugim ljudima koji bi ogli doći, a ti nečeš moći ništa s njima? Meni je to strašno i neodgovorno.
joj, bože, vi čovjeka na početku 20-tih prozivate gdje mu je zrelost?!!
gdje vi to živite, u kojem savršenom svijetu? dajte, olabavite malo.

ne znam puno ljudi koji se na početku 20-tih žele ženit i imati djecu.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 15:11   #87
Nitko nije rekao da on sa svoje 23 mora biti zreo i zeljeti djecu (neki to ne postanu nikad). Ali o zrelosti je morao razmisljati prije nego sto je to dijete napravio
Belle is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 20:26   #88
ako se zapitkuješ ženiti se ili ne, onda radije nemoj. ne čini ništa zato što to svi drugi rade. donesi odluku u skladu sa svojim željama i osjećajima i stani iza te odluke. šta će ti brak koji je zbog djeteta ili zbog ''što će selo reći''?
ali pogledajmo sad tu situaciju. dijete ćete zadržati, volite se ali ti nisi siguran hoćete li moći biti vjerni jedno drugome jer se niste iživjeli. sve je to nekako na klimavim nogama. valjda u skladu sa tvojim mladim i nezrelim godinama. no nažalost, to onda jako mijenja situaciju. ne bi ti bila u koži, najiskrenije.
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 23:44   #89
gdje je tu ljubav???ako ti nisi siguran dali da se zenis a dijete na putu???vidi lega kontam da ti nisi siguran u svoje osjecaje i kako si samo sebican prvo trpas sebe a onda tek spominjes dijete, sta dijete treba ubit jer ti nisi siguran hoces prevarit svoju curu za par godina, ma mislim strasno, de ti reci kakve veze ima dijete s njim????
jadna ta cura sa takvim debilom, prestrasno
zelimsamoreci is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 14:25   #90
Quote:
007jaran kaže: Pogledaj post
Ma kuca, al se jos nisam odlucio dali da se zenim ili ne????
Nije to tako lako, jos se nisam ni upola na zivio kolko bi trebo.
Sta da kasnije ona mene prevari ili ja nju zbog zelje za drugim muskarcem/zenom???
odrasti i prihvati odgovornost...
aina_mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 18:34   #91
Quote:
007jaran kaže: Pogledaj post
Ovako,
Cura i ja samo skupa 3g.
Ona i ja imamo 23 god.
Volim je najvise na svijetu i ona mene također
Prije 2tj. smo saznali da je trudna
Moji i njezini nisu u nikakvoj mogucunosti da nam pomognu(naravno da bi htjeli ali ne mogu),
ja sam apsolvent Elektrotehničkog fakulteta i ostalo mi je još 5 teških ispita
posla nemamo ni ona ni ja.
Danas je jako tesko zivjeti s djetetom a s placom od 3000kn max.
Ne bih htjeo da djete pati zbog nase gluposti.
Dali da ona pobaci???

Savjeti potebni

I da, dali je moguce dobivat porodiljni ili djeciji doplatak ako ona nije nikako radila???
zasuči rukave i odi raditi............
amallia78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 08:39   #92
Quote:
zelimsamoreci kaže: Pogledaj post
gdje je tu ljubav???ako ti nisi siguran dali da se zenis a dijete na putu???vidi lega kontam da ti nisi siguran u svoje osjecaje i kako si samo sebican prvo trpas sebe a onda tek spominjes dijete, sta dijete treba ubit jer ti nisi siguran hoces prevarit svoju curu za par godina, ma mislim strasno, de ti reci kakve veze ima dijete s njim????
jadna ta cura sa takvim debilom, prestrasno
iz naslova nam je sve trebalo biti jasno, 'u velikim SAM problemima', ne SMO
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 19:33   #93
Quote:
007jaran kaže: Pogledaj post
Ovako,
Cura i ja samo skupa 3g.
Ona i ja imamo 23 god.
Volim je najvise na svijetu i ona mene također
Prije 2tj. smo saznali da je trudna
Moji i njezini nisu u nikakvoj mogucunosti da nam pomognu(naravno da bi htjeli ali ne mogu),
ja sam apsolvent Elektrotehničkog fakulteta i ostalo mi je još 5 teških ispita
posla nemamo ni ona ni ja.
Danas je jako tesko zivjeti s djetetom a s placom od 3000kn max.
Ne bih htjeo da djete pati zbog nase gluposti.
Dali da ona pobaci???

Savjeti potebni

I da, dali je moguce dobivat porodiljni ili djeciji doplatak ako ona nije nikako radila???
Čuj, za sedam mjeseci možeš položiti tih 5 ispita. Onda ideš raditi i o kojoj plati od 3.000 kn govoriš? Koja panika? Mislim samo da još nisi dovoljno zreo da imaš dijete. Hitno odrasti!!!!
FrankoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 07:18   #94
Quote:
007jaran kaže: Pogledaj post
Zelio bih znati ako odlucimo na pobacaj, do kad najkasnije se to moze napravit?
Kazu da sto se prije napravi pobacaj da su posljedice za majku u buducnosti manje???
Evo, nakon sto sam procitao sve upise, povlacim svoj. Sad mi je zao sto sam isao citati i razmisljati o tomu - jer koji mi vrag tudje smece treba u zivotu? A na ovo sam osobito osjetljiv.
__________________
Gdje ima volje, ima i nacina :-)

Zadnje uređivanje XeiX : 09.10.2008. at 07:26.
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 07:33   #95
Quote:
007jaran kaže: Pogledaj post
Dali da ona pobaci???

Savjeti potebni

I da, dali je moguce dobivat porodiljni ili djeciji doplatak ako ona nije nikako radila???
Moj savjet je, zadržite dijete. I ako se u budućnosti razdvojite, ostaje dijete, i kao obveza ali i kao izvor ljubavi...
sanitarni_inspektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 07:42   #96
sram te bilo, kao uopće pomišljaš na pobačaj.... što ako se nešto kasnije zakompliciran. gdje ima jela za dvoje ima i za troje, a i ako ovo dvoje malo ustegnu od svojih usta. robice za dijete ti sigurno imaju prijatelji i rodbina, pa se ne trab toliko kupovati. nađi posao i u sljedećih godinu dana rješi fax i nešto u međuvremenu zarađuj. roditelji će vam moći pomagati da vam čuvaju dijete dok vi učite. sve se može, ali baš sve. moja susjeda je zatrudnjela s 18 dok je upisala faks. starci pomažu s čuvanjem, ubace koju sitnu kintu. muž radi i studira a onda završava faks. nemojte biti ludi ako se volite.... ipak je to beba, a kako su ti i neki rekli, ljudi svašta proživljavaju koji ne mogu imati djece... a ti ovako.
zealotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 09:51   #97
Quote:
nisa22 kaže: Pogledaj post
Mogu ti i ja odgovoriti na ovo pitanje.Kada sam ostala trudna imala sam 21 godinu,sa 22 rodila,a mom mužu 23.Oboje nezaposleni i bez ikakvih primanja.Prva tri dana sam razmišljala o abortusu i samo o njemu,ali kada sam zamislila nas troje kako se izležavamo na krevetu u lijeno nedjeljno popodne odlučili smo roditi.Niste više klinci,nemate 16 pa je to kuku i lele.Na sve se živ čovjek može naviknuti i sve prevladati ukoliko to želi.Sa bebačom sam i faks završila i muž je počeo raditi u brodogradilištu na najtežim fizičkim poslovima i iskoprcali smo se.Nismo imali potporu njegove obitelji,moji su pomagali koliko su mogli i gle svi troje smo živi i zdravi,a i imam prekrasno šestogodišnje stvorenje kojem nikada ništa nije nedostajalo.A realno gledajući ne znam kada će i biti pravi trenutak za dijete.Uvijek se možeš vaditi da nemate krov nad glavom,da morate kupiti auto,da morate otplatiti kredit...kada je najpovoljniji trenutak za imati djecu?
A zamisli scenarij...ostanete skupa,vjenčate se,ali zbog ondašnjeg pobačaja djecu ne možete imati...treba malo mućnuti glavom prije upotrebe
Ja ću se nadovezati na ovo. Mi smo odugovlačili s ulaskom u brak, jer su moji bili protiv. Oboje smo radili i imali dobre plate i nismo imali svoj stan. Poslije se vjenčali, živjeli pod kiriju, moj otac je još uvijek protiv i nikad nam nije ušao u kuću. Nakon godinu i nešto više braka rodio nam se sin, naša najveća sreća. U međuvremenu smo kupili stan (na kredit, naravno). Para nikad dovoljno, uvijek fali za nešto, ali za njegove potrebe mora biti. Ako ti cura/žena rodi, hiljadu puta u teškim trenucima, kojih će sigurno biti, ćeš se duboko u sebi zapitati što mi je ovo trebalo, ali ćeš svakih 1000000000000000000000000000000000000 puta kada ti se dijete osmjehne dati sam sebi odgovor i uživati u sreći koju ti je dragi Bog dao!
No_smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 14:08   #98
bebu, bebu, bebu
ako bude dječak, ja ću vam poslat cijelu kolekciju za bebe
__________________
I sve je tako kako treba biti, a ono sto bude bit ce... tetovirana jesen, i sanjiva do zore.. kao mrtav delfin sto sanja usnulo more..
moon girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 14:30   #99
Jarane, javi se!
Belle is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 20:58   #100
R & J is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:50.