Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2008., 14:17   #1
Lightbulb Saobraćaj u natalnim kartama

Danas živimo u svijetu kada je saobraćaj i kretanje prometnicama postalo neodvojivi dio ljudske svakodnevice. Pa bilo da se čovjek kreće biciklom, tramvajem, autobusom, osobnim limenim ljubimcem ili je pak pješak. Danas većina ljudi sate života provede u zagrljaju s svojim prometalom, a automobilska industrija je ogromna. Automobila se proizvodi toliko da ih se ne stigne niti potrošiti, a cesta je na žalost postala vid svakodnevne komunikacije s okolinom. Pa zbog toga možda ne bi bilo loše virnuti u natalnu kartu i "vidjeti" kakvi smo sudionici u saobraćaju?

Dakle, kako se gleda saobraćaj i način na koji osoba sudjeluje u njemu u natalnoj karti?


Preko mozga i centralnog živčanog sustava čovjek može koordinirati svojim refleksima i živčanim impulsima. Svi podaci koje on dobije preko čula (Merkur) obrađeni su u mozgu koji ih onda analizira i koordinira (Merkur). U saobraćaju je vrlo važno kako čovjek reagira na situacije u okolini. Zbog toga, a i zbog drugih stvari.... saobraćaj je u natalnoj karti predstavljen 3. poljem. Treće polje je prirodno polje vladara Merkura. Merkur opisuje kako funkcionira mozak osobe, način na koji osoba uči, kako zapaža stvari oko sebe, kako komunicira u svojoj okolini....te kakva joj je koordinacija pokreta.

Saobraćaj se u najužem fokusu astrološki opisuje kroz:

▪ 3. polje - opisuje našu pokretljivost, kako umnu tako i pokretljivost općenito. Pa tako npr. zemljani znak na vrhu 3. polja može pokazivati staloženost u prometu, dok vatreni npr. impulsivnost.

▪ Planete u 3. polju - u ovisnosti o "karakteru" planete u ovom polju dobivaju se informacije o tome kakve su reakcije osobe u saobraćaju, te okolnosti s kojima se suočava u prometu.

▪ Vladar 3. polja - aspekti koje radi vladar su vrlo važni jer oni neskladni ukazuju na probleme, ali i na stvari na koje individua treba obratiti pažnju kada se kreće prometnicama.

▪ Merkur - položaj i aspekti Merkura su također vrlo važni jer Merkur u svojoj biti svime time koordinira (npr. zemljani Merkur je strpljiv, dok je zračni je snalažljiv).


Kraća putovanja su klasično opisana 3. poljem, dok ono nasuprotno 9. polje opisuje ona duža.


P.S. Ovaj topic je otvoren naknadno, a donji postovi su premještani s topica Astro help.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 26.02.2008. at 15:16.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 16:53   #2
Saobraćaj u natalnoj karti

Zanima me koji aspekti u natalnoj karti bi mogli biti "odgovorni" za naše manuelne (ne)sposobnosti.
Možda Mars? Nešto drugo?
Naime, teško i sporo mi ide koordinacija pokreta pri vožnji (još učim), pa da potražim "krivca" i u astrologiji.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 00:23   #3
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Zanima me koji aspekti u natalnoj karti bi mogli biti "odgovorni" za naše manuelne (ne)sposobnosti.
Možda Mars? Nešto drugo?
Naime, teško i sporo mi ide koordinacija pokreta pri vožnji (još učim), pa da potražim "krivca" i u astrologiji.
Kod vožnje je najvažnija svar usmjerena pažnja. Iako vožnja poslije prijeđe u automatiku i "svi" mogu naučiti voziti, definitivno postoje dobri i loši vozači. I ne znači da nakon desetak godina vožnje pažnja više nije važna. Moje je mišljenje da čovjek mora kod vožnje imati sto postotnu pažnju i kada ide skoknut' po kruh i mlijeko, kao i kada ide u šoping u Austriju pa vozi par sati u komadu jer se belaj dogodi u jednoj sekundi, a ne "događa se sat vremena".

Pa tako treba najprije definirati što je za tebe dobar vozač? Jer ima ljudi koji ludo voze, a odlični su vozači, kao i onih koji ama baš uvijek voze po pravilima pa se zbog toga smatraju odličnim vozačima.

Čak imam i teoriju o najlošijim vozačima tj. oni koji su Merkurovci s nekim aflikacijama. Merkurovci tipa blizanca nisu toliko opasni po život vozači...ono neće baš izazvat’ krš u prometu, al’ da će brate auto izgrebat na sto mjesta…to da. Merkur tipa djevice je pak preoprezan i smotan pa ili vozi sporo ili previše pazi da li je sto posto korektan vozač te dal' sve funkcionira k'o urica. A najbolji vozači su jaki Marsovski tipovi. Uglavnom....to je tema o kojoj imam puno za reći , ali ovdje ću se skoncentrirati na tvoje pitanjce:

• Koordinacija pokreta je vezana s koordinacijom vid (pažnja na detalje) - brzina fizičke reakcije (ruke/noge). To je opisano spojem Merkur – Mars. Posebno je u vožnji važan Merkur jer on općenito simbolizira saobraćaj te se njegov položaj najprije gleda (ako si spora u koordinaciji u igri s njima je Saturn).

• Također sam način i brzina reakcije opisana je Marsom i aspektima koje on radi.

• Što se tiče prometa i prometala, te načina na koji se čovjek snalazi u saobraćaju.…astrološki je opisano 3. poljem. Gleda se naravski:

- vrh kuće
- položaj vladara
- planete u 3. polju
- Merkur i Uran


• Jedan od najopakijih aspekata po pitanju prometa je kvadrat Merkura i Urana jer je s jedne strane odgovoran za veliku napetost živaca kod vozača, a s druge iznenadnim situacijama. Stoga njegova veza s 3. poljem je za promet opaka stvarčica.

• Merkur u napetom aspektu s Mjesecom je aspekt lošeg vozača jer osoba nema jasnu pažnju na detalje (pače ljude).





P.S. Betić čestitam ti....odlično si to obavila.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 10:35   #4
Fish hvala puno! Moram to sve proučiti. Znam za sada da mi je Merkur u ovnu (ja sam ovan), Mars u raku, a treće polje mi je potpuno prazno.
Pozabavit ću se detaljima.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 21:56   #5
Evo ja cu neke svoje ideje nabacati, pa nek me isprave ovi koji bolje znaju Sigurno ima greshaka.

Pretpostavljam da te marsovskim tipom cini vec to sto si ovan u hororskopu.
Mars iako ti je u raku, stoji u prvoj kuci, dakle u ovnovskoj kuci (iako je u raku ona ima energiju ovna i kad tu stavish mars onda je on malo “jachi”), samim tim nije ti od raka totalno "hendikepiran", pa se moze zakljkuciti da znash vrlo energichno djelovati, pogotovo na prvi pogled...a ako bi to povezivala sa refleksima u voznji...trebalo bi da su dobri i brzi

U osnovi ipak rakovski marsic koji zna biti pa kao i rakovi oprezniji… pa otud vjerojatno i tvoj jako oprezan pristup voznji od kojeg ti sve ostalo sporije ide. Ako sa tim udruzimo i to da treca kuca iako pocinje u lavu (koji bi trebao dati, i sigurno da hoce kad savladash sve, vrlo galantan i dobar odnos u saobracaju) vecinski je u djevici sto znaci ipak dozu opreznosti, brige o pravilima...i mozda malo grca. Jer tu je u kombinaciji i sunce u desetoj koje nosi vrlo odgovorno i ozbiljno ponasanje, ali i autoritativan stav.
Tako da mislim da kad savladash i budesh sigurna u sebe necesh biti nikakav stisnuti mishic u voznji...vec naprotiv, vladat ces cestom, tad ce doci do izrazaja taj autoritet.

Ovnovski Merkur je prije svega impulsivan, zato je bitno strpljenje, a ne da zivchano lupash vratima od auta ako nece da se zatvore ili jednako tako da naskocis na druge vozache
Sigurna sam da cesh psovati i komentirati i gace na drugim vozacima u prometu. al to tek kad se oslobodish.

Nemash taj kvadrat merkura i uranam, ali nemam pojma za ovo o saturnu
Ne vidim nikakve loshe aspekte izmedju tvog saturna i merkura ili marsa. tj. i jedno i drugo jesu u aspektu sa saturnom ali u trigonu koji daje tok i lakocu medju tim planetama.

Ti si samo dramatichni frik
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 23:44   #6
Svidja mi se tumacenje kachunchice....bas fino temeljito, stalozeno i po redu. A i jasno.

Osim toga, mora da voli brzu voznju...ili ce tek zavoljet... kad prodje taj strah...samim time sto je Ovan. A i Merkur je u Ovnu.
Gdje je vrh 3. kuce?
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 23:46   #7
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Svidja mi se tumacenje kachunchice....bas fino temeljito, stalozeno i po redu. A i jasno.

Osim toga, mora da voli brzu voznju...ili ce tek zavoljet... kad prodje taj strah...samim time sto je Ovan. A i Merkur je u Ovnu.
Gdje je vrh 3. kuce?
Hvala. U lavu
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 23:49   #8
Quote:
kachunchica kaže: Pogledaj post
Hvala. U lavu
Valjda negdje onda stoji cijela karta...ali ja ju ne vidim.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 23:52   #9
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Valjda negdje onda stoji cijela karta...ali ja ju ne vidim.
u mom kompu, to objasnjava sto ju ne vidish ali mogu kasnije staviti da bude i javna
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 11:41   #10
Kachunchice, hvala na iscrpnom tumačenju!
Istina je da lupam vratima , a često sam i psovala kretene koji su mi u početku trubili jer sam jako sporo kretala na semaforu (dok ja krenem, ponovo se upali crveno i ljudi koji su iza prosto pošize)
Sad to ipak ide sve bolje i bolje.

Inače, mislila sam da je Mars u raku glavni krivac jer sam na poligonu upoznala lika koji je odvozio preko 60 sati i još je neviđeno smotan. Isto Mars u raku, samo on je dupli vodenjak, pa je valjda u tome fazon.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 17:15   #11
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
• Jedan od najopakijih aspekata po pitanju prometa je kvadrat Merkura i Urana jer je s jedne strane odgovoran za veliku napetost živaca kod vozača, a s druge iznenadnim situacijama. Stoga njegova veza s 3. poljem je za promet opaka stvarčica.
e baš ja imam taj aspekt i baš sam ja užasno napeta kad moram vozit neke daleke ili nepoznate rute...ono svakodnevno posao - doma mi nije nikakav problem

i još nešto - strašno me živciraju, bolje reći izluđuju spori i neoprezni vozači...ja sam ih u stanju sve istrubiti i istjerati s ceste...tako da pazite ako vozite presporo i vučete se ko magla po cesti imat ćete posla sa mnom šala mala

e sad da li je opasan taj kvadrat merkur uran ili samo uzrokuje slabe živce? meni nijedan od njih nije vladar 3. kuće niti mi se nalaze u 3. kući
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 18:36   #12
A kod mene je bas obrnuto.

Ja obozavam daleka putovanja (Jupiter u 9.), autoceste, brzinu (Jupiter trigon Mars, Merkur sekstil Mars, vladar treceg kvadrat Mars), brze, nabrijane aute, pritom dobru i glasnu mjuzu (vladar 3. konj. Neptun sekstil Venera), kad auto doslovno klizi cestom, a ja osjecam ko da lebdim.

Inace, ja ne vozim, nego se vozim, ali kroz cijeli zivot me prate ta duza putovanja i to mi je lud osjecaj - ujutro sam na jednome mjestu dok vec popodne pijem kavu stotine kilometara daleko.
Hocu li ikada voziti ili bas vladar 3. - Mjesec u konj. s Neptunom pokazuje da cu uvijek biti u zavisnosti od drugih vozaca, ne znam. Ne bih rekla s obzirom koliko me privlaci voznja, da se cak mogu zamisliti da vozim autotrke.

Mene vise zivciraju ova kraca "putovanja", svakodnevni promet i ludnica u gradu. Tramvaji kojih nema, tromi pjesaci, biciklisti na plocnicima, auti koji bi se svugdje gurali i parkirali.... Mislim da se bas zbog Merkur konj. Uran (u 6.) tu pokaze koliko malo strpljenja imam za to.
Ne psujem, ali cesto dobijem poriv da se fizicki sukobim (opet Mjesec kvadrat Mars).
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 19:43   #13
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
A kod mene je bas obrnuto.

Ja obozavam daleka putovanja (Jupiter u 9.), autoceste, brzinu (Jupiter trigon Mars, Merkur sekstil Mars, vladar treceg kvadrat Mars), brze, nabrijane aute, pritom dobru i glasnu mjuzu (vladar 3. konj. Neptun sekstil Venera), kad auto doslovno klizi cestom, a ja osjecam ko da lebdim.

Inace, ja ne vozim, nego se vozim, ali kroz cijeli zivot me prate ta duza putovanja i to mi je lud osjecaj - ujutro sam na jednome mjestu dok vec popodne pijem kavu stotine kilometara daleko.
Hocu li ikada voziti ili bas vladar 3. - Mjesec u konj. s Neptunom pokazuje da cu uvijek biti u zavisnosti od drugih vozaca, ne znam. Ne bih rekla s obzirom koliko me privlaci voznja, da se cak mogu zamisliti da vozim autotrke.

Mene vise zivciraju ova kraca "putovanja", svakodnevni promet i ludnica u gradu. Tramvaji kojih nema, tromi pjesaci, biciklisti na plocnicima, auti koji bi se svugdje gurali i parkirali.... Mislim da se bas zbog Merkur konj. Uran (u 6.) tu pokaze koliko malo strpljenja imam za to.
Ne psujem, ali cesto dobijem poriv da se fizicki sukobim (opet Mjesec kvadrat Mars).
ako si mislila na moj post nisi dobro shvatila, ja isto obožavam daleka putovanja, zapravo putovanja općenito...stalno bi nekud išla (također imam Jupiter u 9.)

isto tako imam i Jupiter trigon Mars i Merkur - Mars tako da isto uživam u brzoj vožnji (i kad sama vozim i kad me drugi voze), a isto tako me živcira gradski promet i gužva (zato sam i napisala da imam slabe živce kad se neko vuče sporo i općenito kad je neki zastoj)

moj komentar je bio samo na kvadrat merkura i urana koji se nažalost tu kod mene javlja jel...

a kad smo već kod putovanja, blago tebi ako te stalno nekud voze, s čim se baviš ?
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 20:14   #14
Quote:
mush mushi kaže: Pogledaj post
a kad smo već kod putovanja, blago tebi ako te stalno nekud voze, s čim se baviš ?
Profesionalna pratnja na besciljnim putovanjima na duge staze?

OK, krivo sam te onda shvatila, ali napisala si da si nervozna radi dugih putovanja.

Inace se bavim jednim merkurovsko-uranovskim poslom koji nazalost nema puno veze s putovanjima. Ali zato ima sa zivcima.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 22:15   #15
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Profesionalna pratnja na besciljnim putovanjima na duge staze?
zvuči dobro

e još nešto, vidim da spominješ konjukciju mjeseca i neptuna, e pa i ja ju imam u 2. kući - Mjesec mi je vladar 9. a Neptun vladar 5. kuće - ima li taj aspekt veze sa tim da osoba ovisi o nekom/nečem?
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 23:06   #16
Quote:
mush mushi kaže: Pogledaj post
e još nešto, vidim da spominješ konjukciju mjeseca i neptuna, e pa i ja ju imam u 2. kući - Mjesec mi je vladar 9. a Neptun vladar 5. kuće - ima li taj aspekt veze sa tim da osoba ovisi o nekom/nečem?
Ima, ali ne nuzno. Kroz Neptun se moze i tako iskazati, osobito kada treba stvarno djelovati u stvarnome svijetu.

To je inace jedan (za mene) jako lijep aspekt, samo sto ovo nije prikladna tema za pisanje o njemu.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 23:11   #17
Quote:
mush mushi kaže: Pogledaj post
e sad da li je opasan taj kvadrat merkur uran ili samo uzrokuje slabe živce? meni nijedan od njih nije vladar 3. kuće niti mi se nalaze u 3. kući
Kvadrat Merkur/Uran kod tebe nema vezu s 3. poljem pa nije vezan uz saobraćaj, već se više odražava na tvoje životne stavove i stilove koji se često protive zdravoj logici ili društvenim pravilima. A na dugim putovanjima ovaj kvadat ima i podršku Jupitera.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 23:23   #18
Kada smo kod saobraćaja, evo i mali story o automobilima:


Automobil je danas postao jedan od najuobičajenih načina kojim čovjek sudjeluje u saobraćaju. Automobilska industrija je moćna, automobili su postali prava mala tehnička čuda, a čim izađe jedan dobar model, odmah se pojavi njegov pandan drugih marki. Borba za kupca i osluškivanje potreba "modernog čovjeka" su postala vrlo izoštrena, a konkurencija velika. Samim time što individua ima na izbor razne vrste automobila, oni u nekoj mjeri odražavaju i osobnost vlasnika. Pa kao što vrijedi za kućne ljubimce, može se čak reći da vlasnici automobila pomalo liče na svoje limene ljubimce. Postoje automobili koji u prvi plan stavljaju udobnost (Venera), sigurnost (Mjesec), brzinu (Mars), dizajn (Uran). Neki automobili su vanvremenski, neki imaju dušu, dok su neki potpuno bezlični ili lošeg dizajna zadnjeg dijela (što se veli .. kao da su ih dovršavale čistačice na marendi ). Čak postoje i viši/niži tipovi … npr. niži tip jarca je Škoda, dok je viši tip Volvo. Ili recimo Mini Moris…čista djevičica. Ili.....jarko crveni Ferrari ne može biti ništa drugo doli viši ovan.


Simbolika automobilskih dijelova u mnogome ima sličnosti s simbolikom ljudskog tijela, a kada se gleda natalna karta limenog ljubimca (da i to rade neki astrolozi ) raspored polja je sličan rasporedu natalne karte bilo koje osobe. Pa evo male sistematike:

Sunce - velika svijetla, volan
Mjesec - ogledalo, retrovizor, kratka (spuštena) svijetla
Merkur - mjenjač, kotač, vozačka dozvola
Venera - filteri za zrak, svi djelovi koji "ukrašavaju" automobil te ga čine ljepšim, felge npr.
Mars - gas naravski
Jupiter - benzinski rezervoar, vinjeta
Saturn - kočnica, sigurnosni pojasevi, brisači
Uran - sirena, kvačilo, akumulator, daljinski za ključeve
Neptun - guma na kotačima, svijetla za maglu, voda za brisače
Pluton - auspuh, fergazer


Što se tiče polja, ovako nekako bi to bilo:

1. polje - cjelokupni vanjski izgled automobile, a posebno onaj prednji dio haube gdje se vidi marka automobila
2. polje - govori o tome koliko je automobil siguran, kolika mu je cijena te komfor koji pruža
3. polje - djelovi kojima se vozilo kreće poput volana i kotača, uređaj za klimu
4. polje - unutrašnji dio (kao što je to čovjeku kuća)
5. polje - srce kod čovjeka kod automobila je motor
6. polje - sitni mehanizmi, kotačići, precizni dijelovi, ključ
7. polje - suvozačevo mjesto, dokumenti u vezi automobila
8. polje - osiguranje automobila
9. polje - vrata i prozori
10. polje - krov, karoserija automobila
11. polje - antena, elektronički dijelovi automobila, kompjuterski dijelovi
12. polje - prtljažnik, zadnji dio automobila
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 18:09   #19
Kad sam postavila pitanje o predispozicijama za vožnju koje se mogu vidjeti u natalnim kartama, nisam ni pretpostavljala da ima toliko toga i da se priča može razviti u zanimljivu i korisnu temu.

Koliko je u cijeloj priči važan horoskopski znak instruktora?
Naravno, da nećemo tražiti podatke za natale i gledati kompatibilnosti ali više mislim na ono da je neko rođen za instruktora vožnje.

Moj je djevica, u podznaku škorpion i "pere" ga taj škorpion s vremena na vrijeme. Osjetim to. S druge strane, volim što je pedantan i sistematičan i što nakon svakog kandidata vlažnim maramicama (onima za domaćinstvo iz DM-a) obriše volan.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 22:39   #20
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Kad sam postavila pitanje o predispozicijama za vožnju koje se mogu vidjeti u natalnim kartama, nisam ni pretpostavljala da ima toliko toga i da se priča može razviti u zanimljivu i korisnu temu.

Koliko je u cijeloj priči važan horoskopski znak instruktora?
Naravno, da nećemo tražiti podatke za natale i gledati kompatibilnosti ali više mislim na ono da je neko rođen za instruktora vožnje.

najvjerojatnije istaknuto 3 .polje ili kvalitetan merkur

Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Moj je djevica, u podznaku škorpion i "pere" ga taj škorpion s vremena na vrijeme. Osjetim to. S druge strane, volim što je pedantan i sistematičan i što nakon svakog kandidata vlažnim maramicama (onima za domaćinstvo iz DM-a) obriše volan.
jao! to mi više izgleda kao hipohondrija.


općenito- šta bi bila konjunkcija vladara 3.polja sa vladarem 7.polja?
partner povezan sa prometom ili promet povezan sa partnerom?
ne stvarno..
ili ispoljavanje mentalne energije preko partnera?
__________________
"Bogatstvo je kao morska voda: što više piješ, sve si žedniji."
Schopenhauer

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 27.02.2008. at 23:11.
white_yellow_pink is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.