Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2010., 07:53   #41
Quote:
jelenatop kaže: Pogledaj post
Može li mi netko reći gdje mogu kupiti Jezik i nacionalizam S. Kordić (našla samo u Modernim vremenima) i Jezični savjetnik Instituta za jezik? Pisala mejl Institutu, ali nitko mi nije odgovorio.
Nemoj mi samo poslije Kordićke početi tvrditi da su hrvatski i srpski jedan jezik! Da se nisi usudila! Ovo je pristojan topic i tu se ne trpi trolanje.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 11:40   #42
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Nemoj mi samo poslije Kordićke početi tvrditi da su hrvatski i srpski jedan jezik! Da se nisi usudila! Ovo je pristojan topic i tu se ne trpi trolanje.
Ma što ti je, bre?!
Opirala bih se čak i da me uvjeri.
jelenatop is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 04:44   #43
Quote:
jelenatop kaže: Pogledaj post

Može li mi netko reći gdje mogu kupiti Jezik i nacionalizam S. Kordić (našla samo u Modernim vremenima) i Jezični savjetnik Instituta za jezik? Pisala mejl Institutu, ali nitko mi nije odgovorio.
Jezični je savjetnik rasprodan, meni je preostalo jedino da ga fotokopiram (tako prolaze mladi koji ga nisu kupili na vrijeme). IHJJ i dalje ga reklamira, ali ga ne isporučuje.

S. Kordić, S. Ham i njihovi suradnici pišu knjige na suprotnim polovima i gotovo da obnavljaju polemiku između vukovaca i veberovaca. Vrijedi čitati obje, ali s jasnom predodžbom tko je tko. To što je u nekim segmentima neka od njih u pravu, ne bi trebalo čitatelja povući da im povjeruje u cijelosti.

Istina je i tu na sredini. Kako kažu stari: istina je kao pseće hovno, uvijek je na sredini i svi je zaobilaze.
Shain is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 11:10   #44
Quote:
Shain kaže: Pogledaj post
Jezični je savjetnik rasprodan, meni je preostalo jedino da ga fotokopiram (tako prolaze mladi koji ga nisu kupili na vrijeme). IHJJ i dalje ga reklamira, ali ga ne isporučuje.

S. Kordić, S. Ham i njihovi suradnici pišu knjige na suprotnim polovima i gotovo da obnavljaju polemiku između vukovaca i veberovaca. Vrijedi čitati obje, ali s jasnom predodžbom tko je tko. To što je u nekim segmentima neka od njih u pravu, ne bi trebalo čitatelja povući da im povjeruje u cijelosti.

Istina je i tu na sredini. Kako kažu stari: istina je kao pseće hovno, uvijek je na sredini i svi je zaobilaze.
Hvala, Shain. Jučer sam baš fotokopirala prvih 300 stranica Savjetnika, a Kordićku sam kupila i počela čitati. I ne moraš se brinuti za moj jezični osjećaj, čitam je samo informativno.
jelenatop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 00:27   #45
Oprostite na dizanju stare teme,al bolje to nego otvaranje nove.

Ima li itko pdf. verziju knjige Uspon umreženog društva Manuela Castellasa i to na hrvatskom jeziku.Imam je na engleskom ali mi treba na hrvatskom radi lakšeg čitanja.
__________________
Pretpostavka je majka svih zajeba.
mentalerrror is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 19:15   #46
bok! trebam pomoć
tražim jednu knjigu, međutim ne sjećam se ni imena autora ni knjige.
Knjigu sam čitala prije nekih 6-7 godina. hrvatski pisac, radnja je o nekoj obitelji i svatko priča priču iz svoje perspektive, mama, tata, sin kćer i deda. onako ful smiješno, sjećam se samo nekih malih detalja, npr. deda je završio u pragu u vrijeme kad je tamo bila ona poplava, pa se radnja vrti malo i oko tog. ajme znam da je malo informacija, ali ako nekom slučajno zvoni nešto, pliz javite
ida. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 20:03   #47
Quote:
ida. kaže: Pogledaj post
bok! trebam pomoć
tražim jednu knjigu, međutim ne sjećam se ni imena autora ni knjige.
Knjigu sam čitala prije nekih 6-7 godina. hrvatski pisac, radnja je o nekoj obitelji i svatko priča priču iz svoje perspektive, mama, tata, sin kćer i deda. onako ful smiješno, sjećam se samo nekih malih detalja, npr. deda je završio u pragu u vrijeme kad je tamo bila ona poplava, pa se radnja vrti malo i oko tog. ajme znam da je malo informacija, ali ako nekom slučajno zvoni nešto, pliz javite
Pitaj na podforumu Književnost.
Eurifesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2011., 21:47   #48
Hitno mi treba knjiga od Anthony Giddensa

Treba mi knjiga u PDF-u ako tko ima

autor: Anthony Giddens
naslov: Modernity and Self-Identity: Self and Society in Late Modern Age
godina izdanja: 1991
izdavač: Stanford University Press


Ne mogu je nigdje pronaći osim na španjolskom ili talijanskom
electric disease is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 23.12.2012., 15:24   #49
Ako itko zna neku literaturu vezanu za sastavljanje ispita Po mogućnosti za društvene znanosti (uglavnom, ne treba mi za matematiku i fiziku)
Nešto o prednostima pitanja otvorenog i zatvorenog tipa, a može i ako postoji kakva knjiga, znanstveni članak ili blog o sastavljanju natjecanja.
__________________
Ako te muči neka misao,nalaziš je svud,sve je izražava,čak je mirišeš u zraku.Jedini način da se oslobodi jest da se izrazi.
BrokeBM is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 14:20   #50
PRODAJEM

Branka Tafra: Od riječi do rječnika (školska knjiga) - NOVO
Stjepan Babić: Temelji Hrvatskomu pravopisu (školska knjiga) - NOVO
Ivo Škarić: Hrvatski govorili (školska knjiga) - NOVO
Težak, Babić: Gramatika hrvatskoga jezika (školska knjiga) - NOVO
Babić, Finka, Moguš: Hrvatski pravopis (školska knjiga) - NOVO
Domagoj Grečl - Osnove pravilnoga pisanja u Hrvatskome jeziku (igro August Šenoa) - stanje 4/5

Slike šaljem na upit. Cijena za čitav komplet 300 kn - ispod svake cijene.
NicolasBourbaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 14:38   #51
Ništa konkretno, nego ima li tko kakve preporuke dobre recentnije literature iz područja društvenih znanosti u širem smislu?
VelikiDzorz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 07:31   #52
Na kom jeziku te interesuje?
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:01.