Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2009., 11:50   #61
Ja sam čitao umijeće ljubavi.
Jako mi se sviđa knjiga
__________________
"Snovi se ostvaruju. Da nije tako, priroda nas ne bi poticala da ih imamo" - John Updike
Mladenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 14:29   #62
Meni je odlična tražimo istinu, zapisi emisija Vesne Gračner, već spomenuta gore.
Nadam se da će uskoro i prava knjiga...
Hvala na linkovima!
__________________
You'll never leave where you are, until you decide where you'd rather be

buvljak :)
kit10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 20:55   #63
Quote:
Mladenac kaže: Pogledaj post
Ja sam čitao umijeće ljubavi.
Jako mi se sviđa knjiga
Eto! Taj covjek je jos davno prije rekao jako puno o ljudskoj prirodi, i smatra se klasikom na polju psihologije. I sad se svako malo javljaju instant-replike njegovih razmisljanja u cilju zarade. Ljudi dajte se malo informirajte !
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 00:14   #64
Pozdrav!

Ovdje se pojavilo par linkova za neke knjige. Iskoristio bih mjesto radnje na ovom dijelu foruma i pitao da li netko ima link za PDF format ove knjige ( pisane prije svega na hrvatskom ili sličnom jeziku ):

Francis S. Collins: Božji jezik

????
__________________
Should I give up or should I just keep chasing pavements, even if it leads nowhere? (.....ako me povrijediš.....ja bi se mogao uništiti......)
crack-brained is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 00:48   #65
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 18:06   #66
Quote:
vigilanty kaže: Pogledaj post
[IMG]...[/IMG]

Neki ljudi su zbilja imuni na neke strahove.
Svaka cast !
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 18:10   #67
Ja sam pročitala knjigu i smatram je otvaranjem očiju.

Želim samo komentirati da se većina sprda sa ovim stvarima i ne žele i ne pokušavaju shvatiti jer ih zapravo ne zanima. Nemaju takvu vrstu duhovnosti i njima život ima smisla zato jer su se rodili. Vi takvi, idite na teme koje vas zanimaju, a ovdje nek ljudi iznose svoja iskustva i kritike nakon što pročitaju knjigu!!!
__________________
Baci jučer, pusti sutra, gledaj danas.
tasha* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 18:21   #68
Quote:
alcatraz kaže: Pogledaj post
Jeste li se susreli s tom knjigom Eckharta Tollea ili da budem točniji jeste li pročitali to remek dijelo? Neću pretjerati ako kažem da ta knjiga ima sposobnost potpunih preobrazbe ljudske svjesnosti i cijelog bića uopće. Zapanjujuće je koliko često, ili zapravo uvijek nismo svijesni kako smo robovi začaranog kruga razmišljanja i popratnih emocija i kako nam to poput oblaka kad zaklone Sunce, kako navodi sam autor, zaklanja moć da budemo prisutni OVDJE I SAD.
Temelji se na čistom životnom iskustvu autora koji je i duhovni učitelj.
Već me i sam naslov osvjestio, a kad sam poćeo čitati....
Postoji i njezin dodatak s vježbama za praktičnu primjenu "Moć sadašnjeg trenutka u praksi"

Ova knjiga je mnoge ljude aktivno promjenila pa me zanimaju vaša mišljenja o knjizi i eventualna iskustva nakon čitanja.
Kad mene uhvati depra, ne da mi ne može pomoći nekakva knjiga, čitava biblioteka mi ne bi pomogla
Warriors1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 18:40   #69
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Je li itko ikad igdje citao Ericha Fromma ?
Bjekstvo od slobode...
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 20:47   #70
Quote:
Warriors1979 kaže: Pogledaj post
Kad mene uhvati depra, ne da mi ne može pomoći nekakva knjiga, čitava biblioteka mi ne bi pomogla
To je tvoj izbor
waka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 20:48   #71
Quote:
poštar4 kaže: Pogledaj post
zdravi i živčani bili
duhoviti
waka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 20:49   #72
Quote:
poštar4 kaže: Pogledaj post
nije govno nego se pes posral
Ovo već nije ni duhovit,samo uvredljivo
waka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 22:37   #73
zašto je ova tema na psihologiji?

Dajte to prebacite na alternativu, duhovnost, filozofiju, na rubu znanosti, ludnicu ili tako nešto...
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 10:10   #74
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
zašto je ova tema na psihologiji?

Dajte to prebacite na alternativu, duhovnost, filozofiju, na rubu znanosti, ludnicu ili tako nešto...
Ovo je trzv.popularna psihologija
waka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 23:59   #75
mogu ja onda ovdje otvarati teme o Cthulhuu? On je isto jedan popularan lik i jednako ima veze sa stvarnošću kao i ova njuejdžerska literatura.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 02:53   #76
Postoji nekoliko filozofija ovog tipa i sve treniraju mozak na način da izbaciš iz glave ono što ne želiš, a fokusiraš se na svoje ciljeve (odnosno sadašnjost).

Dakle to su dvije osnove svake emocionalno i mentalno osviještene osobe: svijest i fokus na cilj.

Svijest o životu oko tebe je toliko važna stvar da je riječi ne mogu opisati, a onaj tko ih čita ne može dovoljno jako pročitati ...

Budi svjestan, jer je to ono što te razlikuje od životinje - SVIJEST.


S druge strane FOKUS na svoje ciljeve, je upravo suprotno od onoga što mnogo ljudi (opet - nesvjesno) prakticira ...

Dakle svjesno se fokusiraj na ono što želiš u životu i ostvarenje ciljeva će vam doći samo od sebe ... to je jednostavno osnovni zakon fizike - Zakon privlačnosti.

Svojim mislima privlačiš ono što želiš u životu - bilo to loše ili dobro, ti to svojim svjesnim i nesvjesnim ponasanjem privlačiš - provjereno djeluje.

Pročitaj svaku riječ koju netko napiše barem 3 puta i svaki put će ti zvučati drukčije - to znači postajati svjestan.

Vrlo je jednostavno, ostvaruje tvoje ciljeve i djeluje uvijek
.:domy:. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 03:04   #77
Quote:
waka kaže: Pogledaj post
Ovo je trzv.popularna psihologija
teško.
ovo je new age pizdarija.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 03:07   #78
ajme, kako mi je ovo lijepo šareno! Samo, još da ima i plavu i žutu i zelenu, onda bi mi bilo još više hertzlieg i u svim bojama aure.

A najviše mi se sviđa ovo:
"Dakle svjesno se fokusiraj na ono što želiš u životu i ostvarenje ciljeva će vam doći samo od sebe"

Dakle, na stranu vrijeđanje forumaša i sve, ja uistinu i bez ikakvog pretjerivanja i preuveličavanja mislim da samo kompletni idiot bez pol grama mozga može vjerovati da ostvarenje ciljeva dolazi samo od sebe.

Za ostvarenje ciljeva se radi djeco draga, a ne priželjkuje.

Jako mi je žao ako sam nekoga uvrijedio, nadam se korisnik/korisnica .:domy:. krivo izrazio/la te da ne misli uistinu da ostvarenja ciljeva padaju s neba.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 03:07   #79
Quote:
.:domy:. kaže: Pogledaj post
Dakle svjesno se fokusiraj na ono što želiš u životu i ostvarenje ciljeva će vam doći samo od sebe ... to je jednostavno osnovni zakon fizike - Zakon privlačnosti.
da zakon fizike

iskreno se nadam da nemaš više od 16 godina.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 03:10   #80
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Jako mi je žao ako sam nekoga uvrijedio, nadam se korisnik/korisnica .:domy:. krivo izrazio/la te da ne misli uistinu da ostvarenja ciljeva padaju s neba.
nije s neba, trebaš JAKO vjerovati. nije to lako.

pročitaj to još par puta pa će ti biti jasno. kuiš, onda ćeš postati svjestan. vjestan:
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:54.