Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2015., 21:04   #141
Dakako jednako kao i komad vodovodne cijevi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 12:47   #142
Kupiš baseball rukavicu i loptu pa nosiš sve u kompletu, problem riješen. =)
__________________
Comprehension would blow your mind!
r1chard is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 01:56   #143
Da li se sjekira za cjepanje drva smije prevoziti u gepeku i pod kojim okolnostima se može tretirati kao oružje?
__________________
Ljubav je moja najveća motivacija![ http://matilda7.blog.hr/
matilda- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 04:13   #144
Quote:
matilda- kaže: Pogledaj post
Da li se sjekira za cjepanje drva smije prevoziti u gepeku i pod kojim okolnostima se može tretirati kao oružje?
bilo koje hladno oruzje mos nosit ako nije javno vidljivo gradjanima i ne uznemiruje ih pa tako i prevozit, realno onda bi krsio svako zakon ko kupi sjekiru za drva u ducanu i prevozi je doma u gepeku
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 12:28   #145
Pa zatakni nož na pojas pa ga nosaj po gradu
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2022., 17:07   #146
Jel ima tko na ovom forumu aktivan, imam pitanje u vezi pendreka teleskopskog metalnog. Koje kazne su da prebijem 3 lika sa pendrekom. Maltretiraju me u trgovini i čisto me zanima jel bi išao u zatvor? Da ih recimo prvo nasprejam paprenim sprejem i onda izdevetam pendrekom. Pazio bi jako da ih nepolomim, to je teška tjelesna povreda, al po guzici i nogama bi dobili. Kakve kazne su za takvo nešto?
__________________
Onoga dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti.
Belliall is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2022., 17:26   #147
Najprije postavi kameru
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2022., 17:31   #148
Uzmi nesto prirucno, drsku od partvisa/sjekire, francuski kljuc... Cisto da maknes predumisljaj i oruzje koje ti samo nosi prilicno.
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2022., 21:35   #149
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
bilo koje hladno oruzje mos nosit ako nije javno vidljivo gradjanima i ne uznemiruje ih pa tako i prevozit, realno onda bi krsio svako zakon ko kupi sjekiru za drva u ducanu i prevozi je doma u gepeku
Negdje sam pročitao da za samostrjele iznad određenog broja njutna treba dozvola za oružje. Tako da ipak nije baš bilo koje hladno oružje.
Cavtislav1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2022., 07:27   #150
Ne treba dozvola nego ga samo treba prijavit (sila natega veća od 450 N)
Quote:
Belliall kaže: Pogledaj post
Maltretiraju me u trgovini i čisto me zanima jel bi išao u zatvor?
To zavisi o okolnosti događaja a i zavisi na kakvog suca i tužitelja naiđeš.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2022., 08:29   #151
Prethodno sprejanje je problem jer ce lako moguce lemanje nakon toga biti vidjeno kao prekoracenje samoobrane, pretpostavljam? Iako ako maltretiranje nije fizicko samoobrana nece ionako biti faktor, nije bas jasno o cemu se radi. A i teleskopska osim sto je ilegalna ukazuje na predumisljaj. Uz to IMHO i nije neko oruzje ako sklopivost nije kljucna, radije bih obicnu palicu ili jos bolje nesto donekle fleksibilno i/ili otezano na vrhu. Jako fleksibilno i gumasto ako se zele izbjec ozbiljne povrede. Mozda u trgovini ima neki artukal koji moze posluzit.

Jesi ikada bio u kontaktu sa suzavcem? Makar adrenalin moze neke stvari donekle zanemariti, ako sprejas neki oblak kojim ces mozda uspjeti zahvatiti tri osobe pa se u to sam zaletis zahvatiti ce i tebe u nekoj mjeri. Tim vise ako je prostor zatvoren i ne previse velik. Nekada suzavac nosim u planinarenje kada idem sam, a kako imaju vijek trajanja povremeno ga treba isprazniti i baciti. Cak i to praznjenje (pazim naravno na vjetar) bez da se zaletavam u smjer praznjenja me nekada zna iziritirati, ne bih ga bas tako olako koristio i pretpostavljao neke scenarije u glavi koje nisam prethodno istrenirao u zivo.

Jedan na tri je uvijek uz to rizik u svakom scenariju koji ne ukljucuje automatsko oruzje i distancu. Ako bi se desilo da su prisebni i reagiraju brzo mogao bi i ti dobiti tom svojom palicom po nosu, posebno ako nemas iskustva sa suzavcem (dometom, zahvatom, utjecajem na tebe).

Ako ih pak polomis nisi ih ubio pa da se ne mogu osvetiti. Ili mozda imaju frendove koji ce tebe onda poravnati.. ili...pandorina kutija.

Ne znam sto znaci maltretiranje, ali ako je nesto sto bi se moglo sudski goniti mozda je bolje uloziti u konzultacije sa dobrim odvjetnikom nego u palicu?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2022., 09:26   #152
Prostalkao na drugoj temi.

Zanemari sve, to nije situacija za fizicki obracun niti sud, nije pametno vlastite socialne fobije i anksioznosti rjesavati nasiljem, upetljavati se u dodatne gluposti koje ces vjerojatno samo teze rjesavati od postojecih. + kod te razine socialne anksioznosti cesto su intenzivirani dozivljaji, osjecaj da se svi bave nama, obracaju nama itd cak i kada to mozda nije slucaj, ili kada je u njihovoj i u prosjecnoj percepciji date kulture puno benignije nego u percepciji osobe koja se bori sa socialnim fobijama. Sud bi eventualno tvoje psihicko stanje mogao vidjeti kao olakotnu okolnost, ali oni nisu napravili nista sto bi se moglo smatrati opravdanjem/samoobranom.

A bome niti sud, a najmanje zatvor ne bi bas najbolje djelovali na anksioznost, najbolje da jos zavrsis prisilno interniran zbog pucanja pod svime time.

IMHO ovo su stvari o kojima treba razgovarati sa terapeutom i jatrom, nikakve tuce.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2022., 13:26   #153
Ako si vidio moj post onda si vjerovatno i zaključio da nebi vjerovatno nikad to napravio jer nisam sposoban, prije bi infarkt dobio vjerovatno, ali ako oni mene recimo sačekaju vani... Kad te krene maltretirat onda samo gleda do kud može...

Ajd, pošto smo zaključili da sa palicom bolje se ne zajebavat, niti sam za to sposoban, stavit ću bar papreni u auto. Ako oni krenu da imam nešto.

Pričat ću ja sa ljudima s kojima treba pričat, ali ti ljudi nemaju vremena za takvo nešto, ako uletiš u 3mjeseca na 15 minuta dobro si prošao.
__________________
Onoga dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti.
Belliall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2022., 13:48   #154
Mozes uzeti i neki mali papreni koji ces nositi u djepu stalno sa sobom. Idealno je ako mozes naci firmu i model koji nude i verzije sa inertnom tekucinom za vjezbanje, da dobijes dojam o tome kako se u praksi ponasa, koji je domet isl. Nije lose niti jedan ispucati u prazno da vidis kako utjece na tebe. Nosi uvijek na istom mjestu i vjezbaj izvlacenje dok ne dodje do automatizma kojeg nece poremetiti stres i gubitak motorike tjekom potencijalnog napada.

Obrati svakako paznju na okolnosti poput velicine prostora i vjetra, a s obzirom na tip mlaza koji moze biti vise ili manje osjetljiv na to. Siri mlaz ce lakse zahvatiti protivnika i biti bolji za vise njih, ali ce biti i osjetljiviji na mali prostor i vjetar. Koncentriraniji mlaz ili gel ce biti manje osjetljivi, ali ce biti teze naciljati, posebno ako je vise ljudi.

Ali na kraju balade ako je grupa ljudi zeljna nekoga polomiti prilicno je ograniceno ono sto sam mozes napraviti. Ljudi ne mlate okolo kako im se sprdne jer nemaju nekog razloga, nista time ne dobivaju, a mogu izgubiti, ukljucujuci u krajnjem slucaju zatvor. Zato postoje pravni sustavi i organi represije. Nitko se samostalno ne moze uspjesno konzistentno braniti od brojnijeg neprijatelja koji ga napada planski i namjerno, ali su takve stvari prilicno rijetke ako se ne petljas sa kojekakvim polusvjetom.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2022., 15:42   #155
Još jedno pitanje. Imam K.O sprej za samoobranu. Nosim ga u šumu za medvjede. Sad vidim da ima raznoraznih. Neki za životinje, neki cs/cp, ne znam ni sam koja oznaka. Kakva je razlika?

Recimo imam taj K.O., šećem sa psom i kad bi nas napao drugi pas, jeli bi ja oštetio psa da bi imao posljedice dalje, jer nije to sprej za životinje ili? Za medvjeda mi treba što jači tako da me baš zanima koji je koji.

Imam ga u mlazu od 100ml, tako da bi 3 ljudi sigurno uspio imobilizirat, sad mu negdje izlazi rok, ako i ne izlazi probati ću svejedno jer nisu skupi, 7€ u njemačkoj.

I obrana ili napad sa paprenim nije baš bez sankcija. Vjerovatno bi na sudu i za to završio, al ok ako baš bude situacija nemaš puno izbora i to se ne bi vodilo pod neko oružje za nanošenje ozljeda..?
__________________
Onoga dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti.
Belliall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2022., 17:30   #156
Sprej je legalan za nosenje, a ako te netko fizicki napadne vjerojatno je prilicno izgledno da prodje kao nuzna samoobrana.

AKo bi nekoga spricao jer je rekao nesto uvredljivo naravno da bi bilo okarakterizirano kao napad, a ne obrana.

Nije stvar samo u kolicini. Nece ljudi nuzno stajati ko kipovi i biti jedan do drugoga dok ih zahvacas oblakom ili uskim mlazom gadjas lice. Sto ces ako te okruze? Ako te netko maze s ledja prije nego uspijes izvuci sprej?

Iako mislim da je suzavac u prosjeku i vecini situacija najbolje sredstvo sa samoobranu i dalje nije svemoguce i nepogresivo, nista nije. Ne treba se dovoditi u nezgodne situacije ako je moguce izbjeci, ali jos manje preuvelicavati opasnosti. Mi smo relativno sigurna zemlja, nicim uvjetovani napadi medju odraslim ljudima su prilicno rijetki. Ne znam niti za jedan. Nikad ne nosim suzavac u gradu, samo u sumi i to samo kada sam sam jer sam tada cesto previse tih pa zivotinje ne cuju, zna se naletiti na medu. Obicno medo bjezi, ali za svaki slucaj.

Neces vjerojatno ozbiljno nastetiti psu. Nisam siguran koje su razlike, mozda samo marketinske. Ako nisu za pse bi mogla biti slabija koncentracija, dok bi za velike medvjede (grizli) trebala biti veca od one maksimalno dozvoljene za ljude, iako sam cuo kontradiktorne informacije. Samo mislim da takve nisam vidio u prodaju u RH, a osim toga sprejevi za grizlija su obicno u velikim kanistrima, slicnijima onim velikim policijskim sprejevima za "crowd control" nego djepnim suzavcima. S obzirom da nase mece nisu previse agresivne imho nije vrijedno nosenja tolikog tereta ionako.

OC - sprej baziran na koncentraciji aktivnih sastojaka iz ljutih papricica ( Oleoresin Capsicum )
CS i CN su sprejevi sa sintetickim aktivnim komponentama.

Sto je bolje je upitno, donekle ovisno o situaciji, nacinu primjene, koncentraciji. Davno sam istrazivao i zakljucio da je meni bolji OC, berm u koncentracijama i oblicima dostupnima civilima, medjutim ne sjecam se vise kako i zasto.

Ukoliko koristis OC sprej OC na deklaraciji se odnosi na udio ekstrakta u spreju, medjutim sam ekstrakt nije standardiziran pa to ne govori dovoljno o jacini. Udio kapsaicinoida je nesto bolji podatak, ali niti on nije sasvim pouzdan jer ih ima razlicitih u konncentratu i nisu svi jednako efikasni. SHU skala je preciznija, ali i tu ovisi sto i kako se mjeri, a nije bas cesto niti navedeno.

Bojim se da nije uvijek dovoljno jasno i dovoljno standardizirano da sa sigurnoscu znas sto kupujes. A nisam siguran niti da su deklaracije uvijek nuzno tocne. Moze se pretraziti internetlje i misljenje kupaca, makar to i nije nesto sto bi osoba koristila svakodnevno i razlicite proizvodjace pa da lako usporedjuje. Mozda ako mozes iskopati neka kontrolirana testiranja raznih brendova.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2022., 18:26   #157
Hvala,
__________________
Onoga dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti.
Belliall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2022., 22:39   #158
Quote:
Belliall kaže: Pogledaj post
Još jedno pitanje. Imam K.O sprej za samoobranu. Nosim ga u šumu za medvjede. Sad vidim da ima raznoraznih. Neki za životinje, neki cs/cp, ne znam ni sam koja oznaka. Kakva je razlika?

Recimo imam taj K.O., šećem sa psom i kad bi nas napao drugi pas, jeli bi ja oštetio psa da bi imao posljedice dalje, jer nije to sprej za životinje ili? Za medvjeda mi treba što jači tako da me baš zanima koji je koji.

Imam ga u mlazu od 100ml, tako da bi 3 ljudi sigurno uspio imobilizirat, sad mu negdje izlazi rok, ako i ne izlazi probati ću svejedno jer nisu skupi, 7€ u njemačkoj.

I obrana ili napad sa paprenim nije baš bez sankcija. Vjerovatno bi na sudu i za to završio, al ok ako baš bude situacija nemaš puno izbora i to se ne bi vodilo pod neko oružje za nanošenje ozljeda..?
K.O. sam imao prilike koristiti na agresivnom pit bullu,
verzija sa ravnim mlazom.

gotovo pa instantno je zaustavio pit bulla, prestao je napadati drugog psa i otišao se valjati u travu.
tako da sprej je odličan.

ne može ozlijediti jer to je pepper sprej, od ekstrakta ljute papričice - kapsaicin.
znam vlasnika tog pit bulla, rekao mi je da je doma psa otuširao i nakon par sati je bio ko nov.

ako ćeš uzimati K.O. uzmi ovaj sa ravnim mlazom , piše "jet" na njemu.
bolji je od ovog raspršenog mlaza na kojemu piše "spray" jer možeš precizno naciljati i ima više nego troduplo dulji domet.

vidio sam video na jutubu mislim da se radi o finskoj policiji, gađali su lika iz velike blizine ovim sa raspršenim mlazom, lik se izmicao, potrošili su 2 bočice one veće, lika nisu uspjeli obuzdati tako da ti što raspršivaju su u realnim situacijama nikakvi.
2+2=3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2022., 08:57   #159
Precizno ciljanje je i prednost i mana, kako se uzme. Nisam siguran da je jedan primjer dovoljan. Ne reagiraju svi jednako na suzavce, tu i tamo se nadje netko koga nece zaustaviti, iako rijetko. Uz to moze puhati vjetar koji odnosi mlaz, svasta je moguce.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2022., 11:08   #160
Navijam za KO jet, par puta vrlo uspjesno upotrijebljen u obrani Gare. To ipak nije mlaz nego uze usmjerna maglica, 2-3 metra dometa. Po danu jako vidljiva, tako da je lako korigirati smjer.

Pasji su slabiji, tako da nosam 'ljudski'.
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:34.