Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2010., 01:17   #81
Quote:
Sretna djevojka :) kaže: Pogledaj post
Eh da.. Nije mi jasno šta ste vi počeli pljuvati po njihovim godinama??? Mislim, to što je danas in ući u brak oko 30, to ne znaći da ne može postojati kvalitetan brak i sa 20...
Mislim, ja sam se udala sa 20.. I ni jednom još nisam požalila...

Isto tako.. Znam neke ljude, sad su u ranim 30-tima, pa su u braku već 10 godina, imaju par djece i čine mi se skladni, zaljubljeni..
Uzet ću za primjer i roditelje od mog muža- njegova mama je imala 20 godina kad se udala za njegovog tatu... Odgojili su divnog sina (doduše, malo tvrdoglavog.. ), i dan danas kad nekud idu njih se dvoje drže za ruke..

Nije problem u godinama samim po sebi, nego je veća šansa da je stariji momak dulje živio sam.
A ako je živio sam (tj. bez roditelja), veća je šansa da se zna sam brinuti za sebe, skuhati si, oprati i očistiti za sobom, itd.
__________________
Wanna be your lover, lover
wanna be your lover, lover
loverboy
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 01:59   #82
Quote:
"friška mama" kaže: Pogledaj post

jer sam se sad zapitala kakav je on zapravo što se tiče kućanskih poslova,jer neznam da li ja neću kada dođem s posla cijeli dan rintat da pospremim za njima...kako da to spriječim prije nego odem na posao i prije nego se stvarno to desi i bude prekasno za preodgoj??
već duže vrijeme živite zajedno, do sad nisi reagirala na nered jer si bila doma pa si ga mogla počistiti, a sad bi da on promjeni svoje navike preko noći jer ti više ne nećeš stići sve to.
zašto, o zašto ljudi ne razmišljaju malo unaprijed?
navikao je da ni ne mora čistiti kad zna da ćeš ti jer ti smeta, možda bude uredniji kad vidi da ti ne stigneš pospremati kao prije. koliko sam shvatila sad je bio više doma pa je i radio više nereda a tebe je to automatski više živciralo

ok. situacija je zeznuta, ti bi malo morala spustit perfekcionističke standarde, on bi se trebao malo više potruditi, to što je mlad nije nikakvo opravdanje, vjerujem da postoji mogućnost dogovora. on da skuplja za sobom i djetetom, da skuha ako je slobodan, a ti da ne šiziš ako nije sve blistavo po tvom. uglavnom dogovor oko nekih pravila, malo po malo uz puno strpljenja, ako je imalo normalan ne bi trebalo biti većih problema oko toga

nagrađivanje seksom za obavljene kućanske poslove?! ono wtf?

svaka čast na volji za faks, posao i odgoj djeteta vjerujem da ti neće biti lako
__________________
dok kližemo tankim ledom, naša sigurnost je u našoj brzini
muttley is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 09:11   #83
Quote:
Uniform 64 kaže: Pogledaj post
evo ja sam muskarac i malo sam lijen
kupi ga da pocisti to sto iznese
gle kod mene je to palilo
ona je dosla kod men malo mi je mrdnula guzom pala koja pusica i zagrljaj
i vjeruj svaki put sam se potrudio da bude isto kad se vrati dogadjalo se da sam i usisao oprao prozore ali ne tako cesto ali recimo da tjednom sam to obavio hm a kad nisam dobio malo paznje nije ni kuca bila cista
probaj mozda ti upali ja sam uvjek podmitljiv bio


A ja perem prozore dva puta godišnje..
Sretna djevojka :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 10:56   #84
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Govorim u svoje ime moja žena radi,ne naganja karijeru kao ni ja jer za to nemamo vremena.

Zašto sve shvaćaš tako doslovno nisam rekao da mora ili da ne smije nešto ali ako želiš nešto moraš nešto napraviti.Ako želiš obitelj moraš se odreći recimo karijere.
Ja joj preporučam da sama sebi objasni što želi,želi li naganjati karijeru ili imati obitelj,jedno i drugo a da je uspješno ne ide.
A najmanji je problem lijeni muž
Izgraditi karijeru ne mora značiti da se moraš odreći obitelji ili ju zanemarivati. Suprotno tome, završen faks i sigurna pozicija u odabranoj branši omogućava i bolje uvjete, uključujući normalno radno vrijeme.

Ili, po tebi, žena mora postati premijerka da bi ju se smatralo uspješnom?

Quote:
Sretna djevojka :) kaže: Pogledaj post


A ja perem prozore dva puta godišnje..
Mislim da bi sve žene trebale otići kod Uniformove žene na tečaj.

Kako ga je uspjela izdresirati, svaka joj čast.
__________________
Nitko ne razumije moj smisao za humor
Gusjenica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 11:06   #85
Quote:
Lex Luthor kaže: Pogledaj post
Strašno je to, ja kad čitam ovaj forum i vidim opčenito svoju okolinu, dođem do zaključka da se "zakonom" treba zabraniti osnivanje obitelji do cca 26 godine života supružnika, ono sama djeca, balavci, nezreli... neznam jednostavno strašno, iz dana u dan izađe neka teens tema za odrasle...

Nema to veze sa godinama. Zar zaista misliš da netko tko je takav sa 25 ne zna biti takav i sa 40, 50 godina?
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 11:48   #86
Quote:
tanki7 kaže: Pogledaj post
Evo ti primjer, plastičan: balonja od 20 godina u jednom restoranu kaže onom kuharu Stefanu (majstoru zanata) da on nema pojma i šta će on njega učiti? I ti i ja znamo da je taj Stefan vrhunski majstor, a mali ne zna oguliti krumpir. Znamo da Stefan sutra može raditi u Šeratonu , a mali samo kod "Joze trovača" na hamburgerima. Naravno da je mali glup ko noć, ali veliki faktor tu igraju godine!
nasao si primjer, ona serija Jezihova Juha je cijela namjestena
I oni ostali likovi u serijalu lude na Stefana u pocetku a onda na koncu shvate da je bio u pravu.

Quote:
tanki7 kaže: Pogledaj post
Tako i kod nje i muža - godine su broj jedan, a tek onda njihovo neznanje i osobni nedostaci! A moramo priznati da je umjeće života u braku, roditeljstvo, puno teži zadatak nego li skuhati grah, kobasicu ili roštilj sa povrćem za prilog.
Nije problem skuhati ni pospremiti ako se ima volje, a ovdje kod ovog lika on nema ni volje ni naviku, ali navika je jako bitna. Medjutim ja smatram da se mladjeg moze lakse istrenirati nego starijeg
autan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 11:53   #87
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Čuj, tu si u pravu, općenito ni ja ne zagovaram ulazak u brak u tako mladim godinama, al' što je tu je, oni već jesu u braku, imaju dijete i pitanje je kako dalje.
Pa da, i ja osobno nisam za tako veliki korak tako mlad, ali sto se moze ljudima se svasta dogodi.

Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Osobno mislim da će joj možda biti i lakše "preodgojiti" tako mladog muškarca nego da je u istoj situaciji s nekim 10 godina starijim.
Tocno, ja isto napisala maloprije. Kad je covjek stariji i ustale mu se neke navike tesko ih je kasnije mijenjati.
Ovaj je jos mlad i mislim da bi se mogao dovesti u red.
autan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 11:56   #88
Quote:
teniska loptica kaže: Pogledaj post
Nije problem u godinama samim po sebi, nego je veća šansa da je stariji momak dulje živio sam.
A ako je živio sam (tj. bez roditelja), veća je šansa da se zna sam brinuti za sebe, skuhati si, oprati i očistiti za sobom, itd.
Koliko znaš muškaraca od cca 26, 27 godina koji su se odselili od roditelja, sami brinu o sebi, kuhaju, čiste, peru veš...?

Izuzimam studente koji žive u drugom gradu iz ove priče jer dobro znamo kako izgledaju studentski stanovi.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 11:57   #89
Quote:
teniska loptica kaže: Pogledaj post
A ako je živio sam (tj. bez roditelja), veća je šansa da se zna sam brinuti za sebe, skuhati si, oprati i očistiti za sobom, itd.
Ovaj je zivio sam ali su mu starci osiguravali spremacicu. A inace rijetko koji muskarac ce zivjeti sam (ako mu nije skrajnja nuzda) ako moze kod staraca kod kojih ima sve skuhano i oprano.
Moj bivsi s kojim sam godinama hodala nije htio da unajmimo stan skupa jer da mu je kod mame dobro. Znao je da ce morati dijeliti obaveze sa mnom u stanu pa se odlucio za bolju opciju- tj mamu besplatnu kuharicu i spremacicu koja nikad ne prigovara i sve cini za svojeg sina bez pogovora.
autan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 12:00   #90
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ne kenjkaj, nitko ne pljuje po tebi.

Ovo je forum, a ne glazba po željama. Normalno je da će ti ljudi prigovarati kad pokušavaš glumiti Wonder Woman koja, eto, može studirati (a to je danas, po Bolonji, jedno puno radno vrijeme), pa još raditi (još jedno radno vrijeme) i ktome još biti aktivna i dobra majka (još jedno radno vrijeme).

Nažalost, nama običnim smrtnicima sve je to temeljito iznad naših skromnih mogućnosti - zavidimo ti, eto.
Lorde u silnom vrtlogu njenih aktivnosti ti zaboravi možda i najbitniju (najtežu): biti supruga?! Nema frke, tko bi se u tome snašao! Znači da ponovimo: studentica, zaposlena žena, majka, supruga. 1,2,3.. e to je to!
tanki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 12:08   #91
Quote:
tanki7 kaže: Pogledaj post
Lorde u silnom vrtlogu njenih aktivnosti ti zaboravi možda i najbitniju (najtežu): biti supruga?! Nema frke, tko bi se u tome snašao! Znači da ponovimo: studentica, zaposlena žena, majka, supruga. 1,2,3.. e to je to!
A cuj, nije lako ali dobro je da zeli nesto uciniti od svog zivota a ne se samo posvetiti ulozi majke i domacice. Uostalom to je za bolji zivot kasnije jer svi znamo kako je tesko zivjeti od jedne place i kako je tesko naci dobar posao uz neku skolu a kamoli bez nje.Taj njen muz koliko vidimo radi svaki drugi dan pa bi joj trebao pomagati, smao ga treba nauciti redu, sto je naravno tesko ali nema druge opcije
autan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 12:12   #92
Quote:
autan kaže: Pogledaj post
nasao si primjer, ona serija Jezihova Juha je cijela namjestena
I oni ostali likovi u serijalu lude na Stefana u pocetku a onda na koncu shvate da je bio u pravu.



Nije problem skuhati ni pospremiti ako se ima volje, a ovdje kod ovog lika on nema ni volje ni naviku, ali navika je jako bitna. Medjutim ja smatram da se mladjeg moze lakse istrenirati nego starijeg
Dobro ajde, idemo redom: J. juha je namještena ali djelovi su super. Evo ti onda drugi primjer : dođu svjetski stručnjaci kod seljaka u Slavoniju i žele mu prenjeti znanje/tehniku kako da uveća prinose 5 puta, a troškove smanji 3 puta! On ih ismije, oni će mene učiti?! Tako je sijao moj djeda, sijem ja , a vas ko j.be!

A ovo što kažeš da treba imati volje, što na to reći? Da se slažem? Pa onda kažeš - navika? Tko će muškarca naučiti raditi kućanske poslove? Možda mama? Pa sve kad dobijete bebicu, pogotovo sina, počnete ludovati: on mi je sve, 24/7 s njim,svijet oko vas ne postoji, moj ovo, moj ono! Onda ga razmazite, kupite za njim, kuhate mu po narudžbi, divite mu se?! I onda to vaše božanstvo nađe ženu i bla, bla........... To je tako dosadno.
tanki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 12:17   #93
ljudi,hvala vam na svemu...evo,jučer sam povela razgovor o tome i naravno da su neki od vas bili u pravu..shvatila sam da je istina da ja malo previše primjećujem od kad smo oboje kod kuće,pa i priznao je da se malo opustio i uljenio otkada ne radi...zaključili smo da ja previše čistim,on premalo i pokušavamo naći neku zlatnu sredinu...evo,ima par zadataka svaki dan za početak,a ja imam par zabrana za nešto učiniti...danas moju kuća ne moriši po alkoholu,nego mi je dragi odmah kupio uljanicu,pa miriši po ugodnoj sviježoj aromi limuna,a za krajnje slučajeve,tu je i mentol...
nadam se da će ići sve dalje kako treba...
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 12:20   #94
Quote:
"friška mama" kaže: Pogledaj post
ljudi,hvala vam na svemu...evo,jučer sam povela razgovor o tome i naravno da su neki od vas bili u pravu..shvatila sam da je istina da ja malo previše primjećujem od kad smo oboje kod kuće,pa i priznao je da se malo opustio i uljenio otkada ne radi...zaključili smo da ja previše čistim,on premalo i pokušavamo naći neku zlatnu sredinu...evo,ima par zadataka svaki dan za početak,a ja imam par zabrana za nešto učiniti...danas moju kuća ne moriši po alkoholu,nego mi je dragi odmah kupio uljanicu,pa miriši po ugodnoj sviježoj aromi limuna,a za krajnje slučajeve,tu je i mentol...
nadam se da će ići sve dalje kako treba...
Lijepo.
Sad samo budi pametna i nemoj napraviti generalni "ženski" zajeb.
Točnije, nemoj mu soliti pamet zato što nešto neće učiniti onako kako si ti zamislila da bi trebao.
A neće, to ti je 100%.
Kad je on tako lako pristao na kompromis i ti budi fer pa pokaži zahvalnost što se uopće trudi umjesto da mu kvocaš kako nije dobro napravio krevet, oprao suđe, obrisao prašinu.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 12:22   #95
Quote:
autan kaže: Pogledaj post
A cuj, nije lako ali dobro je da zeli nesto uciniti od svog zivota a ne se samo posvetiti ulozi majke i domacice. Uostalom to je za bolji zivot kasnije jer svi znamo kako je tesko zivjeti od jedne place i kako je tesko naci dobar posao uz neku skolu a kamoli bez nje.Taj njen muz koliko vidimo radi svaki drugi dan pa bi joj trebao pomagati, smao ga treba nauciti redu, sto je naravno tesko ali nema druge opcije
Ne može se danas završiti kuća od 100 m2 za 1 dan . Jednostavno nemoguće. Isto tako je nemoguće, ali baš isto tako, imati 21 g., a biti studentica, zaposlena žena, dobra majka, dobra supruga! Čini mi se da se i ovdje radi o nekom kompulzivno - opsesivnom poremećaju? I molio bih bez navođenja primjera neke prijateljice koja to sve je! Jer možda i nađete primjer koji to danas radi, ali već sutra ostaje nezaposlena, razvedena, ostavlja faks ili odlazi na psihijatriju!
tanki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 12:26   #96
ma neću...več je i ishod samog razgovora i njegov trud dovoljan...
ma sve smo do sad riješili,pa ćemo tako i to uspjeti....
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 12:28   #97
Quote:
tanki7 kaže: Pogledaj post
Ne može se danas završiti kuća od 100 m2 za 1 dan . Jednostavno nemoguće. Isto tako je nemoguće, ali baš isto tako, imati 21 g., a biti studentica, zaposlena žena, dobra majka, dobra supruga! Čini mi se da se i ovdje radi o nekom kompulzivno - opsesivnom poremećaju? I molio bih bez navođenja primjera neke prijateljice koja to sve je! Jer možda i nađete primjer koji to danas radi, ali već sutra ostaje nezaposlena, razvedena, ostavlja faks ili odlazi na psihijatriju!
Ma daj molim te.
DVIJE, DVIJE moje najbolje prijateljice učinile su isto to- imale malo dijete kući, završile fakultete, bile majke i zaposlene žene.
Još uvijek su u tim istim brakovima, djeca im polako odrastaju, imaju diplomu i posao.

Na psihijatriju... Kako da ne.
Ljudi moji, kakvim ste vi to ženama okruženi kad ne možete vjerovati da se uz malo truda, organiziranosti i pomoći od strane obitelji sve to može postići bez nekih dramatičnih poslijedica.
Pa ne traju fakulteti 100 godina niti svaka žena studira na FER-u ili medicini pa da učenje oduzima 5 sati dnevno svaki dan.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 12:29   #98
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Lijepo.
Sad samo budi pametna i nemoj napraviti generalni "ženski" zajeb.
Točnije, nemoj mu soliti pamet zato što nešto neće učiniti onako kako si ti zamislila da bi trebao.
A neće, to ti je 100%.
Kad je on tako lako pristao na kompromis i ti budi fer pa pokaži zahvalnost što se uopće trudi umjesto da mu kvocaš kako nije dobro napravio krevet, oprao suđe, obrisao prašinu.
E ovo ti je na mjestu! Ja spadam u muškarce koji puno pomažu ženi u kućanskim poslovima, ali krevete nisam nikada namjestio. Zašto? Zato jer žena i kćer traže više po pitanju slaganja kreveta, a to im ja ne mogu pružiti. Meni je i ovo dovoljno. Kome nije neka složi po svom. Ruku na srce, dolijam ja njima na drugim stvarima. Svojevoljno doduše jer ipak je ovo patrijarhalno društvo, a ja njegov privilegirani pojedinac.
tanki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 12:40   #99
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Ma daj molim te.
DVIJE, DVIJE moje najbolje prijateljice učinile su isto to- imale malo dijete kući, završile fakultete, bile majke i zaposlene žene.
Još uvijek su u tim istim brakovima, djeca im polako odrastaju, imaju diplomu i posao.

Na psihijatriju... Kako da ne.
Ljudi moji, kakvim ste vi to ženama okruženi kad ne možete vjerovati da se uz malo truda, organiziranosti i pomoći od strane obitelji sve to može postići bez nekih dramatičnih poslijedica.
Pa ne traju fakulteti 100 godina niti svaka žena studira na FER-u ili medicini pa da učenje oduzima 5 sati dnevno svaki dan.

Fakultet traje 5 godina, a nije baš ni lak za završiti. Brak , bar svaki treći se raspadne. Oni što se ne raspadnu, 50 % ih ne funkcionira i opstaju zbog: djeca, ekonomski razlozi, što će ljudi reći razloga. Biti domaćica je lako? Takva sposobna naravno da nađe i lagodan , dobro plaćen posao? I mogu ti reći da ovo što navodiš zaista ne bih poželio neprijatelju, a kamoli svojoj ženi ili kćeri. Jebeš takav život! Pa to je više aktivnosti od, ma Bandić (radim 16 h na dan) je ljenčina/trutina za ove tvoje prijateljice!
tanki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 12:45   #100
Quote:
tanki7 kaže: Pogledaj post
Fakultet traje 5 godina, a nije baš ni lak za završiti. Brak , bar svaki treći se raspadne. Oni što se ne raspadnu, 50 % ih ne funkcionira i opstaju zbog: djeca, ekonomski razlozi, što će ljudi reći razloga. Biti domaćica je lako? Takva sposobna naravno da nađe i lagodan , dobro plaćen posao? I mogu ti reći da ovo što navodiš zaista ne bih poželio neprijatelju, a kamoli svojoj ženi ili kćeri. Jebeš takav život! Pa to je više aktivnosti od, ma Bandić (radim 16 h na dan) je ljenčina/trutina za ove tvoje prijateljice!
halloo.pa to neće trati viječno...a ovih 2 godine koje još moram trpit da završim faks ću to i učiniti da bih imala više za sebe,muža,a i dijete...pa nije bome ni to cijeli svijet...malo žrtve za nekog nije kraj svijeta,pa zato i jesmo obitelj...
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:15.