Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2016., 08:06   #41
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
u principu tu ti pise ono sto ti ja govorim, a to je da imunoloski sustav ne igra neku ulogu u regulaciji crijevne flore.. nije bas tako tesko za shvatiti.. imune stanice ne izlaze iz stijenke crijeva u crijevnu supljinu da bi tamo regulirale crijevnu floru.. luce se neki imunoglobulini, ali koliki oni utjecaj imaju je prilicno upitno
Crijevna flora uvelike ovisi o vrsti hrane koju jedemo.
Najbolja je na voću i povrću.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 08:43   #42
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
u principu tu ti pise ono sto ti ja govorim, a to je da imunoloski sustav ne igra neku ulogu u regulaciji crijevne flore.. nije bas tako tesko za shvatiti.. imune stanice ne izlaze iz stijenke crijeva u crijevnu supljinu da bi tamo regulirale crijevnu floru.. luce se neki imunoglobulini, ali koliki oni utjecaj imaju je prilicno upitno
Kako ne igra? I proljev je odgovor imunosustava i efikasan način regulacije crijevne flore i faune. Ne djeluje zaštita organizma samo tako da leukociti love jednu po jednu bakteriju i oksidiraju ju.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 15:34   #43
i obicno sranje je "efikasan nacin regulacije crijevne flore i faune", a da sa imunosustavom u normalnom smislu rijeci nema neke direktne pozitivne veze.. isto tako, proljev nije nuzno rezultat aktiviranog imunoloskog odgovora.
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 09:09   #44
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
i obicno sranje je "efikasan nacin regulacije crijevne flore i faune", a da sa imunosustavom u normalnom smislu rijeci nema neke direktne pozitivne veze.. isto tako, proljev nije nuzno rezultat aktiviranog imunoloskog odgovora.
Nego čega, slobodne volje? Doduše, neki se doslovno useru pred ispit, neki za vrijeme vađenja krvi, neki usred sata matematike a neki kad pojedu zaraženu kremšnitu što, dakako, nije odgovor sustava za zaštitu organizma na najezdu bakterija već nuzgredna pojava, tek onako, nek se sere, bit će veselije. Što je to imunitet "u normalnom smislu riječi"? Ja sam oduvijek mislio da nas štiti složeni sustav koji djeluje na više međusobno povezanih razina od kojih je najniža sraćka i povraćanje.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 15:28   #45
imuni sustav u "normalnom smislu rijeci" odnosi se na bioloski/medicinski definirane imunoloske stanice i tkiva. Imunitet u sirem smislu rijeci ne mora se nuzno odnositi samo na tako definirane stanice i tkiva. Kronicni alkos je npr. "imuniji" na alkohol od prosjecnog studenta, a da njegova imunost nije rezultat "imunoloskog odgovora" u normalnom smislu rijeci.
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 20:37   #46
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
imuni sustav u "normalnom smislu rijeci" odnosi se na bioloski/medicinski definirane imunoloske stanice i tkiva. Imunitet u sirem smislu rijeci ne mora se nuzno odnositi samo na tako definirane stanice i tkiva. Kronicni alkos je npr. "imuniji" na alkohol od prosjecnog studenta, a da njegova imunost nije rezultat "imunoloskog odgovora" u normalnom smislu rijeci.
Znači za tebe je imunosustav samo ono što uključuje antitijela. Vrlo uzak pogled na problem.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:00.