Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2012., 18:47   #61
Ja sam poduplao dozu nakon tjedan dana i opet uduplao nakon tjedan dana i dakle sad sam na cetverostrukoj, proslo je mjesec dana od pocetka terapije. Tsh mi je na pocetku bio 2.65, sad je 1.67... Razina t4 mi je i dalje niska, t3 je na sredini.
racija is offline  
Old 18.05.2012., 18:54   #62
bubice, pomalo. sve ce to uravnotezit i unormalit, samo treba vremena.
znam da je to uzasno tesko i ne mogu uopce zamislit kako ti je i kroz kaj prolazis, al pokusaj se cim vise opustat i cim manje stresirat.

znam da je meni to pomoglo, iako je trajalo. kad sam dala otkaze na poslovima koji su me uzasno stresirali i usporila tempo bilo mi je bolje.

inace, moram podijelit s vama sta meni moja svekrva radi. ona je medicinska sestra pa me s vremena na vrijeme nazove i kaze mi da je kod nje upravo bila njena prijateljica koja isto ima hipo i hashimoto i da ona pije eutiroks 40. i da su njih dvije razgovarale o meni i dosle do zakljucka da je moja terapija puno previsoka i da moram pod hitno mijenjat doktora.
kaj da joj covjek kaze?
__________________
OOS
lik iz bajke is offline  
Old 18.05.2012., 18:58   #63
Meni je frustrirajuće što ja osim suhe kože (koju sam tek nedavno skužila) nemam nikakvih simptoma da mi je možda tsh ili terapija loše... čitam vas, i stvarno mi čudno. Nekima tsh 4 radi probleme, moj je kao što sam rekla došao preko 20, da ja nisam mogla ni naslutiti. OK čini mi se da je to bilo u razdoblju dok smo skupljali papirologiju za oplodnju, na poslu je bilo stvarno stresno... I zadnji puta sam nakon 3mj ove doze Euthyroxa završila na tsh 0.02. Sumnjam da bude sada tako
I sad samo zbog toga moram čekati jesen, jer će me uhvatiti ljeto i godišnji. Frustrira.

Na poslu od idućeg tjedna dobivam nova zaduženja, što će mi sigurno povećati opet stres. I što mogu? A taman sam se nadala postupku, išla bih na bolovanje i sve bi bilo ok

Sad mi i muž kaže da bih baš mogla za vikend popiti tabletu i pol. Možda pomogne
bubicaa is offline  
Old 18.05.2012., 19:09   #64
jel ti tsh toliko pao onda kad si bila na bolovanju? i dal mozes sad uzet bolovanje?
__________________
OOS
lik iz bajke is offline  
Old 18.05.2012., 19:21   #65
Quote:
Z_interactive kaže: Pogledaj post
probaj kod nekog drugog doktora, najlakše je reći to je normalno i kontrola za kad već. btw. koliko je tsh sada? preko 5 kad je hipo?
kako ne kuže da nije nama problem jel to normalno ili ne i kad je kontrola, nama je problem što mi ne možemo normalno živit!
koliko vidim po netu, ref vrijednosti nisu iste za sve! dosta je teško naći što ti odgovara a još teže da dr. to prihvati i pomogne ti
TSH mi je sad 3,6. T3 je 7, a T4 je 14. znači sve okej. nikad meni hormoni nisu bili jako povišeni. jedino mi je TSH bio povišen. al simptomi su mi jako izraženi, a probava mi doslovno divlja. zato mislim da nije stvar u hormonima, nego u tim čvorićima koje imam. a nista, drugo mišljenje, to mi jedino preostaje.

čak sam bila toliko jadna da sam poslala mail dr. Škaro i njegovo je mišljenje nek nastavim piti euth, ali da u bliskoj budućnosti preporučuje operativno odstranjenje lijevog režnja na kojem su ti čvorići. a moj doktor ni riječi o tome!

i sad si ti misli :P
BubaMare is offline  
Old 18.05.2012., 19:23   #66
Mislim da nisam onda bila na bolovanju Ako i jesam, u 3 mj je to bilo tjedan dana

Iskreno, razmišljam kako se razboljeti ili otići na bolovanje. Možda bi to pomoglo. Ne znam više. U većini bolesti, kreneš na terapiju i za tjedan-dva se već vide rezultati i dobro si. S ovom gluposti do 8 tj možeš čekati i ne znati na čemu si
bubicaa is offline  
Old 18.05.2012., 19:33   #67
moguce da sam te zamijenila, al cini mi se ko da si ti pisala po ANTM temi na modi dok si bila na bolovanju.

ne znam kako funkcionira svijet rada i bolovanja, jer sam još uvijek student, al pokusaj objasniti opcoj dokici ili onome tko odlucuje o bolovanju, da ti je tsh ful visok ovo ono. nemas kaj izgubit, a mozda dobijes dopust. odmaranje ce ti sigurno vise pomoci da ti se tsh unormali, neg stres koji te ocekuje sljedeci tjedan.
__________________
OOS
lik iz bajke is offline  
Old 18.05.2012., 19:42   #68
Joj daa...vidiš stvarno
Pisala sam tamo, mislim da je to bio baš kraj 1.mjeseca. E da, onda sam bila na bolovanju Tako da to nije moglo utjecati puno tijekom iduća 2 mj

Ne znam, ali ako ovako nastavim, stvarno ću se razboljeti
bubicaa is offline  
Old 18.05.2012., 19:53   #69
stvarno ne znam.

al sam ja na tvom mjestu i da mi je bitno unormalit tsh do odredjenog datuma, probala bih dobiti bolovanje, iskoristit slobodne dane, uzet godisnji, stogod. malo se maknut i skulirat. to + terapija sigurno nece odmoc.

al znam da to nije nikakva garancija.

zelim ti srecu.

btw, ne vidjam u zadnje vrijeme onu forumasicu koja je puno pisala po temi u 2.om dijelu. nemrem se nikako sjetiti nicka, a ne da mi se traziti po tekstu.
znam da je vodila borbu s kilama.
jel zna tko na koga mislim? i kako je ona?
__________________
OOS
lik iz bajke is offline  
Old 18.05.2012., 21:55   #70
Quote:
Z_interactive kaže: Pogledaj post
jel taj pregled ultrazvuk ili što? meni sad ft4 23 (ref je 12-22) kaže endo ma sve je to ok!
Nije UZV, bio je na pregledu kod neurologice zbog vrtoglavica koje ima, a ona mu je onda gledala sve nalaze koje ima i komentirala da su hormoni štitnjače granični i da bi trebao ponoviti nalaz.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Old 18.05.2012., 22:23   #71
ah, ok! možda neurologinja želi vidit dali mu ide iznad granice ili ne!

-to je dobro, sjećam se prije 2 god kad mi je sve počelo, užasno sam se sojećao, misec prije nego san završija u bolnici tsh 1,18 - dr. kaže ma ti si dobro......(you know the drill ) misec kasnije završija u bolnici i šopali me atyrazolon da mi digne tsh-

vjerojatno želi vidit jel mu to stoji u normali ili ide iznad normale
btw. vidim da su rezultati t3 i t4
zar nisu važniji Free T4?
Z_interactive is offline  
Old 18.05.2012., 23:13   #72
Ha ne znam, ja se baš ne kužim u te hormone, ovo su oni osnovni hormoni koje doktori uvijek traže ft3 i ft4 su vjerojatno ''naprednije'' pretrage
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Old 19.05.2012., 13:03   #73
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
U sklopu nekih problema koje osjeća, suprug je izvadio hormone štitnjače. Nalazi su:

TSH 1.4 (ref. 0.3 - 5.0)
T3 2.2 (ref. 0.9 - 2.3)
T4 118 (ref. 60 - 120)

Mislila sam da su mu nalazi uredni jer su u okviru ref.intervala, ali mu je neurologica na pregledu komentirala da bi ih trebao ponoviti, jer su granični
Bolje ponoviti +anti TPO.
hrvoje dr. is offline  
Old 19.05.2012., 13:07   #74
Quote:
racija kaže: Pogledaj post
armour thyroid su prirodni hormoni stitnjace kombinacija T4 i T3. nekad se dobivao iz svinjske stitnjace, sad vise nisam siguran da ga tako proizvode.
I dalje se dobiva iz svinjske štitnjače.
Quote:
dosta ljudi funkcionira puno bolje s kombinacijom T4 i T3 ili samo T3.
Ovo nije točno. Naime, u sistematskom izvješću koje je obuhvaćalo 9 randomiziranih studija, samo je jedna od njih pokazala benefit kombinacije T4 i T3 na raspoloženje i kvalitetu života u odnosu na uzimanje samo T4 u terapiji!

Meta-analiza 11 objavljenih randomiziranih studija s ukupno 1216 pacijenata pokazala je da nema nikakavog posebnog benefita od kombinirane terapije T4-T3 (umor, depresija, kvaliteta života, anksioznost itd.) u odnosu na samo T4!

Ono što je potvrđeno jest da bi jedna mala grupa bolesnika mogla profitirati korištenjem terpije T4 i T3, a to su oni koji imaju polimorfizam jednog gena koji kodira enzim koji pretvara T4 u T3.

Također, kliničke studije su pokazale da se korištenjem preparata koji sadrže T4 i T3 ne uspijeva oponašati fiziološko stvaranje T4 i T3 u organizmu.

Preporuka (razina 2B) je sljedeća: u ovom trenutku za ogromnu većinu pacijenata NE PREPORUČUJE se uzimanje kombinacije T4 i T3!
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Old 19.05.2012., 13:14   #75
štitnjača je baš komplicirana za liječit, svakom je drugačije!
Z_interactive is offline  
Old 19.05.2012., 13:19   #76
Quote:
Z_interactive kaže: Pogledaj post
štitnjača je baš komplicirana za liječit, svakom je drugačije!

niti nije, nego mi postanemo s tim problemima komplicirani
hašismotko is offline  
Old 19.05.2012., 15:09   #77
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Bolje ponoviti +anti TPO.
Hvala na odgovoru.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Old 19.05.2012., 15:20   #78
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
I dalje se dobiva iz svinjske štitnjače.
eh da, promijenili su fillere pa su sad gotovo nemoguce za sublingualnu upotrebu a prije su bile ok za to. to im je bezveze jer s obzirom da ti hormoni zahtijevaju prazan stomak 2 sata prije i poslije, puno je jednostavnije stavit pilulu pod jezik i jest sta god zelis... al eto... treba imat mozga... razmisljam da li bi se te tablete mogle smrkat bez previse posljedica? pretpostavljam da da..


Quote:

Ovo nije točno. Naime, u sistematskom izvješću koje je obuhvaćalo 9 randomiziranih studija, samo je jedna od njih pokazala benefit kombinacije T4 i T3 na raspoloženje i kvalitetu života u odnosu na uzimanje samo T4 u terapiji!
nitko ni ne tvrdi da je T4/T3 kombinacija superiorna vec da nekim ljudima bolje odgovara. ako 50% ljudi bolje odgovara T4 a drugih 50% ljudi bolje odgovara T4/T3 kako to ispadne u tim studijama? nema razlike izmedju terapija - obje su jednako uspjesne - pomazu 50% ljudi - kuzis?

moja osnovna poanta jest da bi se doktori - s obzirom da im valjda pola pacijenata nije zadovoljno tretmanom stitnjace - trebali vise potruditi i da bi to trebala biti preporuka medicine. pa makar i ne vjerovali u armour thyroid probati... ili probati kombinirati odvojeno euthyrox i cytomel recimo... neki pacijenti su imali benefita od samo promjene branda T4 lijeka. koriste druge fillere a svi znamo da upijanje tih hormona je vrlo problematicno. takodjer treba probati i samo T3 barem kratko vrijeme... pokusati svasta, mijenjati vrijeme dana kad se pije hormon itd... i to malo rapidnije sve raditi a ne shema vratite se za 6 mjeseci na kontrolu pa ti odna dignu dozu malo i dodji opet za 3 mjeseca na kontrolu... dok ne istitriras dozu ako i iztitriras ikad treba ti godinama... koga se tu zahebava, razina aktivnih hormona stitnjace se moze ispraviti u 1-2 dana kad bi se htjelo. znam da je to nerealno ali nedopustivo je i da to traje godinama...
racija is offline  
Old 19.05.2012., 15:38   #79
Quote:
racija kaže: Pogledaj post
ako 50% ljudi bolje odgovara T4 a drugih 50% ljudi bolje odgovara T4/T3 kako to ispadne u tim studijama? nema razlike izmedju terapija - obje su jednako uspjesne - pomazu 50% ljudi - kuzis?
Eh, upravo Vam pokušavam reći da studije nisu potvrdile ovo o čemu govorite, odnosno da je postotak ljudi kojima je T4+T3 bolje odgovarao (ne u smislu da su oni to izjavili, nego praćenjem objektivnih parametara) bio malen.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Old 19.05.2012., 15:48   #80
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Eh, upravo Vam pokušavam reći da studije nisu potvrdile ovo o čemu govorite, odnosno da je postotak ljudi kojima je T4+T3 bolje odgovarao bio malen.
Pa ako je jedna od devet studija pokazala da je taj broj ljudi bio natpolovican onda i nije bas malen. Dovoljno je i 5% da opravda svoje mjesto u terapiji stitnjace.
racija is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:25.