Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2017., 11:50   #1781
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Mene u stvari zanima zasto se niko ne trudi da pomogne tim ljudima? Boli me uvo za socijaliste,i Chaveza, i Madura, njegovu svitu, vec zasto se dopusta da ljudi umiru. Je, ono izbacili su Venezuelu iz ovog saveza, onog saveza...ali niko nista ne cini za ljude. Bas zanima bebe ko je na vlasti. One su gladne. Pomoc je nedovoljna ili onaj magarac(smijem li ga nazvati magarcem?) odbija da primi pomoc?
Koja je tacno igra? Ko ga stiti? Pa mislim,u Libiji nije nikad bilo kao u Venezueli, a i mrvicu je dalje od USA- gadafi je smaknut za tren oka. O cemu se tocno radi?
Kako pomoć tim ljudima? Ja ne bih dao niti dolar ako ga moram poslat režimu koji će onda to kobajagi podijeliti..fnajbolje bi bilo financirati institucije koje će učiti građane o prednostima građanskih i ekonomskih sloboda da bi srušili socijalistički totalitarizam, no ni to režim ne dopušta. Slično pitanje, kako pomoć sjevernim korejcima da se izbave iz socijalističkog ropstva? Oni su još indoktriniraniji od venezuelanaca.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 12:45   #1782
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Kako pomoć tim ljudima? Ja ne bih dao niti dolar ako ga moram poslat režimu koji će onda to kobajagi podijeliti..fnajbolje bi bilo financirati institucije koje će učiti građane o prednostima građanskih i ekonomskih sloboda da bi srušili socijalistički totalitarizam, no ni to režim ne dopušta. Slično pitanje, kako pomoć sjevernim korejcima da se izbave iz socijalističkog ropstva? Oni su još indoktriniraniji od venezuelanaca.
Evo ga opet điha-điha kapitalist.

Ajde daj otvori više temu o Nigeriji i zašto ona sa puno boljom naftom i kapitlaizmom i dalje nakon 50 godina tavori u bijedi.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 12:55   #1783
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Evo ga opet điha-điha kapitalist.

Ajde daj otvori više temu o Nigeriji i zašto ona sa puno boljom naftom i kapitlaizmom i dalje nakon 50 godina tavori u bijedi.
Evo ga opet kme kme socijalist što zaviruje u temu o još jednom propalom eksperimentu s njegovom omiljenom ideologijom pa kmeči.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 13:03   #1784
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Evo ga opet kme kme socijalist što zaviruje u temu o još jednom propalom eksperimentu s njegovom omiljenom ideologijom pa kmeči.
Điha-điha, gdje ti je tema o uspjehu kapitalističkog eksperimenta u Nigeriji? Ajde, Kenija nema nafte...al što je sa Indonezijom?

Kako Libija?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 13:09   #1785
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Evo ga opet điha-điha kapitalist.

Ajde daj otvori više temu o Nigeriji i zašto ona sa puno boljom naftom i kapitlaizmom i dalje nakon 50 godina tavori u bijedi.

Misliš na najveću afričku ekonomiju i trenutno 20. na svijetu, s najbrže rastućim BDPom i prosječnim primanjima od svih top 50 ekonomija svijeta?
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 13:36   #1786
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Điha-điha, gdje ti je tema o uspjehu kapitalističkog eksperimenta u Nigeriji?
Otvori ju

Ovo je tema o ljudima koji gladuju, koji su prisiljeni jesti smeće, čija je zemlja uništena centralno planskim fantazijama i državom s podivljalim ovlastima. Ako želiš pričati o hiperinflaciji, nestašicama osnovnih potrepština, pečenim štakorima za ručak i čekanje šest sati u redu za kruh u još jednom "radničkom raju", došao si na pravu temu
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 13:57   #1787
Čisto da se zapitaš;kako pravdati propale socijalsticke experimente?
Ali da,uvijek ćeš naći forumske(i druge)"ljevičare" koji brane neobranjivo tvrdeći da su Cuba,Venezuela,Sj.Korea bastioni slobode i borci protiv imperijalizma.Mada ono što se događa u tim zemljama nema veze sa modernim socijalizmom ala Švedska.
Jednoumlje,diktatorski rezimi,nepostojanje bilo kakve demokracije,nepoštivanje izbornih rezultata (zar u Venezuela nije pobijedila opozicija 2/3 većinom?).
Meni ovo više sliči na nacizam ili fašizam.
Ali sad kad nas forumski drugovi zaspu statistikom:
Cuba ima veću pismenost i ljekara po stanovniku od Haitija,Nigerie ili Guineje Bisao.
Neka odgovore na jedno pitanje kako to da država najbogatija naftnih resursima ima takvu gnjilu ekonomiju(već gore opisanu od drugih forumasa),uvozi naftu iz USA etc..etc.
Kako to da jedna od najljepših zemalja na svijetu,Cuba,koja bi trebala biti raj na zemlji jedva prezivljava i to uz veliku pomoć dotacija $$$ od emigracije iz mrskog im neprijatelja.
Ali,ali Cuba ima veću pismenost od Hondurasa ili Nicarague,ali,ali Cuba ili Sj.Korea su pod sankcijama.
Ali,ali kamiondžiji iz Venezuela rade o glavi,pa je pod velikim stresom i nije sad u mogućnosti baviti se trivijalnim stvarima kao ekonomija ili prehrana stanovništva.
Ali,ali oni su socijalisti.Kad se imperijalisti skinu sa njihove grbace i kad kapitalizam i slobodno tržište propadne(evo sad će,samo što nije)ti bastioni slobode procvatsce u najljepšim sjaju.
BadMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 15:10   #1788
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Mene u stvari zanima zasto se niko ne trudi da pomogne tim ljudima? Boli me uvo za socijaliste,i Chaveza, i Madura, njegovu svitu, vec zasto se dopusta da ljudi umiru. Je, ono izbacili su Venezuelu iz ovog saveza, onog saveza...ali niko nista ne cini za ljude. Bas zanima bebe ko je na vlasti. One su gladne. Pomoc je nedovoljna ili onaj magarac(smijem li ga nazvati magarcem?) odbija da primi pomoc?
Koja je tacno igra? Ko ga stiti? Pa mislim,u Libiji nije nikad bilo kao u Venezueli, a i mrvicu je dalje od USA- gadafi je smaknut za tren oka. O cemu se tocno radi?
Gadafi nije smaknut zato što su mu ljudi gladovali (dapače, Libija je imala vrlo visok stupanj društvenog razvoja), nego zato što je njegov režim zasmetao određenim centrima moći, a istodobno je bio relativno stabilan i bez rata ga se nisu mogli riješiti.
Venezuela, s druge strane, propada sama od sebe pa čak i da nekome smeta, taj netko samo mora pričekati da se režim sam uruši. I onda dobije sve i još više, a besplatno.

Quote:
BadMonkey kaže: Pogledaj post
Ali da,uvijek ćeš naći forumske(i druge)"ljevičare" koji brane neobranjivo tvrdeći da su Cuba,Venezuela,Sj.Korea bastioni slobode i borci protiv imperijalizma.Mada ono što se događa u tim zemljama nema veze sa modernim socijalizmom ala Švedska.
Naravno da nisu nikakvi bastioni slobode i borci protiv imperijalizma, nego obične mafiokracije. Jedina razlika je što nemaju potporu kapitalističkog Zapada i na temelju toga pokušavaju graditi imidž antiimperijalizma i socijalizma. A ispod površine se odvija isto što i posvuda: elita se bogati, a narod je sve siromašniji.
Frogl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 15:21   #1789
Quote:
Frogl kaže: Pogledaj post
Gadafi nije smaknut zato što su mu ljudi gladovali (dapače, Libija je imala vrlo visok stupanj društvenog razvoja), nego zato što je njegov režim zasmetao određenim centrima moći, a istodobno je bio relativno stabilan i bez rata ga se nisu mogli riješiti.
Venezuela, s druge strane, propada sama od sebe pa čak i da nekome smeta, taj netko samo mora pričekati da se režim sam uruši. I onda dobije sve i još više, a besplatno.
Naravno da nisu nikakvi bastioni slobode i borci protiv imperijalizma, nego obične mafiokracije. Jedina razlika je što nemaju potporu kapitalističkog Zapada i na temelju toga pokušavaju graditi imidž antiimperijalizma i socijalizma. A ispod površine se odvija isto što i posvuda: elita se bogati, a narod je sve siromašniji.
Ma znam kako je bilo u Libiji, kao i u Iraku, prije nego sto su im poceli "pomagati". Upravo zato i pitam- zasto prodaju "opasnost" i "oslobadjanje", a sa druge strane, recimo u slucaju Venezuele, zvizdeci se prolazi pored, nikog nije briga... Hajde sto Amere ili ove ili one nije briga, ali ja imam utisak da cijeli svijet zatvara oci. Meni je uzasno zao svih, ali nagledali smo se Alepo, nagledasmo se jadne djece u Africi, a vijesti o Venezueli moras bukvalno traziti. Najvjerojatnije, da ne znam nekog ko je od tamo, i ko se jako brine za svoje- mozda bih i ja procitala malo tu i tamo, i mozda bi reagirala sa : joj, ma to je zbog nafte", a nemas stvarni pregled koliko je strasno. Kada krenes kopati- svasta se nadje...
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 15:47   #1790
Quote:
Frogl kaže: Pogledaj post
A ispod površine se odvija isto što i posvuda: elita se bogati, a narod je sve siromašniji.
Slažem se da u Venezueli partijska elita uživa u neviđenom bogatstvu nauštrb narodu, kao u svakom socijalističkom eksperimentu. No nije tako na zapadu niti je više tako u npr. Kini koja je otvorila tržišta i tako smanjila siromaštvo za 80% u manje od 40 godina.
http://s.wsj.net/public/resources/im...0417171914.jpg


http://money.cnn.com/2016/06/21/news...-middle-class/
https://www.forbes.com/sites/timwors.../#5ce9f97521c8
Narod na zapadu nikad nije bio bogatiji, "srednja klasa" se u SAD-u smanjila jer je većina sad u višoj srednjoj klasi, dok su se siromašni smanjili.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 15:54   #1791
U međuvremenu, socijalisti su počeli otimati i pekare, jer eto zbog njihove pohlepe nema kruha!
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 15:57   #1792
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Mene u stvari zanima zasto se niko ne trudi da pomogne tim ljudima? Boli me uvo za socijaliste,i Chaveza, i Madura, njegovu svitu, vec zasto se dopusta da ljudi umiru. Je, ono izbacili su Venezuelu iz ovog saveza, onog saveza...ali niko nista ne cini za ljude. Bas zanima bebe ko je na vlasti. One su gladne. Pomoc je nedovoljna ili onaj magarac(smijem li ga nazvati magarcem?) odbija da primi pomoc?
Koja je tacno igra? Ko ga stiti? Pa mislim,u Libiji nije nikad bilo kao u Venezueli, a i mrvicu je dalje od USA- gadafi je smaknut za tren oka. O cemu se tocno radi?
Zasto bi ih itko sprjecavao da uzivaju u posljedicama svojih odluka?

A u Libiji je ocito situacija znatno bolja nakon sto su Gadafiju zabili u paksu usijanu zeljeznu sipku. Sad uzivaju u punim blagodatima demokracije.

Bebe gladne? Jebiga, bad luck...

Ali, ako smatras potrebnim, uvijek mozes poslati neku donaciju... Ne vjerujem da ce ju magarac odbiti...

Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Ovo je tema o ljudima koji gladuju, koji su prisiljeni jesti smeće, čija je zemlja uništena centralno planskim fantazijama i državom s podivljalim ovlastima. Ako želiš pričati o hiperinflaciji, nestašicama osnovnih potrepština, pečenim štakorima za ručak i čekanje šest sati u redu za kruh u još jednom "radničkom raju", došao si na pravu temu
Ja zapravo mislim da je ovo tema o tome da svaka odluka nosi posljedice, a odgovornost za njih ima onaj tko je odluke donjeo... Hugo je ocito legalno izabran na izborima i potvrdjen referendumom.

Gledajuci kako populisticki klaunovi i u, hajmo rec' civiliziranijoj zemlji, mogu dobiti 8 mandata u parlamentu ne cudi me da naivniji narod izabere budalu za predsjednika.

Ali, sam skocio sam se ubio, narod, jel....

BTW, vrlo poucna prica za nekoga tko je u stanju shvatiti pouku...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!

Zadnje uređivanje Garofeeder : 22.03.2017. at 16:11.
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 18:30   #1793
Maduro poceo ici Putin style i poceo se prikazivati na telki da si smeksa sliku medju gladnim pucanstvom.
http://www.reuters.com/article/us-ve...-idUSKBN16U1UL
Tuzno je to.
U biti oni ne mogu nista Maduru jer je drzava skrojena da su ovisni o njemu. Koliko god pljuvali oni mu se vracaju svaki dan na koljenima jer ih drzi u saci.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 18:55   #1794
A evo na temi o nekretninama KILLERDOG s lica mjesta tvrdi da u Venezueli nije ni izdaleko toliko loše:
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
...
što se priča tiče, i ja sam se naslušao svega i svačega i priznajem da sam se dobro pripremao za venecuelu,a ispala kamilica, ono karlovac nocu je gori (čak sam unatoč svim upozorenjima 3 dan izašao po noći i otkrio da ljudi izlaze u birceve i restorane )
vjerojatno se pljačkaju kuće za koje se zna da se ima, ali to je svugdje u južnoj, a ja izgledam kao da nemam
bolivaros je jedina u venecueli, osim valute ujaka sema
ono sranje zeleno iz eu nitko neće, ne vrijedi papira na kojem je tiskano
Što je istina?
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 19:19   #1795
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
A evo na temi o nekretninama KILLERDOG s lica mjesta tvrdi da u Venezueli nije ni izdaleko toliko loše:

Što je istina?
There is fierce debate about exactly how many people are murdered in Venezuela, but all sources find sky-high rates. The government says there were almost 18,000 murders in this South American nation last year, giving it a rate of 58 homicides per 100,000 – compared to 4 in the United States. The independent Venezuelan Violence Observatory claims there were really almost 28,000 murders. An annual comparative survey classified Caracas as the most homicidal city outside a declared warzone in 2015, with 119 homicides per 100,000.
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 01:20   #1796
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Ono sto mene zanima-bez obzira da li smatram to adekvatnim odgovorom ili ne- kako to da bukvalno umiranje ljudi od gladi u Venecueli cijel svijet gleda bez i malo realnog potresanja?
Meni je zanimljivije kako se s vremena na vrijeme i u ovim nasim lokalnim prcijama nadje neka ranjena dusa, naravno sa "insajderskim" informacijama od "poznanika" iz Venezuele, koja je sva potresena patnjom u Venezueli.
Nijedne patnice za nesretne Wayuu Indijance iz Kolumbije koji umiru od gladi u najdoslovnijem smislu. Nigdje patnika za 1,5 milijun Argentinaca koje je Macri pomeo u redove siromasnih u manje od godinu i po vlasti, ili zasad nepoznat broj Brazilaca koje je Temerova pucisticka vlada dovela do gladi rezanjem svih socijalnih budzetskih kategorija u paraleli sa poreznim olaksicama za oligarhijsku svitu. Nigdje suze za >50 milijuna teske sirotinje u Meksiku ili ogromne i gladne vecine u dvije najbjednije Latinoamericke zemlje - Hondurasu i Haitiju - dvije zemlje u kojima su najrecentnije uspjeli klasicni americki drzavni udari (ne racunajuci manje klasicne u Brazilu i Paragvaju).

Moguce je da si ti iskreno zabrinuta, ali ne fali razloga za skepsu.

Venezuela je trenutno u vrlo gadnim problemima, ali za "bukvalno umiranje od gladi" je potrebno malo vise argumenata od tvojih "suza" i "studija" na koje se pozivaju Reutersi i slicni "objektivni" mediji. Objektivno je potvrdjeno da je pothranjenost narasla zadnje 2 godine (nakon sto je bila skoro iskorijenjena pod chavismom), ali sigurno nije pala na razine 90ih. UNov FAO je relativno nedavno opovrgao masovnu glad u Venezueli.

Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Zabranjeno je posjedovati stranu valutu, a da bi platio, recimo avio kartu- moras je platiti u dolarima-koje ne smijes imati...ljudi bukvalno umiru od gladi.
Izgleda da su te dobro lagali tvoji "poznanici iz Venezuele". Posjedovanje strane valute nije niti u jednom trenutku bilo zabranjeno, a nije zabranjeno ni sada. Problem je sto je vec predugo na snazi neodrziva monetarna politika koju se vlast iz vise razloga boji promijeniti. Zbog toga iz sve tanjih deviznih rezervi nije lako dobiti devize po legalnim tecajevima.
Ali vidim da ti je bukvalno umiranje glavna tema... jel info od istih "poznanika"?

Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Ovo sto sam napisala nema veze sa politickim uredjenjem i sta ja tacno mislim o Maduru i ostaloj bratiji(nemojte ta g...a mjesati sa socijalizmom,smjesno je)- pisala sam kakav je zivot u Venezueli. I to sto sam cula od ljudi koji zive tamo,ne staa pise po novinama...ljudi koji su navikli da ne jedu svaki dan...
Objasnjeno je na ovoj temi vise nego jednom da Venezuela nije socijalizam. Glavnina ekonomije je i dalje u privatnim rukama. Ali Chavismo je svakako uveo neke elemente socijalizma - npr. socijalna stanogradnja - u nepunih 6 godina izgradjeno 1,5 milijuna stambenih jedinica koje su dodijeljene ili besplatno ili za sitne novce siromasnijim slojevima. Sa prosjecnim venezuelanskim kucanstvom od 3,8 clanova to je novi stan za ~20% stanovnistva. Od toga je skoro pola milijuna izgradjeno zadnjih godinu dana, znaci u toku "bukvalnog umiranja od gladi" kako svjedoce tvoji "poznanici iz Venezuele". Dodatnih stotine tisuca postojecih kuca i stanova je obnovljeno/dogradjeno.
Mozes li navesti jos neki povijesni primjer paralelnog "bukvalnog umiranja od gladi" i masovne socijalne stanogradnje u isto vrijeme na istom mjestu?

Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Ok, koliko ja znam, madurova stranka nije dobila vecinu na parlamentarnima, ali na svaki nacin on onemogucava sa svojom svitom da bilo ko preuzme vlasti. Trazeni su prevremeni predsednicki izbori, na sta je reakcija bila-prvo peticija sa nemam ti ja pojma koliko potpisa sa naravno imenima, prezimenima, adresom i gdje radis; te kada je i to skupljeno, onda je kao-e sad treba referendum
Ili nisi dobro slusala ili su te "poznanici" opet lagali. Skupljanje potpisa je bilo upravo u svrhu referenduma. Postoje 2 kruga skupljanja, a opozicija se vec u prvom posluzila masovnom prevarom skupljajuci stotine tisuca nevazecih potpisa (mrtvi, maloljetni, nepostojeci...). Nema sumnje da su mogli skupiti dovoljno potpisa za referendum, ali prva 4 mjeseca nakon sto su dobili parlamentarne izbore su se medjusobno prepucavali oko strategije rusenja vlasti da bi se na kraju se u cajtnotu posluzili svojim klasicnim prevarama. Maduro je naravno oportunisticki odigrao na legalizam.

Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Mimo toga, ljudi i tamo nestaju, bliski srodnici opozicije su godinama u zatvoru. Ljudi se i dalje boje za sopstveni zivot, vojska i policija su uglavnom uz Chaviste, a oni koji iskorace van-brzo se nadju na listi za odstrel, i to onako porodicno(zivot i inace nema neku vrijednost,ne)
Sa druge strane, ja, koja sam pacifist, se pitam- pa zasto neko jednostavno ne klepi Madura,pa da se vidi sta ce biti.
Stope kriminala su vrlo visoke, prvenstveno u Caracasu i uz kolumbijsku granicu, ali ako govorimo o nestalim i ubijenih politicarima onda govorimo o nestalim i ubijenim chavistima i simpatizerima vlasti (10ak ubijenih zadnje 2 godine). Ne moras sumnjati da pacifisticki planovi za koje se zalazes da "netko klepi Madura" postoje jer su neki prethodni i javno dostupni u vidu leak-anih dokumenata u reziji SAD-Kolumbija-opozicija (bilo i na ovoj temi). Nije se u 18 godina chavisma desilo da je ubijen neki opozicijski politicar osim jednog ADecosa sa dugogodisnjim narko-dosjeom koji je stradao u unutarmafijaskom razracunavanju. S druge strane se na tjednoj bazi dogadja da se opozicijski politicari, novinari i sindikalisti ubijaju u Kolumbiji, Meksiku, Hondurasu, Brazilu... Ali ako su ti informacije o "nestajanju" i "odstrelu" ven. opozicionara iz istih "poznanickih" izvora nema mjesta cudjenju. A mozda to i nisu bile informacije vec sablonsko popunjavanje praznina u postu?

Vojska i policija su uglavnom uz Chaviste - tocno - i to je tako nakon sto je vojska djelomicno prociscena nakon drzavnog udara 2002. u reziji danasnjih "demokratskih" opozicionara pod sponzorstvom SAD. Da nije tako 2002. bi se vec davno ponovila...

Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
P.S. Osim toga-na konto demokracije- i ako nisu na vlasti u parlamentu, Maduro je proglasio vanredno stanje i vlada po dekretima, cime je potpuno ogranicio vlast parlamenta.
Vanredno ekonomsko stanje, ne vojno, bez suspenzije bilo kakvih ustavnih prava. Tocno je da vlada dekretima - kao i Trump, Obama, Macri i brojni drugi. Vlast parlamenta je ogranicena jer je parlament proglasen "en desacato" od strane TSJ (Vrhovni s.), tj. po hrvatski "in contempt" of constitution jer su u rad parlamenta (AN) ukljucili i trojicu koji su suspendirani od strane TSJ zbog dokazane kupovine glasova. TSJ je takodjer kao neustavne srusio i nekoliko zakona AN - izmedju ostalog npr. zakon o amnestiji koji bi amnestirao pocinitelje za takva benigna djela kao sto su teroristicki cinovi pocinjeni vatrenim oruzjem i eksplozivima, vojni ustanak i civilna pobuna, unistavanje infrastrukture, gospodarski kriminal... i 80ak drugih tocaka iz kaznenog zakona. Srusen je i npr. zakon koji je trebao "dati vlasnistvo" nad stanovima iz gorespomenutog socijalnog programa tako sto bi im se stanovi koje su dobili na dozivotno koristenje prodali po trzisnim cijenama, u prijevodu: vecinu bi se izbacilo iz tih stanova. Pa onda naravno zakon o masovnoj privatizaciji (o kojoj naravno nisu rekli ni rijeci u predizbornoj kampanji)... Pa recentni zakon kojim podrzavaju vanjski intervencionizam placenika Almagra da se Venezuelu izbaci i OAS-a. Ovaj zadnji segment mozda daje dio odgovora na pitanje:

Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Inače da vas pitam jel ima tamo netko tko je normalan izbor, bio on igrač zapada ili ne, a da bi mogao doći na vlast?
Odgovor je ne.
Upravo su se prijavila 3 kandidata za opozicijske predsjednicke predizbore. Stari poznanici Ramos Allup, Lopez i Capriles - sva trojica involvirani u drzavni udar 2002. (i amnestirani od Chaveza), prva dvojica i u visemjesecno nasilje 2014., Allup se naslikavao sa ulicnim razbijacima koji su skoro nasmrt prebili policajca prosle godine, Capriles nedavno optuzen (dokazima iz Brazila, ne iz Madurove ladice) za visemilijunski mito od brazilskog Odebrechta, a Lopez je u zatvoru zbog suodgovornosti za desetke smrti i golemu stetu iz spomenutog nasilja 2014.

Inace "normalan izbor" i "igrac zapada" su nespojive kategorije. Mozda ti to zazvuci previse ideologizirano, ali samo ako imas nedostatno znanje iz povijesti...
HugoAmigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 10:11   #1797
Prvo-ne, nisu me lagali, zato sto me nemaju za sta lagati. Trebao si vidjeti kako je majka mog prijatelja reagirala kada je usla u trgovinu ovdje, njoj je to prosto bilo nepojmljivo,jer u Venezueli je to skoro nemoguce godinama. Zena je dosla tako sto je sin poslao novce poznanicima koji zive u njemackom naselju blzu caracasa, te su joj oni kupili kartu i dosli sa njom da bi vidjela unuka. usput-zena je ortodont, ali ne moze zaraditi godinama ni za osnovne zivotne potrebe. Moj frend lici na oca, te je svjetlog tena,ociju i kose. Majka mu je rekla da nikako ne pokusava da dodje u caracas sada, jer postoji sansa da ce ga neko smaknuti jer ce misliti da je gringo.
Oh, da,moguce je da je sve cista laz...samo je fora u tome da je on sam jednostavno zabrinut za svoju porodicu tamo i svjestan u isto vrijeme da im ne moze nikako pomoci. Znam da je slicno sr..e i u Kolumbiji, da je sve vezano pod mito i korupciju,da se ne mozes ni okrenuti ako nemas nekog "svog"...Poznanici iz Kolumbiji je unuk ostao teski invalid, jer nisu ponijeli dovoljno novaca da cusnu pravom doktoru u ruke.
Mene licno zaboli ko ce biti na vlasti, dok ljudi ne pate u tom smislu da nemaju nikakvu zdravstvenu zastitu i nemaju sta jesti.
A sto se tice stanogradnje- znas li da poprilican broj zgrada nije zavrsen, te da su se ljudi uselili bez vode, struje i slicnih bogovskih pogodnosti?
Osim toga-kako ti mozes dokazati da je u laz da ljudi nemaju sta jesti i da su bolnice u ocajnom stanju(a ni prije nisu bile sjajne)?
P.S.Ja nisam ni napisala da je uveo vojno vanredno stanje,ne?
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 10:34   #1798
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Misliš na najveću afričku ekonomiju i trenutno 20. na svijetu, s najbrže rastućim BDPom i prosječnim primanjima od svih top 50 ekonomija svijeta?
da sav sjaj kapitalizma, hrpa ljudi u njihovom ekonomskom čudu od grada Lagosu još uvijek živi u slumovima

http://www.aljazeera.com/news/2017/0...190442226.html

a da ne kažem da sam na al jazeeri prij nekoliko godina našao članak gdje se u Laogosu radila u nekim kvartovima elektrifikacija (sada ne mogu nači članak), znači prije nisu ni imali električne energije. To je to ekonomsko čudo
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 10:48   #1799
Slika ruralnog dijela Nigerije

http://www.aljazeera.com/mritems/ima...be7ec350_9.jpg (slamnate kućice, strašno, nešto kao izbjeglički kamp)

Članak koji kaže da je 40% siromašnih u Nigeriji, jedan od razloga siromaštva je što država stalno zarađuje novac od nafte, ali stanovništvo nema nikakvih beneficija od toga, pitaju se gdje novac odlazi.

Quote:
Nigeria is another good example of how poverty and macroeconomic shocks are related. It has been just as relevant to the recent global economic crisis as it has been to the previous crises in the 1980s. Back then it led to a massive surge in poverty - from 20% to 40% - with unemployment, inflation, debt and a fiscal deficit. Despite the oil money that started flowing in... where did that money go?
https://www.poverties.org/blog/poverty-in-nigeria
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 16:55   #1800
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Prvo-ne, nisu me lagali, zato sto me nemaju za sta lagati.
Ako laze koza ne laze rog. Gore su ostale crno na bijelo lazi o referendumu i o zabrani posjedovanja valute i de facto lazi upakirane u insinuacije o strahu ljudi za zivot od strane vojske i policije (pri cemu se naravno misli na vlasti) i o vanrednom stanju uz nevjesto izmotavanje dolje nize kako nisi mislila na vojno vanredno stanje.

Ali kazem, mozda to nisu tvoje lazi i insinuacije vec samo pokvareni telefon i/li nepouzdani/pristrani izvori informacija...

Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Trebao si vidjeti kako je majka mog prijatelja reagirala kada je usla u trgovinu ovdje, njoj je to prosto bilo nepojmljivo,jer u Venezueli je to skoro nemoguce godinama. Zena je dosla tako sto je sin poslao novce poznanicima koji zive u njemackom naselju blzu caracasa, te su joj oni kupili kartu i dosli sa njom da bi vidjela unuka. usput-zena je ortodont, ali ne moze zaraditi godinama ni za osnovne zivotne potrebe. Moj frend lici na oca, te je svjetlog tena,ociju i kose. Majka mu je rekla da nikako ne pokusava da dodje u caracas sada, jer postoji sansa da ce ga neko smaknuti jer ce misliti da je gringo.
Oh, da,moguce je da je sve cista laz...samo je fora u tome da je on sam jednostavno zabrinut za svoju porodicu tamo i svjestan u isto vrijeme da im ne moze nikako pomoci. Znam da je slicno sr..e i u Kolumbiji, da je sve vezano pod mito i korupciju,da se ne mozes ni okrenuti ako nemas nekog "svog"...Poznanici iz Kolumbiji je unuk ostao teski invalid, jer nisu ponijeli dovoljno novaca da cusnu pravom doktoru u ruke.
Mene licno zaboli ko ce biti na vlasti, dok ljudi ne pate u tom smislu da nemaju nikakvu zdravstvenu zastitu i nemaju sta jesti.
Ne sumnjam da ne fali takvih osobnih prica, naravno uz obavezno "dosoljavanje" i "povecavanje ribe". To je situacija zadnje ~3 godine i vrlo je losa. Ali takve price su prije "Chavezovog doba" bile zivotna svakodnevica za vecinu onih koji nisu "svjetlog tena,ociju i kose" kao tvoj frend, i to ne samo na 3 godine vec kroz cijeli zivot. Problem izgleda nastaje kad ljudi 'svijetlog tena' osjete dio tih problema, zar ne? Iako i danas svjetliji manje trpe od tamnijih... (inace, nema niceg inherentno loseg u svjetloj kosi i ocima niti ljudima sa tim fizickim karakteristikama...)

Nastavljas sa insinuacijama - dok se sigurno desilo da je neki gringo stradao u Caracasu to je prava rijetkost. Od visoke stope kriminala skoro iskljucivo trpe siromasniji slojevi i kvartovi (kao Petare, Catia...), rjedje ljudi "svijetlog tena", a jos puno rijedje gringo i dr. turisti.
Primijecujem i insinuaciju o "nikakvoj zdravstvenoj zastiti" i ponovoljenu varijantnu umiranja od gladi u vidu "nemaju sta jesti". Zdravstvena zastita je kao i sve drugo pogodjena velikim nestasicama lijekova, izmedju ostalog i zbog kriminalnog skladistenja lijekova od strane oligarhijske mafije. Ipak nije da zdravstvene zastite nema, kao sto je za veliku vecinu nije bilo prije Chaveza, kada se to nije smatralo problematicnim. Chavismo je izgradio golem broj bolnica i doveo ambulante u slamove i u najudaljenije kutke zemlje i popunio ih sa tisucama Kubanaca i novodiplomiranih domacih doktora iz kubanskih sveucilista i novostvorenih venezuelanskih. Dodje li na vlast opozicija velikoj vecini se sprema stara sudbina, vjerojatni izgon kubanskih doktora i opca privatizacija zdravstva.

Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
A sto se tice stanogradnje- znas li da poprilican broj zgrada nije zavrsen, te da su se ljudi uselili bez vode, struje i slicnih bogovskih pogodnosti?
Osim toga-kako ti mozes dokazati da je u laz da ljudi nemaju sta jesti i da su bolnice u ocajnom stanju(a ni prije nisu bile sjajne)?
Imas li ti neke brojke koliko je od tih 1,5 milijuna novih stanova i kuca i stotina tisuca obnovljenih/upgrade-anih pogodjeno problemima koje spominjes? Insinuira li se ovdje, jos jednom, da je to slucaj sa vecinom stanova?
Znas li ti da dodijeljeni stanovi imaju najmanje 72 m2 i da su odmah opremljeni kucanskim aparatima?
Nema sumnje da u tako velikom projektu ima masa problema i korupcije, ali da je blizu 6 milijuna ljudi (zasad) popravilo svoj zivotni standard je van svake sumnje.
Vezano za struju i vodu - od zemlje u kojoj su struja i voda bili privilegij, kao sto je tipicno za sve nerazvijene zemlje, upravo je 'chavismo' ucinio te resurse dostupnima velikoj vecini (preko 95% pokrivenosti).

Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
P.S.Ja nisam ni napisala da je uveo vojno vanredno stanje,ne?
U pravu si, nisi eksplicitno napisala vec samo insinuirala.

Znas li tko je zadnji uveo bas vojno vanredno stanje uz suspenziju svih ustavnih prava? Odgovor: danasnja opozicija u vojnom udaru 2002. za sto nazalost nije platila skoro nikakvu cijenu. Mozda je moja predrasuda ako pretpostavim da je tvoj frend vjerojatni glasac opozicije...


************************************************** ******

Vezano za socijalizam koji i u Venezueli jede malu djecu: mi se mozemo kolektivno uvjeravati da stanje u Venezueli nema nikakve veze sa Gringo imperijem i njegovim vazalima-klijentima u Venezueli i ostatku L.A., narocito Kolumbiji, ili da je taj utjecaj nevazan, ali samouvjeravanje u evidentni nonsense dovodi do kognitivne disonance i svih problema koji iz toga proizlaze.

Venezuela je u vrlo uskoj skupini zemalja iz liste "strateskih neprijatelja" u javnim i leak-anim americkim strateskim dokumentima. Poznato je da americki rezimi uvijek samo nezainteresirano prate samourusavanje takvih zemalja, bez ikakvog mjesanja i intervencionizma, uz strogo pridrzavanje medjunarodnih normi. Zar ne?
HugoAmigo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:20.