Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2012., 13:10   #1
Investicija banka ili posao ?

Sta bi predlozili ?

Kolega ima u ZG, u dobrom dijelu grada zemljiste sa poslovnim objektom cca 2.000 kvadrata. Nesto je zgrada nesto dvoriste.
U grubo bi to vrijedilo oko 2MIL eura.

Stanje na trzistu nekretnina nije sjajno, pa recimo da bi se to prodalo za 1,5MIL eura.

Dilema je slijedeca
prodati to, strpati 1,5mil eura u banke, po recimo3,5 % kamate (grubo), sto je
52.500 eura godisnje / 12 mjeseci = 4.357 eura mjesecno

ili pokusat pokrenut neki posao na tom zemljistu.

Sta god se pokrenulo, iz ocitih razloga, mora donositi dobit vecu od 4.357 eura.

Sad kad uracunamo troskove poslovanja, cinjenicu da onda treba i radit 8 sati tamoi slicno... po meni posao koji donosi MANJE od 8.000 eura mjesecno - se jednostavno ne isplati raditi.

Jer ako ti bez ikakve zezancije mjesecno na racun sjedne 4.300 eura, bome neces crncit 8 sati dnevno da bi dobio 6.000, odnosno 2.000 razlike.

E sta savjetujete ? Koliko su banke sigurne i koliko bi po vasem trebao donositi dobiti neki posao - a da bi se isplatio raditi u usporedbi s lezanjem u ladovini i skupljanjem 4.300 svaki mjesec ?
Marko1976 is offline  
Old 05.11.2012., 13:24   #2
A najam?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Old 05.11.2012., 13:36   #3
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
A najam?
najam nije opcija, to je vec bilo pod najmom pa samo problemi.
vise firmi je bilo unajmilo prostor,
pa jedni ne placaju, nemres ih izbacit nego ovrha ovo ono,
drugi rade pa se uredno otvaraju vratam pa odna udju i ovi koji ne placajau....
dok dodje rjesenje treba godina dana, a ne mozes ih izbacit bez toga, pa godinu dana ti koristie prostor i trose struju ovo ono - a ne moezs ih otjerat.

moras ti paltit jer ak iskopcaju struju ode cjelom objektu a ne samo njima

i tako 100 problema, najam nije opcija, osim eventualno sve jednoj firmi, koja bi onda po mogucnosti placala taj najam barem 5.000 eura mjesecno a to je tesko naci
Marko1976 is offline  
Old 05.11.2012., 13:41   #4
Ja bih svakako izabrao ladovinu
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Old 05.11.2012., 18:22   #5
Quote:
Marko1976 kaže: Pogledaj post
i tako 100 problema, najam nije opcija, osim eventualno sve jednoj firmi, koja bi onda po mogucnosti placala taj najam barem 5.000 eura mjesecno a to je tesko naci
jesi probao naći neku agenciju da ti nađe zakupca za cijeli prostor?
Francisco is offline  
Old 05.11.2012., 21:57   #6
Dugo razmišljam što s ovom tvojom temom i bojim se da mi nije za nigdje. Naslov je čudan, tema nema veze sa investiranjem, a nemaš niti ideju kakav posao pokrenuti u tom prostoru. Zato sada lock, sori
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:38.