Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2013., 13:16   #1
Zlato, srebro - prognoze do kada će padati

Vjerujem da je ovo padanje cijena kratkoročno. Koje je vaše mišljenje, zašto pada i dokle će padati? Vjerujem da inflacija će nastaviti rasti, pa su mi ove cijene pomalo neobične . Ali dobro je za kupovanje
ivan2468 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 20:15   #2
Ide duboko.Na 1200 Usd.
Možda i niže.To su fakini i bit će potrebno zadržati karakter da se iste svlada.A i onda nije sasvim izvjesno jer je nesrazmjer u odnosima snaga doista velik.Samo je pitanje koliko dugo se može durati ta iracionalnost,a to svaki mali investitor mora vidjeti za sebe koliko može izdržati.Ja još itekako mogu,dapače,upravo ove akcije su mi pogonsko gorivo da ustrajem.Pa ćemo za koju godinu,5 ili 10 godina vidjeti koliko će im vrijedit te njihove papirne valute kojima nemilice i žestoko šire monetarnu bazu,a da bi tukli po malima i slabima.Inače moje je mišljenje da bi oni zlato davno strovalili u bezdan kada bi uvidjeli da mogu poloviti dobar dio profita i s takvom akcijom.Radi se o krajnje beskrupuloznim tipovima.Krajnje.Iskvareni su do srži.Brate mili i Juda je bio manje iskvaren.Juda je ustvari za njih dobar čovjek,idealist.Ali srušit će se taj naum kad tad,samo je pitanje koliko će običan čovjek stradati u svemu tome.Zaboli mene osobno jeli zlato 1200 eura ili 1000 eura,neće mi praviti suštinsku razliku.Ali dobro da se napravilo ovaj test i da se uvidjelo dokle bolest seže.Iako osobno sumnjam da smo otkrili do kraja o kakvom kolosalnom tumoru se tu radi.Bio bi do kraja iznenađen da je ovo kraj.Long way to go...

"Now you will experience full power of the dark side"

Edit:Ako smijem primjetiti vidim da ovu "demokratsku ekipu" ni najmanje ne tangira drugačije mišljenje,a da ih za profit "svrbi" više od bilo čega.
Treba imati snage ne ustuknuti pred silom,ako je ikako moguće.

Zadnje uređivanje mizuzul : 15.04.2013. at 20:30.
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 22:31   #3
Quote:
mizuzul kaže: Pogledaj post
Ide duboko.Na 1200 Usd.
Možda i niže.To su fakini i bit će potrebno zadržati karakter da se iste svlada.
Svakako jesu pokrenuli urušavanje, al jednom kad je krenulo više nisu potrebne intervencije, dapače sad kupuju na putu prema dole (gld danas ponovo na vrhu bow liste). Hoću dakle reći da je jednom kad se uspjelo probiti donju čarobnu granicu na 1523 (gornja je na 1800) sve išlo samo od sebe i nije više vezano uz neku cijenu već uz emocije, konkretno uz strah/paniku. Sad se postavljaju dva pitanja, prvo je tko koliko kupuje tj kupuju li više "value investors" ili špekulanti (s tim da i short covering može imati veze s tim brojevima), a drugo jeli ovo danas bio pravi kapitulacijski dan (jer jučerašnji je definitivno prošao u znaku pokušavanja pogađanja dna) i ako je bio, a vjerojatno je bio, treba li nam još koji takav.
__________________
Do you spend time with your family? Good. Because a man who doesn't spend time with his family can never be a real man.

Zadnje uređivanje zvrk : 15.04.2013. at 22:46.
zvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 02:19   #4
Sada je na redu Dow. Ako padne na 11,000 uz Dow Gold ratio 2:1 to bi diglo cijenu zlata na 5,500 dolara po unuci.

Be happy don't worry .
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.

Zadnje uređivanje glosa : 16.04.2013. at 03:07.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 09:43   #5
ništa od rasta dok ne počiste zlatne rezerve prezaduženih zemalja, a koliko će to trajati i na koliko će ga strovaliti tko zna

zanimljivo da je Soros svoje zlato rasprodao prije jedno godinu i pol (naravno osim ako kasnije nije kupovao taman toliko da odradi ovaj proboj )
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:35.