Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2014., 10:56   #21
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ako susjed nije vidio registraciju (i na vrijeme javio) piši kući propalo je pa su dobro i komentirali.Ne koriste NSA satelite da mogu vidjet tko je krao
vidio je... cigani u međimurju.... tam se i policija boji ući.. pa moš mislit kako su ih tražili...
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 11:42   #22
Ovi se ne boje "domaći"
http://www.koprivnica.net/vijesti/vi...k-ide-u-zatvor
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 16:04   #23
moram moram..
http://www.youtube.com/watch?v=2AO__EdzM-Q
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 17:28   #24
Drote, što bi ti preporučio kao neko najpametnije moguće, a legalno, rješenje kod učestalih provala u vikendice i tome slične objekte?


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 08:08   #25
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Strašno, on je sad kriv jer ga je propucao, jer nepropisno drži oružje i valjda zato što je vozio auto, a ovi što usred noći zaustavljaju aute kako bi žicali cigarete nisu krivi za ništa.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 09:28   #26
Manjine imaju više prava
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 10:12   #27
uglavnom.. možete me optužiti za rasizam, ali kad vidim određenu manjinu na mojoj zemlji ta manjina dobiva besplatan kiropraktičarski tretman bez ikakvog pitanja, upozorenja i slično..... jaki su samo kad ih 10 i više....
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 10:21   #28
I ti si onda podložan sankcijama za svoje postupke dok se njima neće dogodit ništa.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 10:31   #29
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
I ti si onda podložan sankcijama za svoje postupke dok se njima neće dogodit ništa.
znam..ali prvo trebaju i oni nešto dokazati...njihova riječ protiv moje....a ovako imam bar moralnu satisfakciju a ne da mi se pripadnik manjine krezubo ceri vozeći se na mojoj frezi koju sam morao ostaviti na viksi jer mi je pukla osovina na prikolici
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 10:43   #30
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ako je u vukojebini ne pomaže ni alarm jer će moci otići dok se netko ne sjeti doći do vikendice.I još će maznut i alarm.
Postoji tihi alarm koji tebi dojavi provalu u kuću. Čak i satelitskom vezom. Ali takav košta 3000 kuna. Treba onda samo pozvati policiju. Samo je problem da li će doći unutar pola sata. Ali alarm se može dobro sakriti i postaviti u nebrobojno kućište.
Evo ih cijela hrpa: http://alarm-market.com/20665-alarmni-sustavi
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 10:57   #31
Quote:
magjar07 kaže: Pogledaj post
znam..ali prvo trebaju i oni nešto dokazati...njihova riječ protiv moje....a ovako imam bar moralnu satisfakciju a ne da mi se pripadnik manjine krezubo ceri vozeći se na mojoj frezi koju sam morao ostaviti na viksi jer mi je pukla osovina na prikolici
Kod kiropraktičarskih zahvata ostaju dokazi

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Samo je problem da li će doći unutar pola sata.
Zavisi od "ostatka" posla i "volje".Dakako da se do raznih vukejebina ne može doći u tom roku a ako još postoji i kakva sporedna ili druga cesta do vikse
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 11:58   #32
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Kod kiropraktičarskih zahvata ostaju dokazi
Moraš biti sposoban kiropraktičar. Jer bi možda tebi nakon tretmana trabao kiropraktičar. Ali onja pravi.
A možeš biti sposoban u zamagljivanju stvari. Tvrditi da je provalnik tebe napao pa si se morao braniti bejzbol palicom.

Evo što kažu crnogorci: http://www.vijesti.me/vijesti/ajkovi...-clanak-150204



“Dakle, američko zakonodavstvo do maksimuma štiti nepovredivost privatne svojine. Vlasnici imovine ne podliježu krivičnoj odgovornosti, ukoliko čak i liše života lice koje im je ušlo u stan ili njihovu kuću ili dvorište. Međutim, u našem zakonodavstvu to nije tako i u praksi sam ja, dok sam radio kao sudija, vodio postupke protiv više lica koja su odgovarala zbog toga što su povrijedila osobe koje su pokušale da oduzmu njihovu imovinu”, kazao je Velimirović.

Govoreći o praksi u ovoj oblasti u drugim državama podsjetio je na slučaj u Italiji, o kojem su pisali mediji, a u kojem je učestvovao i državljanin Crne Gore.

“Vlasnik jedne zlatare usmrtio je crnogorskog građanina i još jednog njegovog partnera, koji su pokušali da opljačkaju njegovu radnju. Tada je cjelokupna italijanska javnost bila na strani zlatara i stala je u njegovu odbranu”, rekao je Velimirović.

Dodao je da postojeće zakone u pomenutoj oblasti treba izmijeniti.

"Dakle postavljajući dilemu da li, kada i u kom obimu čovjek ima pravo da upotrijebi oružije za zaštitu svoje imovine, smatram da u našem zakonodavstvu apsolutno treba izvršiti određene izmjene, koje bi išle u pravcu davanja šireg ovlašćenja vlasnicima imovine, da mogu na jedan mnogo jači način da odgovore na napad na njihovu imovinu”, zaključio je Velimirović.


Quote:
Zavisi od "ostatka" posla i "volje".Dakako da se do raznih vukejebina ne može doći u tom roku a ako još postoji i kakva sporedna ili druga cesta do vikse
Ako im obečaš 1000 kuna honorara, neće biti problema
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 12:40   #33
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
“Dakle, američko zakonodavstvo do maksimuma štiti nepovredivost privatne svojine."
Treba se maknut od tuđih zakona jer ne vrijede u ovoj ili nekoj trećoj državi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 14:24   #34
poanta je da vi kod nas provalniku ne smiješ ništa... eto pričam jučer na kavi sa inspektorom jednim u mirovini.. on kaže.. " gle ako ga nisi baš jako prebio mi napišemo da si ga ulovio i da ste se naguravali i da oboje imate lakše ozljede ali ako si ga polomio onda si gotov.. proći ćeš gore od njega"

jedino legalno je ako ga ulovite, da ga zaključate i zovete policiju.... po meni i se trebao uvesti USA sistem pa ti kradi i provaljuj znajući da možeš vrlo gadno proći....

a uostalom meni jedna stvar nije jasna.. ako ulovite provalnika na djelu, postupite protuzakonito na bilo koji način, zašto pobogu zvati policiju?.. on je sigurno neće zvati.... vidim onaj članak sa bombom na kvaki, znači lik je došo ranjen u bolnicu i rekao "provalio sam u tu i tu kuću i naletio na minu" (uostalom kolko glup moraš bit da ovo kažeš, jedino ako je netko tamo pozvao hitnu pomoć na licu mjesta) i njemu ništa a vlasnik u zatvor?
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 14:42   #35
Kod nas zakon više čuva kriminalca nego oštećenog.
Ne smiješ ih nalupati, uznemiriti, ozlijediti i nanjeti im duševne boli...već se skupa s njime veseliti što ti je došao

Uzmimo slučaj da mi neko provali u stan po noći pa mu odmah čim dođe skuham kavu, malo pročavrljamo pa men onda siluje, pokrade i nakraju ubije jer će odguliti u bajbokani ako i kad ga nađu pola godine...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 08:49   #36
Quote:
magjar07 kaže: Pogledaj post
on kaže.. " gle ako ga nisi baš jako prebio mi napišemo da si ga ulovio i da ste se naguravali i da oboje imate lakše ozljede ali ako si ga polomio onda si gotov.. proći ćeš gore od njega"
Točno ti je rekao osim ako ne naletiš na nadobudnog pa prijavi obojicu.

Quote:
magjar07 kaže: Pogledaj post
vidim onaj članak sa bombom na kvaki, znači lik je došo ranjen u bolnicu i rekao "provalio sam u tu i tu kuću i naletio na minu" (uostalom kolko glup moraš bit da ovo kažeš, jedino ako je netko tamo pozvao hitnu pomoć na licu mjesta) i njemu ništa a vlasnik u zatvor?
Ionako bi doktori pozvali policiju pa bi stvar bila riješena.Svatko od njih dvojice odgovarat će za svoje protuzakonite postupke.
Normalno da je protuzakonitu držanje bombe,njeno postavljanje i nanošenje ozljeda teže djelo od provale pogotovo što lopina nije ništa ni ukrala.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 08:58   #37
To će biti i najvjerojatnije, ako ništa drugo, svatko će platiti kaznu za remećenje reda i mira.

Nije ništa ukrao samo zato što je sprijećen, bomba nije bila postavljena na javnom mjestu, djećjem igralištu ili nešto slično.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 11:41   #38
Što bi značilo da se bomba može postavit ako nije postavljena na navedenim mjestima
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 12:16   #39
Čovjek je samo branio svoje. Ako ideš nekoga pokrasti, trebaš imati na umu da ćeš možda i nastradati.
__________________
DeviantArt | FanFiction | MyAnimeList | Tumblr | YouTube
Marril is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 16:04   #40
Joj al bi volio taj zakon da dodje kod nas uf sto bi tuko i gadjo ljude zračikom kad bi vidio da su mi upali. Što kaže onaj lik iz Friday filma kad je gadjo lopova : "sljedeći puta gadjam u visuljak a ne u smrduljak".

Dobro je netko gori rekao, zasto prijavljivat ako si ga uhvatio na djelu i vec malo ispizdio, plus on na suud mora dokazat i sl. a uvijek se može reći da si ga zatekao i on te napo i ti si se samo branio Plus ako gad ima više sranja iza sebe a ti si gospodin čovjek čist nebi trebalo bit nekih većih frkabajta.

Jedan je lik iz susjednog sela još davnih dana na ulici presreo par momaka za koje je svako znao da landraju po kućama i odveo ih na neku livadu i ispljusko ko vola u kupusu, dobrih 3 godine nije bila nijedena pljačka više. Zato ljudi ako znate neke domaće i iz manjeg ste mjesta, fino se organzirat, fantomke na glavu i dat po labrnji, pa kad ti neznas ko ti je dao po labrnji jer si upo u barem 30 kuća i nemaš nikakvih dokaza onda se priča okrene za 360 pa da vidis kako onda njemu radi guza

Pamet u glavu i potuć ljude najbolje rješenje!
osa3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.