Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2016., 13:08   #1
Prometna nesreca i kazna

Pozdrav!
Prije 2 tjedna krenio sam motociklom iz Osijeka prema Novoj gradišci na motosusrete, nisam išao sam jer vecinom uvijek idem u skupini tako da nas je i ovaj puta islo 4 i svatko na svojem motoru. U moju nesrecu izletio sam iz zavoja (vjerovatno zbog pretjeranog umora) koji nije bio jako opasan (naspram cijele krndije koju sam prosao bez problema). Ispred mene su vozili moj kum i prijatelj a iza mene moj otac, svi smo vozili po ogranicenju cak i sporije od ogranicenja (tata kaze da sam cak ispod 40 kmh vozio, dakle zadobio sam "teske tijelesne ozljede" pri padu sa motora i eto sad mi dolazi kazna za prometnu nesrecu u kojoj sam stradao samo JA i u kojoj stoje dvije vrste prekrasaja a to su: Prekrsaj zbog ne prilagođene brzine koja je 500 kn i drugi prekrsaj je izazivanje prometne nesrece sa teskim tijelesnim ozljedama od 2000 kn. Kada sam procitao kompletni prekrsajni nalog nije mi bilo jasno zbog cega sam dobio kaznu zbog toga sto sam pao sa motocikla ozljedio sam sebe i sto sam jedinu stetu napravio na sebi i na svom motoru. Ogorcen tom kaznom pisem ovaj tekst i molim ako mi itko moze preporuciti sto da ucinim. Zelim pisati prigovor i da li mi se to uopce isplati ili jednostavno da sutim i placanjem kazne prihvatim da sam jednostavno kriv sto volim motore sa kojih se nekada mora i pasti
sandi1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 12:21   #2
Quote:
sandi1988 kaže: Pogledaj post
Kada sam procitao kompletni prekrsajni nalog nije mi bilo jasno zbog cega sam dobio kaznu zbog toga sto sam pao sa motocikla ozljedio sam sebe i sto sam jedinu stetu napravio na sebi i na svom motoru.
1) Vozač je dužan brzinu kretanja vozila prilagoditi osobinama i stanju ceste, vidljivosti, preglednosti, atmosferskim prilikama, stanju vozila i tereta te gustoći prometa tako da vozilo može pravodobno zaustaviti pred svakom zaprekom koju, u konkretnim uvjetima, može predvidjeti, odnosno da može pravodobno postupiti prema prometnom pravilu ili znaku.

Piši prigovor i traži smanjenje.Da nije bilo izlijeđenih ne bi ni izašli na lice mjesta pa ne bi bilo ni kazne.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:30.