Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2016., 16:18   #281
@Alexa
Samo si trebala nju pitati, a di je njen čo'ek?
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 16:20   #282
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
@Alexa
Samo si trebala nju pitati, a di je njen čo'ek?
A već mi je bila objasnila da je umra. I radio je van. Pa sam iskoristila priliku bit manipulativna. ;dnevnadozazla:
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 16:35   #283
Ajde ima tome deset godina, valjda je sad bolje. Znači idem prijaviti svoje dijete na MUP, HZZO i u Vodnikovu u Ured za soc skrb, tri tjedna nakon poroda. Sama s djetetom. Koje je ponekad i zaplakalo. U MUPu tad nije bilo brojeva za čekanje, niti prednost za majke s djetetom, niti prostorije za previjanje.

Nema ko nije pitao, a gdje vam je muž, onako iziritirani. Ko da sam zadnja šuga. Onda sam počela odgovarat u pizdi materinoj.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 17:01   #284
Evo opširnog članka o Ikea slučaju kod nas

http://www.libela.org/sa-stavom/7893...rvatskog-doma/
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 17:05   #285
Totalni oftopik, al netko ej dvije strane prije linkao reklamu za Doncafe a Doncafe je najfinija kava na nasim prostorima, al debelo najfinija. Srbi su zakon, za razliku od nas, nisu cijepljeni barem od pokusaja humora
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 17:27   #286
https://www.youtube.com/watch?v=hdeI...nnel=MeggleBiH evo pronađoh reklamu, bili na nekom predavanju i bili predstavnici ove tvrtke i pričali su kako su im stručnjaci savjetovali da se maknu od one standardne, žena, štednjak, kuhinja, krpa, djeca, i onda su oni stavili muškarca..

Ali kaže ova gospođa koja je sudjelovala u tome kako je na kraju ispalo glupo jer su reklamirali nešto što se namaže na šnitu kruha i stavi par minuta u pećnicu, jer to "šalje poruku" da je to najviše što može muškarac
__________________
Tisuću razloga za ljubav, tisuću razloga za smijeh...
sanjcho is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 18:01   #287
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post

Nema ko nije pitao, a gdje vam je muž, onako iziritirani. Ko da sam zadnja šuga. Onda sam počela odgovarat u pizdi materinoj.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 18:30   #288
Kod nas i inače svuda, nema samo šovinizma u odnosu prema ženama nego i prema nacionalnosti (https://youtu.be/qjqZXpEbo7A ) imovinskom statusu (https://youtu.be/Tox7KCW77BM ) pripadnosti vjeri (https://youtu.be/spXeHK00B7I)
starosti itd te ostalih haha hihi kiselih fora.

Nije smiješno. Glupo je do bola.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 18:51   #289
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Kad sam išla unajmit stan, doveli su babu stanodavku da potpišemo ugovor, a ona je prestravljeno prošaptala ženi iz agencije da neće sa mnom potpisivat ugovor jer "Di je meni čov'k i kako to žena besčov'ka stan uzima".

Rekla sam da mi čov'k radi u Njemačkoj (premda ne bjaše ni čov'ka ni Njemačke) jer mi je stan bio supač, a baba dovoljno daleko da mi može posljedično puvat u dupe. Tim odgovorom je bila toliko zadovoljna da joj se maltene pred mojim očima počeo otapat gigantski herpes na staljinastim usnama. Štoviše, reć da glava kuće privređuje gastarbajštinom u Dojčlandu je bilo čak i poželjnije od toga da je ekšuli bio tu kraj nas i muževno sukao od janjeta mastan brk. Taj nepostojeć muž, jel.

Ali krenem li ja tipkat na ovu temu kao žena koja živi u krajevima u kojima živi, dobit ću upalu prstiju.

odličan odgovor
Njemačka je rješenje za svako pitanje.

Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Totalni oftopik, al netko ej dvije strane prije linkao reklamu za Doncafe a Doncafe je najfinija kava na nasim prostorima, al debelo najfinija. Srbi su zakon, za razliku od nas, nisu cijepljeni barem od pokusaja humora
to sam bila ja i
sad bih rado probala tu kavu. jel ima gdje u zg za kupiti/probati?


u Ikeinim reklamama ne vidim nikakav problem
ozbiljno, koji dio me treba zasvrbiti?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 18:55   #290
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Kod nas i inače svuda, nema samo šovinizma u odnosu prema ženama nego i prema nacionalnosti (https://youtu.be/qjqZXpEbo7A ) imovinskom statusu (https://youtu.be/Tox7KCW77BM ) pripadnosti vjeri (https://youtu.be/spXeHK00B7I)
starosti itd te ostalih haha hihi kiselih fora.

Nije smiješno. Glupo je do bola.
Bravo pozitivax
Ti ovdje spadas u rijetke koje vide siru sliku u svemu, koristis se svim culima, jasna, glasna i dobronamjerna.
milencica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 20:11   #291
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
u Ikeinim reklamama ne vidim nikakav problem
ozbiljno, koji dio me treba zasvrbiti?
Kad sam vidjela ovu sliku


pomislila sam "Vid', stavili su dvije lezbe u viziju hrvatskog doma, baš osvježavajuće."
Shuriken is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 23:10   #292
Quote:
milencica kaže: Pogledaj post
Bravo pozitivax
Ti ovdje spadas u rijetke koje vide siru sliku u svemu, koristis se svim culima, jasna, glasna i dobronamjerna.
mama?!?
__________________
Sin valor.
moment is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 23:32   #293
Quote:
Shuriken kaže: Pogledaj post
Kad sam vidjela ovu sliku

pomislila sam "Vid', stavili su dvije lezbe u viziju hrvatskog doma, baš osvježavajuće."

kako god da okreneš, na neku rodnu podjelu ćeš naletiti.
i što na kraju fali ženi u kuhinji?
mora li reklama za kuhinju imati gej crnog Židova vegana, pa da svi budu zadovoljni?
kuhinja je i koristi se njom svatko.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 23:49   #294
Quote:
sanjcho kaže: Pogledaj post
Nedavno je ovo majstor za perilicu pitao moju mamu, i ona skužila da tip misli da je ona podstanar tu, pa kao gazda stana.. poludila je kad je skužila..
juhuuu da čujete ovo...
Ja dogovaram s majstorom da mi stavi pločice na balkone, a on meni da nek mu se javi moj muž jer su to stvari o kojima se dogovara s muškarcima!
Ja sam mu teleći odgovorila u smislu da sam ja čekala njega, ne bi mi nikad tu kuću imali (čovo radi daleko, daleko) i da sam ja naručila i parkete i pratila da li je estrih suh, provjeravala kvalitetu izolir trake i sl., da sam već kupila pločice, ljepilo i hidroizolacijsku smjesu, pa ako hoće nek radi, ako neće naći ću drugog.

Moram naći drugog majstora.
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 00:00   #295
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Nema ali. Ti si joj uzor.
U toj dobi nema nista izvan slike mame.
Pod slikom ne mislim samo na ono sto vidi, vec i sto cuje i vibra koju prima u vezi toga.
Ali mijenja se to.

Edit: gle ipak ima ali
ima, vjeruj, i stvari s kojima se dijete rodi. Nekad daaaavno sam pisala kako mi je mrvičak od kćeri (oko 3 god) bio zgrožen crncima, nije imala nikakvo suosjećanje prema siromašnoj afričkoj djeci (ja htjela usvojit), a mi svi baš volimo crnce, divimo im se zbog nekih njihovih karakteristika (ljepota, snaga, glas) itd. Znači, nije imala od koga to kod kuće vidjeti... ja sam bila šokirana od kud to zgražanje prema drugoj rasi (nije ni znala pojmove crnac i bijelac, nije znala ni da postoje ljudi drukčije boje kože do tog trenutka jer živimo u malom mjestu) i ono baš je nešto bila rekla, sad više ne znam što, ali ja sam tad shvatila da se s nekim stvarima naprosto rađaš. To su stvari mnoge koje ja pokušavam odgojem ispraviti jer od nas nije naučila sigurno, ali ne možeš... to su neke čvrste crte ličnosti koje meni nisu jasne... otkako se rodila... a tako i drugo dijete, ali skroz u drugom ekstremu... š
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 00:02   #296
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post

kako god da okreneš, na neku rodnu podjelu ćeš naletiti.
i što na kraju fali ženi u kuhinji?
mora li reklama za kuhinju imati gej crnog Židova vegana, pa da svi budu zadovoljni?
kuhinja je i koristi se njom svatko.
Bas, dobro velis!
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 08:53   #297
Quote:
LaraFabian kaže: Pogledaj post
ima, vjeruj, i stvari s kojima se dijete rodi. Nekad daaaavno sam pisala kako mi je mrvičak od kćeri (oko 3 god) bio zgrožen crncima, nije imala nikakvo suosjećanje prema siromašnoj afričkoj djeci (ja htjela usvojit), a mi svi baš volimo crnce, divimo im se zbog nekih njihovih karakteristika (ljepota, snaga, glas) itd. Znači, nije imala od koga to kod kuće vidjeti... ja sam bila šokirana od kud to zgražanje prema drugoj rasi (nije ni znala pojmove crnac i bijelac, nije znala ni da postoje ljudi drukčije boje kože do tog trenutka jer živimo u malom mjestu) i ono baš je nešto bila rekla, sad više ne znam što, [B]ali ja sam tad shvatila da se s nekim stvarima [/B]naprosto rađaš. To su stvari mnoge koje ja pokušavam odgojem ispraviti jer od nas nije naučila sigurno, ali ne možeš... to su neke čvrste crte ličnosti koje meni nisu jasne... otkako se rodila... a tako i drugo dijete, ali skroz u drugom ekstremu... š
Ti doista misliš da je netko "rođeni rasist" ?
Mislim, nije ovaj post neka zajebancija ili tak nekaj?
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 08:59   #298
Quote:
moment kaže: Pogledaj post
mama?!?
No No moment
Zena
Ta rijec , na to sam mislila
Poslije dodajmo, osoba, mama itdddd
milencica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 09:12   #299
Quote:
LaraFabian kaže: Pogledaj post
ima, vjeruj, i stvari s kojima se dijete rodi. Nekad daaaavno sam pisala kako mi je mrvičak od kćeri (oko 3 god) bio zgrožen crncima, nije imala nikakvo suosjećanje prema siromašnoj afričkoj djeci (ja htjela usvojit), a mi svi baš volimo crnce, divimo im se zbog nekih njihovih karakteristika (ljepota, snaga, glas) itd. Znači, nije imala od koga to kod kuće vidjeti... ja sam bila šokirana od kud to zgražanje prema drugoj rasi (nije ni znala pojmove crnac i bijelac, nije znala ni da postoje ljudi drukčije boje kože do tog trenutka jer živimo u malom mjestu) i ono baš je nešto bila rekla, sad više ne znam što, ali ja sam tad shvatila da se s nekim stvarima naprosto rađaš. To su stvari mnoge koje ja pokušavam odgojem ispraviti jer od nas nije naučila sigurno, ali ne možeš... to su neke čvrste crte ličnosti koje meni nisu jasne... otkako se rodila... a tako i drugo dijete, ali skroz u drugom ekstremu... š
Jaooooo ...
Ti se čudiš što trogodišnje dijete koje odrasta u malom mjestu ima problem kad vidi crnca? Pa naravno da ima.
I moja je razrogačila oči kad ga je prvi put u životu u živo vidjela.
Jel gledaš ti oko sebe? Koliko crnaca ima?
Dijete vidi da je čovjek, a opet nije isti kao ljudi oko nje. Čudno što se prepala, začudila ili što li već...stvarno.
I kako da trogodišnje dijete zna pojmove crnac i bijelac?
Jel se ti zezaš ili što? I to joj je urođeno?
Ako se ne zezaš uzmi pokoju knjigu o psihologiji i ljudskom ponašanju i odgoju, educiraj se.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 09:17   #300
Quote:
LaraFabian kaže: Pogledaj post
ima, vjeruj, i stvari s kojima se dijete rodi. Nekad daaaavno sam pisala kako mi je mrvičak od kćeri (oko 3 god) bio zgrožen crncima, nije imala nikakvo suosjećanje prema siromašnoj afričkoj djeci (ja htjela usvojit)
Dijete od 3 godine bi trebalo imat sociološko-politički oblik suosjećanja? U majke ti. Napredno neko dijete.
Dijete od 3 godine ( rana kognitivno razvojna faza) ima osjećaj začuđenosti zbog nečeg što mu je nepoznato i majka to tumači kao zgroženost baziranu na rasizmu? Napredna neka majka.


Quote:
LaraFabian kaže: Pogledaj post
...a mi svi baš volimo crnce, divimo im se zbog nekih njihovih karakteristika (ljepota, snaga, glas) itd.
Ovo je, zapravo, poprilično nezgodan oblik rasizma.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:59.