Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2008., 17:56   #41
upravo danas je postavljena keramika u hodniku pa cu vam poslati slike
muci me to jer stepenice vode na drugu etazu gdje se jos nismo odlucili sta staviti plocice kao u donjem hodniku ili parket.
matteo32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 10:37   #42
stepenice

Cao

Da li netko zna koje firme u podrucju Crikvenice ili Rijeke prave i postavljaju unutarnje i vanjske stepenice?

Lijep pozdrav
ami is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 16:14   #43
pitaj na interijerima

oni će znat bolje
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 21:51   #44
unutarnje stepenice(konstrukcija)

Dakle, treba mi zeljezna konstrukcija (razmisljao sam o cijevima 40x40mm??predebelo,pretanko,sugestija) unutarnjih stepenica (U oblik), cca 15 stepenica. Sama konstrukcija se ne bi vidjela, zatvorit cu je s knaufom + staklena vuna s jedne strane i gazišta s druge strane, znaci nista fensi-shmensi. E sad gdje otici, koga nazvati, preporuke, link, bilo sto...e da i okvirna cijena(po stepenici ili kako se racuna) ne bi skodila!!
Ja sam iz Zg-a ako to pomaze
libero07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 08:19   #45
obrati se nekom bravaru. to ti oni rade.
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 18:01   #46
Da, bravaru.
Mi smo svoje platiti 4500kn za 17 štengi (ili 18..eh, sad ih u glavi nemrem izbrojati) . Samo metalna konstrukcija. Bitno je da bravar zna koliki gaz treba biti i visina od jedne do druge štenge, ali to je manje-više standardno.
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 21:42   #47
ne trebaš sam smišljati i raditi stepenice, danas hvala bogu ima koliko hoćeš gotovih sistema stepenica. postoje firme koje se bave samo stepenicama. pogledaš, izabereš, daš mjere i kupiš.. zašto izmišljati toplu vodu???
bar budeš siguran da je stvar ok.
bells is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 09:48   #48
Quote:
bells kaže: Pogledaj post
ne trebaš sam smišljati i raditi stepenice, danas hvala bogu ima koliko hoćeš gotovih sistema stepenica. postoje firme koje se bave samo stepenicama. pogledaš, izabereš, daš mjere i kupiš.. zašto izmišljati toplu vodu???
bar budeš siguran da je stvar ok.

moze ime firme, link
libero07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 14:24   #49
pošto ti nemrem preporučiti svog bravara...jer je očajan kao majstor...evo par linkova

http://www.interijer-klanfar.hr/?article_id=113
http://www.talos.hr/ograde_stepenista_rukohvati.htm (moje ovak' nekak izgleda)

http://www.bravarija.com/stepenice.asp
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 21:30   #50
I jacu se pridruziti ovoj ekipi i pokusat cu dati savjet preko vlastiti iskustava.
Unutarnje kruzne stepenice, metalna konstrukcija, ma kaze bravar sto je radio ogradu ma nema problema ja to slozim bez problema i ta priča 15 gazista + podest, cca 5000 kn, i sta sad valjda se covjek kuzi i pristadoh..... i tu postade moja nocna mora s stepenicama.

E sad na red dolazi stolar gdje on treba da obuce u hrastovinu ta gazista i naravno ja oglas i vidio covjek radio vrata kod susjeda i ucini mi se covjek ok i pristadoh i sata bi .... i tu se opet zaje.... dajte akontaciju pla kesa 3000 kn i cekaj 4 mj i uz telefonski racun pitaj boga kolko zivkanja i ono eto me sutra dolazim sigurno i cekaj cekaj a njega nema i tako prođe 5 mjesec i kad je postavio a sto da Vam kazem katastrofa zeludac me boli kak je covjek napravio ma ni pokitao nije one spojeve.

I tak gledamo stepenice i uvjek odgovaramo prijateljima na upite sto je ovo ko je ovo radio amateri imaju li oci i te price a ja samo se crvenim i slježem ramenima......
Dok jedan dan nisam pukao i rekao rusi i zovi covjeka koji je strucnjak za kruzne unutarnje stepenice i tak covjek dođe i bubnu cifru ja prezivjeh i sad cekam.......
i tako dok cekam sjetim se onoga: CICIJA DVA PUTA PLAĆA, ja sam taj...... Polovicu novca sam bacio..... a tek živci!!!!!

I savjet je svima bolje uzeti pravog majstora i skuplje ga platiti al barem da je tu zadovoljstvo i sve u roku i na karaju osmjeh....

Nadam se da cu i ja biti napokon zadovoljan sto se tice stepenica..........cekam dao sam kaparu!!!!!!
__________________
Bolje proliti malo sa Perkinsom nego zaboraviti popiti sa Alzheimerom.....
bernard1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 17:06   #51
Na mojim stepenicama je itison, ono čudo koje je bilo moderno prije 30-ak godina. To je sad u očajnom stanju pa namjeravam itison skinuti i staviti drvena gazišta. Odluka je pala na bukova gotova gazišta koja se daju kupiti u Baumax-u i sličnim dučanima.
Moje pitanje odnosi se na završni dio-lakiranje. Molio bih savjet kako lakirati takve stepenice,naziv i vrstu laka, a da one s vremenom ne požute. Interesira me natur boja, sjajna.
Ako nije bed, ja bih što detaljnije upute, savjete i sugestije jer bih ja bio sam izvođač radova, a to nisam radio nikad ... ni u snu
Hvala!
__________________
Gambling is the sure way of getting nothing for something.
Staznjevcanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 10:25   #52
Ako bi radio sve sam, onda sugeriram da savjete potražiš na Sam svoj majstor dijelu ovog podforuma .
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 20:47   #53
evo ja se isto mislim što da stavim na stepenice....stepenice se nalaze unutar kuće, i njima se ide gore za sobe....sad, mi smo mislili staviti drvo i stolar nam je rekao 100 kn za svaki komad, a evo baš smo danas i gledali i pločice, tako da više stvarno nemam pojma šta da stavim...ne bih nešto baš najskuplje, neku srednju varijantu možda??
što mi vi predlažete??
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 11:12   #54
MEGAL FIRMA PREVARA S STROGOM LJUBAZNOSCU

Quote:
igor01 kaže: Pogledaj post
Ja ti samo mogu savjetovati da se klonis firme MEGAL, imao sam grozno iskustvo s njima. U katalogu lijepe spiralne stepenice (drvo/inox) a onda probili sve rokove, nemaju stroj za savijanje pa na kraju rucno savijali rukohvat i pola toga sfusali i jos trazili ostatak novca!

Zivi uzas...
Prijatelju samo ti se mogu pridruzit, prije godinu dana sam narucio dvoje stepenice, s prizemlja na kat (L forma stepenice) i s kata u podkrovlje (spiralne) , kod te iste firme MEGAL

U njihovom katalogu sve izgleda prelijepo i kvalitetno kao i na webstranici, ali kad udes s njima u posao tesko tebi.
Gospoda su na jedan jako bezobrazan nacin pre ljubazni, sto znaci kad ti zakazu termin nedodu vec ti vele; ( kao np. meni ) u srijdu dolazimo u 8.00 a ja ih pozovem u srijedu u 12 i pitam pa gdjeste gospodin mi veli pa dogovorili smo se da me nazovete u srijedu da se dogovorimo za termin eh cuj termin da bi zakazali termin??? to samo kod njih ima, velim ok daj te mi konacni termin!!! veli u subotu smo kod vas u 8.00 te ih takode zovem u subotu u 12 niko se nejavlja.

U ponedjeljak ih pozovem sa drugog broja oni se jave i vele na ljubazan nacin evo u cetvrtak dolazimo u osam garantovano u 8.00 te kad ih i taj dan u 12.00 nazovem niko mi se nejavlja.

Sto je najgore ja zivim van pa su mi trazili da uplatim kompletan iznos od 34'000kn unaprijed sto sam i uradio sto je moja fatalna greska.

Rezultat rada firme MEGAL je , ostecene plocice pri montazi u prizemlju, probijeno podno grijanje na katu te su samo ostavili tako i otisli da bi mi javili telefonom da nemogu radit jer su probili cjev i voda curi (cjeli kat pod vodom!), gazista skripe i to nenormalno glasno, jedno je gaziste je ubrzo i puklo zbog pogresne montaze, drugo gaziste je prekratko, trece gaziste je osteceno fleksericom kad su popravljali gresku na metalnoj konstrukciji, na rukohvatu spadaju plasticne kuglice koje bi trebale stititi od povrede na ostrim krajevima, sipke ispod rukohvata ispadaju, itd. itd. da nenabrajam dalje...

Gospodi iz MEGAl-a sam davo rokove duze od 6 mjeseci da bi mi svaki put na telefonu dali termin kad ce doc a svi termini su prosli kao sto sam vec gore naveo, zadnji termin sam im poslao pismeno putem odvjetnika ni to nije pomoglo.

Facit svega toga, danas sam napravio tuzbu na sudu u sesvetama i dati cu jos 100'000kn ako treba ali MEGAL vise nesmije imat sansu da ljude tako vara jer ima ljudi koji se zaduze na banci ili daju svoju svu ustedevinu takvima kao sto su u MEGAL -u te nakraju ostanu bez iceg.

Takvi kao sto su MEGAL -ovi se mogu samo sprijecit tim sto svi prevareni naprave prijavu protiv njih, to je jedini nacin da shvate ozbiljno zakon po kojem klijent ima pravo da dobije ono za sto skupo placa i to u podpunosti.

PS. mogu samo savjetovat svima koji dodu u dodir sa tom frimom, nemoj te pasti na njihovu ljubaznost i prazna obecanja a pogotovo nemojte praviti istu fatalnu gresku kao ja da im date novce prije neg zavrse u podpunosti njihov poso, te preporucujem da angazirate vjestaka koji ce pregledat sve to jer vjestak je jeftiniji od skupi stepenica s ostecenjima i nedostatcima...

Zadnje uređivanje RaBa24 : 22.10.2009. at 11:42.
RaBa24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 15:44   #55
Quote:
igor01 kaže: Pogledaj post
Ja ti samo mogu savjetovati da se klonis firme MEGAL, imao sam grozno iskustvo s njima. U katalogu lijepe spiralne stepenice (drvo/inox) a onda probili sve rokove, nemaju stroj za savijanje pa na kraju rucno savijali rukohvat i pola toga sfusali i jos trazili ostatak novca!

Zivi uzas...
Nama se dogodilo isto, rukohvat i šipke su ručno savijani s 20 popravaka.Klonite ih se!!
adriana21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 09:35   #56
Quote:
kontra kaže: Pogledaj post
jedan se popne gore, rastave se stepenice, stvari dodaju, ponovno sastave stepenice, svi se popnu gore, svi se spuste nazad i eto...
mozda se rastave samo rukohvati, ako to uopce ima smisla?
Ovaj nacin je moguc eventualno da se madraci prebace ili mozda namjestaj u komadima, ali recimo ves masina, to mislim da nema sanse na ovaj nacin.
Megich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 16:32   #57
Stepenice metalne

Koliko bi ovako nešto moglo koštati otprilike naravno?


http://www.tehnogugy.hr/stepenista/s...iste-kutno.jpg

Visina 260 + deka(gornja)

Radi se o novogradnji, pretpostavljam da stepenice idu prije parketa, ili?
richardwagner is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 22:42   #58
...6000.00 kn pa gore...
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 00:34   #59
oko 12-15k Javi ako trebaš preporuku!
__________________
Guzi svrbica!
Mariolino 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 16:41   #60
Stepenice

Tražim stepenice, pa trebam preporuku. Ako imaš nekog provjerenog, please pošalji neki kontakt
IvBo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:55.