Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2007., 16:00   #21
Quote:
Thurgood kaže: Pogledaj post
i dalje se ne slažem da je HDMI apsolutno bolji, a takve tvrdnje bez ikakvog odstupanja (najbolji i točka) se ne mogu naći u niti jednom ozbiljnijem tekstu na tu temu
1. DVD -> digitalni zapis
2. HDMI -> prenosi digitalni zapis
3. LCD -> prikazuje digitalni zapis

Bilo koji komponentni kabel (ili općenito analogni) može biti u idealnom slučaju samo jednak hdmi kablu, jer boljeg prenosa signala od hdmi-a nema. Može se samo izgubiti tj. pokupiti neke smetnje. Točka.

Dakle, kad se gleda samo kabel, boljeg od hdmi (dvi) nema. Upscaling i razne druge konverzije nemaju veze s kablom, ne?
GoodOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 19:36   #22
a ja ni ne tvrdim da je komponentni bolji, nego da nije lošiji. podjednaki su i rezultat ovisi o uređajima koji se povezuju. vidim da još uvijek nisi ono pročitao. a vidi ovo: http://www.cobaltcable.com/pdfs/comp...s_dvi_hdmi.pdf
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 00:05   #23
Quote:
Thurgood kaže: Pogledaj post
a ja ni ne tvrdim da je komponentni bolji, nego da nije lošiji. podjednaki su i rezultat ovisi o uređajima koji se povezuju. vidim da još uvijek nisi ono pročitao. a vidi ovo: http://www.cobaltcable.com/pdfs/comp...s_dvi_hdmi.pdf
Zdrav razum govori da dvostruka DA-AD konverzija NE MOŽE biti bolja od NIKAKVE...taj text, osim što je prepun netočnosti, na kraju ipak favorizira HDMI...mislim kakave su to gluposti da je DLP digitalan a LCD i Plazma nisu...SVAKA, ali apsolutno SVAKA tehnologija prikaza rezultira ANALOGNIM jer jedino tako mi to možemo percipirati...osim toga čak i da možemo reći da je eto CRT analogan jer koristi analognu tehnolgiju za osvjetljavanje ekrana, za razliku od LCD, plazme i li DLP-a opet nije bolje koristiti komponentnu vezu jer OPET i u tom slučaju imamo jednu konverziju manje....

razlika između komponentnog i HDMI-ja je možda ponekad naoko nevidljiva ali je bogme jako vidljiva digitalnom signalnom pocesoru kada mora de-interlacirati i skejlati 1080i u 768p i kada se svaka i najmanja analogna smetnja krivo interpretira i napuhne pri prikazu...

vidim ja da moj prethodni text nije bio dovoljno dugačak...

Zadnje uređivanje MytByte : 02.04.2007. at 00:36.
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 08:06   #24
pojam "HDMI" se odnosi na više verzija i revizija tehnologije. što mislite koliki je postotak uređaja na našem tržištu (pogotovo u nekakvim best buy klasama) koji nude savršeno izvedenu verziju 1.3? a razvitku nije došao kraj. da je to toliko savršeno ostao bi na verziji 1.0, ne? u idealnim uvjetima HDMI može biti, i u budućnosti bude bio izbor broj jedan. ali za sada se ne može jednostavno uzeti njega kao jedini mogući i pravilan izbor i komponentni samo prekrižiti. naravno, uvijek možemo podleći marketingu, ili smatrati da je digitalno savršeno i novije uvijek najbolje bez uspoređivanja rezultata.

u tekstu se ne favorizira nego zaključuje da ćemo biti prisiljeni koristiti HDMI. nije to zbog tehničkih prednosti nego zbog HDCP i zahtjeva filmske industrije
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 20:21   #25
Da, ali govorimo tehnološkoj usporedbi a ne o tome je li Samsung nešto zeznuo u svojoj implemenatciji HDMI protokola (a jest) ili je Sony na seriji DVD-a toj i toj spojio komponentnu luminancu na pin od U komponente...ako HDMI ne radi kako spada to je greška proizvođača i riječ je nedvojbeno o pokvarenom proizvodu ili onom koji ne služi svrsi za koju namjenjen...moje je iskustvo s HDMI-jem da - RADI...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 10:32   #26
Taj PDF je dobro sve opisao. Jako dobro i jednostavno opisano.
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 01:32   #27
e, sad, jebe lud zbunjenog . nakon sve te silne rasprave oko konverzije digital-analog, taj PDF kaze da plazma i LCD nisu digitalne vec analogne .

ako se spoji komp s LCD tv-om digitalno bez konverzije (DVI->HDMI), sta onda opet konvertira u analogno jer je (tako kaze) LCD analogna? vise mi nista nije jasno .
peco1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 13:00   #28
Radi se o tome da medijska industrija voli jebat kupce u dupe (a imaju pravo veliku kitu). Zato je HDMI bolji. Naplaćuju digitalni kabl (koji košta par kuna po metru) 100-1000 puta više kao za bolju kvalitetu. HDMI je nakupina govana kojoj je jedini cilj da podržava HDCP (DRM kenju za koju treba platit licencu i opet omogućit Hollywoodu da te povali).

Drugim riječima treba bojkotirat sve šta se zove BR, HD-DVD, Vista, HDCP.

A LCD tehnika je potpuno digitalna ali to ne znači da je negdje neko smislio da je praktično imat analogni signal. Ono što mene fascinira je da navodno ima razlike između HDMI kablova što se tiče kvalitete slike. Dakle kupujete debilno dizajniran skupi kabl (prenosit digitalni signal je zbilja lagano što svaki kompjuter i internet dokazuju).
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 08:46   #29
Quote:
GoodOne kaže: Pogledaj post
HDMI kabel bez problema ide 10m pa i dalje. Čak i verzija 1.3.

Eh, još jedna stvar... spojio sam comp na lcd tv (DVI->HDMI)... i batman returns HD je takav da su i djeca odmah zinula... razlika drastična iako je film samo u pola HD formata (X.264 codec, zauzima 2 GB).
Pitanje za povezivanje PC-a s LCD-om DVI>HDMI inace imam graficku 7600GT Gainward (jel ima kakve veze ako je DVI-I na grafickoj?) i LCD Sony KDL-32S2530 dali je to najbolja opcija za spojit? I gdje ima kupit kabel DVI>HDMI duljine jedno 10m i koja je cijena kabla
__________________
Think for yourself question authority
grudge is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 23:29   #30
Quote:
grudge kaže: Pogledaj post
Pitanje za povezivanje PC-a s LCD-om DVI>HDMI inace imam graficku 7600GT Gainward (jel ima kakve veze ako je DVI-I na grafickoj?) i LCD Sony KDL-32S2530 dali je to najbolja opcija za spojit? I gdje ima kupit kabel DVI>HDMI duljine jedno 10m i koja je cijena kabla
A gdje bi DVI bio nego na grafičkoj?

Da, to je najbolja opcija za spojit (kužiš da zvuk ne ide preko te veze).

Kabel dvi>hdmi nisam našao nigdje u HR, dapače, gledali su me u svim trgovinama kao da sam pao s Marsa..., ali sam na kraju uspio pronaći dvi>hdmi adapter (50kn) te tako uz pomoć običnog hdmi-hdmi (5m, 150kn iako je i to preskupo, jel' tako axmi ) kabla spojio pc i lcd tv.
GoodOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 12:29   #31
Question

Poštovanje...
Mogu li ikako utjecati da smanjim digitalizaciju slike kod brzih scena s puno detalja.
Dvd je denon s Faroudja proc. i mogu dobiti do 1080i(i 720p) a lcd lg lb model (DVI-denon ----HDMI LG --Bandbridge cabl) .Slika je inače savršena ....iskreno probao sam staviti na dvd-u samo 720p ali ne i ostale....
Inače III dio gosp.prstenova...DVD sam snimio na double layer bez kompresije uopće....
Ima li netko nekakav savjet .....

Hvala
sar8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 18:24   #32
Quote:
GoodOne kaže: Pogledaj post
A gdje bi DVI bio nego na grafičkoj?

Da, to je najbolja opcija za spojit (kužiš da zvuk ne ide preko te veze).

Kabel dvi>hdmi nisam našao nigdje u HR, dapače, gledali su me u svim trgovinama kao da sam pao s Marsa..., ali sam na kraju uspio pronaći dvi>hdmi adapter (50kn) te tako uz pomoć običnog hdmi-hdmi (5m, 150kn iako je i to preskupo, jel' tako axmi ) kabla spojio pc i lcd tv.
Da znam da DVI ne prenosi zvuk vec samo digitalnu sliku sa kompa na LCD ili vec, sto se tice kabla uspio sam pronaci DVI -> HDMI 10m za 129kuna u Chipoteci
__________________
Think for yourself question authority
grudge is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 10:04   #33
HDMI kablovi-cijene,kvaliteta

Kakva su vaša iskustva sa hdmi kablovima jer je raspon cijena nevjerojatan od 200kn pa do 1000 kn za recimo 1.5m....jel se isplati investirati npr u monster kabel (800kn) i jel stvarno slika bitno bolja preko takvog skupog kabla u odnosu na recimo panasonicov koji košta cca 250kn..naime treba mi hdmi kabel za spajanje max tv.a na plasmu pv 70...
jacuzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 10:07   #34
najjeftiniji hdmi kabel je 200 kn?

pa to je lihva...
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 10:12   #35
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
najjeftiniji hdmi kabel je 200 kn?

pa to je lihva...
ma ima vjerojatno i jeftinijih al ti no name kablovi mi baš ne uljevaju povjerenje
jacuzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 10:57   #36
Panasonic-ov od 1.5m je oko 160 kn i ok je
lucija02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 11:07   #37
Ja sam kupio u Emezzet-i HDMI Taiwan, 65 KN i radi posve OK.

Mene isto zanima kad bi kupio HDMI kabel od 250 KN naviše bi li bila razlika u kvaliteti slike, tona u odnosu na Taiwan kabel no name od 65 KN.
Albatros is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 12:57   #38
Quote:
jacuzzy kaže: Pogledaj post
ma ima vjerojatno i jeftinijih al ti no name kablovi mi baš ne uljevaju povjerenje
nisu ništa lošiji od brand kablova proizvođača opreme. žica je žica

specijalisti proizvođači kablova, to je već druga priča...to su već specijalne žice, čisti materijali, posebni izolatori, specijalni načini motanja. u audio svijetu običaj je da se žica isproba kući uz kauciju, ne bi bilo zgorega da se tako čini i s video žicama
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 13:00   #39
Quote:
Albatros kaže: Pogledaj post
Ja sam kupio u Emezzet-i HDMI Taiwan, 65 KN i radi posve OK.

Mene isto zanima kad bi kupio HDMI kabel od 250 KN naviše bi li bila razlika u kvaliteti slike, tona u odnosu na Taiwan kabel no name od 65 KN.
u audio svijetu vrijedi pravilo da ispod 400-500 kn ne postoji žica koja čini razliku u odnosu na običnu žicu. znači negdje od 500 kn dolaze stvari koje valjaju. a sad, dal vrijede te novce, iskustva nemam, trebalo bi probati. u audio svijetu vrijede
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 14:24   #40
Danas kupio u tehno centru pozlaćeni hdmi kabel 1.5 m nizozemskog proizvođača nedis za 200kn ,spojio max tv preko njega na plazmu i što reći..slika je "mrak"..oduševljen sam
jacuzzy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:52.